بهترین فیلم‌های سال 2021 تا به اینجا (بر اساس امتیاز IMDb)

بهترین فیلم‌های سال 2021 را تا به اینجا می‌توان براساس معیارهای زیادی مانند تعداد جوایز و نامزدی‌های یک فیلم در جشنواره‌های بزرگ سینمایی انتخاب کرد. اما امتیاز IMDb هم یکی از معیارهای سنجش برتری یک فیلم است که ما در این مقاله براساس این امتیاز بهترین فیلم‌های سال 2021 تا امروز را برایتان آماده کرده‌ایم. با پروشات همراه باشید.


10. ببر سفید – 7.1 – The White Tiger

فیلم جنایی ببر سفید به کارگردانی رامین بحرانی، کارگردان ایرانی-آمریکایی، بر اساس رمانی به‌همین نام ساخته شده‌است. داستان فیلم درباره پسری به‌نام بالرام است که از یک جوان فقیر، به کارآفرینی موفق تبدیل می‌شود. او در این مسیر و وقتی هنوز پسربچه‌ی کم سن و سالی است، کارهایی مانند رانندگی برای پسر مالک روستای محل زندگی‌اش را انجام می‌دهد. این فیلم نامزد اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی شد.


9. حفاری – 7.1 – The Dig

سایمون استون این فیلم را براساس رمانی به همین نام اقتباس کرده‌است. کری مولیگان در این فیلم نقش زنی را ایفا می‌کند که تپه‌هایی برای دفن مرده‌ها دارد و حالا این تپه‌ها قرار است توسط یک باستان‌شناس (با بازی رالف فاینس) مورد بررسی قرار گیرد. در ابتدا قرار بود نیکول کیدمن در این فیلم ایفای نقش داشته باشد، اما بعدا مولیگان جایگزین وی در این فیلم شد. این فیلم در زمستان 2021 از نتفلیکس منتشر شد.


8. پالمر – 7.3 – Palmer

فیلم پالمر به کارگردانی فیشر استیونز، محصولی اورجینال از شبکه اپل می‌باشد. جاستین تیمبرلیک در این فیلم نقش اصلی را ایفا می‌کند و مردی است که بعد از 12 سال زندگی در زندان، به دنیای بیرون بازگشته‌است. این فیلم بعد از فیلم سگ شکاری (Greyhound) دومین فیلم موفق شبکه اپل محسوب می‌شود.


7. موریتانی – 7.4 – The Mauritanian

فیلم موریتانی داستان واقعی زندگی محمدو صلاحی را روایت می‌کند؛ یکی از زندانی‌های گوانتاناما که بدون هیچ مدرک اثبات شده‌ای علیه وی سالها زندانی شد. پرونده‌ی وی توسط وکیلی به‌نام نانسی هولاندر پذیرفته می‌شود و او در این مسیر ناعدالت‌هایی که دولت آمریکا در حق صلاحی کرده‌است را درمی‌یابد. صلاحی درنهایت کتابی براساس خاطراتش نوشت که این فیلم بر اساس همان کتاب ساخته شده‌است.


6. رایا و آخرین اژدها – 7.4 – Raya And The Last Dragon

انیمیشن رایا و آخرین اژدها پنجاه و نهمین اثر انیمیشنی کمپانی والت دیزنی می‌باشد. در این فیلم رایا با اژدهایی به‌نام سیسو همراه می‌شود تا طلسمی که با آن قادر به برگرداندن پدر و دیگر مردمی که در اثر یک جادو به سنگ تبدیل شده‌اند را به زندگی واقعی برگرداند. دان هال به عنوان چهارمین تجربه فیلمسازی‌اش این انیمیشن را کارگردانی کرده‌است.


5. هیچ‌کس – 7.5 – Nobody

فیلمی از نویسنده فیلم جان ویک که داستان یک آمکش سابق را روایت می‌کند. باب ادنکیرک نقش این آدمکش را بازی می‌کند که اکون به آدم آرامی تبدیل شده و شرایطی اتفاق می‌افتد که او را با کارهایی که در گذشته پشت‌سر گذاشته روبرو می‌کند. این فیلم ابتدا قرار بود در سال 2020 اکران شود که مانند بسیاری از دیگر فیلم‌های سینمایی اکرانش به سال 2021 موکول شد.


4. یهودا و مسیح سیاه – 7.6 – Judas And The Black Messiah

فیلم یهودا و مسیح سیاه از جمله فیلم‌هایی بود که صلاحیت حضور در اسکار را داشت. این فیلم داستان واقعی فرد همپتون، سردسته‌ی حزب پلنگ سیاه، و نفوذ ویلیام اونیل به نمایندگی از FBI در این حزب را روایت می‌کند. این فیلم موفقیت بزرگی را پشت‌سر گذاشت و در شش رشته اسکار از جمله بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه اورجینال نامزد شد. دو بازیگر اصلی این فیلم نیز برای اجرای بی‌نظیرشان تحسین شدند و دنیل کالویا هم جایزه اسکار را برای بازی‌اش برنده شد.


3. لیگ عدالت زک اسنایدر – 8.1 – Zack Snyder’s Justice League

زک اسنایدر در سال 2021 موفق شد نسخه‌ی خودش از فیلم لیگ عدالت را منتشر کند. البته این فیلم کاملا هم کات مخصوص کارگردان نبود و توسعه شخصیت‌ها و تغییر در بخش‌هایی از داستان عرضه شد. این فیلم سه شخصیت رنگین‌پوست را که در نسخه قبلی از فیلم حذف شده‌بودند را به داستان برگرداند و تفاوت‌های قابل‌توجهی نسبت به نسخه قبلی‌اش داشت.


2. پدر – 8.3 – The Father

این فیلم به کارگردانی فلوریان زلر بر اساس نمایشنامه‌ای از خود او ساخته شده و نگاهی بسیار جدی به بیماری دمنتیا یا زوال عقل دارد و داستانش را از نقطه نظر مرد مسنی روایت می‌کند که به این بیماری مبتلا است. بینندگان داستان فیلم را با شخصیت اصلی تجربه می‌کنند؛ درحالی که او حوادث روزهای گذشته‌اش را به‌شکل نامنظمی به‌یاد می‌آورد. بعضی از کارکترهای فیلم در صحنه‌های مختلف به‌شکل متفاوتی ظاهر می‌شوند و حتی با چیزی که واقعا هستند هم متفاوت‌اند.

این فیلم اکنون در رتبه 129 در فهرست 250 فیلم برتر IMDb قرار گرفته‌است و یکی از یهترین فیلم‌های سال 2021 به حساب می‌آید. اجرای آنتونی هاپکینز و اولیویا کلمن در این فیلم بسیار مورد تحسین قرار گرفت و هر دو بازیگر را نامزد اسکار کرد. این فیلم در رشته‌های بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه هم نامزد اسکار شد.


1. دریشیام 2 – 8.7 – Drishyam 2

دنباله‌ای بر قسمت اول این فیلم که در سال 2013 اکران شد. این فیلم قبل از دوران پاندمیک فیلمبرداری شد اما اکران آن بعد از بارها تعویق به سال 2021 موکول گشت. این فیلم درحال حاضر پرامتیازترین فیلم سال 2021 در IMDb می‌باشد. این فیلم تنها در چهار ماه ابتدایی امسال به چنین جایگاهی دست پیدا کرده‌است که نشان می‌دهد یکی از بهترین فیلم‌های سال 2021 بوده و برای هواداران هم جذاب بوده‌است.


امیدواریم از مطالعه‌ی این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها

بستن فرم