مقایسه شخصیت شلدون در “شلدون جوان” و “تئوری بیگ بنگ”

یکی از ترندهای امروز سریال‌های کمدی موقعیت این است که نشان دهد یکی از شخصیت‌های سریال دیگر در دوران کودکی چطور بود. “یانگ راک” (Young Rock) و Mixed-ish نمونه‌های خوبی از این مورد هستند و البته “شلدون جوان” (Young Sheldon) هم جز آنهاست. در سریال “تئوری بیگ بنگ” (The Big Bang Theory) شخصیت شلدون غیرقابل تحمل است. گرچه نیت بدی ندارد، اما خودخواه است و از بالا به دوستانش نگاه می‌کند. اما در عین حال به آنها اهمیت می‌دهد و کارش را دوست دارد. بنابراین بسیاری از طرفداران دوست دارند بدانند شلدون در بچگی چطور بود. بنابراین اگر شخصیت او را در دو سریال مقایسه کرده باشید این احساسات را به او خواهید داشت که در ادامه معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. با شلدون بیشتر همدردی می‌کنید

گرچه شلدون بزرگسال اعصابمان را خرد می‌کند، اما شلدون کودک اینطور نیست. گرچه در سن 11، 12 سالگی رفتارش مثل بزرگسالان است، اما هنوز بچه محسوب می‌شود. با این حال مشاهده رفتار او در دوران کودکی باعث می‌شود شلدون بزرگسال را بیشتر درک کنیم.

همچنین بخوانید: پنی در سریال تئوری بیگ بنگ و 10 حقیقت جذاب و خواندنی درباره آن


9. از مادربزرگش خوشمان می‌آید

مادربزرگ شلدون فقط در یک قسمت از سریال “تئوری بیگ بنگ” به عنوان مهمان حاضر شد و بازیگر دیگری نفش او را بازی کرد. شلدون همیشه درباره رابطه نزدیکش با او حرف می‌زد. با تماشای سریال “شلدون جوان” متوجه می‌شویم مادربزرگش چقدر برای او مهم است. همین موضوع صحنه‌ای را که شلدون از ایمی حمایت کرد را مهم می‌کند. چون از آنجاییکه شلدون در بچگی مادربزرگش را دوست داشت، پس طرفداری او از ایمی اهمیت ایمی را برایش نشان می‌دهد.


8. علاقه شلدون به پروفسور پروتون را بهتر درک می‌کنیم

مردم همیشه درباره قهرمان‌های دوران کودکی‌شان حرف می‌زنند. قهرمان‌هایی که بازیگر تلویزیون، ورزشکار، هنرمند رزمی کار، خواننده یا غیره هستند. شلدون هم شیفته مجری سریال تلویزیونی علمی مخصوص بچه‌ها بود. او همیشه درباره پروفسور پروتون حرف می زند و ملاقات با او در “تئوری بیگ بنگ” تماشایی بود. اما وقتی در “شلدون جوان” می‌بینیم که چطور برای تماشای این سریال خانواده‌اش را از نشیمن بیرون می‌کرد او را بیشتر درک می‌کنیم.


7. احترام شلدون به خانواده‌اش برایمان باارزش‌تر می‌شود

کنار آمدن لئونارد با شلدون سخت بود، حالا چه می‌خواست رفتارهای عجیب و غریبش باشد چه حمام کردنش. بنابراین تصور می‌کنیم شلدون در دوران کودکی خانواده‌اش را اذیت می‌کرد. با این حال با دیدن دوران کودکی شلدون می‌فهمیم که شلدون چقدر به خانواده‌اش کمک کرد. مثلاً مالیات و مسائل مالی خانواده را خوب محاسبه می‌کرد و با این کار از هزینه‌های اضافی جلوگیری می‌کرد.


6. به مری بیشتر احترام می‌گذاریم

مادر شلدون در چند قسمت “تئوری بیگ بنگ” حضور دارد و هنوز از پسر محبوبش ناراضی است. با این که بارها از دوران کودکی پسرش حرف می‌زد اما تصورش برای ما سخت بود. مری مادری مهربان بود که برای محافظت از شلدون هرکاری می‌کرد و در عین حال حواسش بود تا شلدون از تمام ظرفیتش استفاده می‌کند. او آنقدر به فکر خانواده بود که گاهی رویاهای خودش را فراموش می‌کرد.

همچنین بخوانید: 7 سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال گامبی ملکه (The Queen’s Gambit) که باید تماشا کنید


5. رابطه او با پدرش را بهتر درک می‌کنیم

شلدون همیشه پسرش را یک معلم ورزش الکلی معرفی می‌کند که با او رابطه خوبی ندارد. به علاوه از دعوای والدینش حرف می زند، حالا یا همه چیز را طور دیگری به یاد دارد، یا شرایط عوض شده. با این که شلدون و پدرش شبیه هم نبودند اما با هم روزهای خوبی داشتند که شاید شلدون به عمد آن را فراموش کرده است.


4. یادمان می‌آید که خودمان هم در دوران کودکی چقدر تنها بودیم

با این که شلدون حس می‌کرد همیشه در دوران کودکی تنها بوده، اما صحنه‌ای که دوران کودکی لئونارد، راج، هاوارد، برنادت و ایمی را می‌بینیم یادمان می‌آید که شلدون هم مثل بقیه بود. با این که شلدون فکر نمی‌کرد کسی شبیه او باشد (تا وقتی پیج را دید)، اما وقتی دوستانی شبیه خودش پیدا کرد به آنها نزدیک شد. بنابراین اگر در بچگی با این گروه آشنا می‌شد شاید هرگز احساس تنهایی نداشت. البته ما هم با مقایسه شخصیت شلدون با خودمان می‌فهمیم که چقدر در بچگی احساس تنهایی داشتیم.


3. شلدون پنی را دوست دارد

شلدون و پنی یکی از بهترین رابطه‌های دوستی را دارند. این دو نفر با این که شبیه هم نبودند اما یکی از باثبات‌ترین رابطه‌ها را داشتند. با تماشای “شلدون جوان” درک می‌کنیم که چرا او به پنی نزدیک می‌شود و با او راحت است. او شبیه خواهر دوقلوی شلدون یعنی میسی است. رفتار پنی با شلدون هم شبیه رفتار میسی بود.


2. چیزهایی که زندگی شلدون را تحت تأثیر قرار دادند

خیلی‌ها در زندگی شلدون تأثیر گذاشتند که در “تئوری بیگ بنگ” هیچ اسمی از آنها برده نشد. مثل دکتر استرجیس مربی شلدون و پیج که همیشه از شلدون محافظت می‌کرد. یا جف که شاید اعتقادش درباره مذهب و خدا با شلدون یکی نبود، اما همیشه به شلدون کمک و نصیحت می‌کرد.

همچنین بخوانید: معرفی 20 سریال جذاب و دیدنی شبیه ریک و مورتی (Rick and Morty)


1. کنجکاوی‌مان درباره داستان بقیه بیشتر شد

تماشای دوران کودکی شلدون جالب بود، اما سریال “تئوری بیگ بنگ” بازیگران دیگری هم داشت، بنابراین کنجکاو شدیم که دوران کودکی آنها را هم ببینیم. زندگی لئونارد جوان چطور بود؟ چون او برای مادرش حکم آزمایش را داشت و در سایه برادر و خواهرهایش زندگی می‌کرد. یا همینطور هاوارد، راج، برنادت و ایمی؟ سریال مربوط به دوران کودکی این شخصیت‌ها هم می‌تواند جالب و سرگرم کنند باشد. بنابراین در کنار مقایسه شخصیت شلدون با دوران کودکی‌اش تماشای بقیه شخصیت‌ها هم می‌توانست جالب باشد.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم.

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم