بهترین انیمه های تاریخ سینما که شخصیت اصلی آنها از دنیا می‌رود

هرازگاهی انیمه ای از راه می‌رسد که شخصیت اصلی‌اش در سریال کشته می‌شود. خالقین این انیمه ها به دلایل مختلف شخصیت اصلی را می‌کشند، چون از بین رفتن این شخصیت تأثیر مهمی دارد. اگر دلیلش فقط شوکه کردن مخاطب باشد و بار مهمی را به داستان اضافه نکند، فقط یک کار بی معناست که داستان را زیرسوال می‌برد. برخی از سریال‌ها مثل “بازی تاج و تخت” (Game of Thrones) به خاطر مرگ شخصیت‌های اصلی شهرت دارند، درحالی که برخی دیگر محتاط‌تر عمل می‌کنند. به طور کلی مرگ شخصیت‌های اصلی می‌تواند داستان را عمیق‌تر کرده یا به آن پایان رضایت بخش ببخشند. در اینجا با بهترین انیمه های تاریخ سینما که شخصیت اصلی آنها از دنیا می‌رود آشنا می‌شویم. با پروشات همراه باشید.

هشدار اسپویل*


10. مدفن کرم‌های شب‌تاب – Grave Of The Fireflies – 1988

یکی از محبوب‌ترین انیمه های استودیو جیبلی که بسیار غم انگیز است. بعد از بمباران سال 1945 در ژاپن، سیتا و خواهر کوچکش ستسوکو یتیم شده و باید زنده بمانند. داستان آنها داستان غم انگیز بسیاری از کودکان و جوانان بعد از بی خانمان شدن در دوران جنگ است. سیتا با وجود تلاش زیادش نمی‌تواند از خود و خواهرش مراقبت کند و هردویشان براثر گرسنگی و سوتغذیه از دنیا می‌روند.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه‌های شونن مشابه شبدر سیاه (Black Clover) که باید تماشا کنید


9. دفتر مرگ – Death Note – 2006

یک تریلر روانشناسانه که هرچه در چنته دارد را رو می‌کند. لایت یوگامی نابغه‌ای است که با قدرت دفتر مرگ می‌خواهد فاسدین جهان را از بین ببرد و قهرمانی است که به ضدقهرمان تبدیل می‌شود. بنابراین رفته رفته می‌خواهد بر جهان مسلط شود. شینیگامی به او می‌گوید وقتش که برسد اسم لایت را در دفتر مرگ می‌نویسد.


8. دراگون بال زد – Dragon Ball Z – 1989

در سریال “دراگون بال” گوکو بارها می‌میرد. تا جایی که از “دراگون بال زد” می‌بینیم، گوکو بسته به خط زمانی داستان حداقل سه بار می‌میرد. در خط زمانی اصلی گوکو در تلاش برای شکست ردیتز کشته می‌شود. بعد در بازی‌های سل کشته می‌شود، چون سل به این نتیجه می‌رسد که تنها راه پیروزی منفجر کردن خودش است. گوکو او را به سیاره کینگ کای می‌برد و انفجار سل تمامشان را می‌کشد. در داستان آینده هم براثر یک بیماری قلبی نادر از دنیا می‌رود.


7. مرد شیطانی: ترسو – Devilman Crybaby – 2018

یکی از بهترین انیمه های تاریخ سینما که در اصل انیمیشن اینترنتی است و براساس یک مانگا ساخته شد. انیمیشن آن بسیار زیباست و رابطه جنسی و خشونت را نشان می‌دهد. آکیرا یک دانش آموز دبیرستانی معمولی است که با دوست دوران کودکی‌اش ریو همراه است. بعد از یک اتفاق در کلوپ زیرزمینی آکیرا قدرت مرد شیطانی را به دست می‌آورد. ظاهراً ریو همان شیطان است که می‌خواهد انسان را نابود کند و فقط به مرد شیطانی اهمیت می‌دهد. آکیرا که متوجه موضوع شده ریو را پس می زند و در نبرد آنها آکیرا می‌میرد.


6. ساگا سرزمین زامبی‌ها – Zombie Land Saga – 2018

در قسمت اول سریال ساکورا در تصادف کشته می‌شود، اما کوتارو برای او برنامه‌ها دارد، چون دوباره او را زنده می‌کند تا در گروه جدیدی که نماینده ژاپن باشد، عضوش کند. کوتارو مشخص نمی‌کند که هدفش از خلق این گروه زامبی چیست، اما داستان براساس مرگ ساکورا بنا می‌شود.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه‌های سینمایی که به محبوبیت جهانی رسیده‌اند و باید تماشا کنید


5. ماجراجویی عجیب و غریب جوجو – JoJo’s Bizarre Adventure – 2012

یکی از بهترین انیمه های تاریخ سینما که به خاطر نمایش مرگ جاناتان جواستر شهرت دارد. او که بخش اعظم زندگی‌اش را با دیو دست و پنجه نرم می‌کرد و بقیه عمرش را به جلوگیری از نابودی زمین توسط او اختصاص داد. او همیشه مثل یک نجیب زاده رفتار می‌کند تا در پایان وقت قربانی کردن خودش دیو را هم با خودش زمین می زند. متاسفانه دیو زنده مانده و در آینده دوباره تهدید محسوب می‌شود.


