معرفی بهترین انیمه های فانتزی که از تماشای آن لذت می‌برید

حتماً با دیدن عبارت انیمه های فانتزی به یاد انیمه “هفت گناه کبیره” (The Seven Deadly Sins) افتادید، اما کلی انیمه فانتزی جذاب و دیدنی وجود دارد. در اینجا بهترین انیمه های فانتزی که از دیدن آن لذت می‌برید را به شما معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


9. فری تیل – Fairy Tail – 2009-2019

انیمه ای درباره 7 نفر: ناتسوی اژدهاکش، لوسی جادوگر، ارزای شمشیرباز، گری فالبوستر، وندی اژدهاکش و گربه‌هایی به نام هپی و کارلا. داستان وقتی شروع می‌شود که ناتسو و هپی در قلمروی فیور لوسی را می‌بینند. آن‌ها او را از شر کسی که خود را ناتسو جا زده بود، نجات می‌دهند. ناتسو و هپی لوسی را به جمع خود یعنی فری تیل دعوت می‌کنند و او با بقیه اعضا آشنا می‌شوند.

ناتسو، لوسی و هپی گروهی تشکیل می‌دهند تا در ازای دریافت طلا از مردم قلمرو مأموریت‌هایی انجام دهند. آن‌ها در برخی از مأموریت‌های سخت‌تر از گری، ارزا، وندی و کارلا کمک می‌گیرند. اعضای تیم هرروز ماجراجویی‌های تازه‌ای دارند. در این انیمه رشد و بهبود شخصیت‌ها، بهتر شدن ارتباطشان با گذشت زمان و کنار هم ماندنشان در مقابل دشمن در یک نبرد حماسی، را شاهد هستیم.

ژانر: اکشن، فانتزی، کمدی، ماجراجویی، شونن

طول: 9 فصل، 328 قسمت، 9 ویدیو و 2 فیلم

همچنین بخوانید: معرفی بهترین انیمه های ماورایی که از تماشای آنها لذت می‌برید


8. مگی: هزارتوی جادو – Magi: The Labyrinth of Magic – 2012-2014

یکی از بهترین انیمه های فانتزی درباره یک جادوگر قوی به نام علاالدین که از یک نیروی جادویی به نام رخ استفاده می‌کند. او به همراه یک جن آبی، که از زمان تولد او را می‌شناسد، ماجراجویی برای کشف خود را شروع می‌کند. جن‌ها موجوداتی قوی هستند که در کنار گنجینه‌ها می‌مانند. جن‌ها فقط کسی را که ارباب خود می‌دانند قبول داشته و از و پیروی می‌کنند. جن می‌تواند به یکشی فلزی تبدیل شده و اربابش آن را در نبردها حمل کند.

با سفر علاالدین به مکان‌های مختلف، او با شمشیربازی به نام علی بابا آشنا می‌شود. آن‌ها در مسیرشان در نبردهای مختلف شرکت کرده و با شخصیت‌های مهمی مانند سنباد و هفت یاورش، امپراتوری کو و ریم هم دیدار می‌کنند. آن‌ها برای نجات زندگی مردم و متحد کردن دنیا گهگاه باهم مبارزه کرده و بعد متحد می‌شوند.

ژانر: فانتزی، اکشن، جادویی، ماجراجویانه

طول: 2 فصل 25 قسمتی


7. سورت آرت آنلاین – Sword Art Online – 2012-2020

داستانی درباره کازوتو و آسونا که به همراه هزاران شرکت کننده دیگر در دنیای بازی گیر می افتند. کایابا خالق این بازی به شرکت کنندگان اعلام می‌کند که شرکت کننده‌ها درصورت تکمیل 100 مرحله از بازی خارج می‌شوند. اما اگر در بازی بمیرند در دنیای واقعی هم از دنیا می‌روند. کازوتو شخصیت گرگ تنها را داشته و به راحتی 100 مرحله را تکمیل می‌کند. در این میان آسونا هم به شوالیه‌های خون مقدس می‌پیوندند.

کازوتو و آسونا زندگی‌شان بهم ریخته چون باید برای مبارزه در دنیای بازی و نجات افرادی که در دنیای بازی گیر افتاده بودند، بجنگند. آن‌ها عاشق هم شده و به قوی‌ترین مبارزین دنیای بازی تبدیل می‌شوند. حتی با اعضای دیگر این دنیا هم دوست می‌شوند و برای نجاتشان تلاش می‌کنند. اما نبردهایشان به همین جا ختم نمی‌شود. چون این بازی تازه آغاز ماجراجویی‌های آنهاست.

ژانر: عاشقانه، اکشن، فانتزی، ماجراجویانه

طول: 4 فصل، 96 قسمت، 2 فیلم


6. خالقان – Re: Creators – 2017

یکی از بهترین انیمه های فانتزی که رؤیا و کابوس را ترکیب می‌کند. سوتا نویسنده جوان الهام بخشی است که مانگا می‌خواند و انیمه تماشا می‌کند تا از دیگران یاد بگیرد. در کمال تعجب به دنیای یک انیمه مکای اکشن، که آن را تماشا می‌کرد، می‌رود. با بازگشت به دنیای خودش متوجه می‌شود شخصیت‌های آن انیمه در زندگی‌اش دیده می‌شوند. دو شخصیت مهمی که بر او ظاهر می‌شوند یک شوالیه سلطنتی از انیمه مکا و دختری در لباس ارتشی است. دخترک شخصیتی رازآلود است که انیگزه هایش معلوم نیست.

سوتا با وجود این شخصیت‌ها در زندگی‌اش باید با گذشته‌اش روبرو شده و با تصحیح گذشته اشتباهات خود را نیز جبران کند. این انیمه فانتزی با ترکیب شخصیت‌های واقعی و انیمه مرز حقیقت و رؤیا را کمرنگ می‌کند. برای شناخت دخترک، ارتباط او با گذشته سوتا و نحوه ارتباط سوتا با این شخصیت‌ها باید انیمه را تماشا کنید.

ژانر: فانتزی، علمی تخیلی، اکشن

طول: 1 فصل، 22 قسمت

همچنین بخوانید: بهترین سریال‌های فانتزی و علمی-تخیلی براساس امتیاز IMDb


5. عروس جادوگر باستانی – The Ancient Magus’ Bride – 2016

داستان دختر جوانی به نام هاتوری تنها که به خاطر خانواده‌اش گذشته سختی دارد. حالا تنها و بیچاره است و خود را به بردگی می‌فروشند تا به محیط تازه‌ای برود. در آنجا مردی ماسک پوش، به نام الیاس، را می‌بیند که او را به بهای 5 پوند می‌خرد. الیاس توانایی جادویی دخترک را دیده و تلاش می‌کند این نیرو را در او پرورش دهد. الیاس که نیمه انسان و نیمه پری است، نمی‌تواند احساسات و روابط انسانی را درک کند و امیدوار است با وقت گذرانی بیشتر با دخترک این چیزها را بفهمد.

داستان به رابطه و تغییر این دو می‌پردازد. داستانی زیبا درباره تنهایی، خودباوری، غلبه بر استرس، یافتن هدف در زندگی و یادگیری درک دیگران. با این وجود به انیمه های مشابه با این مضامین ارتباط ندارد. اول باید ویدیوها را تماشا کرده و بعد انیمه 22 قسمتی را شروع کنید. چون ویدیوها پیشینه زندگی دخترک و آنچه که بر او گذشته را نشان می‌دهد.

ژانر: جادویی، فانتزی، برشی از زندگی، عاشقانه، داستان بلوغ

طول: 1 فصل، 24 قسمت، 3 ویدیو


4. نسیمی از فردا – Nagi no Asu Kara – 2013-2014

یکی از بهترین انیمه های فانتزی که انسان به دو دسته ساکن خشکی و دریا تقسیم شده‌اند. مدت‌ها پیش انسان زیر زمین زندگی می‌کرد و به خدای دریا، که توانایی تنفس زیر آب را به آنها داده بود، خدمت می‌کرد. انسان‌ها که دلتنگ زندگی در زمین بودند، اقیانوس را ترک کرده و به خشکی رفتند. بنابراین مردم خشکی و دریا دیگر یکدیگر را ندیدند و با گذشت زمان سوتفاهم ایجاد شد.

روزی چهار نوجوان که همیشه زیر آب بودند به خشکی آمده و در مدرسه راهنمایی تحصیل می‌کنند. این تصمیم نه تنها زندگی آنها بلکه زندگی چند نسل از ساکنین دریا و خشکی را تغییر می‌دهد. آن‌ها یکی از مردمان خشکی را می‌بینند که عاشق دریاست.

ژانر: داستان بلوغ، فانتزی، عاشقانه، درام

طول: 1 فصل، 26 قسمت


3. سومالی و روح جنگل – Somali and the Forest Spirit – 2020

داستان جذاب سومالی و گالم. سومالی دختری بامزه و فعال است که با روح جنگل، گالم، که وظیفه محافظت از جنگل را برعهده دارد، دیدار می‌کند. با اینکه گالم راه و رسم ارتباط با آدم‌ها را بلد نیست اما دوست ندارد سومالی را رها کند. بلکه آرزو می‌کند بتواند او را نزد مردمی ببرد که از او مراقبت کنند. موضوع اصلی داستان شکل گیری ارتباط آنها و اهمیتشان به دیگری است. همچنین به دلیل دشمنی انسان و گونه‌های دیگر می‌پردازد.

سومالی، عنصر اصلی این انیمه، نه تنها بمب انرژی است بلکه مثل یک گربه کنجکاوی می‌کند. کنجکاوی او درباره مسائل و را در شرایط سخت قرار می‌دهد و گالم باید از او محافظت کند.

ژانر: فانتزی، داستان بلوغ، ماجراجویی

طول: 1 فصل، 12 قسمت

همچنین بخوانید: معرفی بهترین فیلم های ژانر فانتزی تاریخ سینما که باید تماشا کنید


2. ضربه مگس کش ها – Flip Flappers – 2016

کوکونا دختری معمولی است که پس از حضور در انجمن فلیپ فلپ زندگی‌اش عوض می‌شود. او در آنجا با دختری به نام پاپیکا که در این انجمن کار می‌کند، دوست می‌شود. کوکونا با پاپیکا همراه می‌شود تا گروه دختران جادویی را تشکیل دهند. آن‌ها با موجودات شرور مبارزه کرده و از جهان‌های مختلف طلا جمع می‌کنند. با این حال گروه دیگری در مقابل آنها ایستاده‌اند و می‌خواهند طلاها را برای خودشان بردارند. با تماشای این انیمه با این دو همراه شوید تا مهارت مبارزه، دوست یابی و تلاش برای شکست دشمن‌ها برای دستیابی به طلاها را تماشا کنید.

ژانر: فانتزی، دختر جادویی، علمی تخیلی، ماجراجویی

طول: 1 فصل، 13 قسمت


1. آندرو – Endro – 2019

یکی از بهترین انیمه های جادویی با حضور اشرار، قهرمان‌ها، شمشیربازی، جادو و مبارزه خیر و شر. یولیا قهرمان نسل فعلی است که باید با ارباب اشرار مبارزه کند. آن‌ها تصادفاً در زمان سفر کرده و به قبل از قهرمان شدن یولیا می‌روند. بنابراین خاطرات خود را از دست می‌دهند. اما ارباب اشرار خاطرات آنها را تصاحب کرده. بنابراین خود را به شکل دختر جوانی به نام مائو درآورده و در آکادمی تدریس می‌کند.

بنابراین در این انیمه فانتزی مائو می‌خواهد مانع قهرمانی یولیا و دوستانش شود و آنها هم می‌خواهند با یافتن ارباب اشرار او را برای همیشه شکست دهند.

انیمه: فانتزی، برشی از زندگی

طول: 1 فصل، 12 قسمت


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. صادق

    اردیبهشت 10, 1400

    ممنون لیست خیلی خوبی بود

    پاسخ