بهترین سریال‌های مشابه “داستان لیسی” (Lisey’s Story) که باید تماشا کنید

یک سریال تریلر ترسناک براساس رمان “استیون کینگ” و به کارگردانی “پابلو لارین” (Pablo Larrain). داستان درباره بیوه‌ای است که در سایه همسر متوفی‌اش که یک رمان نویس معروف بود، زندگی می‌کند. او براساس خاطرات همسرش جستجو برای یافتن گنج را آغاز می‌کند و زندگی‌اش به خطر می افتد. این داستان تاریک و آزاردهنده دنیایی رؤیایی را به تصویر می‌کشد و با این کار بیننده را با خود همراه می‌کند. اگر از داستان‌های روانشناسانه خوشتان می‌آید حتماً این سریال را دوست دارید. در اینجا بهترین سریال‌های مشابه “داستان لیسی” را به شما معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


7. بیمارستان سلطنتی – Kingdom Hospital – 2004

فیلمی از خود “استیون کینگ” برگرفته از اثر “لارس فون تریر” (Lars Von Trier) که در یک بیمارستان تخیلی در مین رخ می‌دهد. این بیمارستان در جایی ساخته شده که قبلاً در دوران جنگ داخلی یونیفرم نظامی تولید می‌کرد و حالا گذشته رهایش نمی‌کند. مخلوق های ترسناک و پزشک‌های عجیب این سریال را ترسناک می‌کند. اگر از سریال‌های ترسناک و داستان‌های کینگ خوشتان می‌آید این اثر را تماشا کنید.

همچنین بخوانید: معرفی 8 فیلم برتر که از داستان های استیون کینگ اقتباس شده اند


6. ماریان – Marianne – 2019

داستانی درباره یک نویسنده داستان‌های ترسناک که دیگر نمی‌خواهد داستان ارواح بنویسد. اما یک روح شرار آزارش می‌دهد. یک چهره آشنا گذشته اما را به یادش آورده و باعث می‌شود به زادگاهش برگردد. وقتی روح شرور که در ذهن اما است در زندگی واقعی خودش را نشان می‌دهد مرز میان واقعیت و رؤیا کمرنگ خواهد شد. این سریال فرانسوی جذاب و دیدنی ساخته “ساموئل بودین” (Samuel Bodin) در ذهنتان می‌ماند. یکی از بهترین سریال‌های مشابه “داستان لیسی” که باید تماشا کنید.


5. تسخیرشدگی خانه هیل – The Haunting of Hill House – 2018

داستان زندگی خانواده‌ای در خانه هیل، که بین گذشته و آینده دست و پا می زند. داستان فعلی اعضای یک خانواده را نشان می‌دهد که خاطرات گذشته عذابشان می‌دهد، و فلش بک‌ها اتفاق‌های ماورایی را به یادمان می‌آورند. این فیلم ساخته “مایک فلنگن” (Mike Flanagan) براساس رمان پرفروش “شیرلی جکسون” نفستان را در سینه حبس می‌کند. اگر در جستجوی سریال‌های ترسناک هستید این سریال را تماشا کنید.


4. کسل راک – Castle Rock – 2018-2019

فصل اول سریال درباره وکیلی به نام هنری دیور است که بعد از 27 سال به زادگاهش برمی گردد و به دردسر می افتد. فصل دوم درباره آنی ویلکس است که برای محافظت از بچه‌هایش شهرش را ترک می‌کند اما در نبرد بین خیر و شر گیر می افتد. این سریال ساخته “سم شاو” (Sam Shaw) و “داستین تامسن” (Dustin Thomason) یک سریال تریلر ماورایی براساس رمان “استیون کینگ” است که وحشت پنهان در جنگل مین را نشان می‌دهد. گرچه سریال به منبع وفادار است اما مضامین بزرگ‌تر و جنبه‌های کلی دنیای “استیون کینگ”، مثل خانواده و حافظه را هم وام می‌گیرد. یک سریال ترسناک و پیچیده برای طرفداران “استیون کینگ”.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های ژانر تریلر که کامل و بی‌نقص هستند


3. ۱۱٫۲۲٫۶۳ – 2016

جیک اپینگ معلم شهری کوچک در مین است که فکر می‌کند هیچ تاثیری در دنیا ندارد، اما تقدیر برای او نقشهه ای دیگری دارد. جیک به کمک دوستش به گذشته می‌رود تا تاریخ را تغییر داده و از ترور جان.اف. کندی جلوگیری کند. با این حال زندگی در گذشته آنقدر برایش رضایبخش است که شاید ماموریتش را تمام نکند. آیا می‌تواند با زمان بجنگد؟ این فیلم از “بریجیت کارپنتر” (Bridget Carpenter) براساس رمان “استیون کینگ” بازیگرانی مثل “جیمز فرانکو” (James Franco) را به کار می‌برد. یکی از بهترین سریال‌های مشابه “داستان لیسی” که باید تماشا کنید.


2. بیگانه – The Outsider – 2020

اثر اقتباسی دیگری از رمان “استیون کینگ” ساخته “ریچارد پرایس” (Richard Price) که داستان پیچیده و مرموزی دارد و از آنجاییکه ذهن نابغه خالق “درخشش” (The Shining) آن را به وجود آورده، باید منتظر یک روایت جذاب باشیم. رالف اندرسن به عنوان یک کاراگاه به پرونده مرگ یک کودک وارد شده و شواهد او را به تری می‌رساند. اما هرچه بیشتر در این پرونده غرق می‌شود نشانه‌های بیشتری می‌بیند. این سریال با وجود “جیسون بیتمن” (Jason Bateman) و “بن مندلسون” (Ben Mendelsohn) در نقش اصلی یک سریال جذاب و دیدنی است که طرفداران سریال‌های ترسناک و رمان‌های “کینگ” را راضی می‌کند.


1. منطقه نیمه‌روشن – The Twilight Zone – 1985-1989

یک سریال اقتباسی از سریال‌های علمی تخیلی “راد سرلینگ” (Rod Serling) به همین نام که از سال‌های 1959 تا 1965 پخش می‌شد. این سریال آنتولوژی بین طرفداران محبوب شده و با تماشای آن هربار با صحنه جالبی روبرو می‌شوید. هر اپیزود سریال به یک داستان می‌پردازد. درحالی که بعضی از اپیزودهای سریال اورجینال هستند، بعضی براساس آثار تخیلی نویسنده‌های مطرح از “آرتور سی.کلارک” گرفته تا “استیون کینگ” خلق شده‌اند. اگر طرفدار سریال‌های ترسناک هستید اما حوصله ندارید یک داستان را دنبال کنید این سریال برایتان مناسب است.

همچنین بخوانید: 5 سریال شبیه سریال مهماندار هواپیما (The Flight Attendant) که باید تماشا کنید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها

بستن فرم