بهترین انیمه های کوتاه که می‌توانید در عرض یک شب آن‌ها را تماشا کنید

سریال‌های انیمه معمولاً 12 قسمت 23 دقیقه‌ای هستند. درحالی که انیمه های کوتاه و بلند بسیاری موجود هستند، اما به خاطر موضوعات پیچیده‌شان نمی‌توانید در یک شبانه روز آن را تمام کنید. در اینجا می‌خواهیم بهترین انیمه های کوتاه و سبک را به شما معرفی کنیم که می‌توانید در عرض یک شب آنها را تماشا کنید. با پروشات همراه باشید.


12. کتابفروش اسکلتی هوندا-سان – Skull-face Bookseller Honda-san – 2018

یک سریال انیمه درباره زندگی یک کارمند کتابفروشی به نام هوندا-سان که ظاهر اسکلتی دارد، اما با این وجود ترسو است. او به همراه کارمندان عجیب دیگر توی کتابفروشی زندگی می‌کند. آرمور کلاه شوالیه می‌پوشد، لانترن کله کدویی جدی است و کامیبوکورو روی کله‌اش پاکت می‌گذارد. هر قسمت انیمه 11 دقیقه است و به اتفاقات کتابفروشی می‌پردازد. مثلاً در قسمت اول هوندا یک مرد خارجی را می‌بیند که می‌خواهد “دوجینشی گینتاما” (اصطلاح چاپی برای کارهای خودچاپی) را پیدا کند.

از آنجاییکه انگلیسی‌اش هم ضعیف است نمی‌تواند در کتابفروشی خوب منظورش را ادا کند. بسیاری از کارمندان کتابفروشی در سراسر جهان این سریال را جالب دانستند. چون سریال با نمایش جزئیات توانسته حقیقت این شغل را خوب نشان دهند.

ژانر: کمدی

طول: 1 فصل، 12 قسمتی، 1 فیلم

همچنین بخوانید: 10 انیمه با شروع طوفانی و پایان ناامیدکننده که باید تماشا کنید


11. بانانیا – Bananya – 2016-2019

داستان ساده‌ای درباره گربه‌های لای پوست موز که هر قسمت آن 3 دقیقه است. هرکدام از آنها شخصیت خاص خود را دارند. مثلاً قهرمان داستان بانانیا، بانانیاکو و پدربزرگ بانانیا. یک انیمه برشی از زندگی که ماجراهای روزمره این شخصیت‌ها توی یخچال را نشان می‌دهد. راوی مذکر بی نام هم راوی آن است که انگار مستندهای حیات وحش را روایت می‌کند. بازیگران معروفی در آن صداپیشگی می‌کنند. مثلاً “یوکی کاجی” (Yuki Kaji) صداپیشه شخصیت ارن ییگر در “حمله به تایتان” (Attack on Titan)، صداپیشه بانانیا است. “آیمو موراسه” (Ayumu Murase) صداپیشه بانانیاکو است که در “هایکو” (Haikyuu) صداپیشه هینتاست.

ژانر: کمدی

طول: 2 فصل، 13 قسمتی


10. زندگی فاجعه بار سایکی کی – The Disastrous Life of Saiki K – 2016-2018

یکی از بهترین انیمه های کوتاه درباره شخصیتی با قدرت‌های روانی به نام سایکی که می‌تواند هواپیما را بلند کند، با نگاه کردن به مردم آنها را سنگ کند، به اطلاعات راه پیدا کند و با لمس هرچیزی با آن ارتباط برقرار کند. قدرت‌های او انتها ندارند. او برای کنترل قدرت‌هایش دستگاه‌های مختلف می‌پوشد: عینک برای اینکه مردم را سنگ نکند، 2 آنتن برای سرکوب قدرت‌هایش و دستکشی برای غیرفعال کردن نیروهایش.

با این حال فقط دوست دارد زندگی عادی داشته باشد و عاشق ژله قهوه است. اما اطرافش پر هستند از آدم‌های عجیب و غریب، از چیو گرفته تا نندو. در این سریال با سایکی همراه باشید تا صحنه‌های دیدنی و دیالوگ‌های خنده دار که هیروشی با جدیت آنها را به زبان می‌آورد، خنده را بر لبان شما بنشاند. “کامیا هیروشی” (Kamiya Hiroshi) صداپیشه لوی در “حمله به تایتان” و آکاشی در “بسکتبال کوروکو” (Kuroko no Basket) بود. هر قسمت این انیمه 5 دقیقه‌ای است.

ژانر: کمدی، ماورایی

طول: 2 فصل، 24 قسمتی، 2 قسمت ویژه


9. نمی‌توانم بفهمم شوهرم چه می‌گوید – I Can’t Understand What My Husband Is Saying – 2014-2015

انیمه ای براساس کمیک‌های 4 پنلی درباره زندگی زناشویی یک وتاکو و همسر غیراوتاکواش. هاجیمه یک هاردکور است (فردی که عاشق انیمه و مانگاست) و دائم درباره ائتاکو حرف می زند. همسرش کائورو یک زن کارمند است که همکارانش را برای صرف چای دعوت می‌کند اما شوهرش مشغول تماشای انیمه است. با این حال این دو یکدیگر را دوست دارند. بنابراین سریال نشان می‌دهد که دو فرد متفاوت هم می‌توانند در کنار هم رابطه خوبی داشته باشند. هر قسمت انیمه 3 دقیقه است و در یک قسمت ماجراهای مختلف دیده می‌شوند.

ژانر: کمدی، برش زندگی

طول: 2 فصل، 13 قسمتی

همچنین بخوانید: بهترین انیمه های چندلایه که باید چندین بار تماشا کنید و لذت ببرید


8. همسایه‌ام سکی –  My Neighbour Seki – 2014

حتماً بچه مدرسه‌هایی که ته کلاس و کنار پنجره می‌نشینند را دیده اید، اما سکی داستان خاص یا مأموریت مهمی برای نجات جهان ندارد. به جای آن برادر گمشده فینیس و فرب است. از ساختن ماشین گلدبرگ تا انجام بازی شوگی، او با کارهای مختلف از درس خواندن طفره می‌رود. همه رفتارهای عجیب او از دید رومی، شخصیت زن، دیده می‌شود. او نماینده ماست و درست مثل ما نمی‌تواند به این پسر عجیب کمک کند. هر کدام از قسمت‌ها حدوداً 7 دقیقه‌ای است.

ژانر: کمدی، برش زندگی

طول: 1 فصل، 21قسمتی، 3 فیلم


7. آئویی بونگاکو – Aoi Bungaku – 2009

مجموعه‌ای از 6 اثر ادبی انیمه شده در ژاپن، از جمله Kokoro از “ناتسومه سسکی” و No Longer Human از “دازای اوسامو” که هر 2 پرفروش بودند. هر اثر اقتباسی 1 تا 4 قسمت 23 دقیقه‌ای است. این آثار کلاسیک عمیق پر از مفاهیم فرهنگی و روانی هستند که به شخصیت‌ها و فضای اطراف آن‌ها می‌پردازند. انیمه توانست فضای این داستان‌های قدیمی را خلق کرده و انیمیشن خوبی بسازد.

ژانر: روانی، تاریخی، تریلر

طول: 1 فصل، 12 قسمتی


6. پاپ تیم اپیک – Pop Team Epic – 2018

یکی از بهترین انیمه های کوتاه و پارودی تمام ارجاعات فرهنگ عامه که صحنه‌های معروف آثار معروف مثل “همسایه‌ام توتورو” (My Neighbour Totoro) و “نام تو” (Your Name) را با دیالوگ‌ها و گرافیک خنده دار مسخره می‌کند. این سریال دو شخصیت اصلی به نام‌های پاپوکو و پیپیمی دارد که بسته به ارجاع فرهنگی ظاهرشان عوض می‌شود.بنابراین می‌توانید شاهد ماجراهای انیمه یا شخصیت موردعلاقه‌تان باشید که مورد تمسخر قرار می گیرند و پایان غیرمنتظره دارند. فضای شگفت انگیز “نام تو” و پوستر آن را فراموش کنید چون این انیمه با دیالوگ‌های بی رحمانه آن را دیدنی می‌کند. در حقیقت انیمه با فضای ابزورد خود بیننده را سرگرم می‌کند. هر قسمت آن 12 دقیقه است.

ژانر: کمدی سورئال

طول: 1 فصل، 12 قسمتی

همچنین بخوانید: بهترین انیمه های وفادار به منبع که باید تماشا کنید و لذت ببرید


5. بچه دورگه – Hybrid Child – 2014-2015

یک سریال کوتاه دگرباش درباره رابطه میان ربات‌ها و شرکای انسانی‌شان. این ربات‌ها به نام بچه دورگه موجودات مصنوعی هستند که احساسات و ذهنیت انسانی دارند. 3 داستان این انیمه عشق میان بچه دورگه و شرکای انسانی‌شان و دلایل خلق آنها را نشان می‌دهد. همه داستان‌ها در گذشته رخ می‌دهند و داستان آخر هم در یک جنگ تخیلی اتفاق می افتد.

