بهترین سریال‌های علمی تخیلی مشابه “سولوس” (Solos) که باید تماشا کنید

“سولوس” یک سریال علمی تخیلی آنتولوژی است که با وجود 7 شخصیت جنبه‌های مختلف تجربه انسانی را نشان می‌دهد. هر قسمت به یک شخصیت می‌پردازد که خود را در شرایط پیچیده می‌بیند. بنابراین باید واکنش‌های مختلف نشان دهد. این سریال هم دیدنی است و هم هویت انسان را نشان می‌دهد. سریال با داستان ساده خود جنبه‌های مختلف روان انسانی را نشان می‌دهد. اگر از تماشای سریال‌های آنتولوژی علمی تخیلی لذت می‌برید در اینجا می‌خواهیم بهترین سریال‌های علمی تخیلی مشابه “سولوس” را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


6. عشق، مرگ و ربات‌ها – Love, Death & Robots – 2019

محصولی از مغز متفکر “تام میلر” (Tim Miller) کارگردان “ددپول” (Deadpool) و “دیوید فینچر” (David Fincher) کارگردان فیلم‌هایی مثل “باشگاه مبارزه” (Fight Club) و “مورد عجیب بنجامین باتن” (The Curious Case of Benjamin Button). این سریال آنتولوژی یک پروژه دیگر از این شخصیت‌هاست که به سه عنصر معرفی شده در عنوان می‌پردازد. این سریال عمیق و دیدنی جلوه‌های بصری زیبایی دارد.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)


5. رویاهای الکتریکی – Electric Dreams – 2017

یک سریال آنتولوژی براساس آثار نویسنده علمی تخیلی “فیلیپ کی.دیک” که یک اثر خیره کننده تخیلی-پادآرمان شهری است. این سریال با اقتباس از موضوعات مختلف برای طرفداران این ژانر جذاب است. این سریال با مضمون جذاب خود قسمت‌های زیبایی خلق می‌کند و یکی از بهترین سریال‌های علمی تخیلی است.


4. داستان‌هایی از لوپ – Tales from the Loop – 2020

سریالی نوشته و ساخته “ناتانائیل هالپرن” (Nathaniel Halpern) که گرچه آنتولوژی نیست اما یک سریال علمی تخیلی است. هرچند قسمت‌ها مثل یک داستان جداگانه می‌باشند. این سریال در یک شهر تخیلی در اوهایو رخ می‌دهد. در آنجا یک مرکز تحقیقانی به نام لوپ وجود دارد که تحقیقات عجیب انجام می‌دهند. این سریال هم مثل “سولوس” با استفاده از تکنولوژی آینده ساخته شده تا بیننده را تحت تأثیر قرار دهد. این سریال با اقتباس از کتاب هنری از “سیمون استالنهاگ” ساخته شد.

همچنین بخوانید: لیست بدترین و بهترین فیلم های علمی تخیلی سال 2019


3. منطقه نیمه‌روشن – The Twilight Zone – 1959

یک سریال علمی تخیلی آنتولوژی سیاه سفید که از زمان پخش در سال 1959 تماشاگران را به خود جذب کرد. این سریال زمانی که ژانر علمی تخیلی محبوب نبود، آن را موردتوجه قرار داد. هر قسمت داستان پیچیده‌ای را نشان می‌دهد. موضوعات نمایش داده در آن از سریال‌های علمی تخیلی موجود وسیع‌تر بوده و قلمرویی ترسناک و تریلر را نشان می‌دهد. با این حال به ریشه‌های علمی تخیلی‌اش وصل است. چون نویسنده‌های داستان عبارتند از “چارلر بمانت” و “ری بردبری”.


2. اس اف 8 – SF8 – 2020

یک سریال آنتولوژی از کره جنوبی درباره مفاهیم آینده و تأثیر آنها بر انسان. هر قسمت توسط کارگردان متفاوتی کارگردانی شد و مضمون اصلی آن جستجو درباره جامعه ایده آل انسانی است. این سریال مثل هر سریال علمی تخیلی دیگر این ایده‌ها را با دستگاه‌ها و ماشین‌های مختلف ترکیب می‌کند. یکی از بهترین سریال‌های علمی تخیلی که هر قسمت داستان جالبی دارد.

همچنین بخوانید: 14 فیلم برتر علمی تخیلی تاریخ سینما


1. آینه سیاه – Black Mirror – 2011

یکی از بهترین سریال‌های آنتولوژی علمی تخیلی که مسائل جامعه امروز در رابطه با سناریوهای آینده را نشان می‌دهد. موضوعات آن به ترس‌های انسانی در جامعه امروزی می‌پردازد و مسائل پیش پاافتاده در فضای آینده را نشان می‌دهد. این بلندپروازی‌ها کیفیت قسمت‌ها را کمی زیرسوال می‌برند، اما اگر از تماشای “سولوس” لذت بردید این سریال را هم دوست خواهید داشت، چون یکی از بهترین سریال‌های علمی تخیلی است.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها

بستن فرم