۱۱ انیمه سریالی با داستانی کمدی-عاشقانه در دوران دبیرستان

ژانر کمدی-عاشقانه زیر مجموعه‌ی دو ژانر محبوب کمدی و عاشقانه که به آن کمدی رمانتیک نیز می‌گویند. افراد زیادی از یک داستان عاشقانه به همراه اتفاقات طنز و شخصیت‌های جالب لذت می‌برند و ژانر اصلی خیلی از محبوب‌ترین مانگا‌ها و انیمه‌ها است. در این مقاله قرار است ۱۱ انیمه سریالی با داستانی کمدی-عاشقانه در دوران دبیرستان را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


۱. پسران برتر از گل-۱۹۹۶-Hana yori dango

داستانی کمدی-عاشقانه در دوران دبیرستانتشزدبض هخ dango hana yori

آکادمی ایتوکو مخصوص قشر مرفه ژاپن است و تمام دانش‌آموزان آن از خانواده‌های ثروتمند ژاپن هستند. در این آکادمی یک گروه به نام F4 وجود دارد که مخفف چهار گل (Four flower) است و اعضای آن چهار پسر از قدرتمندترین خانواده‌های ژاپن هستند و هیچ کس در آکادمی نمی‌تواند در مقابل آن‌ها بایستد. از طرفی تسوکوشی ماکینو (Tsukushi Makino) دختری است از یک خانواده‌ی معمولی است که به اجبار مادرش وارد آکادمی ایتوکو شده است. یک روز او به خاطر دفاع از دوستش در برابر F4، از تسوکاسا دومویجی (Tsukasa Domyouji)، رئیس گروه یک کارت قرمز دریافت می‌کند که آغاز جنگ F4 با تسوکوشی است. لجبازی تسوکوشی و دعواهای او با تسوکاسا و از طرفی علاقه‌مند شدن او به یکی دیگر از اعضای F4 داستانی کمدی-عاشقانه در دوران دبیرستان تسوکوشی می‌سازد و این انیمه را بسیار جذاب می‌کند.

طول: یک فصل، ۵۱ قسمت


۲. کلوپ هوست دبیرستان اوران-۲۰۰۶-Ouran high school host club

داستانی کمدی-عاشقانه در دوران دبیرستان ouran high school host club

کلوپ هوست مکانی است که به مشتری‌ها نوشیدنی سرو می‌شود در حالی که با افراد جذابی از جنس مخالف صحبت می‌کنند. در دبیرستان اوران توکیو که آکادمی است برای افراد پولدار، یک کلوپ هوست وجود دارد. کلاس موسیقی شماره‌ی سه مکانی است که شش پسر یک کلوپ برای بانوان راه انداخته‌اند و از مشتر‌یان خود میزبانی می‌کنند.

هاروهی فوجیوکا (Haruhi Fujioka) از یک خانواده‌ی معمولی است و با بورسیه در دبیرستان اوران تحصیل می‌کند. او یک روز که به دنبال مکان خلوتی برای درس خواندن بود؛ به کلاس موسیقی می‌رود و اشتباهی یک گلدان گران‌قیمت کلوپ را می‌شکند و برای اینکه بدهی‌اش را بپردازد در آنجا شروع به کار می‌کند. اما چیزی که اعضای کلوپ هوست اوران نمی‌دانند این است که این پسر مو کوتاه که مهارت خوبی در سرگرم کردن مشتری‌ها دارد در واقع یک پسر است. رابطه‌‌ی اعضای باشگاه با هاروهی و اتفاقاتی که در طی این انیمه رخ می‌دهد داستان جذاب و طنزی برای بیننده به تصویر می‌کشد.

