بهترین فیلم‌های شبیه “کروئلا” (Cruella) که باید تماشا کنید و لذت ببرید

“کروئلا” یک فیلم کمدی درام محصول سال 1996 درباره این ویلن دیزنی است. استلا کروئلا می‌خواهد در دهه 70 یک طراح مد باشد. “کریگ گیلسپی” (Craig Gillespie) با استفاده از فیلمنامه “دانا فاکس” و “تونی مک نامارا” این فیلم را ساخت. این ویلن از فیلم “صد و یک سگ خالدار” اقتباس شد. این فیلم ماجراجویی این زن برای تبدیل شدن به یک ویلن شرور را نشان می‌دهد. کارگردانی، طراحی لباس و اجرای “اما استون” (Emma Stone) و “اما تامپسون” (Emma Thompson) تحسین شد. اگر این فیلم را دوست داشتید در اینجا بهترین فیلم‌های شبیه “کروئلا” را به شما معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


7. ثور – Thor – 2011

یک فیلم ابرقهرمانی به کارگردانی “کنت برانا” (Kenneth Branagh) و براساس شخصیتی به همین نام از دنیای کمیک.این فیلم در حقیقت اصلاً به “کروئلا” ربطی ندارد. شخصیت لوکی پسر اودین است که به مسیر تاریکی وارد می‌شود و مثل کروئلا یکی از ویلن‌های دوست داشتنی است.

همچنین بخوانید: 10 حقیقت باورنکردنی درباره مجموعه ثور (Thor)


6. صد و یک سگ خالدار – One Hundred and One Dalmatians – 1961

اگر اصلاً شخصیت “کروئلا” را نمی‌شناسید باید این فیلم را تماشا کنید چون همه چیز از اینجا شروع شد. یک کمدی انیمیشن سرگرم کننده که علاوه کروئلا به سگ‌های خالدار را نشان می‌دهد. پس باید این اثر کلاسیک از دیزنی را تماشا کنید چون یکی از بهترین فیلم‌های شبیه “کروئلا” است.


5. فرزندان – Descendants – 2015

یک فیلم تلویزیونی کمدی ماجراجویانه به کارگردانی “کنی اورتگا” (Kenny Ortega) درباره قهرمان‌ها و ویلن‌های دیزنی که در جستجوی سرنوشت خود هستند. کارلوس پسر کروئلا و خود او هم حضور دارند. اگر دوست دارید گذشته این شخصیت را بدانید حتماً این فیلم را تماشا کنید.


4. جوکر – Joker – 2019

یک تریلر روان شناسانه به کارگردانی “تاد فیلیپس” (Todd Philli) براساس کمیک دی سی. آرتور فلک کمدینی است که در اینجا تغییر تدریجی او و تبدیل شدنش به جوکر را می‌بینیم. این فیلم را می‌توان یک مطالعه شخصیتی خوب درباره یک شخصیت نامید که از این نظر به “کروئلا” شباهت پیدا می‌کند. هردو فیلم جلوه‌های بصری خوبی دارند.

همچنین بخوانید: طبقه بندی 10 جوکر قدرتمند تاریخ سینما


3. آلیس در سرزمین عجایب – Alice in Wonderland – 2010

یک اثر تاریک درباره ماجراجویی کتاب کودکانه‌ای نوشته “لوئیس کارول”. این فیلم به کارگردانی “تیم برتون” (Tim Burton) داستان آلیس را نشان می‌دهد که بعد از بزرگ شدن به سرزمین تخیلی خود برمی گردد. طراحی لباس و جلوه‌های بصری و شخصیت مستبد ملکه سرخ این فیلم را دیدنی کرده و یکی از بهترین فیلم‌های شبیه “کروئلا” است.


2. مالفیسنت – Maleficent – 2014

یک فانتزی تاریک به کارگردانی “رابرت اشترمبرگ” (Robert Stromberg) که یک لایواکشن اقتباسی از فیلم کلاسیک دیزنی به نام “زیبای خفته” (Sleeping Beauty) است. داستان آن را “شارل پرو” نوشته بود. این بار داستان زیبای خفته از نگاه ویلن داستان یعنی مالیفسنت روایت می‌شود. او هم مثل کروئلا فیلم خاص خود را دارد. هردو فیلم این شخصیت‌ها را به عنوان چهره‌های تراژیک نشان می‌دهد. می‌توان گفت همین فیلم به ساخت فیلم‌هایی مثل “کروئلا” منجر شد.


1. 101 سگ خالدار – 101 Dalmatians

یک لایواکشن اقتباسی براساس انیمیشن سال 1961که می‌توان گفت بهترین چهره کروئلا تا به امروز را نشان داد. این کمدی خانوادگی به کارگردانی “استیون هرک” (Stephen Herek) داستان سگ‌های خالداری به نام پانگو و پردی را نشان می‌دهد که می‌خواهند در برابر کروئلا از فرزندانشان محافظت کنند. “گلن کلوز” (Glenn Close) نقش کروئلا را ایفا می‌کند که در عین حال هم ترسناک است هم جذاب. حلوه های بصری، طراحی لباس و رنگ‌ها یادآور “کروئلا” هستند. گرچه “کروئلا” فیلم پریکوئل مستقیم “101 سگ خالدار نیست” اما اگر می‌خواهید یکی از بهترین فیلم‌های مشابه “کروئلا” را تماشا کنید این فیلم را ببینید.

همچنین بخوانید: 7 انیمیشن جذاب و دیدنی شبیه انیمیشن روح (Soul) که باید تماشا کنید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها

بستن فرم