بهترین مثلث‌های عشقی در دنیای انیمه که باید تماشا کنید

یکی از اصلی‌ترین درون‌مایه‌های تمامی سبک‌های داستان‌نویسی در جهان مثلث عشقی است. مثلث عشقی را می‌توان در بسیاری از مجموعه‌های انیمه دید. ما در این مقاله به معرفی بهترین مثلث‌های عشقی در دنیای انیمه می‌پردازیم. طبق تعریف مثلث عشقی را این‌گونه تعریف می‌کنند که دو نفر به شکل هم‌زمان به طور مشترک از شخصیت سوم خوششان بیاید. در اغلب مواقع قهرمان اصلی داستان درگیر مثلث عشقی می‌شود البته همیشه استثنائاتی نیز وجود دارد. البته ممکن است گاهی حتی شاهد بیش از یک مثلث عشقی در یک مجموعه باشیم.

در مثلث عشقی دو رقیب با وجود داشتن علاقه مشترک به‌هیچ‌وجه به یکدیگر علاقه نداشته و با هم احساس دوستی نمی‌کنند. همان‌طور که در لیست ما از مثلث‌های عشقی در انیمه مشاهده می‌کنید؛ گاهی مواقع شخصیت‌ها با هم کنار می‌آیند و گاهی به‌شدت به رقابت می‌پردازند. در برخی مواقع قرار گرفتن شخصیت‌ها در یک مثلث عشقی، شرایط ناخوشایند و حتی خنده داری را رقم می‌زند. گاهی نیز با ترکیب این‌ها و همین طور شرایط ناراحت‌کننده و غم‌انگیز مواجه می‌شویم. حالا این مثلث‌های عشقی را معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


20. اسکول رامبل – School Rumble (مثلث عشقی بین کانجی هاریما، اوجی کاراسوما و تنما تسوکوموتو)

دبیرستان یکی از جاهایی است که مثلث‌های عشقی به وفور در آن اتفاق می‌افتد. داستان این انیمه کمدی در دبیرستان اتفاق می‌افتد و دو قهرمان داستان کانجی و تنما درگیر داستان رمانتیک و عاشقانه‌ای می‌شوند. هر دو به هم دیگر علاقه دارند اما نمی‌توانند به این عشق اعتراف کنند.

یک سال بعد وقتی که دوباره به دبیرستان بازمی‌گردند؛ می‌بینند که شاگرد دیگری به نام اوجی به دبیرستانشان اضافه شده است. مانجی به نوعی یک بزهکار است در حالی که اوجی کاملاً برعکس است. ناگهان اوجی جذب تنما می‌شود. البته او به طریقی این میل را نشان می‌دهد.

همچنین بخوانید: ۱۱ انیمه سریالی با داستانی کمدی-عاشقانه در دوران دبیرستان


19. عسل و شبدر – Honey And Clover (مثلث عشقی بین شینوبو موریتا، هاگومی هاناموتو و یوتا تاکموتو)

گاهی اوقات، یک مثلث عشقی به یک مربع عشقی تبدیل می‌شود. این زمانی است که شخص چهارم نسبت به این جفت که به فرد سوم جذب می‌شوند، جذب شود. اگرچه به ظاهر این کار را ساده می‌کند، اما باعث سردرگمی بیشتر می‌شود.

در مورد عسل و شبدر چنین است. یک جفت دانشجوی دانشگاه هنر به نام‌های شینوبو و یوتا عاشق فرد سوم می‌شوند. علاوه بر مثلث عشقی، دو مسئله دیگر نیز در این سریال تأثیرگذار است. اول، شینوبو و یوتا هم‌اتاقی هستند. دوم، دوست او، ایومی، دلبستهٔ یکی از این جوانان می‌شود.


18. ولترون افسانه مدافعان – Voltron: Legendary Defender (مثلث عشقی بین کیت، لنس و پرنسس آلورا)

در فصل‌های ابتدایی این انیمه این طور به نظر می‌رسد که نوعی جذبه و کشش بین کیت، لنس و پرنس آلورا وجود دارد. البته این یکی آن مثلث‌های عشقی عادی نیست. در حالی که لنس واقعاً تلاش می‌کرد تا دل آلورا را به دست بیاورد؛ رابطه رمانتیک بین او و کیت به مرور کمرنگ می‌شود.

در فصل هشتم سریال می‌بینیم که این مثلث عاشقانه فرومی پاشد. در نهایت این آلورا است که تسلیم اهداف و خواسته لنس می‌شود و با او وارد یک رابطه عاشقانه می‌شود. در پایان می‌بینیم که این اتفاق برای مخاطبین بسیار خوشایند است. می‌بینیم که لنس با وجود رفتارهای نابالغانه‌اش، در این فصل از سریال از خود رفتاری حمایت گرانه نشان می‌دهد.


17. داستان حافظه‌ها – Ef – A Tale of Memories (مثلث عشقی بین کای شینودو، هیرو هیرونو و میاکو میامورا)

علاقه‌مندی یک دوست دوران کودکی به دیگری یکی از رایج‌ترین اجزای مثلث‌های عشقی است. در اغلب موارد محبوب متوجه عشق و اشتیاق دوست قدیمی‌اش نمی‌شود و در روال داستان به فرد دیگری علاقه‌مند می‌شود. این قضیه در داستان حافظه‌ها نیز رخ می‌دهد.

کی شیندو و هیرو هیرونو دوستان دوران کودکی هستند. در شب کریسمس، هیرو دوچرخه‌اش را به میاکو میامورا می‌دهد تا جلوی یک دزد کیف پول را بگیرد. بعد از اینکه او می‌بیند دوچرخه آسیب دیده است و میاکو نیز بیهوش شده است؛ او را به خانه خود می‌آورد. در این جاست که جرقه عاشقانه‌ای زده می‌شود و این مسئله موجب تحریک حسادت کی می‌شود.


16. زمان طلایی – Golden Time (مثلث عشقی بین کوکو کاگا، بانری تادا و نانا هایاشیدا)

فراموشی برای بانری تادا یک شمشیر دو لبه است و مزایا و معایب خودش را دارد. خبر بد این است که او همه چیز در مورد زندگی قبلی خود را فراموش می‌کند. خبر خوب این است که او می‌تواند از نو شروع کند. او این کار را با ثبت‌نام در دانشکده حقوق انجام می‌دهد.

یکی از هم‌کلاسی‌های او، نانا هایاشیدا، شیفته او می‌شود. هنگامی که بانری در حال سروسامان دادن به زندگی خودش است به دوست دوران کودکی و  شریک عشق گذشته‌اش کوکو کاگا برمی‌خورد این طور به نظر می‌رسد که شعله عشق کهنه دوباره در حال زنده شدن است. البته بانری هنوز مطمئن نیست که آیا این احساس حقیقی است یا خیر.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های کمدی عاشقانه در تاریخ سینما که باید تماشا کنید و لذت ببرید


15. آلبوم سفید 2 – White Album 2 (مثلث عشقی بین ستسونا اوگیسو، هاروکی کیتاهارا و کازوسا توما)

مثلث عاشقانه‌ای که در آلبوم سفید شاهد آن هستیم از همان ابتدای داستان به شکل درهم و شلخته‌ای شروع می‌شود. در ابتدا این ستسونا اوگیسو است که از هاروکی کیتاهارا درخواست می‌کند تا با او بیرون برود. این اتفاق زمانی می‌افتد که کازوسا توما هنوز فرصتی برای گفتن احساسش به دست نیاورده است.

علاوه بر این، هاروکی به کازوسا علاقه‌مند است اما شروع به معاشرت با ستسونا می‌کند زیرا کازوسا هرگز به احساسات خود اعتراف نمی‌کند. تمامی این شخصیت‌ها به عنوان اعضای کلوپ موسیقی با یکدیگر در ارتباط هستند اما درام واقعی بین این سه در جریان داستان اتفاق می‌افتد. می‌توان گفت که مثلث عشقی آلبوم سفید یکی از خوش ساخت ترین مثلث‌های عشقی در بین انیمه هاست.


14. نئون جنسیس اوانجلیون – Neon Genesis Evangelion ( مثلث عشقی بین آسوکلانجلی، شینجی ایکاری و ری آیانامی)

شاید افراد کمی انیمیشن نئون را نمونه‌ای از یک داستان عاشقانه بشناسند. در عوض این سریال به عنوان یکی از روانشناختی  ترین انیمه ها از دید طرف داران شناخته شده است. مخاطب به خوبی احساسات متناقض آسوکا نسبت به شینجی مطلع هستند. بسیاری این طور تصور ممی‌کنند که روابط بین او و ری نیز شکل زیبایی از یک رابطه عاشقانه است. با این حال می بینیم که او نمی تواند این احساسات را به خوبی پردازش و یا درک کند. ممکن است بسیاری از افراد این داستان را یک مثلث عشقی بدانند.


13. ری:زیرو – Re:Zero ( مثلث عشقی بین امیلی، سوبارا و رم)

“من عاشق امیلیا هستم” این جمله ای است که تمامی طرفداران این انیمه به خوبی آن را می شناسند.  این که سوبارو این حقیقت را به رم گفته است چیزی از دردناکی داستان کم نمی کند. مثلث عشقی بین امیلیا، سوبارو و رم می تواند مدت ها ادامه داشته باشد، زیرا سوبارو فقط در عشق چشمش به امیلیا است. برخلاف میل هوارادارن این مثلث عشقی زود به سرانجام نمی رسد و این عشق یک طرفه تا مدت ها ادامه پیدا می کند. از آن جایی که رم و امیلی به خوبی با هم کنار می َآیند این مثلث تا انتهای داستان ادامه ییدا می کند.


12. یونای طلوع – Yona Of The Dawn (مثلث عشقی بین هاک سون، یونا و سو وون)

این مثلث عاشقانه مثلثی از روی حیله و تزویر است، زیرا یونا عاشق دوست دوران کودکی خود سو وون است. این حس  تا زمانی پابرجا  است که او متوجه می‌شود  او پدرش را کشته و علیه پادشاهی خود کودتا کرده است.

از طرف دیگر، هاك سون دوست و محافظ دیگر از دوران كودكی اوست كه عاشق او نیز بوده است. او نیز عاشق سوون بود. با مسیری که یونا در پی می گیرد مشخص می‌شود که چه کسی برنده این مثلث عشقی خواهد شد.

همچنین بخوانید: لیست 20 سریال عاشقانه جذاب و دیدنی که باید تماشا کنید و لذت ببرید


11. بوسه و خواهر – Kiss X Sis ( مثلث عشقی بین ریکو سومینو، هاک سان و و آکی سومینو)

کیتا سومینو در گیر یک مثلث عشقی بین خواهرخوانده‌های دوقلو ریکو و آکو سومینو می‌شود. آکو در ظاهر به عنوان یک کودک دیده می‌شود که در آشپزی و تمیز کردن به مادرش کمک می‌کند، اما در درون، او فردی منحرف است.

ریکو اما شخصیت خجالتی دارد. دوقلوها را می‌توان با مدل موهایشان تشخیص داد. این سریالدر ادامه به رابطه کیتا با خواهرانش می‌پردازد. این انیمه در ابتدا رد 12 قسمت پخش شد و بعدتر در سال 2010 یک فصل 10 قسمتی نیز به آن افزوده شد.


10. ناگی آسو – Nagi-Asu ( مثلث عشقی بین ماناکا موکایدو، هیکاری ساکیشیما و چیساکی هیراداری)

در سریال ناگی آسو پرده از یک مثلث عشقی بین سه دوست دوران کودکی برداشته می‌شود. جهان ‌بین کسانی که در خشکی زندگی می‌کنند و کسانی که زیر آب زندگی می‌کنند جدا شده است. ماناکا موکایدو و چیساکی هیرادایرا هر دو علاقه زیادی به هیراکی ساکیشیما دارند. چیساکی نسبت به ماناکا رفتارهای بالغانه تری از خود نشان می‌دهد و اجازه نمی‌دهد احساسات اوبر افکارش چیره شوند.

رفتار او برخلاف ماناکا بسیار آرام است. او که از نظر احساسی رانده می‌شود، در تلاش است تا بفهمد که در بعضی مواقع واقعاً چه می‌خواهد و حتی گاهی از سر استیصال به گریه می‌افتد. با وجود این هیراکی همچنان ماناکارا ترجیح می‌دهد. اما هرگز اعتراف نمی‌کند چرا که از احساس چیساکی آگاه است.


9. اسکیپ بیت – Skip Beat ( مثلث عشقی بین رن تسوروگا، کیوکو موگامی و شوتارو فووا)

کیوتو موگامی توسط شوتارو فووا  فریب خورد تا به عنوان خدمتکار به او در ادامه کار کمک کند. کیوکو در فکر انتقام است و با شروع جدیدی وارد داستان می‌شود. شو که نام کامل خود را در این سریال پنهان می‌کند، گیر افتاده است. در حالی که او به کیوکو به عنوان یک مانع نگاه می‌کند، اما احساسات واقعی و حقیقی نسبت به او دارد. رن تسوگا اما کاملاً برعکس است و نام رن را برای خود برمی گزیند. رن با جدا کردن نام واقعی خود ازکواون هیزوری فکر می‌کند که او لایق این نبوده است که در گذشته با کیوتو ملاقات کرده باشد.


8. کوکورو کانکت – Kokoro Connect ( مثلث عشقی بین هیمکو اینابه، تایچی یاگاشی و لوری ناگاسه)

مثلث‌های عاشقانه ممکن است در مواقعی پیچیده باشند. همین طور که در این سریال می‌بینیم هیمکو و لوری نسبت به تایچی احساس عاشقانه دارند. هیمکو نایب رئیس باشگاه تحقیقات فرهنگی است، در پس ظاهر فرهنگی و قوی او در درون بسیار حساس است. لوری رئیس باشگاه تحقیقات فرهنگی است و همچنین عاشق تایچی است اما به دلیل همه گیری تغییر بدن، از قرار ملاقات با او امتناع می ورزد. این اپیدمی به اعضای باشگاه اجازه می دهد برای مدت کوتاهی بدن خود را با یکدیگر عوض کنند. داستان تا جایی ادامه پیدا می کند که افراد به سبب بودن در در بدن یکدیگر رازهایی را کشف می کنند که منجر به  آسیب روحی می‌شود.

همچنین بخوانید: 10 فیلم عاشقانه جذاب و دیدنی شبیه فیلم قلب‌های شیمیایی (Chemical Hearts) که باید تماشا کنید


7. چیهایافورو – Chihayafuru ( مثلث عشقی بین تایچی ماشیما، چیهایا آیاسی و آراتا واتایا)

در این سری با یک مثال خوب و کلاسیک از یک مثلث عشقی طرف هستیم. آن هم رقابتی عاشقانه بین دوست دوران کودکی و یک دانشجوی انتقالی. تایچی و آراتا به شکل همزمان شیفته چیهایا شده اند. او یک دوست دوران کودکی و همین طور عشق کودکی برای تایچی محسوب می‌شود. او در ظاهر با این رابطه خوشحال است اما به دلیل ظهور یک دانشجوی انتقالی این دوستی دست خوش تغییراتی می‌شود.


6. اینویاشا – InuYasha ( مثلث عشقی بین کیکیو، اینویاشا و کاگومی هیگوراشی)

اینویوشا یکی از محبوب‌ترین انیمه هایی است که در آن به مثلث عشقی پرداخته شده است. این انیمه در پاییز 2000 پخش شد. ترکیبی از چهره‌های نیمه دیو و یک سگ یوکای در این سریال مشاهده می‌شود. مثلث عشقی در این انیمه نیز بسیار منحصر به فرد است. کیکیو دوشیزه حارم و عاشق اینویاشا است که می‌میرد اما دوباره زنده می‌شود. کاگومه هیگوراشی تناسخ کیکیو است و به اینویشا علاقه دارد. با وجود ظاهر مشابه، اینویاشا احساسات خود را نسبت به کیکیو فراموش نکرده است.


5. آنوهانا – Anohana (مثلث عشقی بین میکو هوناما، جینتا یادومی و ناروکو آنجو)

انیمه آنوهانا به عنوان یکی از غم‌انگیزترین انیمه ها شناخته می‌شود. در این انیمه ما شاهد یک مثلث عشقی بین میکو و ناروکو هستیم که نسبت به جینتا احساس عاشقانه دارند. سناریوی این سریال بسیار جالب است زیرا جینتا به طور کامل از زمان عبور مایکو، معروف به منما، بهبود نیافته است. جینتا همواره می‌خواست احساسات خود را به منما اعتراف کند اما هرگز فرصتی پیدا نکرد.

بهترین دوست دوران کودکی جینتا، ناروکو، معروف به آنارو، در هنگام عزاداری از او دلجویی می‌کند. ناروکو به منما حسادت کرده و نمی‌تواند احساسات خود را نسبت به جینتا نادیده بگیرد.


4. روزهای مدرسه – School Days (مثلث عشقی بین کوتونوها کاتسورا، ماکوتو ایتو و سکای ساینوجی)

روزهای مدرسه به ما نشان می‌دهد که یک مثلث عشقی تا چه اندازه می‌تواند ناکارآمد باشد. داستان عشق کوتونوها و سکای به ماکوتو در سریال برجسته است. ماکوتو به کوتونوها حمله می‌کند و از دوستش سکای کمک می‌خواهد. او موافقت می‌کند که به او کمک کند اما در این مسیر عاشق او می‌شود. ماکوتو با سوق دادن هر دو دختر به این سو اوضاع را بدتر می‌کند. داستان در بین رابطه این دوستان مدام در رفت و آمد است.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های کمدی رمانتیک سال 2018


3. شوالیه خون آشام – Vampire Knight (مثلث عشقی بین زیرو کیریو، یوکی کراس و کانامه کوران)

مثلث عشقی شوالیه ومپایر به قدرت و زیبایی مثلث عشقی بین بلا، ادوارد و جیکوب در فیلم گرگ‌ومیش است. یوکی کراس عاشق کانامه می‌شود که او را در کودکی نجات داده بود. از طرفی دیگر زیرو کیریو نیز که از دوستان دوران کودکی کانامه است به شدت عاشق اوست. این مثلث عشقی با وجود داستان‌های خون آشامی و دغدغه‌های انسانی، بسیار زیبا و پرطرفدار است.


2. فروتس بسکت – Fruits Basket ( مثلث عشقی بین یوکی سوهما، تورو هوندا و کیو سوهوما)

این انیمیشن موفق بار دیگر در سال 2019 از سر گرفته شد. داستان از این قرار ایست که تورو هوندا، معروف به تورو، به خانه سوهما نقل مکان می‌کند و در آنجا با یوکی و کیو سوهما آشنا می‌شود. شخصیت مهربان تورو پسران سوهما را به خود جلب می‌کند. در حالی که همه آنها با هم زندگی می‌کنند، یوکی و کیو نمی‌توانند از جدال همیشگی با یکدیگر دست بردارند.

یوکی در مدرسه بین خانم‌ها بسیار محبوب است اما فقط چشمش به تورو است. کیو به دلیل شخصیت آتشین محبوبیت کمتری دارد و اغلب از هر کاری که یوکی انجام می‌دهد عصبانی می‌شود. به نوعی می‌توان آن‌ها را به شخصیت‌های کارتونی موش و گربه تشبیه کرد.


1. نانا – Nana (مثلث عشقی بین نوبوا تراشیما، نانا کوماتسو و تاکومی ایچینوز)

آخرین انیمه این لیست مثلث عشقی در مجموعه نانا است. البته بیش از یک مثلث عشقی در این سریال وجود دارد. داستان عشقی بین نوبو تراشیما، تاکومی و نانا از جنس دیگری است. نوبو نوازنده گیتار گروه Blast است و با نانا به یک مدرسه می‌رفتند. تاکومینوا زنده بیس است و در خلال اتفاقاتی به نانا علاقه مند می‌شود. در نهایت نانا باید کسی را که می‌خواهد با او باشد انتخاب کند اما این انتخاب به‌هیچ‌وجه آسان نیست. یک تصمیم تأثیرگذار بین تاکومی و نانا رابطه او با نوبو را برای همیشه تغییر می‌دهد.

همچنین بخوانید: 30 فیلم کمدی رمانتیک که زنان باید تماشا کنند


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. کاراکتر

    تیر 11, 1400

    تورادورا هم میتونست باشه

    پاسخ