بهترین انیمه‌های شبیه “یاسوکه” (Yasuke) که باید تماشا کنید و لذت ببرید

“یاسوکه” یک سریال انیمه اکشن سامورایی فانتزی است که قهرمان آن تصمیم می‌گیرد گذشته را کنار گذاشته و زندگی آرامی را در پیش بگیرد. متاسفانه زندگی آرام در ژاپن جنگ زده آسان نیست. به زودی باید از دختری با نیروهای ماورایی محافظت کند. داستان این سامورایی افسانه‌ای با قدرت‌های ماورایی بسیار جذاب و دیدنی است. اگر این انیمه را دوست داشتید در اینجا بهترین انیمه‌های شبیه “یاسوکه” را به شما معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


7. دورورو – Dororo – 2019

کودکی پس از رها شدن کنار رودخانه توسط مرد حکیمی نجات پیدا می‌کند. کودک دست و پا ندارد و مرد برای او دست و پای مصنوعی می‌سازد. سپس کودک بزرگ شده و سفری را آغاز می‌کند تا از پدرش لرد سامورایی دیاگو انتقام بگیرد. او سال‌ها سفر می‌کند تا با یتیمی به نام دورورو آشنا می‌شود. حالا این دو در دنیای پر از اهریمن‌ها زنده مانده‌اند. در اینجا هم یک سامورایی و دوستش باید با خطرات مبارزه کنند.

همچنین بخوانید: 12 انیمه شبیه حمله به تایتان (Attack on Titan) که باید تماشا کنید


6. کد گیاس – Code Geass: Lelouch of the Rebellion – 2006-2007

یکی از بهترین انیمه‌های شبیه “یاسوکه” درباره یک دانش آموز بریتانیایی که بعد از دستیابی به قدرت گیاس توسط یک دختر مرموز، قسم می‌خورد انتقام عزیزانش را بگیرد و از تلاش‌های ژاپنی‌ها برای رسیدن به آزادی از سلطه بریتانیا حمایت کند. او هویتش را پنهان می‌کند و در این مسیر دخترک هم در کنار اوست. بنابراین طرفداران “یاسوکه” از صحنه‌های اکشن و عناصر سیاسی آن لذت می‌برند.


5. سامورایی 7 – Samurai 7 – 2004

کشاورزان روستای کانا بعد از آزار طولانی مدت توسط سارقین جز مبارزه چاره‌ای ندارند. با سخت‌تر شدن شرایط عده‌ای از سامورایی‌های ماهر کمک می‌گیرند تا با سارقین مبارزه کنند. آن‌ها سرانجام هفت سامورایی را به کار می‌گیرند تا با این متجاوزین مقابله کنند. طرفداران “یاسوکه” که عناصر درام و اکشن آن را دوست داشتند حتماً از این انیمه لذت می‌برند.


4. خانه پنج برگ – House of Five Leaves – 2010

آکیتسو یک رونین بدشانس است که از جایی به جای دیگر رفته و ظاهراً کسی برای کار به او اعتماد نمی‌کند.با این حال سرانجام یایچی او را به عنوان بادیگارد انتخاب می‌کند. اما نمی‌داند حالا باید به چه کارهایی دست بزند. بنابراین باید به گذشته یایچی و انگیزه او پی ببرد. این انیمه حماسی با صحنه‌های اکشن یکی از بهترین انیمه‌های شبیه “یاسوکه” است.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه های مشابه پنج قلوهای باکلاس(The Quintessential Quintuplets)


3. سامورایی چامپلو – Samurai Champloo – 2004-2005

موگن یک سامورایی رقابت طلب است که حرکاتش شبیه برک دنس است و در این بین یک پیشخدمت جوان به نام فو کاسوم را در یک قهوه خانه نجات می‌دهد. اما او بیشتر به مبارزه علاقه دارد تا امنیت فو. بعد از شکست همگان با تکنیک مبارزه با یک رونین به نام جین مبارزه می‌کند. اما آنها پیش از مبارزه با هم به جرم قتل پسر قاضی محلی دستگیر شده و به مرگ محکوم می‌شوند. فو که از مهارت مبارزه آنها باخبر است نجاتشان می‌دهد و آنها را به ماموریتی می‌فرستد که زندگی‌اش را عوض می‌کند. اگر صحنه‌های مابرزه و اکشن “یاسوکه” را دوست داشتید این انیمه را تماشا کنید چون این انیمه هم در دوره فئودال ژاپن رخ می‌دهد.


2. افرو سامورایی – Afro Samurai – 2007

آفرو پسری جوان است که پدرش در دوئل با مردی به نام عدالت شکست خورده و کشته می‌شود. حالا عدالت مبارز برتر و دارای قدرت‌های خدایان است. آفرو شبانه روز تمرین می‌کند تا با عدالت مبارزه کند. سپس بعد از چند سال برای مبارزه با او آماده است. متاسفانه باید در جنگی شرکت کند تا بعداً بتواند با قاتل پدرش مبارزه کند. بنابراین در اینجا هم یک سامورایی باید موانع سر راهش را از میان بردارد. به همین دلیل یکی از بهترین انیمه‌های شبیه “یاسوکه” است.


1. تیغه جاودانه – Blade of the Immortal – 2008

مانجی یا قاتل صد مرد شمشیربازی است که صد مرد بی گناه را کشته. متاسفانه وقتی یائوبیکونی، راهبه ای هشتاد ساله شمشیری را در جسم او فرو می‌برد، زخم‌های مانجی، خود به خود درمان می‌شوند. بنابراین به زندگی ابدی طلسم می‌شود. او برای پایان دادن به زندگی پوچش باید هزار مرد شرور را بکشد تا بهای جرمش را بپردازد و یائوبیکونی هم قبول می‌کند.

به زودی نوجوانی به نام ری را می‌بیند که می‌خواهد انتقام قتل والدینش را بگیرد. بنابراین مسئولیت دخترک را قبول می‌کند تا به مدت چهار سال به او آموزش دهد. بنابراین آغاز یک ماجراجویی افسانه‌ای آغاز شده و زندگی مانجی را عوض می‌کند. بنابراین ماجراحویی های این سامورایی داستانش را به انیمه اکشن “یاسوکه” شبیه می‌کند.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه های شبیه شیطان کش (Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba)


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها

بستن فرم