ژانر: تاریخی، شونن

طول: 1 فصل، 4 قسمتی


4. جسدپارتی: ارواح شکنجه دیده – Corpse Party: Tortured Souls – 2013

یک انیمه اقتباسی براساس بازی ویدیویی ترسناک “جسدپارتی” که بسیار ترسناک است. کرم‌ها و موجودات ترسناک در این انیمه زیاد دیده می‌شوند. یک گروه بچه مدرسه‌ای بعد از انجام مراسمی به مدرسه تسخیر شده‌ای می‌روند و اتفاقات ترسناکی برایشان می افتد. در این مدرسه ارواح شرور بچه‌های مرده آزاد هستند و به این شخصیت‌ها آزار فیزیکی و روحی می‌رسانند. اما این بچه‌ها داستانی دارند که باعث می‌شود با آنها همدردی کنید. می‌توانید فیلم کوتاه 11 دقیقه‌ای آن به نام Corpse Party: Missing Footage را هم تماشا کنید که زندگی آرام بچه مدرسه‌هایی قبل از رفتن به مدرسه را نشان می‌دهد.

ژانر: وحشت

طول: 1 فصل، 4 قسمت، 1 فیلم


3. عشق مثل یک کوکتل است – Love is Like a Cocktail – 2017

تصور کنید همسری دارید که از هر راهی نازتان را می‌کشد. داستان این انیمه همین است. هر قسمت 5 دقیقه و داستان درباره زوجی به نام‌های سورا و چی-چان است. چی-چان با وجود وزن کمش عاشق الکل است و همسرش سورا دائم برایش کوکتل‌های مختلف می‌سازد. سریال طرز تهیه این کوکتل‌ها و نوشیدنی‌های دیگر را می‌گوید که می‌تواند آنها را خودتان تهیه کنید. این انیمه یکی از بهترین انیمه های کوتاه است که باید تماشا شود.

ژانر: برش زندگی، طنز، عاشقانه

طول: 1 قسمت، 13 قسمتی

همچنین بخوانید: بهترین انیمه‌های سینمایی که به محبوبیت جهانی رسیده‌اند و باید تماشا کنید


2. پویی پویی مولکار – Pui Pui Molcar – 2021

در زمستان 2021 انیمه های محبوبی مثل “ری:زیرو” (Re:Zero) و “حمله به تایتان” (Attack on Titan) فصل‌های جدید خود را ارائه دادند، اما در این زمان انیمه “پویی پویی مولکار” بین انیمه دوستان به یک نام آشنا تبدیل شد. این سریال یک استاپ موشن ساده است که ماشین‌ها شبیه حیوانات کوچک هستند. بنابراین صحنه‌های جدی مثل ترافیک و سرقت از بانک را ساده نشان می‌دهد. هر قسمت انیمه حدود 2 دقیقه است.

این انیمه به عنوان انیمه کودکان ساخته شد تا مسائل مهم مثل احترام به حقوق دیگران در فضای عمومی را آموزش دهد. با این حال به خاطر طراحی ساده و خوشبینی خود در صحنه‌های جدی موردتوجه بزرگسالان قرار گرفت.

ژانر: کمدی

طول: 1 فصل، 12 قسمتی


1. زمان حوا – Eve no Jikan – 2008-2009

داستان در آینده توکیو رخ می‌دهد و به مضامین بیگانه هراسی و عواقب هوش مصنوعی در جامعه می‌پردازد. این انیمه جایزه ویدیوی انیمیشن در مراسم جایزه انیمه توکیو در سال 2010 را دریافت کرد. در این انیمه ربات‌های خانگی مستخدم انسان‌ها هستند. طبق قوانین از انسان‌ها پایین‌تر هستند و هرکس آنها را با انسان‌ها برابر بداند سرکوب می‌شود.

با این حال در گوشه‌ای از توکیو کافه‌ای وجود دارد که بین ربات‌ها و انسان‌ها تمایزی دیده نمی‌شود. داستان درباره شخصیت مردم ریکو است که بعد از دنبال کردن رباتش به این کافه می‌رود. آنچه در ادامه می‌بینیم داستانی تاثیرگذار درباره پذیرش تفاوت‌ها و رسیدن به نقاط مشترک است. این انیمه یکی از بهترین انیمه های کوتاه است که باید تماشا کنید.

ژانر: علمی تخیلی، برش زندگی

طول: 1 فصل، 6 قسمتی


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. ^_____^

    خرداد 16, 1400

    زمان حوا عالیه

    پاسخ