بهترین سریال‌های ژاپنی رازآلود که از تماشای آنها لذت می‌برید

سریال‌های ژاپنی معمولاً از سریال‌های کره‌ای کوتاه‌تر هستند، بنابراین می‌توانید چند سریال را پشت هم تماشا کنید. اما نگران نباشید چون این سریال‌ها در ژانرهای مختلف موجود هستند. در اینجا بهترین سریال‌های ژاپنی رازآلود را به شما معرفی می‌کنیم که از تماشا آنها لذت می‌برید. با پروشات همراه باشید.


10. زندگی من بعد از مرگ – My Life After Her Death – 2004

داستانی درباره مرگ ایشی، که خواهرش ریکو و نامزدش توشیو که می‌خواهند درباره دلیل و چگونگی خودکشی ایشی تحقیق کنند. آن‌ها از طریق موبایل او به هاجیمه می‌رسند که ایشی آخرین بار با او ارتباط داشت. حالا هاجیمه؛ ریکو و توشیو سه نفری روی تاریخچه موبایل تحقیق می‌کنند تا دلیل مرگ ایشی را کشف کنند. آن‌ها با همه افرادی که با ایشی ارتباط داشتند روبرو می‌شوند. از ماهیگیری بندر ماهیگیری تا مرد میانسالی که در بار کار می‌کند. آن‌ها هرچه با این افراد بیشتر دیدار می‌کنند متوجه می‌شوند ایشی زندگی پنهانی داشت.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های لایواکشن ژاپنی که با اقتباس از مانگا ساخته شدند و باید تماشا کنید


9. زنی هم پیمان با شیطان – Guilty, Akuma to Keiyakushita Onna – 2010

میگو در یک سالن مراقبت از سگ‌ها کار می‌کند. او کارش را خوب بلند است و بیشتر سلبریتی ها مشتری او هستند. در ظاهر زندگی او عالی است اما گذشته تاریکی دارد. او در 19 سالگی به جرم کشتن شوهرخواهرش و بچه او با کیک شکلاتی متهم شد و زندان رفت. بعد خواهرش خودکشی کرد و مادرش او را رها کرد. میکو بعد از آزادی برای گرفتن انتقام خودش و عزیزانش به دنبال قاتل رفت. حین تحقیق با یک کارآگاه پلیس آشنا می‌شود که او هم باعث مرگ همکارش شده و عذاب وجدان دارد. این دو به هم نزدیک می‌شوند، اما برای دانستن ادامه داستان باید خودتان سریال را تماشا کنید.


8. استخوان‌های زیبا: تحقیق ساکوراکو – A Corpse is Buried Under Sakurako’s Feet – 2017

یک سریال لایواکشن که با اقتباس از رمانی به همین نام ساخته شد. کوجو دختری در دهه 20 است که به استخوان‌های آدم‌ها و حیوانات علاقه دارد. بنابراین استخوان شناس می‌شود و برای کار با موزه‌ها و مراکز تحقیقاتی از استودیوی خودش کار می‌کند. او دوست دارد با استخوان آدم‌ها کار کند، اما چون کار با پلیس را دوست ندارد این فرصت کمتر به سراغش می‌آید. با این حال پلیس برای گرفتن اطلاعاتی درباره زمان مرگ، سن و جنس اجساد زیاد به او مراجعه می‌کند. شوتارو دستیار موزه زمانی کوجو را می‌بیند که برای جمع کردن استخوان‌ها به عمارت او رفته. از آن زمان به بعد برای تحقیق برروی اجساد انسان‌ها زیاد با هم تحقیق می‌کنند.


7. Houkago wa Mystery Totomo ni – 2012

یکی از بهترین سریال‌های ژاپنی رازآلود براساس رمانی به همین نام نوشته “توکویا هیگاشیگاوا” که در سال 2011 جایزه کتابفروشان را دریافت کرد. در این سریال ریو عضو باشگاه کارآگاهان است و پرونده‌ها را با موفقیت حل می‌کند. با این حال گاهی مشکلاتی رخ می‌دهد. معلم زیست شناسی ریو یعنی هیرومی، که به بیگانه‌ها علاقه دارد، به عنوان مشاور باشگاه انتخاب می‌شود. بنابراین این دو با سایر اعضا همراه می‌شوند تا پرونده‌ها را حل کنند.


6. اثبات جرم آلیبی – Alibi Breaker – 2020

توکینو صاحب یک ساعت فروشی است که آن را از پدربزرگش به ارث برده و می‌تواند در بررسی جرم‌ها هم کمک کند. او این کار را به عنوان کار جانبی انجام می‌دهد. ساجی یک مأمور پلیس است که بعد از شکست در افشای فساد نیروی پلیس تنزل رتبه پیدا می‌کند. بنابراین به اداره دیگری می‌رود و پشت ساعتفروشی توکینو زندگی می‌کند. روزی از پرونده‌اش خسته شده و به سراغ توکینو می‌رود چون تعریفش را شنیده، اما این موضوع را از سایر همکارانش پنهان می‌کند.

همچنین بخوانید: معرفی بهترین فیلم‌های ژاپنی جدید در سال 2021 که باید تماشا کنید


5. سپس هیچ‌کدام باقی نماندند – And Then There Were None – 2017

یکی از بهترین سریال‌های ژاپنی رازآلود براساس رمانی نوشته “آگاتا کریستی” و سریالی به همین اسم. سریال داستان رمان و جرائم دیگر را باهم ترکیب می‌کند تا جذاب‌تر شود. 10 زن و مرد توسط صاحب هتلی به آنجا دعوت می‌شوند. به آنها گفته می‌شود که صاحب هتل نیست. آن‌ها که گیج و پریشان شده‌اند باید غذایی را که برایشان آماده شده بخورند. عین غذا خوردن صدایی ناشناخته جنایت‌های گذشته‌شان را فاش کرده و یکی از آنها بر اثر خوردن غذا مسموم می‌شود. سریال را ببینید تا از ادامه داستان لذت ببرید.


4. هارویا کارآگاه دانشجو – Student Detective Haruya – 2015

این سریال درباره دانشجوی سال دوم دانشگاه به نام هارویا است که برای زندگی‌اش سخت کار می‌کند. روزی دوستش کازومی او را با شغلی نیمه وقت آشنا می‌کند که باید از میو مراقبت کند، چون مردی دنبال اوست. گرچه این شغل خطراتی دارد اما هارویا از این شغل خوشش آمده و با دوست دیگرش کار را شروع می‌کند. به تدریج گره‌های بیشتر و بیشتری را باز می‌کند. این سریال لایواکشن براساس رمانی به نام Endo Kurejitto ni Saiteki na Natsu ساخته شد.


3. درس‌هایی برای یک داستان کارآگاهی کامل – Lessons for a Perfect Detective Story – 2009

سریالی براساس مجموعه داستانی نوشته “کیگو هیگاشینو” که به خاطر رمان‌های رازآلود خود شهرت دارد. داستان درباره 3 شخصیت به نام‌های دیاگورو، بانجو و مانا است و داستان‌های کارآگاهی مثل یافتن سلاح آغاز می‌شود. بانجو یک مأمور پلیس است که پرونده‌های زیادی را حل می‌کند اما در حقیقت این کارآگاه دیاگورو است که پرونده‌ها را حل می‌کند. مانا هم یک کارآگاه است که به بانجو و دیاگورو کمک می‌کند. هر قسمت به یک پرونده قتل می‌پردازد.


2. غیرطبیعی – Unnatural – 2018

سریالی درباره یک آزمایشگاه تحقیق درباره مرگ‌های غیرطبیعی. میکوتو به عنوان کارمند این موسسه نمی‌تواند چشمش را به روی مرگ‌های غیرطبیعی ببندد. او به همراه تیم خود از جمله یک بازرس پزشکی، تکنسین آزمایشگاه و یک کارمند دیگر درباره مرگ‌های غیرطبیعی تحقیق می‌کنند. هر قسمت به یک پرونده جدید می‌پردازد اما از آنجایی که به قسمت‌های قبل ارجاع می‌شود داستان منسجم دارد. این سریال در آکادمی جوایز The Television جایزه بهترین فیلم را برد. تعدادی از بازیگران و اعضای تولید هم جایزه گرفتند.

همچنین بخوانید: معرفی بهترین سریال‌های ژاپنی در 20 سال گذشته که باید تماشا کنید


1. یادآوری – Re:Mind – 2017

یکی از بهترین سریال‌های ژاپنی رازآلود، با حضور 12 عضو گروه Sakurazaka46 که قبلاً Keyakizaka 46 نام داشتند. این 12 نفر نقش 12 دختر دبیرستانی را ایفا می‌کنند که ربوده شده‌اند. بعد خود را پشت میز غذاخوری می‌بینند که روی سرشان کیسه گذاشته شده و هیچکدام نمی‌دانند چرا آنجا هستند. به زودی متوجه می‌شوند که شاید این اتفاق به همکلاسی‌شان میهو ارتباط داشته باشد که چند ماه پیش ناپدید شد. آن‌ها به تدریج برای آزادی تلاش می‌کنند و یک به یک ناپدید می‌شوند.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها

بستن فرم