4. نعمت خدا بر این جهان شگفت انگیز – KonoSuba – 2016

داستان این انیمه ایسکای درباره فردی است که می‌خواهد از فرد دیگری محافظت کند و در این میان قربانی می‌شود. در این داستان مرگ خیره کننده‌ای نداریم و مرگ کازوما بیشتر خنده دار و غیرضروری است. او تصور می‌کرد یک نفر را از تصادف نجات می‌دهد درحالی سرعت خودرو آنقدر زیاد نبود که بخواهد کسی را بکشد. کازوما هم از ترس مردن مرد. این سرنوشت انیمه ای است که انیمه های ایسکای را پارودی می‌کند.


3. حمله به تایتان – Attack On Titan – 2013

در حقیقت این سریال اصلاً از کشتن قسمت اعظم شخصیت‌های اصلی و فرعی خود نمی‌ترسد، البته به جز انبوه انسان‌هایی که توسط تایتان ها خورده می‌شوند. برای “هاجیمه ایسایاما” هم عجیب نیست که شخصیت اصلی خودش را از بین ببرد. شرایط و ماجراهایی از داستان مرگ ارن را ضروری و اجتناب ناپذیر می‌کنند. حتی برخی از مرگ او راضی بودند.


2.  هنگامی که آنها گریه می‌کنند – Higurashi No Naku Koro Ni – 2006

کیچی نه تنها بارها می‌میرد، بلکه بیشتر بازیگران مرگ‌های بدی دارند. مرگتم اصلی این سریال است چون داستان درباره حل معمای قتل است. گرچه ظاهراً به نظر می‌رسد شخصیت‌های اصلی بعد از هربار کشته شدن زنده می‌شوند، اما در حقیقت به خط زمانی دیگری می‌روند که در آنجا هنوز نمرده‌اند.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه های مشابه فروتس بسکت (Fruits Basket) که باید تماشا کنید


1. کابوی بیباپ – Cowboy Bebop – 1998

مرگ اسپایک اشپیگل برای بیشتر طرفداران مایه نارضایتی بود، و برخی فکر می‌کردند او اصلاً نباید بمیرد. به نظر نمی‌رسد امکان داشت رقیب او اصلاً اجازه می‌داد او زندگی خوبی داشته باشد. این سریال نشان می‌دهد هرگز نمی‌توانید از گذشته‌تان رها شوید و سرانجام به سراغتان می‌آید. این دقیقاً اتفاقی است که برای اسپایک رخ می‌دهد چون او هم می‌خواست تا حد امکان با جولیا فرار کند. بعد از مرگ جولیا اسپایک فهمید یا با دشمنش روبرو شود، یا در این راه بمیرد.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (15)

بستن فرم

 1. ش

  خرداد 23, 1400

  من که تا قسمت اخرشو دیدم ارن نمرد چطوری میگیمن مرده؟

  پاسخ

 2. shayan

  خرداد 23, 1400

  از کجا میگین ارن مرد؟ من که تا قسمت اخری که اومده رو دیدم زنده بود

  پاسخ

  • رهام در پاسخ به shayan

   خرداد 23, 1400

   مانگا بخون

   پاسخ

 3. Sina

  خرداد 17, 1400

  توی انیمه Re zero تعداد مرگ شخصیت اصلی (سوبارو)از دستم در رفته اونم باید می بود تو این لیست

  پاسخ

  • ^_____^ در پاسخ به Sina

   خرداد 18, 1400

   برادر اون بعد هر بار مردن زنده میشد
   اینا شخصیت هایی هستن که کاملا میمیرن

   پاسخ

   • Sina در پاسخ به ^_____^

    خرداد 22, 1400

    تو konosuba همینطوره که

    پاسخ

 4. اميرحسين

  خرداد 14, 1400

  اسپايك😭😭

  پاسخ

 5. A

  خرداد 14, 1400

  خدا کنه ارن نمیره تو اتک آن تایتان

  پاسخ

  • رهام در پاسخ به A

   خرداد 14, 1400

   اسپویل
   دعا نکن داش ارن مرد

   پاسخ

 6. اوتاکو⁦✌️⁩

  خرداد 12, 1400

  من نمی فهمم یه همچین مطلبی چرا باید باشه؟؟؟اون کسایی که این انیمه هارو دیدن که خب براشون مهم نیست،اون کسایی که ندیدن هم کاملا براشون اسپویل میشه😡

  پاسخ

 7. کاراکتر

  خرداد 12, 1400

  کد گیاس نبود چرا

  پاسخ

  • رهام در پاسخ به کاراکتر

   خرداد 12, 1400

   ببین لولوش در واقع نمرده 😐

   پاسخ

 8. آرش

  خرداد 12, 1400

  میگم انیمه وقتی به عنوان یک اسلایم یک بار دیگه زنده شدم هم، میتونست جز این لیست باشه آیا؟

  پاسخ

  • رهام در پاسخ به آرش

   خرداد 12, 1400

   نه به اونا میگن انیمه های ایسکای که یجوری سفر در ابعاد موازی هستش و مرگ کاراکتور صرفا مرگ واقعیش تو دنیای اصلی به حساب نمیاد

   پاسخ

  • Rozita در پاسخ به آرش

   خرداد 17, 1400

   ریمورو میمیره؟!

   پاسخ