بهترین انیمه‌های فراطبیعی با مضمون برشی از زندگی که باید تماشا کنید

افرادی که چندان طرفدار کتاب خواندن نیستند؛ در اغلب موارد تماشای انیمه را دوست دارند. خوشبختانه تنوع انیمه ها بسیار زیاد است و این افراد انتخاب‌های زیادی دارند. برای افرادی که سرگرم زندگی‌های روزانه و مشغله‌های کاری هستند؛ تماشای سریال‌های انیمه به ویژه انیمه‌هایی با موضوعات روزمره تفریح بسیار محبوبی است. در این ژانر که به اصطلاح به آن انیمه برشی از زندگی می گویند خبری از خشونت‌های رایج در انیمیشن نیست. به جای آن داستان‌های جوان پسند و دراماتیک مربوط به زندگی ژاپن، زندگی در مدرسه و همین طور روابط عاطفی را به تصویر می‌کشد. البته در برخی از موارد تعدادی از انیمه‌های این سبک از روال عادی زندگی روزمره پا را فراتر گذاشته و داستان خود را به شکلی هیجان انگیز با موضوعات غیرواقعی و خیالی ترکیب می‌کنند. ما در اینجا بهترین انیمه‌های بهترین انیمه‌های فراطبیعی با مضمون برشی از زندگی که باید تماشا کنید را به شما معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. شیطان پاره وقت است – The Devil Is A Part-Timer – 2013

یکی از بهترین انتخاب‌ها برای روزهای بی حوصلگی و یکی از بهترین انیمه‌های فراطبیعی. داستان این انیمه درباره شیطانی است که از سرزمین خودش بیرون شده و حالا باید در دنیای جدید کار خود را از سر بگیرد. این سریال جذاب در مورد شخصیت‌های فانتزی و جاه طلبانه ای است که سعی در زنده ماندن و کنار آمدن دنیای واقعی دارند. برخی از شخصیت‌ها با کار نیمه وقت دست و پنجه نرم می‌کنند، در حالی که برخی دیگر با خطرات مواجه هستند. در این بین شیطان در تلاش است تا روابطی ایجاد کرده و بذر روابط عاشقانه‌ای را پخش کند. این کار باعث می‌شود تا او کم کم اعتمادها را به خود جلب کند.

 همچنین بخوانید: بهترین انیمه‌های مشابه زندگی روزمره پادشاه جاویدان که باید تماشا کنید


9. کلند – Clannad – 2007

سریال کلند از تمامی امکانات ژانر خود کمک می‌گیرد تا حسابی اشک مخاطب خود را در بیاورد. علاوه بر زیبا بودن این انیمیشن، داستان‌های آن نیز بسیار دراماتیک و جذاب هستند. داستان “کلند” بر روی رابطه بین تومویا و ناگیسا متمرکز است. تومویا یک دختر دبیرستانی ناامید است که با ناگیسا دوست می‌شود. ناگیسا در حال حاضر بسیار مریض احوال است و به دلیل بیماری مرموز خودش مجبور به ترک مدارس بسیار زیادی شده است. تومویا دوباره بعد از آشنایی با ناگیسا هدف پیدا کرده و تصمیم می‌گیرد تا بخش تئاتر مدرسه را از نو اصلاح کند. عناصر فانتزی موجود در این سریال از شخصیت‌های نمادین سریال ناشی می‌شود که  در واقع آن چیزی که به نظر می‌رسند نیستند.همچنین بسیاری از اتفاق‌های این داستان به دنیای موازی دیگری مربوط است.


8. آنوهانا – AnoHana – 2011

شنیدن نام انیمه “آنوهانا” کافی است تا اشک مردم سرازیر شود.داستان فیلم درباره گروهی از دوستان است که پس از یک حادثه دلخراش از هم جدا شده‌اند. بعد از اینکه یکی  از آن‌ها می‌تواند شبح یکی از دوستان مرده‌اش را ببیند آن‌ها سعی می‌کنند تا دوباره این گروه دوستی را سرپا کنند. او با اینکه نمی‌داند چرا می‌تواند این چیزها را ببیند تمام تلاش خود را می‌کند تا دوستش را به آرامش برساند حتی اگر این به معنای مواجه کردن خود و دوستانش با اتفاقات سخت گذشته باشد. داستان این انیمه بیش از هر چیزی درباره یافتن آرامش و حرکت به جلو است. تمامی این اتفاقات توسط یک شبح دختر هماهنگ می‌شود. البته او خودش نمی‌داند که مرده است. بهتر است بدانید که این مجموعه شما را بارها به گریه خواهد انداخت.


7. خدمتکار اژدها خانم کوبایاشی – Miss Kobayashi’s Dragon Maid – 2017

“خدمتکار اژدها خانم کوبایاشی” یک سریال زیبا و خنده دار از ساخته‌های کیوتو انیمیشن است. این سریال به داستان‌های ساده تا خشونت بار دختران اژدها می‌پردازد. بر اثر یک اتفاق شخصیت اصلی خانم کوبایاشی به وسط جنگل می‌رود. به ناگهان در جنگل به یک اژدهای گمشده بر می‌خورد. از آن جایی که خانم کوبایاشی در حالت مستی به سر می‌برد از او می‌خواهد تا در منزلش به عنوان خدمتکار زندگی کند. جالب این است که تو رو نیز با کمال میل این پیشنهاد را می‌پذیرد.

پس از مدتی خانم کوبایاشی متوجه می‌شود که دختر خدمتکار منحصر به فرد او در واقع یک اژدهای فوق العاده است که می‌تواند به خوبی کارهای خانه‌اش را انجام دهد. پس از مدتی این دو به یکدیگر نزدیک‌تر می‌شوند. به مرور خانم کوبایاشی در مورد گذشته تورو و همین طور سایر اژدهاها چیزهای زیادی می‌آموزد.


6. ری لایف – Re:LIFE – 2016

انیمه زندگی دوباره در واقع نسخه انیمیشنی 17 Again است. شخصیت اصلی این سریال فردی فرومایه و بیکار است که در اشتباهات گذشته خود غرق شده است. او از صمیم قلب می‌خواهد تا همه چیز را تغییر دهد اما نمی‌داند چگونه. در بدترین روزهای خود با فردی مرموز ملاقات می‌کند که به او پیشنهاد می‌کند برای تغییر زندگی‌اش قرصی را بخورد.

آرتا بدون هیچ دوراندیشی پیشنهاد این فرد را می‌پذیرد. روز بعد که از خواب بیدار می‌شود با کمال تعجب می‌بیند که به 10 سال قبل بازگشته است و حالا دوباره 17 ساله است. ظاهراً آن فرد غزیبه برای یک سری آزمایش‌ها این قرص را به آرتا داده بود تا رفتارهای او را هنگام بازگشت به دبیرستان مشاهده کند. آرتا در تلاش است تا در همین یک سال نوجوانی‌اش تمامی اشتباهات گذشته‌اش را جبران کند. این انیمه یکی از بهترین انیمه‌های فراطبیعی است.

 همچنین بخوانید: بدترین جهان‌های انیمه که نمی‌شود در آن زندگی کرد و غیرقابل تحمل‌اند


5. مدرسه-زنده! – School-Live! – 2015

اگر شما هنوز این سریال را ندید و تنها تبلیغات آن را مشاهده کرده‌اید حتماً از دیدن اسم این سریال در این لیست تعجب می‌کنید. واقعیت این است که این سریال به همان رنگارنگی و بامزگی که در تبلیغاتش می‌بینید نیست. این انیمه نیز درباره زندگی روزمره است؛ حداقل می توئان گفت که در ذهن یوکی تاکا به این شکل است. او در خیال خودش بهترین سال‌های مدرسه را سپری می‌کند و با همه دوستانش سرگرم می‌شود.

اما واقعیت چیز دیگری است. در واقعیت مدرسه یوکی توسط زامبی‌های آخرالزمانی اشغال شده است و دوستانش در تلاشند تا زنده بمانند. این سریال یکی از دلخراش ترین داستان‌های ارواح در مجموعه‌های انیمه است. این سبک از زندگی روزمره می‌تواند گاهی بسیار تلخ نیز باشد. شاید همین مساله است که احساس خطر و همین طور درام بیشتری به داستان می‌افزاید.


4. کوکورو کانکت – Kokoro Connect – 2012

در حالی که دوباره زندگی مانند نسخه انیمیشن 17 Again است،  کوکورو مانند یک نسخه درام صادقانه از Freaky Friday است که فرضیه تغییر بدنه فیلم را بسیار بیشتر می‌کند. این داستان به گروهی از دوستان می‌پردازد که با هم کلوپ تشکیل داده‌اند. دلیل این کارشان این است که برنامه‌های مدرسه برایشان راضی کننده نیست. آن‌ها ناگهان متوجه می‌شوند که بدن‌هایشان در حال تغییر و جابجایی است.

آن‌ها هیچ راهی برای بازگشت به حالت سابق ندارند و مجبورند که این تغیییرات را تحمل کرده و اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنند. در واقع در این سریال می‌بینیم که تلاش بسیار جالبی برای ایجاد همدلی و قرار گرفتن در موقعیت سایر افراد هم سن و سال به خوبی صورت گرفته است.


3. نارنجی – Orange – 2016

داستان انیمه در عین حال ساده و بسیار غم انگیز است. ناهو شروع به دریافت پیام‌هایی از آینده می‌کند که خودش برای خودش ارسال کرده است. در این نامه‌ها او به خودش هشدار می‌دهد تا دانش آموز تازه وارد مدرسه را از سرنوشت شوم و وحشتناکش نجات دهد.

خوشبختانه ناهو نوجوان این پیام‌ها را باور می‌کند و با پسر تازه وارد طرح دوستی می‌ریزد. در خلال این دوستی او در مورد اوضاع پیچیده خانه پسر تازه وارد چیزهای زیادی دستگیرش می‌شود. به مرور زمان او سایر دوستانش را نیز آگاه می‌کند و همگی تلاش می‌کنند تا نهایت تلاش خود را برای تغییر آینده بکنند. در این سریال می‌بینیم که آن‌ها با تغییراتی که در آینده ممکن است در آینده اتفاق بیفتد دست و پنجه نرم می‌کنند. “نارنجی” یکی از بهترین انیمه‌های فراطبیعی است.


2. فروتس بسکت – Fruits Basket – 2019

یکی از سورئال‌ترین و مشهورترین انیمه‌های  امروز که با وجود داشتن داستانی انسانی و عاشقانه، شخصیت‌های این انیمه بسیار عجیب غریب و دمدمی مزاج هستند. تورو به دلیل شرایط سخت خانوادگی از خانه رانده می‌شود. او بعد از این اتفاق به رازهای عجیب و ناگفته خانواده سومه پی می‌برد.

بعد از آشنایی با کیو و یوکی سوما او می‌فهمد که اگر جنس مخالفی سوماها را در آغوش بگیرند اتفاق جالبی می افتد. در واقع آن‌ها به یکی از حیوانات طالع بینی تبدیل می‌شوند. این انیمه و درام خانوادگی سرشار از داستان‌های منحصربه فرد و همین طور دوستی‌های جذاب است.

 همچنین بخوانید: بهترین مثلث‌های عشقی در دنیای انیمه که باید تماشا کنید


1. مالیخولیای هوراهی سوزومیا – The Melancholy Of Haruhi Suzumiya – 2006

در انیمه “مالیخولی هوراهی سوزومیا” می‌بینیم که کیون با یکی از عجیب‌ترین دختران مدرسه به نام هاروهی دوست است. هاروهی او را متقاعد می‌کند تا یک باشگاه تحقیقاتی در زمینه مسائل ماورالطبیعه راه اندازی کنند. آن‌ها از بقیه شاگردان عجیب غریب مدرسه نیز دعوت می‌کنند تا در این پروژه کنارشان باشند. آن‌ها در تلاشند تا درباره همه چیز از فعالیت فرازمینی ها گرفته تا سفر زمان اطلاعات به دست بیاورند.

جالب این جاست که روح هاروهی هم خبر ندارد که خودش باشگاهش را با افراد عجیب غریبی تشکیل داده است. بعد از مدتی می‌بیند که آن‌ها تهدید می‌کنند که جهان را به نابودی خواهند کشید. داستان از این جا به بعد سمت و سوی دیگری می‌گیرد. برای اینکه از این واقعه وحشتناک جلوگیری شود ماجراهای خنده دار و سرگرم کننده‌ای در باشگاه اتفاق می‌افتد تا هیروهی را از توانایی‌هایش منصرف کند و هعمین طور فکر و خیال چیزهای عجیب و غریب را از سرش بیاندازد. این انیمه یکی از بهترین انیمه‌های فراطبیعی است که می‌توانید تماشا کنید.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها (4)

بستن فرم

 1. زهرا

  تیر 27, 1400

  چرا انیمه های قشنگ دوبله نمیشن

  پاسخ

  • امیر در پاسخ به زهرا

   تیر 29, 1400

   چون اون موقع دیگه قشنگی شون از بین میره

   پاسخ

   • ^_____^ در پاسخ به امیر

    تیر 30, 1400

    حاجی دستت درد نکنه 😂
    گل گفتی

    پاسخ

    • نیما در پاسخ به ^_____^

     تیر 30, 1400

     بستگی به دوبلش داره

     پاسخ