معرفی انیمه “پونیو” (Ponyo)

انیمه Ponyo یکی از ساده‌ترین و دلنشین‌ترین آثار “هایائو میازاکی” محبوب است که با وجود داستان کودکانه‌اش، برای بزرگسالان هم جذاب بوده و بعد از گذشت چندین سال هنوز هم یکی از انیمه‌های تماشایی سینمای ژاپن محسوب می‌شود.

میازاکی در این انیمه بار دیگر دنیای خاص و جادویی کودکان را به روش خاص خودش به تصویر کشیده‌است و این بار از عناصر ساده‌ی تخیلی برای روایت داستانش استفاده کرده‌است. برای همین است که انیمه “پونیو” را می‌توانید همراه با کودکان تماشا کنید و لذت ببرید.

در ادامه‌ی این مقاله به معرفی انیمه‌ی زیبای “پونیو” پرداخته‌ایم؛ با پروشات همراه باشید.


  • نام انیمه: “پونیو” (Ponyo)
  • ژانر: ماجراجویی، فانتزی
  • کارگردان: “هایائو میازاکی” (Hayao Miyazaki)
  • صداپیشگان: “یوریئا نانا”، “هیروکی دوی”، “یوکی آمامی”
  • زبان: ژاپنی
  • امتیاز آی ام دی بی: 7.7/10
  • امتیاز راتن تومیتوز: 91/100

تریلر فیلم

برای دیدن آثار میازاکی نیازی به دلیل نداریم و می‌توانیم با خیال راحت انیمه‌های ساخته‌شده توسط این انیماتور و کارگردان مشهور ژاپنی را تماشا کنیم و از دنیاهایی که با مهارت تمام برایمان ترسیم کرده‌است لذت ببریم. انیمه Ponyo یکی از همین آثار دوست‌داشتنی است که با هربار تماشای آن بیشتر عاشق شخصیت‌هایش می‌شویم و از دیدن دنیای صاف و ساده‌ی دو کودک لذت می‌بریم.

در انیمه Ponyo با داستان پسری پنچ‌ساله به‌نام سوسکه همراه می‌شویم که روزی در کنار دریا یک ماهی قرمز جادویی پیدا می‌کند و نام او  را پونیو می‌گذارد. پونیو یک ماهی قرمز کوچک است که آرزو دارد انسان شود و به‌عنوان یک دختربچه در دنیای واقعی زندگی کند. در این میان جادوگری وجود دارد که با ورود پونیو به دنیای انسان‌ها به‌شدت مخالف بوده و سعی می‌کند پونیو را به خانه‌ی اصلی‌اش که در اعماق دریا است برگرداند.

میازاکی برای روایت داستان انیمه Ponyo با صبر و حوصله پیش رفته اما در عین حال جزئیات دنیای دو شخصیت اصلی‌اش را نیز به‌نوعی به نمایش می‌گذارد که قلب بیننده را تسخیر کرده و او را برای دنبال کردن داستان فیلم مشتاق و مشتاق‌تر می‌کند. این هنری است که در تمام آثار این کارگردان آن را می‌بینیم و درواقع میازاکی را می توان استاد پرداختن به جزئیات، بدون لطمه زدن به ساختار کلی فیلمنامه دانست.

انیمه Ponyo داستان ماجراجویانه‌ای دارد که به سه بخش کلی تقسیم شده‌است و ما را قدم به قدم وارد بحران‌های دنیایش می‌کند. اطلاعات و ماجراهای کمی در این انیمه رخ می‌دهد اما چیزی که آن را دلنشین و جذاب کرده، طراحی بسیار زیبای آن، دیالوگ‌های بامزه و نشان دادن دنیای خاص بچه‌ها است که داستان اصلی آن را پیش می‌برد.

انیمه Ponyo را می‌توانید زمانی تماشا کنید که از دنیای روزمره بیرون خسته شده‌اید و دوست دارید کمی از آن فاصله بگیرید؛ یا زمانی که به دنبال اثر تاثیرگذاری برای فرزندتان هستید تا با تماشای آن قوه‌ی تخیلش تحریک شود و نیروی زندگی را دنبال کند.

تصاویری از انیمه “پونیو”:


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها

بستن فرم