بهترین انیمه های مشابه “فروتس بسکت” (Fruits Basket) که باید تماشا کنید

انیمه “فروتس بسکت” از زمان اکران اولیه در سال 2001 به یکی از بهترین انیمه های شوجو تبدیل شده است. بازسازی اخیر آن در سال 2019 داستان “توهرو هاندا” و خانواده “سوهما” را به داستانی درباره عشق و دوستی تبدیل  کرد. مضامین عشق و دوستی و طلسم‌ها در این انیمه و انیمه های دیگر مشترک هستند. برخی آن را با طنز همراه کرده‌اند و برخی با شخصیت‌های جدی و عمیق. اگر “فروتس بسکت” را دوست داشتید در اینجا می‌خواهیم بهترین انیمه های مشابه “فروتس بسکت” را معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. کتاب دوستان ناتسومه – Natsume’s Book Of Friends – 2005

فینالیست جایزه تایشو مانگا در سال 2008 که بعداً به یک انیمه شش فصلی و چند فیلم منجر شد. داستان درباره نوجوان یتیمی به نام ناتسومه است که ارواح را می‌بیند. او از مادربزرگش کتاب دوستان را به ارث برده و می‌تواند ارواحی که اسمشان توی کتاب نوشته شده را کنترل کند. با این حال به جای استفاده از کتاب برای کنترل ارواح آنها را آزاد کرده و با روح مادارا ارتباط نزدیکی برقرار می‌کند. داستان انیمه بسیار خوشبینانه و زیباست.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه های مشابه سامورایی چامپلو (The Samurai Champloo)


9. نارنجی – Orange – 2016

یکی از بهترین انیمه های مشابه “فروتس بسکت” با داستان خاص و جلوه‌های بصری خیره کننده که به یکی از بهترین انیمه های دهه گذشته تبدیل شد. ناهو روزی نامه‌هایی را دریافت می‌کند که از طرف خود آینده‌اش ارسال شده. نامه‌ها درباره بزرگ‌ترین اشتباه زندگی‌اش به او هشدار می‌کنند. این اشتباه به دانش آموز جدید مدرسه، کاکرو، مربوط است. داستان انیمه بسیار جالب و دیدنی است و با اینکه شاید تکراری باشد اما در قالب جدیدی ارائه می‌شود.


8. داستان عاشقانه من – My Love Story – 2015

انیمه ای که مثل “فروتس بسکت” پر از لحظه‌های تاثیرگذار و خنده دار است. تاکئو گودا دانش آموزی غول پیکر و تشنه عشق است، اما همه دخترها عاشق دوست خوش تیپش ماکوتو، می‌شوند. یک روز رینکو، دختری عاشق دوچرخه سواری را نجات می‌دهد. رینکو از تاکئو خوشش می‌آید، اما هیچکدام نمی‌توانند حسشان را به هم بگویند. یک مثلث عشقی دبیرستانی و خنده دار که باید تماشا کنید.


7. بوسه ایزدی – Kamisama Kiss – 2012

نانامی هم مثل توهرا دانش آموزی بی خانمان است که به خاطر بدهی‌های پدر قماربازش خانه‌اش را از دست می‌دهد. بعد از نجات ایزدبانویی زمینی به نام میکاگه برای زندگی به معبد دعوت می‌شود و در آنجا تومئو را می‌بیند. کم کم از تومئو خوشش می‌آید و با اینکه عشق بین انسان و خدایان ممنوع است اما تومئو هم عاشق او می‌شود. این انیمه به عشق و کنار زدن موانع می‌پردازد.


6. دروغ تو در آوریل – Your Life In April – 2011

این انیمه نشان می‌دهد که زندگی طبق آرزوی خود هرگز هدر دادن وقت نیست. آریما یک نابغه پیانو است که بعد از مرگ ناگهانی مادرش هرگز صدای پیانو زدن خودش را نمی‌شنود. بعداً با ویلون زن جوانی به نام کائوری آشنا می‌شود که او را به دنیای موسیقی برمی گرداند. رابطه این دو با کمک موسیقی نزدیک‌تر می‌شود. موسیقی متن، اجراها و جلوه‌های بصری این انیمه دیدنی است.

