10 فیلم آخرالزمانی جذاب و دیدنی که باید تماشا کنید

فیلم آخرالزمانی یکی از پرطرفدارترین آثار سینمایی‌اند که همواره موردتوجه سینمادوستان قرار گرفته‌اند. مخاطبان معمولا داستان‌هایی با موضوع فجایع طبیعی، شیوع ویروس و حمله‌ی زامبی‌ها و یا هر شرایط دیگری که به ذهن یک کارگردان می‌رسد را دوست دارند و آن را دنبال می‌کنند. ترس از چیزهای ناشناخته یکی از دلایل جذب بینندگان به فیلم‌های این ژانر است و خوشبختانه آثار زیادی برای تماشا کردن در این ژانر وجود دارد که در لیست زیر به 10 اثر برتر آن اشاره کرده‌ایم؛ در ادامه با پروشات همراه باشید.


10. هسته – 2003 – The Core

The Core – 2003

با از کار افتادن هسته‌ی مرکزی زمین و رخ دادن چندین بلای طبیعی در سراسر دنیا، یک تیم تحقیقاتی برای بررسی علت این حادثه راهی سفر خطرناکی می‌شوند. وظیفه این تیم کار گذاشتن یک دستگاه اتمی در مرکز زمین برای دوباره به‌کار انداختن آن است؛ وظیفه‌ای که اگر به‌درستی انجام نشود، زمین و ساکنان آن را برای همیشه نابود می‌کند. این فیلم یکی از بهترین آثار ژانر خودش بوده که صحنه‌های اکشن و مهیج زیادی دارد و بیننده را جذب داستانش می‌کند.

همچنین بخوانید: ۸ سریال تلویزیونی پساآخرالزمانی جذاب و دیدنی که باید تماشا کنید


9. هنوز تو را می‌بینم – 2018 – I Still See You

I Still See You – 2018

اتفاقات فیلم هنوز تو را می‌بینم در دنیایی جریان دارد که ده سال از زیر و رو شدن آن توسط یک حادثه آخرالزمانی می‌گذرد و نجات‌یافتگان این دنیا حالا توسط ارواح محاصره شده‌اند. در این میان، زنی به‌نام رونی پیام‌هایی از روح یک فرد قاتل دریافت می‌کند و تلاش می‌کند تا با کمک فرد دیگری سر از ماجرای زندگی این روح دربیاورد. آنها در این مسیر متوجه قسمت‌هایی از دنیای خودشان می‌شوند که در آنجا می‌توانند با مردگان ارتباط برقرار کنند و تجربه‌ی این اتفاق ممکن است به قیمت جانشان تمام شود.

این فیلم یکی از فیلم‌های موفق ژانر خودش است که اگر طرفدار داستان‌های فراطبیعی و آخرالزمانی هستید باید آن را تماشا کنید.


8. کتاب رستاخیز – 2012 – Doomsday Book

Doomsday Book – 2012

کتاب رستاخیر فیلمی محصول کره‌جنوبی است که از سه بخش تشکیل شده و همه‌ی بخش‌های آن روایتی از یک موضوع مشترک را نمایش می‌دهند: آخرالزمان.

داستان اول این فیلم با محوریت شیوع یک ویروس مرموز ساخته‌شده که به رستاخیز زامبی‌ها ختم می‌شود. داستان دوم فیلم درباره متخصصی است که می‌خواهد رباتی که مدعی روشن‌فکری شده و خود را یک بودائیست می‌داند را تعمیر کند و به زندگی بیاورد. سومین داستان فیلم هم درباره دختربچه‌ای است که بعد از گم کردن یکی از توپ‌های بیلیارد پدرش، از یک وبسایت مرموز توپ دیگری سفارش می‌دهد و درست بعد از این اتفاق شهاب‌سنگی به شکل همان توپ بیلیارد کره‌جنوبی را هدف قرار می‌دهد!

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم‌های ترسناک کره‌ای که باید تماشا کنید


7. حامل – 2009 – Carriers

Carriers – 2009

بعد از اینکه یک ویروس مرموز دنیا را ویران می‌کند، مردی به‌نام برایان به همراه دوست‌دخترش و دو دوست دیگرشان برای زنده ماندن به مکانی امن در ساحل می‌روند. بعد از اینکه ماشین این گروه خراب می‌شود، با فرد دیگری به نام فرانک آشنا می‌شود که در مسیر کمک کردن به دخترش دچار سانحه شده‌است. بعد از مشکلات دیگری که برای این بازماندگان پیش می‌آید، آنها در شرایطی قرار می‌گیرند که باید بین خانواده، روابط دوستانه و زنده ماندن یکی را انتخاب کنند.


6. آنا و آخرالزمان – 2017 – Anna And The Apocalypse

Anna And The Apocalypse – 2017

یکی از فیلم‌های متفاوت ژانر آخرالزمانی که با استفاده از عناصر کمدی حال و هوای فیلم را متغیر کرده‌است. در یک آخر هفته در شهر کوچکی یک فاجعه درحال رخ دادن است و درحالی که مردم شهر درحال مقابله با آن هستند، دختر نوجوانی به‌نام آنا تلاش می‌کند تا به رقصیدن و آواز خواندن با این حادثه مبارزه کند. این فیلم نه تنها اثری کمدی و ترسناک است، بلکه روایتی نوجوان‌محور دارد و به مسائل این گروه سنی هم می‌پردازد.

همچنین بخوانید: ۳۳ فیلم برتر آخرالزمانی در تاریخ سینما که باید ببینید


5. شبی که جهان را می‌خورد – 2018 – The Night Eats The World

The Night Eats The World – 2018

داستان این فیلم درباره پسری معمولی به‌نام سم است که در پاریس زندگی می‌کند و دوست دارد یک زندگی عادی داشته باشد. بعد از یک شب خوش‌گذارنی، سم صبح روز بعد را درحالی که خودش را تنها فرد زنده در شهر می‌یابد آغاز می‌کند. همه‌ی افراد شهر رفته‌اند و ظاهرا او تنها کسی است که از یک فاجعه جان سالم به‌در برده است. حالا او باید سعی کند با ماندن در آپارتمانش خودش را نجات دهد و از اتفاقی که در شهر افتاده هم سر دربیاورد.


4. پس‌فردا – 2004 – The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow – 2004

به دنیای بیگانه روی زمین خوش آمدید. پس از پیشبینی یک طوفان مهیب در آمریکای شمالی، توسط جک هال روان شناس (دنیس کواید) حوادث دیگری رخ داده و داستان را کامل می کند. با آب شدن یخچال‌ها در نتیجه گرمای کره زمین، سطح آب بالا آمده و طوفان بزرگ رخ می‌دهد. طوفان مهیب به سمت نیم‌کره شمالی پیش رفته و نیویورک در خطر قرار دارد. دما به سرعت کاهش یافته و یادآور یک عصر یخبندان جدید است. درحالی که مردم در خانه‌هایشان گیر افتاده‌اند. زمانی که جک متوجه می‌شود پسرش سم (جیک جینهال) با دوستانش در نیویورک گیر افتاده، تصمیم می‌گیرد او را نجات دهد.

همچنین بخوانید: رتبه بندی ۱۰ فیلم حادثه‌ای جذاب و دیدنی که باید تماشا کنید


3. سرزمین ناآرام – 2010 – Stake Land

Stake Land – 2004

یک فیلم درام-ترسناک با محوریت داستان پسر نوجوانی به‌نام مارتین که در تلاش است تا به تنهایی از حادثه‌ای که کشورش را ویران کرده‌است نجات یابد. به دنبال یک فاجعه اقتصادی و سیاسی، پاندمی ومپایر تمام شهرهای بزرگ را دربرمی‌گیرد و شکست این ومپایرها به اقدامات مردی به‌نام میستر بستگی دارد که همراه با مارتین سعی میکند از این حادثه جان سالم به‌در ببرد. این فیلم نه تنها یک اثر آخرالزمانی است، بلکه برای طرفداران ژانر ومپایر نیز جذاب بوده و آنها را راضی می‌کند.


2. نو ر زندگی من – 2019 – Light Of My Life

Light Of My Life – 2019

فیلمی مهیج و علمی-تخیلی با بازی کیسی افلک، ستاره‌‌ی فیلم “منچستر کنار دریا” (Manchester by the Sea)، که در اینجا نقش پدری را ایفا می‌کند که همراه با دخترش در دنیایی پساآخرالزمانی سفر می‌کند. او سعی می‌کند با پنهان کردن هویت دخترش، از او در دنیایی که نصف جمعیتش را به‌خاطر یک پاندمی از دست‌داده است مراقبت کند. رابطه‌ی پدر و فرزندی در این فیلم به‌خوبی به تصویر کشیده شده و داستان نیز صحنه‌های هیجان‌انگیز زیادی دارد.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های زامبی که شاید تا به حال ندیده باشید


1. این ساعات پایانی – 2013 – These Final Hours

These Final Hours – 2013

داستان این فیلم درباره گروهی است که از وقوع حادثه ویران‌کننده‌ای مطلع هستند و تصمیم می‌گیرند روزها و ساعات پایانی زندگی‌شان روی زمین را با مهمانی گرفتن و درکنار هم بودن سپری کنند. در این میان، مرد خودخواهی به‌نام جیمز، برای خرید به مناطق خطرناک شهر می‌رود و به‌طور اتفاقی دختربچه‌ای را پیدا می‌کند که به دنبال پدرش می‌گردد و اگرچه جیمز تمایلی به همراهی کردنش ندارد، مجبور می‌شود به او در یافتن پدرش کمک کند.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها

بستن فرم