بهترین رابطه‌های دوستی در مارول که شاید برای طرفداران جالب باشد

دنیای مارول فقط به خاطر صحنه‌های اکشن و جلوه‌های بصری‌اش معروف نیست، بلکه شخصیت‌های آن هم، از بیگانه‌ها گرفته تا ربات‌ها جذاب هستند. ابرقهرمان‌هایی مثل کاپیتان آمریکا و پلنگ سیاه فقط مبارزه نمی‌کنند، بلکه دور و اطراف خود دوست و دشمن و رقیب و عاشق هم دارند. بعضی از این شخصیت‌ها مثل تونی استارک عشق واقعی را پیدا می‌کنند و برخی هم دوستان خوبی به دست می‌آورند که در سیکوئل های بعدی آنها را می‌بینیم. در دنیای سینمایی مارول دوست‌های خوبی می‌بینیم که در مبارزه‌ها و شرایط حساس حامی هم هستند. به همین دلیل در این مقاله بهترین رابطه‌های دوستی در مارول را معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.

هشدار اسپویل*


10. مرد مورچه‌ای و لوییس شریک جرم هستند

مرد مورچه‌ای سال‌ها مجرم بود و گروهی، از جمله دوستش لوییس، حامی او بودند. گرچه لوییس یک آدم معمولی است و قدرت ابرقهرمانی ندارد، اما همیشه از مرد مورچه‌ای یا اسکات حمایت می‌کند. اولین بار که مرد مورچه‌ای لباس تازه‌اش را نشان داد لوییس تعجب کرد، اما زود این مسئله را قبول کرد. وقتی نوبت دزدی از هانک شد لوییس با وجود خطرات پیش رو از دوستش حمایت کرد.

همچنین بخوانید: فیلم‌های مارول در فاز چهارم و تاریخ اکران آنها برای طرفداران سینمای مارول


9. درکس نالودگر و راکت راکون همدست بودند

درکس راحت دوست پیدا نمی‌کند چون با شخصیت عجیب خودش فقط به مبارزه و انتقام از تانوس فکر می‌کند. اما بیشتر وقت‌ها با نگهبانان کهکشان خوب تا می‌کند. او استار-لرد و راکت راکون را بهترین دوست خودش می‌داند. البته در فیلم‌های “نگهبانان” می‌بینیم که راکت راکوت و درکس چقدر با هم خنده شوخی می‌کنند، حتی با استار-لرد، دوست تازه‌شان.


8. پیتر پارکر و ند لیدز رفقای دبیرستان هستند

پیتر پارکر گاهی اوقات اعصاب خوردکن است، اما نمی‌توانیم بگوییم آدم محبوبی نبود. در حقیقت شخصیت او با بازی “تام هالند” (Tom Holland) در دبیرستان شرایط بدی نداشت و بهترین دوستش هم ند لیدز بود، که از قدرت‌های او وحشت داشت. پیتر زندگی ساده‌تری را ترجیح می‌داد، اما هر بار دشمنی سر راهش قرار می‌گرفت مجبور بود آماده شود. تمام این شرایط ند هم حامی او بود. او در این شرایط حواس بقیه را پرت می‌کرد تا پیتر لباس مرد عنکبوتی را بپوشد و کنترل شرایط را برعهده بگیرد. ند برای پیتر حکم لوییس برای مرد مورچه‌ای را دارد. بنابراین رابطه آنها یکی از بهترین رابطه‌های دوستی در مارول است.


7. پلنگ سیاه و اوکویه همیشه حامی هم هستند

پلنگ سیاه و بادیگاردش اوکویه برای محافظت از واکاندا و تاج و تخت هر کاری می‌کنند، اما اصلاً ظالم یا آسیب رسان نیستند. در این مسیر کم کم به هم نزدیک می‌شوند. اوکویه پلنگ سیاه را تحسین می‌کند و به او احترام می‌گذارد. هر بار پلنگ سیاه به مشکل برمی خورد اوکویه حامی اوست. اگر جای این دو نفر عوض می‌شد آیا پلنگ سیاه هم کنار اوکویه می‌ماند؟


6. ثور و هایمدال هر دو تا جایی که می‌توانند از آسگارد محافظت می‌کنند

هایمدال در ابتدا فقط یک مرد قدبلند و درشت هیکل با شمشیری بزرگ بود که از بیفروست نگهبانی می‌کرد. او وظیفه‌اش را خوب می‌داند، اما در عین حال با پرنس آسگاردی ثور و متحدینش هم رابطه خوبی دارد. او به زودی یاد می‌گیرد شجاعت و استقامت ثور را تحسین کند و به او احترام بگذارد. او برای حفاظت از مردم آسگارد ر برابر استبداد هلا همه تلاشش را به خرج داد.