همچنین بخوانید: بهترین سریال‌های مشابه تابستان بی رحم (Cruel Summer) که باید تماشا کنید


5. کاکوریو: تختخواب و صبحانه برای ارواح – Kakuriyo: Bed And Breakfast For Spirits – 2018

یکی از بهترین انیمه های مشابه “فروتس بسکت” که بسیاری از کلیشه‌های آن را داراست. آئوی یک دانشجوی کالج است که می‌تواند آیاکاشی، نوعی یوکای کم اهمیت‌تر را ببیند. روزی با یک آیاکاشی به نام اودانا روبرو می‌شود که او را ربوده و به دنیای پنهان ارواح می‌برد. اودانا از آئوی می‌خواهد تا در ازای بدهی پدرش با او ازدواج کند. آئوی هم از اودانا اجازه می‌گیرد تا در مسافرخانه‌اش کار کند. بنابراین رابطه آن دو آغاز می‌شود. این فیلم با عناصر جادویی و عاشقانه به روایتی جذاب و دیدنی تبدیل می‌شود.


4. هیولای کوچک من – My Little Monster – 2008

یادگیری روابط اجتماعی و پذیرش احساسات واقعی از مضامین مهم “فروتس بسکت” هستند که در “هیولای کوچک من” هم به چشم می‌خورند. شیزوکو دانش آموز درس خوانی است که فقط به فکر درس و آینده است، البته تا قبل از اینکه همکلاسی‌اش هارو را ببیند. با اینکه شیزوکو سرد و ساکت و هارو خشن و وحشی است، اما عاشق هم می‌شوند. در کنار هم رشد کرده و خود را به خانواده و دوستانشان ثابت می‌کنند. این زوج عجیب هم با مضامین مشابه روبرو می‌شوند که همین موضوع در کنار اجراهای خوب انیمه را دیدنی می‌کند.


3. لاو کام – Lovely Complex – 2007

یک انیمه کمدی و عاشقانه درباره دو عاشق متفاوت. ریزا دختری قدبلند و اوتانی پسری قدکوتاه است. این دو همیشه در کنار هم خنده دار هستند اما در یافتن عشق بهم کمک می‌کنند. با این حال در این کار شکست خورده و عاشق هم می‌شوند. درنتیجه یاد می‌گیرند که در عشق هیچ چیز مهم نیست.


2. کیمی نی تودوکه: از من به تو – Kimi Ni Todoke: From Me To You – 2009

نامزد دیگر جایزه مانگا تایشو و برنده جایزه بهترین مانگای شوجو در جوایز مانگای کودانشا. کورونومای 15 ساله با این دختری شیرین و دوست داشتنی است اما با آزار همکلاسی‌ها مواجه می‌شود. وقتی پسر محبوب مدرسه با او دوست می‌شود زندگی‌اش عوض شده و دوستان جدید پیدا می‌کند. این انیمه هم بسیار زیبا و دیدنی است.

همچنین بخوانید: معرفی بهترین انیمه های فانتزی که از تماشای آن لذت می‌برید


1. میزبان باشگاه دبیرستان اوران – Ouran High School Host Club – 2006

انیمه ای با مضمون هویت اشتباهی و حارم معکوس با بسیاری از عناصر کلیشه انیمه های شوجو. هاروهی دانش آموز آکادمی است که روزی تصادفاً گلدان گران کلوپ را شکسته و مجبور می‌شود در آن کلوپ مردانه عضو شود. پس از اینکه خود را یک مرد جا می زند درس‌های جدیدی آموخته و صحنه‌های خنده دار هم شکل می‌کرد. یکی از بهترین انیمه های مشابه “فروتس بسکت” که با طنز دیدنی و خوش ساخت بودن خود تماشایی است.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (2)

بستن فرم

 1. تینا

  خرداد 19, 1400

  سبد میوه واقعا انیمه قشنگیه
  اما از بین این لیست واقعا هیچکدوم شباهتی بهش ندارن
  اما انیمه های معرفی شده مخصوصا نارنجی قشنگن

  پاسخ

 2. Rs

  اردیبهشت 24, 1400

  واقعا به جز دو یا سه تاشون هیچکدوم شبیه Fruits basket نبودن و به از نظر من به پای اون نمیرسن

  پاسخ