بهترین انیمه های مشابه “برج خدا” (Tower Of God) که باید تماشا کنید

“برج خدا” یک سریال براساس یک کارتون وب ساخته شد و با مفاهیم اورجینال، داستان خاص و یکی از اولین انیمه هایی که از منهوا استفاده کرد، یک انیمه دیدنی است. با این وجود انیمه هایی دیگری همین تکنیک و سبک را به کار بردند. پس اگر این انیمه را دوست داشتید در اینجا بهترین انیمه های مشابه “برج خدا” را به شما معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


15. مگی: هزارتوی جادو – Magi: The Labyrinth Of Magic – 2012

یک سریال انیمه براساس داستان “هزار و یک شب” که پر از موجودات افسانه‌ای است. دلیل شباهت این انیمه به خاطر عناصر داستانی مشابه است. بنابراین به جای سروکار داشتن با داستانی سنگین می‌توانید از عناصر جادویی لذت ببرید.

همچنین بخوانید: رتبه بندی نفرت انگیزترین شخصیت‌های انیمه در سال 2020 که باید آنها را بشناسید


14. حمله به تایتان – Attack On Titan – 2013

همانطور که “برج خدا” قهرمان را پشت دیوارها نگه می‌داشت در اینجا هم موجودات هیولاواری به نام تایتان ها را می‌بینیم. به همین دلیل تماشای این انیمه فرصت خوبی است تا از دیدن این موجودات لذت ببرید. در این انیمه تایتان های غول پیکر با انسان‌ها مبارزه می‌کنند و جنگی بین آنها درمی گیرد.


13. برج دروگا – The Tower Of Druaga – 2008

این سریال انیمه را می‌توان خواهر “برج خدا” دانست چون هردو سریال مفهوم مشابهی را دنبال می‌کنند. این انیمه تلاش قهرمان برای بالا رفتن از برج و رویارویی با شیطان را نشان می‌دهد. داستان اولیه به نبرد قهرمان‌ها با هیولاهای سر راه می‌پردازد. در فصل‌های پایانی داستان کمی تغییر می‌کند و احتمال وجود برجی مخفی و ضرورت بالا رفتن به آن حس می‌شود.


12. ناکجاآباد موعود – The Promised Neverland – 2019

در آینده گروهی از بچه‌های یک یتیم خانه به خاطر انبوه منابع و زندگی سالمشان حس می‌کنند زندگی خوبی دارند. با این حال متوجه می‌شوند همه اینها به خاطر این است که بعداً سلاخی شوند، پس برای نجات زندگی خود شورش می‌کنند. گرچه این انیمه شخصیت‌های جالبی دارد، اما گره‌های آن داستان را جذاب می‌کند. همین شورش شخصیت‌ها این انیمه را به یکی از بهترین انیمه های مشابه “برج خدا” تبدیل می‌کند.


11. فیت/زیرو – Fate/Zero – 2011

این انیمه درباره تورنمنت جادویی است که مخفیانه برپا می‌شود و روح قهرمان‌های افسانه‌ای بر سر جامی در آن رقابت می‌کنند که آرزوهایشان را برآورده می‌کند. در حقیقت این چهارمین نبرد است و شخصیت‌های اصلی بیشتر شبیه شخصیت‌های شرور هستند، تا این که یک درگیری شخصی هویت چندلایه‌شان را آشکار می‌کند.

همچنین بخوانید: قهرمان‌های انیمه هفت گناه کبیره و رتبه بندی میزان اهمیتشان


10. ماشه جهان – World Trigger – 2014

داستان این انیمه در شهر میکادو رخ می‌دهد. این شهر به بعد دیگری باز می‌شود و هیولاهای همسایه از آن خارج می‌شوند. شهروندان این شهر یاد گرفته‌اند با ایجاد یک سیستم دفاعی با هیولاها مبارزه کنند و سلاح‌های مخصوصی به نام ماشه دارند. سبک هنری، قهرمان‌ها و صحنه‌های اکشن این سریال را به یکی از بهترین انیمه های مشابه “برج خدا” تبدیل می‌کند.


9. وان پیس – One Piece – 1999

شاید در ظاهر بین “وان پیس” و “برج خدا” شباهت زیادی نباشد اما دنیای داتن و شخصیت‌هایی که با روش‌های غیرطبیعی به قدرت دست یافته‌اند این انیمه ها را شبیه می‌کند. در این انیمه قهرمان داستان از جزیره مرموزی به جزیره دیگر می‌رود و هر جزیره فضای خاص و متفاوتی دارد.


8. آکامه گا کیل – Akame Ga Kill – 2014

یکی دیگر از بهترین انیمه های مشابه “برج خدا” درباره شمشیرباز جوانی که در فقر زندگی می‌کند و حالا باید با یک تیم از مزدوران ماهر همراه شود تا رهبری فاسد را دستگیر کنند. این دو سریال نه تنها عناصر مشترک دارند، بلکه تعداد زیاد مبارزه‌های سریالی آنها را به هم شبیه می‌کند.


7. کیمیاگر تمام‌فلزی: برادری – Fullmetal Alchemist: Brotherhood – 2009

یک سریال انیمه عالی که شاید داستان منحصر به فردی نداشته باشد، اما با وجود کلیشه‌های تکراری و بی نتیجه خسته کننده نمی‌شود. شخصیت‌های قهرمان و شرور این انیمه و فضای داستان هم آشناست. با این حال اگر می‌خواهید انیمه ای با طراحی انیمه مشابه تماشا کنید بهتر است به سراغ گزینه‌های دیگر بروید.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه‌های بدون داستان در تاریخ انیمه سازی که باید تماشا کنید


6. سرزمین عجایب مرد مرده – Deadman Wonderland – 2011

در یک فضای عجیب و غریب و پارک تفریحی موجودات باید برای زنده ماندن چالش‌های مختلف را پشت سر بگذارند. قهرمان‌هایی که نبردهای مختلف و رازآلود را پشت سر می‌گذارند و داستان‌های پیچیده این انیمه را به یکی از بهترین انیمه ها تبدیل می‌کند.


5. ساخته شده در پرتگاه – Made In Abyss – 2017

این انیمه که در سال 2018 جایزه انیمه را دریافت کرد درباره دختری به نام ریکو است که در نزدیکی شهرشان یک پرتگاه وجود دارد. او برای یافتن مادرش از این پرتگاه پایین می‌رود و جستجوی او شبیه جستجوی قهرمان “برج خدا” برای یافتن مادرش است. عناصر رازآود و اکشن و موسیقی متن این دو انیمه را به هم شبیه می‌کند.


4. آلیس در مرزهای سرزمینی – Alice In Borderland – 2020

یک انیمه درباره نوجوانی که همیشه آرزو داشت زندگی هیجان انگیزتری داشته باشد. تا اینکه یک روز بیدار می‌شود و خود را در دنیایی می‌بیند که او و دوستانش برای زنده ماندن در بازی‌های مرگبار تلاش می‌کنند. شخصیت‌ها، صحنه‌های اکشن و بازی‌ها این انیمه را به یکی از بهترین انیمه های مشابه “برج خدا” تبدیل می‌کند.


3. سورت آرت آنلاین – Sword Art Online – 2012

در دنیای این انیمه هم شخصیت‌ها مرحله به مرحله باید از برج‌هایی بالا بروند. اما درحالی که برج‌های این انیمه نمایانگار بازی‌های ویدیویی هستند، برج‌های “برج خدا” نمایانگر کل جهان بودند. نبردهای هردو انیمه هم مشابه بوده و شخصیت‌ها انگیزه‌های یکسانی دارند.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه‌های فراطبیعی با مضمون برشی از زندگی که باید تماشا کنید


2. نجیب زاده – Noblesse – 2020

اگر به دنبال انیمه ای مشابه “برج خدا” یا انیمه ای اقتباسی از کارتون‌های وب هستید، این انیمه را تماشا کنید. داستان درباره نجیب زاده‌ای از 800 سال پیش است که در دنیای مدرن بیدار می‌شود و باید با زندگی مدرن خو بگیرد. این دو سریال علاوه بر داستان اقتباسی از کارتون‌های وب، از لحاظ تکنیک و شخصیت پردازی هم مشابه هستند.


1. هانتر × هانتر – Hunter X Hunter – 2011

این انیمه را می‌توان شبیه‌ترین انیمه به “برج خدا” دانست. داستان درباره پسر جوانی به نام گان است که می‌خواهد یک هانتر شود. هانترها گروهی از انسان‌های ماهر هستند که کارهای خارق العاده انجام می‌دهند. در حقیقت سیستم هانترها شبیه رنکرها در “برج خدا” است. هردو سریال شخصیت‌ها و داستان مشابه دارند.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم