بهترین فیلم‌های مشابه “ارزش” (Worth) که باید تماشا کنید و لذت ببرید

یک درام زندگی نامه‌ای درباره وکیلی به نام کن فینبرگ که درباره قربانیان یازده سپتامبر و خانواده‌های آن‌ها تحقیق می‌کند. داستن درباره توجه او به جزئیات، دوراهی‌های پیش روی او و فشار رسانه‌ها بر اهمیت بیشتر به جان انسان‌هاست. اگر به دنبال فیلم‌هایی درباره مسائل سیاسی و احساسی هستید، در اینجا بهترین فیلم‌های مشابه “ارزش” را به شما معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


6. دادگاه شیکاگو هفت – The Trial of the Chicago 7 – 2020

این فیلم با نمایش محاکمه هفت معترض به جنگ در سال 1968 درباره ارزش دموکراسی سوالاتی می‌پرسد. معترضین ضد ویتنام محاکمه می‌شوند، اما این فیلم با درام دادگاهی خود خود سیستم را مورد بررسی قرار می‌دهد. همچنین به اعتراض و آزادی بیان در سال‌های 1960 هم می‌پردازد. بنابراین این فیلم هم مثل “ارزش” به دولت و ارزش و قدرت شهروندان می‌پردازد.

همچنین بخوانید: 10 سریال جذاب و دیدنی با موضوع سیاست که باید تماشا کنید


5. همه مردان رئیس‌جمهور – All the President’s Men – 1976

دو روزنامه نگار درباره دزدی‌های سران حزب دموکرات تحقیق می‌کنند، هر چند که علیه این کار به آنها اخطار داده‌اند. حقیقتی که آنها افشا می‌کنند به رسوایی واترگیت منجر می‌شود که استعفای رئیس جمهور نیکسون را در پی دارد. این فیلم زندگی نامه‌ای براساس کتاب غیرتخیلی به همین نام نوشته “کارل برنستین” ساخته شد. این فیلم یکی از بهترین فیلم‌های مشابه “ارزش” است که ما را به سخت‌تری دوران تاریک یک کشور می‌برد تا حقیقت‌هایی را افشا کند.


4. محاکمه در نورنبرگ – Judgement at Nuremberg – 1961

فیلمی براساس محاکمه تاریخی مجرمین جنگ نازی توسط ارتش آمریکا که طی آن چهار نازی محاکمه می‌شوند. فیلم به خوبی با این موضوع می‌پردازد و مجرمینی را نشان می‌دهد که تحت شرایط سیاسی، فرهنگی و فلسفی خاص به جنایت‌هایی دست زدند. همانطور که “ارزش” وقایع پس از یازده سپتامبر را نشان می‌دهد و به جنبه انسانی ماجرا می‌پردازد این فیلم هم وقایع بعد از جنگ جهانی دوم را نشان می‌دهد.

همچنین بخوانید: معرفی 15 فیلم جذاب و دیدنی با محوریت سیاست در تاریخ سینما که باید تماشا کنید


3. یونایتد 93 – United 93 – 2006

یکی از بهترین فیلم‌ها درباره حادثه یازده سپتامبر که یک درام زندگی نامه‌ای است و خدمه و مسافرین پرواز 93 می‌پردازد. همان پروازی که توسط تروریست‌ها ربوده شد تا با آن به برج‌ها اصابت کنند. این فیلم با کمک صداهای زنده و واقعی حادثه را بازسازی می‌کند. اگر دوست دارید داستان واقعی و جزئیات ماجرا را تماشا کنید این فیلم برایتان مناسب است.


2. مارشال – Marshall – 2017

یک درام زندگی نامه‌ای درباره تورگود مارشال، اولین قاضی عالی آفریقایی آمریکایی. این فیلم به یکی از اولین پرونده‌های او می‌پردازد که پرونده محکومیت اشتباهی رنگین پوستان را برعهده داشت. پرونده درباره تجاوز به یک زن است و شرایط اجتماعی-سیاسی و نژادی آن دوره را نشان می‌دهد. این فیلم هم مثل “ارزش” به شرایط حول یک اتفاق می‌پردازد.

همچنین بخوانید: 10 فیلم جذاب و دیدنی با موضوع سیاست در تاریخ سینما


1. اسپات‌لایت – Spotlight – 2015

این درام زندگی نامه‌ای درباره استان‌های یک روزنامه نگار است که به ماجراهای اتهام آزار جنسی کشیش‌ها می‌پردازد. این فیلم اسکار بهترین فیلم سال 2015 را دریافت کرد. اجرای زیبای “مایکل کیتون” (Michael Keaton) و “استنلی توچی” (Stanley Tucci) فیلم را دیدنی می‌کند. یک فیلم دیدنی و چندلایه و یکی از بهترین فیلم‌های مشابه “ارزش” که باید تماشا کنید.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها

بستن فرم