سینمایی Mobile Suit Gundam Hathaway تابستان امسال پخش می‌شود

انیمه سینمایی Mobile Suit Gundam Hathaway برگرفته از داستانی است که ۳۰ سال قبل نوشته شده است. در این مقاله به اخبار پخش شده در رابطه با این سینمایی می‌پردازیم. با پروشات همراه باشید.


تاریخچه:

سری معروف و پرطرفدار “گاندام” با پخش یک انیمه‌ی سریالی در سال ۱۹۷۹ آغاز شد. این سریال ربات واقعی را در ژانر مکای دنیای انیمه و مانگا، مشخص کرد. تا به حال سینمایی‌ها و سریال‌های زیادی بر اساس جهان “گاندام” ساخته شده است و مدل‌های پلاستیکی ربات‌های آن محبوبیت بسیار زیادی دارند. در مارس ۲۰۲۰ تمامی حقوق سری “گاندام” به شرکت Bandai Namco Holdings تعلق گرفت. حال قرار است سه سینمایی توسط استودیو سان رایز، که یکی از زیر مجموعه‌های شرکت باندای است، با عنوان Mobile Suit Gundam Hathaway ساخته شود و توسط پلتفرم نتفلیکس پخش شود. این سه سینمایی براساس رمان‌های یوشیوکی تومینو (Yoshiyuki Tomino) است که در سال ۱۹۸۹ منتشر شده است.

سینمایی Mobile Suit Gundam Hathaway

 خلاصه داستان:

داستان سینمایی Mobile Suit Gundam Hathaway در سال ۰۱۰۵ به تاریخ قرن جهانی، ۱۲ سال پس از جنگ دوم نئو زئون (Neo Zeon) اتفاق می‌افتد. پس از سقوط جمهوری زئون و پیوستن آن به فدراسیون زمین، فدراسیون کنترل کامل بر مردم یافت. همین موضوع باعث می‌شود که بعضی از مقامات عالی رتبه‌ی فدراسیون از قدرت خود سوء استفاده کرده و واحد‌هایی به نام من‌هانتر (Manhunter) تشکیل دهند. هر کسی که مخالف فدراسیون باشد توسط این واحد‌ها به مستعمرات فضایی (space colonies) فرستاده می‌شود.

گروه تروریستی به نام مفتی (Mafty) در مقابل این رفتار فدراسیون برمی‌خیزد. رهبر این گروه هاثوی (Hathaway) پسر برایت نوا (Bright Noa) است که با اسم مستعار مفتی نویو ارین (Mafty Navue Erin) با فدراسیون مبارزه می‌کند؛ در حالی که همزمان به زندگی و تصمیمات خود و زندگی آمورو ری (Amuro Ray) و چار آزنابل (Char Aznable) فکر می‌کند. اعمال گروه مفتی مورد توجه فدراسیون به خصوص کنث اسلگ (Kenneth Sleg) و واحدهای سیرسه (Circe Unit) قرار می‌گیرد. کنث اسلگ تصمیم می‌گیرد که خودش گروه مفتی را نابود کند.

سینمایی Mobile Suit Gundam Hathaway

تاریخ پخش:

سینمایی Mobile Suit Gundam Hathaway در تاریخ ۱۱ ژوئن امسال در ژاپن پخش شد و در۱ ژوئیه در نتفلیکس منتشر می‌شود. هنوز تاریخ رسمی انتشار دو سینمایی دیگر اعلام نشده است. امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!


منبع: www.cbr.com

                               

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. یک نفر

    تیر 1, 1400

    هوف، بلاخره یک انیمه غیر ایسکای هم واسه پخش در این تابستون داریم. خدا رو شکر.!

    پاسخ