24 آشپزخانه کوچک با حداکثر زیبایی و کارآمدی

24 آشپزخانه کوچک با حداکثر زیبایی و کارآمدی

اگر یک آشپزخانه کوچک دارید بهتر است به جای ناشکری و شکایت از کوچک بودنش، طراحی آن را کمی تغییر دهید تا بتوانید حتی بیشتر از یک آشپزخانه بزرگ از آن استفاده کنید. در این مطلب 24 ایده برای تغییر محیط آشپزخانه‌تان آورده‌ایم که امیدواریم بتواند کمکتان کند.


1. استفاده از نردبان چرخ دار

اگر بتوانید به راحتی از فضاهای بالای آشپزخانه استفاده کنید عالی می‌شود.


2. بار های قابل جابه جایی

برای آشپزخانه‌های کوچک، اگر مدت طولانی قرار است در آشپزخانه بمانید می‌توان از بارهای قابل حرکت در قسمت ورودی استفاده کرد.


3. کابینت‌های خیلی کوچک

گاهی استفاده از کابینت‌های خیلی کوچک نه تنها فقط فضای کافی در اختیارتان می‌گذارد، بلکه به زیبایی آشپزخانه هم کمک می‌کند. البته در کنار آن‌ها باید چمد کابینت نسبتا بزرگ هم داشته باشید تا برای لوازم بزرگ‌تر جا کم نیاورید.


4. قفسه‌بندی


5. کاشی مترویی

این نوع رنگ‌بندی دیوارها می‌تواند نور خورشید را بیشتر انعکاس دهد و فضا را کمی بزرگ‌تر از واقعیت نشان دهد.


6. آویز

قابلمه‌ها فضای زیادی می‌گیرند. می‌توانید با یک آویز مدرن و زیبا، لوازمی مانند قابلمه‌هایتان را از کابینت‌ها خارج کرده و در آویز قرار دهید.


7. کابینت سفید

اگر بتوانید فضای آشپزخانه را کمی به فضای یک اتاق معمولی شبیه‌تر کنید شاید کار کردن در آن‌جا برایتان راحت‌تر شود. برای مثال رنگ کابینت‌ها را با دیواری که به آن نصب هستند یکی کنید.


8. قفسه‌بندی مسی


9. درهای تا شو

می‌توانید قسمتی از آشپزخانه را که شلوغ‌تر است، پشت درهای تا شو که رنگ و طرحشان به زیبایی آشپزخانه‌تان هم کمک می‌کند مخفی کنید.


10. کابینت‌های سیاه

همه ما می‌دانیم که رنگ مشکی یک رنگ خاص است. اگر با این رنگ مشکلی ندارید، با مشکی کردن کابینت‌ها یک شخصیت خاص به آشپزخانه خود داده‌اید که می‌تواند کار کردن در محیط آن را برایتان لذت‌بخش‌تر کند.


11. استفاده از مجسمه


12. کابینت‌های آینه‌دار

کابینت‌های دارای آینه شاید کمی قدیمی به نظر برسند اما در عین حال حس شیک بودن به آشپزخانه می‌دهند. البته با این کار آشپزخانه شما بزرگ‌تر هم به نظر می‌رسد.


13. تطبیق رنگ‌ها و طرح‌ها


14. طاقچه بالای اجاق گاز

اگر از هود استفاده نمی‌کنید شاید ایده بدی نباشید که کمی بالاتر از اجاق گاز خود یک طاقچه داشته باشید.


15. سطوح فلزی براق


16. سقف روغنی


17. درهای شیشه ای


18. اشباع رنگ

در برخی آشپزخانه‌ها با یک ترکیب رنگی ثابت شاید بتوان خروجی خوبی گرفت. در تصویر بالا حتی یخچال  هم به رنگ سبز درآمده تا یک اشباع رنگی سبز در آشپزخانه حکم‌فرما شود.


19. میز بلند


20. دیوارهای آینه‌ای


21. گاز برقی

بهتر است از اجاق گاز برقی و هموار استفاده کنید. در اینصورت وقتی گازتان خاموش باشد می‌توانید برخی لوازم دیگر را نیز روی آن قرار دهید.


22. کاشی سیاه و سفید

ترکیب سیاه و سفید اگر درست استفاده شود همیشه زیباست.


23. صندلی‌های بدون تکیه‌گاه


24. کابینت‌های کشیده

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم