بهترین فیلم‌های شبیه “عواقب” (Aftermath) که باید تماشا کنید

“عواقب” یک تریلر ترسناک از “پیتر وینتر” (Peter Winther) است که طرفداران این ژانر را میخکوب می کد. عناصر ترسناک فیلم عموماً روانی هستند و از طریق غیبت خود را نشان می‌دهند. داستان درباره زوجی است که به محله‌ای ثروتمند اما خلوت می‌روند. در حقیقت زندگی زناشویی آنها به بن بست خورده و امیدوارند با تغییر محیط رابطه‌شان را بهتر کنند. با این حال ماجرای دیگری آغاز می‌شود که آنها را هرچه بیشتر در خود غرق می‌کند. اگر این فیلم را دوست داشتید در اینجا بهترین فیلم‌های شبیه “عواقب” را معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


7. آخر شب – After Hours – 1985

این فیلم نئو-نوآر از “مارتین اسکورسیزی” (Martin Scorsese) یکی از فیلم‌های دست کم گرفته شده است. داستان درباره ماجراجویی‌های پل در عرض یک شب در نیویورک است. همه ماجراها در یک آپارتمان رخ می‌دهد که پل بارها مسیرش به آنجا می‌خورد. عناصر رازآلود و آپارتمان مینیمال فیلم را دیدنی می‌کنند.

همچنین بخوانید: بهترین شخصیت‌های فیلم‌های ترسناک که قرار بود بازیگران دیگری در آن حضور پیدا کنند


6. خانه ساکت – The Silent House – 2010

فیلمی پرتنش با داستانی پیچیده و ترسناک از “گوستاوو هرناندز” (Gustavo Hernández). داستان درباره لورا و ویلسون است که به کلبه‌ای در ناکجاآباد می‌روند و در آنجا اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد. رفته رفته ماجرا از کنترل خارج می‌شود و همین فیلم را دیدنی می‌کند. اگر عناصر رازآلود “عواقب” را دوست داشتید از این فیلم خوشتان می‌آید.


5. خواب عمیق – Sleep Tight – 2011

این فیلم ترسناک اسپانیایی خودش یک سر و گردن ژانر است. “ژاومه بالاگرو” (Jaume Balagueró) کارگردان معروف فیلم‌های ترسناک یک تریلر ترسناک روان شناسانه خلق کرده که ارزش دیدن دارد. سزار ابتدا حس می‌کند تهدید می‌شود و به وحشت می افتد، با این حال رفته رفته با پیشامدهای دیگری روبرو می‌شود و بدشانسی‌های بیشتری گریبانش را می‌گیرد.


4. خانه – House – 1977

فیلم‌های ترسناک ژاپنی ترسناک هستند، اما این فیلم از “نابوهیکو اوبایاشی” (Nobuhiko Obayashi) با تمامشان فرق دارد. این فیلم یک کمدی ترسناک و شبیه داستان‌های پریان است. دختری با دوستانش به خانه خاله‌اش می‌رود و این مهمانی که در شروع لذتبخش است کم کم عجیب می‌شود. اگر دوست دارید یکی از بهترین فیلم‌های مشابه “عواقب” را تماشا کنید، اما در عین حال دوست دارید کمی لذتبخش باشد “خانه” مناسب شماست.

همچنین بخوانید: بهترین پیچش‌های داستانی فیلم‌های ترسناک که بینندگان از آن خبر داشتند


3. هنگامی که یک غریبه تماس می‌گیرد – When A Stranger Calls – 1979

چه چیزی عجیب‌تر از غریبه‌ای که شما را صدا می‌کند تا مراقب بچه‌ها باشید. افسانه شهری “پرستار و مرد طبقه بالا” در فیلم‌های زیادی دیده شده اما این تریلر رازآلود از “فرد والتون” (Fred Walton) یکی از بهترین‌های آن است. یک دانش آموز دبیرستانی پرستار بچه است و تماس‌های عجیب دریافت می‌کند. از طرف دیگر مردی که به جرم قتل دو کودک متهم شده آزاد است. با این فیلم می‌توانید به روزگار تریلرهای کلاسیک برگردید. البته نسخه بازسازی شده این فیلم از سال 2006 هم موجود است.


2. او – Elle – 2016

وقتی از فیلم‌های حمله به خانه صحبت می‌شود کمتر فیلمی می‌تواند به اندازه این تریلر ترسناک فرانسوی از “پل ورهوفن” (Paul Verhoeven) روان زخم قربانی را نشان دهد. “ایزابل هوپر” (Isabelle Huppert) در تقش اصلی می‌درخشد تا داستانی از غرور و تعصب را نشان دهد. او مدیرعامل یک شرکت بازی است که می‌خواهد ببیند چه کسی به او تجاوز کرده. چون آن فرد ماسک پوشیده بود و شناسایی‌اش سخت است. خانه آل نشان دهنده شخصیت بی رحم و بی رنگ اوست. پس اگر از فیلم‌هایی با این مضمون خوشتان می‌آید حتماً این فیلم را تماشا کنید.


1. یادگار – Relic – 2020

در برخی از فیلم‌ها به خانه حمله می‌شود و در برخی دیگر خانه شخصیت جداگانه‌ای دارد. این تریلر ترسناک و روان شناسانه از “ناتالی اریکا جیمز” (Natalie Erika James) خودش یک تجربه منحصر به فرد است. داستان درباره یک خانواده سه نفر است: یک زن مادرسالار، دخترش و نوه‌اش. خانه هم خودش به تنهایی یک شخصیت است. پس اگر می‌خواهید یک فیلم ترسناک منحصر به فرد تماشا کنید این فیلم گزینه خوبی است چون یکی از بهترین فیلم‌های مشابه “عواقب” محسوب می‌شود.

همچنین بخوانید: 10 فیلم ترسناک شبیه فیلم Bird Box که از تماشای آنها لذت می‌برید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم