بهترین فیلم‌های درام عاشقانه مشابه “آخرین نامه از معشوقه شما”

فیلم “آخرین نامه از معشوقه شما” (The Last Letter From Your Lover) اقتباسی از رمانی نوشته “جوجو مویز” با اجرای زیبای “شیلین وودلی” (Shailene Woodley) و “فلیسیتی جونز” (Felicity Jones) ساخته شد و داستان زیبایی دارد. سفر در زمان، شخصیت‌های عاشق و فلش بک‌ها فیلم را دیدنی می‌کند. در دوره مدرن الی روزنامه نگار نامه‌هایی پیدا می‌کند که او را به یاد خاطرات خود می‌اندازد. اگر این درام عاشقانه را دوست داشتید در اینجا بهترین فیلم‌های درام عاشقانه مشابه “آخرین نامه از از معشوقه شما” را معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


6. روز سفید، روز سفید – A White, White Day – 2020

یک درام جنایی انتقام جویانه که شاید صبرتان را به سر بیاورد اما ارزش تماشا کردن را دارد. داستان در یک شهر ساکت رخ می‌دهد. یک پلیس بعد از مرگ همسرش در یک تصادف با خاطرات او زندگی می‌کند. او به سراغ وسایل همسرش می‌رود و متوجه می‌شود زنش با کسی رابطه داشت. حالا عصبانی شده و نمی‌داند چکار کند. نوه لجبازش هم به داستان عمق می‌بخشد. اگر دوست دارید یک درام عاشقانه با خیانت و غم را تماشا کنید این فیلم مناسب است.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های کمدی عاشقانه در تاریخ سینما که باید تماشا کنید و لذت ببرید


5. درخشش ابدی یک ذهن پاک – Eternal Sunshine of The Spotless Mind – 2004

یک فیلم عاشقانه از “میشل گوندری” (Michel Gondry)، فیلمساز فرانسوی و با داستانی از “چارلی کافمن” درباره دو غریبه که در ایستگاه قطار همدیگر را می‌بینند و سوار قطار می‌شوند. این زن موآبی برای جوئل آشناست. زن صحبت را شروع می‌کند. رفته رفته می‌بینیم آنها به عمد بخشی از حافظه‌شان را پاک کرده‌اند. “جیم کری” (Jim Carrey) در کنار “کیت وینسلت” (Kate Winslet) اجرای درخشانی دارد. داستان هم پراز فلش بک است و شما را میخکوب می‌کند.


4. چیکو و ریتا – Chico and Rita – 2010

یک موزیکال عاشقانه انیمیشن درباره زندگی چیکو و ریتا که از هاوانا به لاس وگاس می‌آیند. چیکو یک نوازنده پیانو و ریتا یک خواننده با صدای جادویی است. این دو به دست سرنوشت سر راه هم قرار می‌گیرند. با این حال ماجراجویی زیبا و دیدنی آنهاست که فیلم را دیدنی می‌کند. این فیلم یکی از بهترین فیلم‌های درام عاشقانه است که باید تماشا کنید.

همچنین بخوانید: 8 انیمه سینمایی با ژانر عاشقانه که باید تماشا کنید و لذت ببرید


3. پیش از غروب – Before Sunset – 2004

“ریچارد لینکلیتر” (Richard Linklater) به خاطر ساخت فیلم‌هایی پر دیالوگ شهرت دارد. سه گانه “پیش از” با تحسین زیادی مواجه شد و “پیش از غروب” بهترین آنهاست. بعد شب عاشقانه سلین و جسی در وین، نه سال گذشته. جسی نویسنده معروفی است که درباره تجربه‌های سفرش کتاب نوشته. او برحسب اتفاق سلین را دیده و دوباره جرقه‌ای بینشان ایجاد می‌شود. سلین و جسی هردو در دهه سی هستند و به گذشته‌شان نگاه می‌کنند. اگر ارتباط میان زوج “آخرین نامه از معشوقه شما” را دوست داشتید حتماً از رابطه میان “ایثن هاک” (Ethan Hawke) و “ژولی دلپی” (Julie Delpy) لذت می‌برید.


2. در حال و هوای عشق – In The Mood for Love – 2001

از قرار معلوم روزنامه نگاران و عشق‌های بی نتیجه از هم جدا نمی‌شوند. نمی‌توان از فیلم‌های عاشقانه گفت و از این فیلم اسمی نیاورد. این فیلم شاهکاری از “ونگ کار-وای” (Wong Kar-Wai) است که داستان چوی روزنامه نگار با سو را نشان می‌دهد. این فیلم با موسیقی متن و حال و هوای دیدنی خود یکی از بهترین فیلم‌های درام عاشقانه است که باید تماشا کنید.

همچنین بخوانید: لیست 20 سریال عاشقانه جذاب و دیدنی که باید تماشا کنید و لذت ببرید


1. هیروشیما عشق من – Hiroshima Mon Amour – 1960

وقتی از فیلم‌های عشاقانه صحبت می‌شود هیچ اثری نمی‌تواند با این فیلم برابری کند. فیلمساز فرانسوی “آلن رنه” (Alain Resnais) در این اثر به حوادث ترسناک جنگ جهانی دوم می‌پردازد. بین مستندساز فرانسوی آل و سرباز جنگ لوی عشقی به میان می ید. این فیلم سیاه و سفید یکی از بهترین فیلم‌های درام عاشقانه است.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها

بستن فرم