رتبه بندی تریکوئل های ابرقهرمانی که باید تماشا کنید و لذت ببرید

فیلم‌های ابرقهرمانی از دیرباز محبوب بودند و به خاطر منبع غنی خود استودیو ها از ساخت آن استقبال می‌کنند. با این که سیکوئل ها اغلب موفق هستند اما تریکوئل ها در بیشتر مواقع نا به سامان هستند و هر چه رشته شده را پنبه می‌کنند. با این حال تریکوئل هایی ساخته شدند که در کمال تعجب از فیلم اول و دوم بهتر بودند. در اینجا می‌خواهیم رتبه بندی تریکوئل های ابرقهرمانی را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. تیغه: سه گانگی – Blade: Trinity – 2004

سومین فیلم محبوب از سه گانه مارول به کارگردانی “گیرمو دل تورو” (Guillermo del Toro) که به نظر بسیاری از فیلم اول بهتر است. در این فیلم بلید با گروه شکار خون آشام ها همراه می‌شود تا دراکولا را بگیرد. مشکلات مربوط به بازیگران و کارگردان در پشت صحنه باعث شد فیلم به پای دو فیلم اول نرسد.

همچنین بخوانید: فیلم‌های مارول در فاز چهارم و تاریخ اکران آنها برای طرفداران سینمای مارول


9. سوپرمن 3 – Superman III – 1983

تعویض کارگردان در “سوپرمن 2” به تولید فیلمی ضعیف منجر شد و متاسفانه در فیلم سوم هم همین اتفاق افتاد. رویارویی سوپرمن با کریپتون و نبرد حماسی او با خودش در یکی از صحنه‌ها از نقاط قوت فیلم است. با این حال شخصیت طنز “ریچارد پرایر” (Richard Pryor) سوپرمن را به سایه می‌برد. بنابراین به جز معدود لحظه‌های درخشان فیلم حرف زیادی برای گفتن ندارد.


8. مرد عنکبوتی ۳ – Spider-Man 3 – 2007

“مرد عنکبوتی 2” الهام بخش فیلم‌های ابرقهرمانی بود و قبل از دوره مارول یکی از بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی محسوب می‌شد. موفقیت فیلم باعث شد سری سوم آن هم ساخته شود که متاسفانه به خاطر دخالت استودیو اثری ضعیف بود.به عقیده منتقدین و تماشاگران “مرد عنکبوتی 3” شخصیت‌های شرور زیادی داشت و زیادی شلوغ بود. در یکی از صحنه‌های بد فیلم جنبه تاریک پیتر پارکر ظهور کرده و در کلوپ جز می‌رقصد، اما در کمیک‌ها او همیشه جدی است. بنابراین فیلم مورد استقبال قرار نگرفت و بازسازی شد.


7. مردان ایکس: آخرین ایستادگی – X-Men: The Last Stand – 2006

“مردان ایکس ۲: مردان متحد” (X2: X-Men United) یک اثر موفق و تاثیرگذار بود. با این حال کارگردان آن “برایان سینگر” (Bryan Singer) به سراغ کارگردانی “بازگشت سوپرمن” (Superman Returns) رفت و “برت رتنر” (Brett Ratner) جایگزین او شد. متاسفانه نتیجه آن فیلمی بود که چندین داستان مردان ایکس را در یک داستان ترکیب کرد و چندان جالب نبود. با این حال فیلم نقاط قوتی هم دارد. علاوه بر صحنه‌های اکشن، شخصیت‌های جدید مثل “کلسی گرمر” (Kelsey Grammer) در نقش هیولا دیدنی هستند.درحالی که فیلم دیدنی است، با این حال بسیاری از طرفداران از فیلم و متن ضعیف آن ناامید شدند. به همین دلیل در این جایگاه از رتبه بندی تریکوئل های ابرقهرمانی قرار گرفت.


6. شوالیه تاریکی برمی‌خیزد – The Dark Knight Rises – 2012

بسیاری “شوالیه تاریکی” (The Dark Knight) را نه تنها یکی از بهترین فیلم‌های کتاب‌های کمیک بلکه یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ است. متاسفانه این میزان استقبال به سری بعدی‌اش فشار زیادی آورد تا از لحاظ کیفیت بالا باشد. “شوالیه تاریکی برمی‌خیزد” به اقدامات بتمن و شورش بین می‌پردازد. با این وجود بسیاری از تماشاگران این فیلم را بعد از موفقیت فیلم قبلی یک شکست می‌دانند. انگار فیلم بیشتر داستان بروس وین است تا بتمن. با این که فیلم داستان قوی و صحنه‌های دیدنی دارد، اما تماشاگران منتظر اثر متفاوتی بودند.

همچنین بخوانید: مقایسه لوکی و ثور در دنیای مارول که می‌تواند برای طرفداران جالب باشد


5. بتمن برای همیشه – Batman Forever – 1995

بعد از تجربه “تیم برتون” (Tim Burton) با “بازگشت بتمن”، “جوئل شوماخر” (Joel Schumacher) فرمان را گرفت تا اوضاع را تغییر دهد. بسیاری از طرفداران و تماشاگران از این که “بتمن برای همیشه” از فیلم‌های برتون خوشبینانه تر، خانوادگی‌تر و احمقانه‌تر بود، متنفر بودند. ناگفته نماند که شوماخر “مایکل کیتون” (Michael Keaton) را با “وال کیلمر” (Val Kilmer) جایگزین کرد. با این حال بسیاری از طرفداران معتقدند “بتمن برای همیشه” دست کم گرفته شده. برخلاف نسخه‌های قبلی که بر شخصیت‌های شرور تکیه می‌شد و بروس وین داستانی نداشت، در این فیلم دوباره به بتمن توجه شده تا داستان و روحیات او بررسی شود.


4. کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی – Captain America: Civil War – 2016

آخرین فیلم “استیو راجرز” (Steve Rogers) با تمرکز بر کاپیتان آمریکا که فیلمی مربوط به “انتقام جویان” (Avengers) هم محسوب می‌شود. این فیلم اثری دیدنی است که اعضای “انتقام جویان”، به خصوص راجرز و تونی استارک را روبروی هم قرار می‌دهد. با این حال گرچه فیلم خوبی است، اما در نوع خود فیلم باکیفیتی محسوب نمی‌شود. با این که تاکید فیلم بر راجرز است، نمایش شخصیت‌های مختلف از جمله پلنگ سیاه و مرد عنکبوتی تمرکز را از موضوع اصلی فیلم می‌گیرد. درنتیجه یک فیلم سرگرم کننده و دیدنی است که شاید بهتر بود برخی از عناصر آن را به فیلم‌های دیگر اختصاص می‌دادند. اما اگر فیلم را اثری از “انتقام جویان” بدانیم شاید یکی از بهترین فیلم‌های مارول باشد.


3. مرد آهنی 3 – Iron Man 3 – 2013

مارول بعد از شکست “مرد آهنی 2” با کارگردان جدیدی به نام “شین بلک” (Shane Black) همکاری کرد تا مسیر تازه‌ای را شروع کند. در این فیلم تونی استارک بعد از نبرد بزرگ با “انتقام جویان” از استرس پس از حادثه رنج می‌برد و با تهدید جدیدی روبرو می‌شود. این فیلم از بسیاری جهان سیکوئل برتری نسبت به “مرد آهنی 2” است. صحنه‌های اکشن فیلم در کنار داستان بهتر این فیلم را بهترین اثر سه گانه معرفی کرده تا در این جایگاه از رتبه بندی تریکوئل های ابرقهرمانی قرار بگیرد.


2. انتقام‌جویان: جنگ ابدیت – Avengers: Infinity War – 2018

“جنگ ابدیت” داستان بزرگی برای تعریف کردن داشت و برای بیان این داستان و نمایش صحنه‌های اکشن از هیچ تلاشی دست برنمی دارد. فیلم‌های قبلی “انتقام جویان” خوب بودند، اما “جنگ ابدیت” با داستان خود تماشاگران را میخکوب می‌کند.

همچنین بخوانید: بدترین فیلم‌های کمپانی مارول بر اساس امتیاز متاکریتیک


1. ثور: رگناروک – Thor: Ragnarok – 2017

اولین فیلم “ثور” یک اثر دیدنی بود، با این حال به گفته بسیاری “ثور: دنیای تاریک” (Thor: The Dark World) چندان جالب نبود و یکی از آثار ضعیف مارول است. با این حال “تایکا وایتیتی” (Taika Watiti) دوباره کارگردانی فیلم سوم را برعهده گرفت و اثری متفاوت و اورجینال ساخت. این فیلم در نمایش حماقت شخصیت ثور ریسک کرد و موفق شد. در این فیلم ثور به جهان دیوانه واری می‌رود و در آنجا با بروس بنر همراه خواهد شد. همسورث در این نقش درخشید و ثابت کرد ثور بامزه جذاب‌تر است. اجرای دیدنی او در کنار “مارک روفالو” (Mark Ruffalo) هم یکی از بهترین اجراهای تاریخ است. محبوبیت فیلم باعث شد ثور به عنون اولین فیلم مارول چهارمین سری هم داشته باشد که با نام “ثور: عشق و تندر” (Thor: Love and Thunder) در سال 2022 اکران می‌شود. به همین دلیل در رتبه بندی تریکوئل های ابرقهرمانی در جایگاه اول قرار گرفت.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم