بهترین فیلم‌های تریلر اکشن مشابه “کسانی که آرزو دارند من بمیرم”

“کسانی که آرزو دارند من بمیرم” (Those Who Wish Me Dead) یک تریلر اکشن از “تیلور شریدان” (Taylor Sheridan) است که تا پایان بیننده را میخکوب می‌کند. هانا در حال مبارزه با آتش جنگل‌های مونتاناست که پسری وحشت زده به نام کانر را پیدا می‌کند. قاتل‌ها دنبال کانر هستند. هانا می‌خواهد از کانر محافظت کند و بنابراین باید از دست قاتل‌ها فرار کنند. این فیلم مورد تحسین منتقدین و مردم قرار گرفت و اجرا و داستان را دوست داشتند. اگر این فیلم را دوست داشتید در اینجا بهترین فیلم‌های اکشن مشابه را معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


7. جعبه پرنده – Bird Box – 2018

فیلمی از کارگردان دانمارکی “سوزان بئر” (Susanne Bier) و یک تریلر ترسناک که نیرویی مرموزی روی زمین بشر را به آستانه انقراض برده و هرکس با دیدن آن از بین می‌رود. بنابراین یک مادر به همراه بچه‌هایش چشم‌هایشان را بسته و در جنگل پیش می‌روند تا به پناهگاه برسند. یک تریلر ترسناک و خیره کننده که روح و روان بیننده را به بازی می‌گیرد و حتماً از آن خوشتان می‌آید.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های تریلر اخیر که حتماً باید تماشا کنید


6. اتاق پناهگاه – Panic Room – 2002

“دیوید فینچر” (David Fincher) به خاطر ساخت فیلم‌های تاریک با روایت‌های پیچیده شهرت دارد و این فیلم هم یکی از بهترین‌هاست. با ورود چند سارق به خانه مگ (جودی فاستر “Jodie Foster”) و دخترش (کریستن استوارت “Kristen Stewart”) در اتاق پناهگاه قایم می‌شوند. با این حال سارقین تصور می‌کنند کلی پول توی خانه هست و می‌خواهد به زور مادر و دختر را از اتاق بیرون بیاورند. یکی از بهترین فیلم‌های تریلر اکشن با نمایش رابطه مادر و فرزندی.


5. لوگان – Logan – 2017

یکی از بهترین فیلم‌های تریلر اکشن ساخته “جیمز منگولد” (James Mangold) که پایانی بر شخصیت ولورین از “مردان ایکس” است. در آینده‌ای که جهش یافته‌ها در آستانه انقراض هستند، لوگان در انزوا زندگی می‌کند. وقتی دو دختر به سراغش می‌آیند تا آنها را به پناهگاه برساند، نمی‌داند کمکشان کند یا نه. اما در کمال تعجب متوجه می‌شود یکی از دخترها به نام لورا جهش یافته‌ای از دی ان ای لوگان است. حالا باید به کمک پروفسور ایکس دهترک را نجات دهد. این داستان نجات کودکی توسط یک بزرگسال با حضور “هیو جکمن” (Hugh Jackman) یک اثر دیدنی است.


4. لئون حرفه‌ای – Leon: The Professional – 1994

این اثر از فیلمساز فرنسوی “لوک بسون” (Luc Besson) به نقطه عطف ژانر تریلر اکشن تبدیل شده است. فیلمی با حضور “گری الدمن” (Gary Oldman) و “ناتالی پورتمن” (Natalie Portman) درباره مزدوری که به یتیمی به نام ماتیلدا کمک می‌کند. لئون و ماتیلدا رابطه عجیبی را شروع می‌کنند که لئون به ماتیلدا کمک می‌کند تا یک مزدور شود. اگر ارتباط میان کانر و هانا در “کسانی که آرزو دارند من بمیرم” را دوست داشتید حتماً از این فیلم خوشتان می‌آید.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های 2021 لیست کامل به همراه خلاصه داستان و تریلر


3. حیات وحش – Wildlife – 2018

“پل دینو” (Paul Dano) بعد از فیلم‌هایی مثل “میس سان‌شاین کوچولو” (Litte Miss Sunshine) و “خون به پا خواهد شد” (There Will Be Blood) خود را به عنوان بازیگر ثابت کرد، اما ظاهراً در کارگردانی هم مهارت داشت. چون فیلم او به نام “حیات وحش” توانست خانواده‌ای درگیر مشکلات مالی در شمال آمریکا را خوب نشان دهد. جری (جیک جیلنهال “Jake Gyllenhaal”) از کارش اخراج می‌شود و به گروهی آتش نشان که می‌خواهند از آتش حیات وحش جلوگیری کنند ملحق می‌شود. از طرفی زندگی زناشویی‌اش در حال فروپاشی است. فیلم از نگاه پسر جری، جو، روایت می‌شود. پایان فیلم بیننده را به حیرت می‌اندازد. آتش سوزی‌های جنگل هم غم انگیز است. بنابراین اگر می‌خواهید یک اثر کند و تاثیرگذار تماشا کنید این اثر گزینه خوبی است.


2. مردی از هیچ‌کجا – The Man from Nowhere – 2010

یکی از بهترین فیلم‌های تریلر اکشن ساخته فیلمساز کره‌ای، “لی جئونگ-بئوم” (Lee Jeong-beom). تائه-سیک بیوه فروشگاه دارد و گذشته رهایش نمی‌کند. تنها دوست او دختر همسایه است و وقتی او توسط مافیا ربوده می‌شود، تائه می‌خواهد نجاتش دهد. حتی حاضر است قوانین را زیر پا بگذارد. این فیلم با صحنه‌های جذاب و تاثیرگذار دیدنی است.


1. فرزندان انسان – Children of Men – 2006

سال 2027 است و انسان توانایی تولیدمثل ندارد. حالا که انسان در آستانه انقراض است، تئو از طریق دوستانش زنی باردار را می‌بیند. این فیلم با حضور “جولیان مور” (Julianne Moore)، “مایکل کین” (Michael Caine) و ساخت “آلفونسو کوارون” (Alfonso Cuaron) یک اثر پادآرمان شهری زیباست. یک فیلم زیبا درباره مردی که از کودکی مراقبت می‌کند.

همچنین بخوانید: 26 فیلم برتر ژانر اکشن که نباید از دست بدهید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها

بستن فرم