طول: یک فصل، ۲۶ قسمت


۳. لاو کام-۲۰۰۷-Lovely complex

داستانی کمدی-عاشقانه در دوران دبیرستان lovely complex

ریسا کویزومی (Risa Koizumi) یک دختر قد بلند است (۱۷۲سانت) و آتسوشی اوتانی (Atsushi Ōtani) یک پسر قد کوتاه است (۱۵۶سانت). آن‌ها به دلیل اختلاف قدی که دارند همیشه باعث خنده‌ی همکلاسی‌های خود می‌شوند و به آن‌ها لقب دو کمدی محبوب ژاپنی، “آل هانشین”، را که آن‌ها نیز اختلافی قدی دارند؛ به این دو داده‌اند. ریسا از یک پسر قدبلند به نام ریوجی سوزوکی (Ryouji Suzuki) خوشش می‌آید و آتسوشی نیز یک دختر قد کوتاه به نام چیهارو تاناکا (Chiharu Tanaka) را دوست دارد. این دو تصمیم می‌گیرند برای اینکه به فرد دلخواه خود برسند به همدیگر کمک کنند اما همه چیز طبق نقشه پیش نمی‌رود. مشکلات قدی ریسا و آتسوشی شرایط طنزی را ایجاد می‌کند که بیننده از دیدنش لذت می‌برد. داستانی کمدی-عاشقانه‌ در دوران دبیرستان شخصیت‌های این انیمه، آن‌ را جذاب‌تر می‌کند.

طول: یک فصل، ۲۴ قسمت


۴. اسپشیال آ-۲۰۰۸-Special A

داستانی کمدی-عاشقانه در دوران دبیرستان S.A

دبیرستان خصوصی هاكوسنكان بهترین دبیرستان استان است و در آن دانش‌آموزان بر اساس نمراتشان در کلاس‌های A تا F رده‌بندی می‌شوند. نفرات برتر کلاس‌هایA  سال اول تا سوم در یک کلاس مخصوص به نام Special A قرار می‌گیرند که در یک ساختمان جدا از مدرسه قرار دارد و یونیفرم آن‌ها نیز با بقیه متفاوت است. هیکاری هانازونو (Hikari Hanazono) و کی تاکیشیما (Kei Takishima) هر دو عضو S.A هستند.

هیکاری از کودکی که در اولین ملاقاتش با کی، در یک مسابقه کشتی‌گیری از او شکست می‌خورد؛ با خودش عهد می‌بنند که کی را در همه چیز شکست دهد؛ از نمرات درسی گرفته تا مسابقات ورزشی، هیکاری در حال رقابت با کی است اما همیشه دوم می‌شود و کی اول. او آنقدر درگیر این رقابت است که متوجه احساسات کی نسبت به خودش نمی‌شود. داستانی کمدی-عاشقانه در دوران دبیرستان از رقابت بین یک دختر لجباز و یک پسری که هر کاری می‌تواند انجام دهد. ماجراهای هیجان انگیز و طنز اعضای کلاس Special A این انیمه را تماشایی کرده است.

طول: یک فصل، ۲۴ قسمت


۵. تورادورا-۲۰۰۸-Toradora

داستانی کمدی-عاشقانه در دوران دبیرستان toradora

ریوجی تاکاسو (Ryuji Takasu) پسر مهربانی است که به خاطر حالت چهر‌ه‌ خشنی که دارد، همه از او می‌ترسند. در آغاز سال دوم دبیرستان او از اینکه با دوست صمیمی خود، یوساکو کیتامورا (Yusaku Kitamura) و دختری که دوست دارد، مینوری کوشیدا (Minori Kushieda) همکلاسی می‌شود خوشحال است. اما حضور یک همکلاسی دیگر برای او مشکل‌ ساز می‌شود. تایگا آیساکا (Taiga Aisaka) دختری است که در مدرسه به خاطر خشن و عصبی بودن معروف است و البته دوست صمیمی مینوری نیز هست. تایگا متوجه علاقه‌ی ریوجی به مینوری می‌شود و خودش نیز از یوساکا، دوست صمیمی ریوجی خوشش می‌آید پس تصمیم می‌گیرد با همکاری یوجی، در رسیدن هرکدام به فرد دلخواهش کمک کند. این انیمه با شخصیت‌های طنز و جالب روایت داستانی کمدی-عاشقانه در دوران دبیرستان است. اگر هنوز این انیمه جذاب را تماشا نکرده‌اید پیشنهاد می‌کنیم که آن را از دست ندهید.

طول: یک فصل، ۲۵ قسمت


۶. مبصر ما پیشخدمته-۲۰۱۰-Kaichou wa maid sama

داستانی کمدی-عاشقانه در دوران دبیرستان kaichou wa maid sama

دبیرستان سیکا که یک زمانی مدرسه‌‌ی پسرانه بوده حالا تبدیل به یک دبیرستان مختلط شده اما هنوز تعداد دانش‌آموزان دختر آن کم است. میساکی آیوزاوا (Misaki Ayuzawa) با تلاش بسیار و گرفتن نمرات خوب اولین دختری است که توانست رئیس شورای مدرسه ‌شود و تلاش می‌کند که محیط آن را به فضای بهتری، برای باقی دانش‌آموزان دختر تبدیل کند. او به خاطر رفتاری که دارد لقب “رئیس دیوی که از پسرها بدش می‌آید” راکسب می‌کند.

