تولید محتوا چیست و چرا یک ضرورت است؟

این روزها بارها و بارها درباره تولید محتوا و تبلیغات محتوا محور (Content Based) شنیده ایم. شاید بتوان به جرات گفت که :

” تبلیغات به زودی در دل تولید محتوا نابود خواهد شد”

دیگر نخواهید توانست با تبلیغات فریبنده ، با ساخت تیزر و یا با ساخت موشن گرافیک جذاب مشتری خود را قانع کنید که از شما خرید کند. درواقع در دنیایی که امروز در آن نفس میکشیم، تبلیغات اگر قرار باشد پاسخگوی نیاز ما باشد، میبایست ارزش جدیدی خلق کرده و آن ارزش را در قالب محتوایی فوق العاده به مخاطب منتقل کند. بهترین فیلم‌های تاریخ سینما نیز دقیقا به همین روش ساخته شده اند.

تولید محتوا خلاقانه مدت زیادی نیست که نامش را بر سر زبان ها انداخته است. این موضوع جدید را میتوان زاده شبکه های اجتماعی دانست چرا که دقیقا از زمانی شکل گرفت که مردم شروع به استفاده از شبکه های اجتماعی ساخت فیلم (بخصوص اینستاگرام) برای فروش محصولاتشان نمودند.

اما حتی کمپانی های بزرگ مانند نتفلیکس ، مارول ، سونی و بسیاری دیگر از کمپانی ها و کارگردانی ها به سمت تولید محتوا هدفمند رفته اند. شاید ما صرفا ادامه دهنده راه آنها باشیم.

اما تولید محتوا چیست؟

اگر بخواهیم خیلی ساده توضیح بدهیم، تولید محتوا درواقع چیزی نیست جز خلق ارزش. فرقی ندارد که در چه زمینه ای فعالیت میکنید. محتوایی که تولید میکنید باید ارزشمند باشد. اگر آموزش میدهید، باید آموزش شما با دیگران فرق داشته باشد و چیزی را به مخاطبتان اضافه کند. اگر یک پیج سرگرمی دارید اوضاع به همین منوال است و اگر روانشناس هستید، باید با مخاطبتان، آنگونه که او راحت تر است ارتباط برقرار کنید. تولید محتوای روانشناسی ، تولید محتوای پزشکی ، تولید محتوای اقتصادی و مالی ، هیچ فرقی باهم ندارند. به طور کلی این شمایید که باید بعنوان مجری این بحث، هر موضوعی را به شیوه ای خلاقانه و جذاب به مخاطبتان انتقال دهید.

اما چیزی که از همه مهمتر است ، ژانر و سریال محتوایی است که تولید میکنید. درواقع اگر در ژانر اکشن ، یا ژانر کمدی فعالیت میکنید، باید دقیقا بدانید که مخاطب شما به چه موضوعاتی واکنش بهتر نشان میدهد.

تبلیغات موثر در قالب محتوا

تبلیغات حالا دیگر شکل جدیدی به خود گرفته است. این روزها ساخت موشن گرافیک جذاب و شرکت ساخت موشن گرافیک به وفور انجام میشود. اما چطور میشود که تبلیغاتی موثر و پربازده را تجربه کرد؟

بیایید یک مثال بزنیم. فرض کنید که به همراه دوستانتان به سینما رفته اید و قرار است یک فیلم جدید به کارگردانی یک فرد هنرمند را به تماشا بنشینید. وقتی فیلم شروع میشود، دقیقا چه چیزی شما را جذب آن خواهد کرد؟

درست است. نوع ساخت تیزر تبلیغاتی که در ابتدای فیلم آن را مشاهده کرده اید. حالا و بعد از تمام شدن این برنامه، از سالن خارج میشوید و یکی از دوستانتان از شما میپرسد کجا بودید. شما چه میگویید؟

کاملا درست است. از فیلمی که دیده اید تعریف میکنید و دیدن این فیلم را به دیگران نیز توصیه میکنید. تبلیغات در دنیای حال حاضر دقیقا همین سبک را دارد. یعنی شما با ساخت تیزر خلاقانه ، با ساخت موشن گرافیک و یا با تولید ویدیو آموزشی مخاطبانتان را به وجد می آورید و باعث میشوید آنها به تبلیغ محصول در اینستاگرام شما واکنش نشان داده و در صدد خرید آن بر بیایند.

