بهترین انیمه ها با بدترین شروع ممکن که باید آنها را تماشا کنید

طرفداران انیمه خوب می‌دانند که گاهی اوقات مدتی طول می‌کشد تا یک انیمه مسیرش را پیدا کند. بنابراین به انیمه ها شانس دیگری می‌دهند، مخصوصاً اگر حس کنند آن انیمه ظرفیت بهتر شدن را دارد. بنابراین درحالی که برخی از انیمه ها به تدریج محبوبیتشان را از دست می‌دهند برخی دیگر موردتوجه قرار می‌گیرند. تجربه نشان داده باید به انیمه ها فرصت دهیم. چون بسیاری از انیمه هایی که شروع بدی داشتند رفته رفته دیدنی شدند. در اینجا می‌خواهیم بهترین انیمه ها با بدترین شروع ممکن را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. زمان طلایی – Golden Time – 2013

“زمان طلایی” بدترین دشمن خود بود. این سریال به خاطر فضای بد، شخصیت پردازی نامشخص و عناصر کلیشه جالب نبود. به همین دلیل چند قسمت اولش اصلاً توجه کسی را جلب نکردند. اما بعد از چند قسمت تماشاگران فهمیدند که حالت رفتارهای قهرمان داستان، بانری چیست. او از جراحت مغز و فراموشی رنج می‌برد. او نمی‌داند کیست و همه تلاشش را می‌کند تا دوباره انسان شود. اتفاق‌هایی که در ادامه رخ می‌دهد این انیمه را دیدنی می‌کند.

همچنین بخوانید: انیمه‌ی سینمایی جدید Belle از استودیو چیزو در تابستان ۲۰۲۱


9. گوسیک – Gosick – 2011

در استودیو بونز حتی یک انیمه با داستانی نامنسجم هم دیدنی می‌شود. این انیمه شروع ضعیفی داشت و با نمایش یک کارآگاه و یک شخصیت منزوی کلیشه‌ها نخ نما به کار برد. بنابراین به یک انیمه ضعیف با شخصیت‌های ضعیف تبدیل شد. اما هرگز استودیو بونز را دست کم نگیرید چون در میانه راه به یک انیمه کاراگاهی با داستانی به یادماندنی تبدیل شد.


8. پرنسس توتو – Princess Tutu – 2002

آدم خجالت می‌کشد “پرنسس توتو” را به دوستانش معرفی کند، درحالی که یک انیمه شوجوی دیدنی و یکی از بهترین انیمه های متا است. داستان نه تنها داستان پریان بلکه فراتر از آن است و همه شخصیت‌ها در فضایی تاریک قرار گرفته‌اند. اما درظاهر شبیه یک انیمه بالرینی برای بچه‌های 5 ساله به نظر می‌رسد. شخصیت پردازی ضعیف، انیمیشن خسته کننده و معلمی که شاگردانش را مورد آزار جنسی قرار می‌دهد این انیمه را به یکی از بهترین انیمه ها با بدترین شروع ممکن تبدیل کرده است.


7. تورادورا – Toradora – 2008

یکی از بهترین انیمه های تاریخ که در سال 2008 روی آنتن رفت، اما در شروع شبیه انیمه های آزاردهنده دهه 90 بود. خشونت‌های شخصیت اصلی بیشتر آزاردهنده است تا طنز. با این حال به تدریج متن بهتر شد و بعد از شروعی سخت، شخصیت‌ها و به خصوص تایگا پیچیده و چندلایه شدند. سرانجام انیمه توانست موردتوجه قرار بگیرد.


6. خون شبح – Phantom Blood – 2007

یک انیمه شونن کلاسیک که جای خود را بین طرفداران باز کرده اما جالب است بدانید فصل اول آن اصلاً موردتوجه قرار نگرفت. با این که این انیمه طرفداران زیادی دارد اما عده کمی فصل اول آن را دوست دارند. چون دیالوگ‌ها، جلوه‌های بصری مسخره و ترکیب رنگ بنفش و خون آشام ها هیچکدام برای تماشاگران جالب نبودند.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه های عاشقانه مشابه Hige wo Soru که باید تماشا کنید و لذت ببرید


5. از دنیای نو – Shinsekai Yori – 2012

یک انیمه زیبا که قسمت اول آن گیج کننده بود، فضا و شخصیت‌ها واضح نبودند. با دیدن آن از خودتان می‌پرسیدید اینجا کجاست؟ چرا بچه‌هایش دیوانه‌اند؟ اصلاً چرا باید کسی به آنها اهمیت بدهد؟ اوضاع تا چند قسمت همینطور بود تا اینکه کم کم درباره انسانیت و آینده حرف‌هایی زد. از قسمت 5 به بعد به انیمه ای فراموش نشدنی تبدیل شد.


4. مادوکای جادویی – Madoka Magica – 2011

یک انیمه جادویی که باورتان نمی‌شد روزگاری اصلاً محبوب نبود. چند قسمت اول سریال کمی خسته کننده بود و جلوه‌های بصری آن با پرداختن به داستان نخ نمای دختری جادویی به هدر می‌رفت. هرچند شاید اگر به خاطر انیمیشن زیبای سریال نبود خیلی زود فراموش می‌شد. اما از قسمت سوم ورق برگشت. در حقیقت انیمه تماشاگر را فریب داده و دنیایی آرام به او نشان می‌دهد اما ناگهان برخلاف تصور او ظاهر می‌شود.


3. دروازه استینس – Steins;Gate – 2011

یکی از بهترین انیمه ها با بدترین شروع ممکن است که سخت تلاش کرد تا هوشمندانه به نظر برسد. قسمت‌های اولیه خسته کننده بوده و درباره مرد نابغه و زنان اطراف اوست. اشاراتی به موضوعات علمی تخیلی و تلاش‌های نافرجام برای جلب توجه شخصیت اصلی خسته کننده هستند. خوشبختانه سریال مسیر خود را پیدا می‌کند و گرچه هرگز نتوانست آنطور که می‌خواست هوشمندانه باشد اما تفکربرانگیز است. اگر داستانی جذاب نباشد هوشمندی‌اش ارزشی نخواهد داشت. در پایان این سریال توانست توجهات را به خود جلب کند.


2. کیمیاگر تمام‌فلزی: برادری – Fullmetal Alchemist: Brotherhood – 2009

قسمت اول سریال سؤال برانگیز بود و خیلی‌ها را ناامید کرد. چون در قسمت اول تمام شخصیت‌ها را جمع کرد تا داستان یک کیمیاگر را نشان دهد. خوشبختانه به زودی توانست ضرباهنگ خود را به دست آورد و به یک انیمه دیدنی تبدیل شود.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه های ترسناک که حتماً باید تماشا کنید و لذت ببرید


1. فیت/زیرو – Fate/Zero – 2011

وقتی این انیمه پخش شد همه منتظر بودند تا از آن سردرآورند اما در عوض با یک انیمه خسته کننده روبرو شدند. قسمت اول آن 40 دقیقه بود و ریتم کند و خسته کننده‌ای داشت. جنگ جام مقدس و شخصیت‌های نامنسجم تماشاگر را گیج کردند. خوشبختانه به تدریج انیمه خوب شد و همراهان زیادی پیدا کرد.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (4)

بستن فرم

 1. ^_____^

  خرداد 17, 1400

  انیمه جوجو هم میتونست قرار بگیره اما لیست عالی بود

  پاسخ

  • ممد در پاسخ به ^_____^

   خرداد 30, 1400

   انیمه جوجو انیمه خوبیه واقعا عالیه فقط پارت 1 نتونست خوب عمل کنه/اول اینکه بسیاری از جلوه ها و صحنه های مانگا تو سال 1988 نوشته و ساخته شدن و خیلی قدیمی و کیلیشه ای هستن و اگرم شرکت انیمه سازیش میخواست تغییرش بده داستان کلا عوض میشد و بازم خراب میشد .اما فانتوم پین یک شروع نرمال به نظر من برای جوجو بود چون فقط 9 قسمت بود و خاصیت شروع انیمه رو داشت.حداقل با شخصیت های مهمی مثل دیو و بنیاد اسپید واگون و چیزای مختلفی مثل هامون اشنا شدیم که بنظرم نرمال بود ولی اگر نظر منو بخواین برای شروع از پارت 2 شروع کنید و 1 رو اسکیپ کنید 2 هم اونقدر که فکر میکنید خوب نیست اما از 1 بهتره ولی از پارت 3 معرکه میشه و 4 نرماله 5 هم معرکه تر از 4 هستش و 6 هم که تو راهه.کلا من بهتون جوجو رو دیدنش رو اینجوری پیشهناد میدم خواستین هم میتونین از پارت 3 شروع کنین که فهمیدن داستان یکم سخت میشه

   پاسخ