اما میساکی رازی را مخفی می‌کند که اگر برملا شود به دردسر بزرگی می‌افتد. او مجبور است برای کمک به خانواده‌اش در پرداخت بدهی در یک کافه‌ کار کند؛ اما مدرسه‌ی او اجازه‌ی کار کردن به دانش‌آموزان را نمی‌دهد و کسی که این قانون را بشکند اخراج می‌شود. کسی که از راز میساکی خبردار می‌شود محبوب‌ترین پسر مدرسه، تاکومی اوسویی (Takumi Usui) است و حالا میساکی باید مراقب باشد که تاکومی راز او را فاش نکند. ماجراهای طنز و خنده‌دار این دو در مدرسه‌ی سیکا و محل کار میساکی، این انیمه را به یکی از محبوب‌ترین سریال‌ها در ژانر کمدی-عاشقانه تبدیل کرده است.

طول: یک فصل، ۲۶ قسمت به همراه یک ویدیو


۷. گکان شوجو نوزاکی-۲۰۱۴-Gekkan shōjo Nozaki-kun

داستانی کمدی-عاشقانه در دوران دبیرستان gekkan shoujo nozaki-kun

چیو ساکورا (Chiyo Sakura) از اومتارو نوازاکی (Umetarou Nozaki) که با او به یک دبیرستان می‌رود، خوشش می‌آید. او یک روز به نوزاکی اعتراف می‌کند که او را دوست دارد و می‌خواهد وقت خود را با او بگذراند اما نوزاکی به اشتباه فکر می‌کند که او یکی از طرفدارانش است و چیو را به خانه‌اش دعوت می‌کند. چیو در آنجا متوجه می‌شود که نوزاکی یک نویسنده‌ی معروف مانگای شوجو با نام مستعار ساکیکو یومنو (Sakiko Yumeno) است و از چیو خواسته به خانه‌اش بیاید تا به او در کشیدن نقاشی‌های مانگا کمک کند. چیو تصمیم می‌گیرد به نوزاکی کمک کند تا شاید با گذر زمان، نوزاکی نیز به او علاقه‌مند شود و این گونه است که چیو به عنوان دستیار یک نویسنده‌ی معروف، داستانی کمدی-عاشقانه در دوران دبیرستان خود را آغاز می‌کند.

طول: یک فصل، ۱۲ قسمت

همچنین بخوانید: معرفی انیمه Gekkan Shoujo Nozaki-kun؛ یک کمدی رمانتیک جذاب


۸. دختر گرگی و شاهزاده سیاه-۲۰۱۴-Ōkami shōjo to kuro ōji

 داستانی کمدی-عاشقانه okami shoujo to kuro oji

اریکا شینوهارا (Erika Shinohara) برای اینکه در دبیرستان تنها نماند تمام تلاشش را می‌کند که عضو یک گروه شود؛ اما دخترانی که سعی می‌کند با آن‌ها دوست شود هرکدام دوست پسر دارند و اریکا برای اینکه بتواند عضو گروه آن‌ها شود به دروغ می‌گوید که او نیز یک دوست پسر دارد و برای اثبات حرفش، عکسی که از یک پسر در خیابان گرفته را نشان می‌دهد. اما از شانس اریکا آن پسری که در عکس است کیویا ساتا (Kyoya Sata) ملقب به شاهزاده‌ی مدرسه است.

اریکا حالا برای اینکه دروغش فاش نشود از کیویا می‌خواهد که نقش دوست پسر او را بازی کند. کیویا هم قبول می‌کند اما با یک شرط، اینکه اریکا تبدیل به یک “دختر گرگی” شود؛ یعنی به دستورات او گوش دهد. اما آیا رابطه‌ی آن‌ها همینطور باقی می‌ماند؟ شخصیت دروغگوی اریکا و سنگدلی کیویا این انیمه را تبدیل به یک سریال طنز و خنده‌دار می‌کند که پیشنهاد می‌کنیم تماشای آن را از دست ندهید.

طول: یک فصل، ۱۲ قسمت به همراه یک ویدیو


۹. یامادا و هفت جادوگر-۲۰۱۵-Yamada-kun to nananin no majo

انیمه داستانی کمدی-عاشقانه در دوران دبیرستان yamada-kun to nananin no majo

ریو یامادا (Ryu Yamada) یک پسر قانون شکن است که کلاس‌های مدرسه برایش خسته کننده است و درس نمی‌خواند. یک روز به طور اتفاقی از بالای پله‌ها پایین می‌افتد و با دختری که پایین پله‌ها بود برخورد می‌کند. آن دختر اورارا شیرایشی (Urara Shiraishi)، دانش‌آموز رتبه یک مدرسه است. اما وقتی یامادا چشمانش را باز می‌کند می‌بیند که دارد به قیافه‌ی خودش نگاه می‌کند و خودش در بدن اورارا است. در طی آن برخورد روح یکی وارد بدن دیگری می‌شود. چه چیزی باعث این اتفاق شده است؟ ماجراجویی یامادا که با کمک اورارا و بقیه‌ی اعضای کلوپ تحقیقات ماورا طبیعی به دنبال پیدا کردن جواب اتفاقات ماورا طبیعی است که در مدرسه رخ می‌دهند داستانی کمدی-عاشقانه در دوران دبیرستان این شخصیت‌ها می‌سازد.

طول: یک فصل، ۱۲ قسمت


۱۰. کاگویا ساما: عشق یک جنگ است-۲۰۱۹-Kaguya-sama: Love is war

داستانی کمدی-عاشقانه kagua sama love is war

رئیس شورا و معاون آکادمی شوچیین، میوکی شیروگان (Miyuki Shirogane) و کاگویا شینومیا (Kaguya Shinomiya) هستند. کاگویا دختر یک خانواده‌ی بسیار پولدار است. شیروگان از یک خانواده‌ی معمولی است اما در مدرسه رتبه‌ی اول را دارد. همه فکر می‌کنند که این دو زوج عالی هستند و با اینکه میوکی و کاگویا همدیگر را دوست دارند، غرور هیچ کدام اجازه نمی‌دهد که علاقه‌اش را به دیگری اعتراف کند. بنابرین جنگی بین آن‌ها آغاز می‌شود که ببینند کدام  یک در مجبور کردن دیگری به اعتراف علاقه‌اش برنده می‌شود. رقابت کاگویا با میوکی و ماجراهای اعضای شورای مدرسه این انیمه را به یکی از محبوب‌ترین و پربیننده‌ترین سریال‌ها در ژانر کمدی-عاشقانه تبدیل کرده است.

طول: دو فصل، ۲۴ قسمت به همراه یک ویدیو


۱۱. سبد میوه-۲۰۱۹-Fruits basket

 انیمه داستانی کمدی-عاشقانه fruit basket

تورو هوندا (Tohru Honda) پس از مرگ مادرش در اثر تصادف تمصمیم می‌گیرد با پدربزرگش زندگی کند اما به دلیل مشکلاتی مجبور می‌شود از خانه‌ی پدربزرگش برود. دو دوست صمیمی تورو به او پیشنهاد می‌دهند با آن‌ها زندگی کند اما تورو که نمی‌خواهد موجب زحمت‌ آن‌ها شود، تصمیم می‌گیرد در یک چادر زندگی کند. اما بعد از یک زمین لغزه که چادرش را خراب می‌کند، مجبور می‌شود به خانه‌ی همکلاسی که در نزدیکی او است، یوکی سوما (Yuki Soma) برود.

او در روز اول زندگی با خانواده‌ی سوما، پسرعموی یوکی، کیو (Kyo) را ملاقات می‌کند که از سقف خانه وارد می‌شود و یوکی را به مبارزه دعوت می‌کند. تورو که تلاش می‌کند کیو را متوقف کند اشتباهی به او برخورد می‌کند و کیو ناگهان تبدیل به یک گربه می‌شود و این‌گونه است که تورو با نفرین خانواده‌ی سوما آشنا می‌شود. این انیمه با شخصیت‌های متفاوت و ماجراهای طنز و داستانی کمدی-عاشقانه در دوران دبیرستان را تعریف می‌کند و طرفداران زیادی دارد پس اگر هنوز این انیمه جذاب را تماشا نکرده‌اید پیشنهاد می‌کنیم که آن را از دست ندهید.

طول: سه فصل، ۶۰ قسمت

همچنین بخوانید:بهترین انیمه های مشابه “فروتس بسکت” (Fruits Basket) که باید تماشا کنید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها

بستن فرم