همچنین بخوانید: بدترین فیلم‌های کمپانی مارول بر اساس امتیاز متاکریتیک


5. راکت راکون و گروت دو یار جدا نشدنی هستند

نمی‌توان درست فهمید گروت چه می‌گوید چون همه ما می دانیم او و راکت راکون بهترین دوست هم هستند و همیشه با هم دیده می‌شوند. آن‌ها وقتی استار-لرد، درکس و گامورا را می‌بینند دیگر یک تیم محسوب می‌شوند. راکت و گروت دیگر خوب می‌دانند چطور در نبرد از قدرتشان استفاده کنند. هر بار گروت زندگی‌اش را به خطر می‌اندازد راکت ناراحت می‌شود.


4. ثور و بروس بنر بهترین رفیق هم هستند

این دو انتقام جو همیشه به هم دیگر تکیه می‌کنند. ثور خودش را تنها می‌دانست، تا این که در میدان نبرد هالک را دید و از دیدن او خوشحال شد. مدتی طول کشید تا هالک به ظاهر قبلی‌اش برگردد. آن زمان بروس بنر و ثور دوست‌های خوبی بودند و حتی با هم جلوی هلا ایستادند. آن‌ها از همان زمان به دوستی‌شان ادامه دادند و یکی از بهترین رابطه‌های دوستی در مارول را شکل دادند.


3. سم ویلسون و استیو راجرز میراث کاپیتان آمریکا را ادامه می‌دهد

استیو راجرز در سال‌های 1940 کاپیتان آمریکا شد. چند دهه بعد که دوباره سروکله‌اش پیدا شد دیگر آماده بود تا دوست‌های تازه پیدا کند و به عنوان یک قهرمان از آزادی حمایت کند. او به زودی با سم ویلسون همراه شد چون این دو ویژگی‌های مشترکی داشتند. سم زیاد به استیو حسادت نمی‌کرد. به جایش آن دو در “انتقام جویان” (Avengers) به عنوان دوست مبارزه کردند. وقتی موقعش رسید استیو با فروتنی نقش کاپیتان آمریکا را به سم ویلسون داد. جهان به چنین قهرمان‌هایی نیاز دارد.


2. تونی استارک و جیمز رودس در نقش مرد آهنی عالی هستند

تونی استارک همیشه منزوی بود و دوست نداشت کنار بقیه باشد. درست مثل خود نیک فیوری. اما خب نمی‌شود گفت هیچ دوستی ندارد. او با پپر پاتز دوست شد و ازدواج کرد. با جیمز رودس هم دوست بود و او را رودی صدا می‌زد. رودی با ارتش و مقررات خود به تونی کمک کرد و تونی زندگی رودی را هیجان انگیز کرد. مخصوصاً با آن لباس رزم ماشین جنگ. وقتی در “کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی” (Captain America: Civil War) رودی آسیب دید، تونی ناراحت شد و به او کمک کرد تا شرایطش بهتر شود.

همچنین بخوانید: رتبه‌بندی باهوش‌ترین ویلن‌های فاز سوم دنیای سینمایی مارول


1. استیو راجرز و باکی بارنز در شرایط سختی کنار هم بودند

از جمله بهترین رابطه‌های دوستی در دنیای مارول دوستی استیو راجرز و باکی بارنز است که از سال‌های 1940 با هم دوست بودند. آن‌ها قرار بود جز ارتش باشند اما سرنوشت نقشه دیگری برایشان داشت. استیو به کاپیتان آمریکا تبدیل شد و باکی هم قبل از این که به دست شوروری برسد نزدیک بود بمیرد. این دو دوست قدیمی در سال‌های 2010 به عنوان دشمن همدیگر را ملاقات کردند و باکی به عنوان سرباز زمستانی کنترل می‌شد. با این حال استیو به دوستی‌شان ایمان داشت و حتی به قیمت مرگ هم حاضر به مبارزه نشد. این کارش مؤثر بود و این دو دوست دوباره آشتی کردند. استیو از نیمی از انتقام جویان، از جمله مرد آهنی، سرپیچی کرد تا از دوستش محافظت کند.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم.

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم