بهترین انیمه ها با اپیزودهای کوتاه که می‌توانید تماشا کنید و لذت ببرید

انیمه هایی با اپیزودهای کوتاه از انیممه های دیگر متفاوت هستند. متن و شوخی‌هایشان مخصوص تماشاگر بزرگسال است. این انیمه ها در اپیزودهای سه تا هجده دقیقه‌ای به مفاهیم مهم می‌پردازند. حتی بعضی از آنها که بچگانه‌تر هستند اپیزودهای زیر سه دقیقه هم دارند. شاید درباره این انیمه ها چیز زیادی نشنیده باشید، اما این انیمه ها هم لذت بخش بوده و تجربه جالبی را به شما ارائه می‌دهد. اگر شما هم به دنبال این انیمه ها هستید باید بدانید در اینجا می‌خواهیم بهترین انیمه ها با اپیزودهای کوتاه که می‌توانید تماشا کنید را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


15. منگرل – Mangirl – 2013

سریال‌های انیمه بسیاری به خلق مانگا و انیمه می‌پردازند و ایده جالبی دارند. “منگرل” درباره دخترانی است که می‌خواهند محبوب‌ترین مانگای تاریخ را خلق کنند، اما در این زمینه هیچ تجربه‌ای ندارند. هر اپیزود این انیمه فقط سه دقیقه است، اما تنش و جذابیت خلق هنر را نشان می‌دهند. شخصیت‌ها هم بامزه بوده و انرژی زیادی را به شما منتقل می‌کنند.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه های تاریخ سینما که شخصیت اصلی آنها از دنیا می‌رود


14. یک تفکر ساده درباره گروه خونی – Ketsuekigata-Kun – 2013

انیمه های بسیاری هم مفاهیم آموزشی دارند. اما معمولاً سریال‌های کوتاه‌تر در این زمینه موفق‌تر هستند. این انیمه همانطور که از اسمش پیداست به گروه‌های خونی می‌پردازد. این نگاه ابزورد به گروه‌های خونی احمقانه است، اما این که این موضوع را در اپیزودهای دو دقیقه‌ای نشان دهد واقعاً آگاهی بخش و غافلگیرکننده است. این انیمه با چهار فصل و 50 قسمت یکی از بهترین انیمه ها با اپیزودهای کوتاه است.


13. تیکیو – Teekyu – 2012

انیمه های بسیاری به مضامین ورزشی و دنیای پیرامون آن پرداختند. این انیمه درباره یک گروه دختر دبیرستانی پرانرژی است که تنیس بازی می‌کنند، اما اصل داستان سورئال است. اپیزودهای این انیمه دو دقیقه‌ای هستند و با جریان سیال ذهن پیش می‌روند. این انیمه 74 اپیزودی بسیار جذاب و دیدنی است.


12. یامیشیبای – Yamishibai – 2013

این انیمه را می‌توان نسخه کوتاه “منطقه نیمه روشن” (The Twilight Zone) دانست. هر اپیزود به یک داستان ژاپنی درباره ارواح می‌پردازد و بنابراین کلکسیونی از داستان‌های ترسناک است. این انیمه هشت فصل دارد که فصل‌های اولیه آن بهتر هستند. با این حال با قدرت خود سنت روایت گویی را زنده نگه می‌دارد.


11. خانم مونوکروم – Miss Monochrome – 2013

یکی از بهترین انیمه ها با اپیزودهای کوتاه با موضوعات کوتاه و ساده. هر اپیزود چهار دقیقه‌ای آن درباره شخصیتی است که از رنگ‌ها بیزار است و آرزو می‌کند جهان سیاه و سفید باشد. یکی از نکات جالب این انیمه عنوان شخصیت اصلی است که عجیب و در عین حال دوست داشتنی است.

همچنین بخوانید: ۱۱ انیمه سریالی با داستانی کمدی-عاشقانه در دوران دبیرستان


10. نمی‌توانم بفهمم شوهرم چه می‌گوید – I Can’t Understand What My Husband Is Saying – 2014

یک انیمه کمدی درباره زندگی یک زوج متأهل. هاجیمه یک اوتاکو است که از خانه کار می‌کند و به انیمه اعتیاد دارد. کائورو هم کارگری است که از اعتیاد همسرش خبر ندارد. بنابراین سریال به زندگی این دو می‌پردازد. اگر به داستان‌های کمدی زن و شوهری علاقه دارید از این انیمه خوشتان می‌آید. برخی از زوج‌ها با داستان آن ارتباط برقرار می‌کنند برخی هم نه.


9. زندگی فاجعه بار سایکی کی – The Disastrous Life Of Saiki K – 2016

اگر به دنبال انیمه ای اکشن می‌گردید این یکی را تماشا کنید. سایکی نمی‌خواهد قدرتش را فاش کند. او توانایی‌های روانی زیادی دارد، از جمله دورنوردی و در شرایطی قرار می‌گیرد که مجبور است برای حفظ آرامش از قدرت‌هایش استفاده کند. این انیمه یک اثر دیگر برای طرفداران انیمه شونن است که مرزهای انیمه را کنار می زند. یک اثر بامزه و هوشمندانه.


8. بانانیا – Bananya – 2016

یک انیمه زیبا از کرانچی‌رول با داستانی بامزه درباره گربه‌هایی توی پوست موز. این گربه‌ها موجودات بامزه و ماجراجویی هستند که در فصل دوم سیاره مخصوص خود را دارند. این سریال بامزه برای بچه‌ها و بزرگسالان جذاب است.


7. همسایهٔ من سکی – Tonari No Seki-Kun – 2014

یک سریال انیمه کمدی دیگر درباره دو دانش آموز یک کلاس. یوکوی تمام تلاشش را می‌کند تا سر کلاس توجه کند، اما پسر بغل دستی‌اش نمی‌گذارد. سکی وسط کلاس مشغول بازی است و حواس یوکوی را پرت می‌کند. اگر به دنبال یک انیمه بامزه هستید این انیمه را تماشا کنید چون صحنه ابزورد آن دیدنی است.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه های تاریخ که می‌توانید بارها و بارها تماشا کنید


6. اگرتسوکو – Aggretsuko – 2018

یکی از بهترین انیمه ها با اپیزودهای کوتاه که از همان ابتدا محبوب شد، فصل‌های مختلفش ادامه یافت و حتی سری مخصوص کریسمس آن هم تولید شد. رتسوکو کارمندی است که رئیس ظالمی دارد. بنابراین برای تخلیه خود به موسیقی هوی متال روی می‌آورد و آرزو می‌کند روزی ازدواج کند و دیگر سر کار نرود. بنابراین سریال به روزهای کاری او و ماجراهای عاشقانه‌اش می‌پردازد.


5. جینگای-سان نو یوم – Jingai-San No Yome – 2016

یک انیمه عاشقانه عجیب. توماری به خودش که می‌آید ازدواج کرده و بدتر اینکه همسرش یک غول له نام کاننوگی است. با این وجود با همکلاسی‌هایی آشنا می‌شود که همسر آنها هم غول است. حالا توماری باید با زنش که بتن می‌برد بیشتر آشنا شود و نمی‌گذارد هیچ چیز در مسیر داستان عاشقانه‌اش خلل ایجاد کند.


4. هتالیا – Hetalia: Axis Powers – 2009

یک انیمه جالب که کشورهای مختلف را به عنوان یک شخصیت نشان می‌دهد. هر کشوری به یک پسر تبدیل شده که با رفتارهایش هویت آنجا را به نمایش می‌گذارد. همه کشورها دور یک میز جمع شده و درباره ماجراهایی حرف می‌زنند که از دستشان در رفته است. شاید این انیمه برای طرفداران ژانر کمدی چندان جالب نباشد اما به شکل متفاوتی دیدنی است.


3. هوندا-سان کتابفروش اسکلتی – Skull-Face Bookseller Honda-San – 2018

انیمه دیگری که بیشتر مخصوص تماشاگران بزرگسال است، مخصوصاً آن دسته‌ای که خرده فروشی می‌کنند. هوندا مردی اسکلتی است که توی یک کتابفروشی ژاپنی کار می‌کند. به زودی متوجه می‌شود کار با مردم چقدر مشکل است. این سریال مسائل روزمره را با شخصیت‌های ابزورد ترکیب می‌کند. بنابراین درحالی که در انیمه های دیگر با قهرمان‌ها سروکار داریم در اینجا با شخصیت‌های معمولی روبرو هستیم.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه ها با بدترین شروع ممکن که باید آنها را تماشا کنید


2. خانه خوش چی – Chi’s Sweet Home – 2010

انیمه ها در نمایش حیوانات بامزه موفق هستند اما این انیمه حتماً برای دوستداران گربه‌ها جالب است. چون به بچه گربه‌ای به نام چی می‌پردازد که به یک خانواده مهربان ملحق می‌شود. او یک گربه جوان و ماجراجوست، اما هنوز باید چیزهای بیشتری یاد بگیرد. سریال هم تاثیرگذار است و هم بامزه. چون چی را در حالی نشان می‌دهد که می‌خواهد دنیای اطرافش را بهتر درک کند.


1. تشویق به صعود – Encouragement Of The Climb – 2013

عناصر عاشقانه گاهی در انیمه ها زیادی است، اما انیمه های زیادی دوستی و انرژی مثبت را خوب نشان می‌دهند و به نمایش لذت و کار گروهی بسنده می‌کنند، “تشویق به صعود” یکی از آنهاست. داستان درباره چهار دختر جوان است که کوهنوردی می‌کنند. هر اپیزود در ماجراجویی‌ها دنبالشان می‌کند و حتی عناصر طنز و اکشن را کنار هم می‌گذارد. با این حال موضوع اصلی سریال کوهنوردی است. هرچند که مضامین دوستی و کار گروهی تماشاگر پیر و جوان را به تماشای آن وادار می‌کند.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. ایران

    خرداد 20, 1400

    گزینه ۴ داستان عجیبی داره واقعا

    پاسخ