در نتیجه میتوان گفت فارغ از اینکه چه چیزی میفروشید و یا مدیریت پیج اینستاگرام شرکت را بر عهده دارید، وظیفه شما تولید محتوا جذاب است. روشی همیشگی برای دریافت مخاطب بیشتر و در نتیجه فروش خوب محصولات.

تولید محتوا ویدیویی اختصاصی

اما در این میان تولید محتوا ویدیویی از هر روش دیگری برای جذب مخاطب جذاب تر است.

یک سوال، خود شما که در حال خواندن این نوشته هستید چند پیج اینستاگرام را دنبال میکنید؟

چه تعداد ازین پیج های اینستاگرام ، محتوای ویدیویی تولید میکنند؟

پاسخ این است. تعداد بسیار زیادی از آنها. چرا که این نوع از فیلم، بازدید بیشتری دارد و افراد لذت بیشتری از تماشای آن خواهند برد.

شبکه های اجتماعی و تاثیر آنها

درباره تاثیر شبکه های اجتماعی بر دیجیتال مارکتینگ بارها و بارها سخن به میان آمده است. مدیریت شبکه های اجتماعی و بویژه مدیریت پیج اینستاگرام توانسته است تاکنون بیزینس های بسیار زیادی را به درآمد های بسیار خوبی برساند. درواقع بسیاری از کمپانی ها وجود دارند که بخش عمده ای از درآمد آنها از شبکه های اجتماعی بویژه اینستاگرام (در ایران) است. دلیل این موضوع کاملا مشخص است اما به چند نکته درباره آن میپردازیم:

  • در دسترس بودن اینستاگرام برای همه :

یکی از مهمترین دلایل افزایش فالوور های اینستاگرام و تاثیر آن در فروش محصولات این است که این شبکه اجتماعی بسیار قابل دسترس است. در همه حال، چه در حال کار و چه در حال استراحت، بسیاری از ما در اینستاگرام هستیم. بهترین فیلم های سال را میبینیم و آنها را برای دوستانمان ارسال میکنیم.

  • امکانات خوب اینستاگرام برای همه:

بسیاری از امکانات اینستاگرام برای همه است. قابلیت پست گذاری ، تولید استوری هدفمند برای جذب مخاطب و افزایش انگیجمنت از مهمترین این ویژگی هاست. تولید تیزر و ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام امری بسیار ساده است.

  • امکانات ویژه برای افراد خاص!

همانطور که میدانیم ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام روشی است که برای همه میسر است. اما مثلا استوری لینک دار فقط برای افرادی است که فالوور های بالاتر از 10k داشته باشند. امکانات دیگر نیز به همین ترتیب هستند. ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام هم از روش هایی است که میتوان بعنوان مسیر پیشرفت روی آن حساب باز کرد.

ساخت موشن گرافیک و ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام

درواقع ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام را میتوان از بهترین روش های جذب مشتری و افزایش فروش دانست. این روش که روشی غیر مستقیم برای ارائه ارزش به مخاطب است، تا کنون توانسته است کارایی خود را در زمینه های دیجیتال مارکتینگ ثابت کند.

تولید اینگونه آثار میتواند افراد و مخاطبان را به بررسی هرچه بیشتر موضوع مورد بحث وادار کند و از آنها بصورت غیر مستقیم بخواهد که در بحث مورد نظر شما مشارکت داشته باشند.

ساخت و تولید موشن گرافیک که به تازگی به دنیای دیجیتال مارکتینگ و اینستامارکتینگ قدم گذاشته است روشی جذاب و ابتکاری نو برای ایجاد توجه بیشتر بر یک محتوا است. درواقع موشن گرافیک ها با علائم بصری و حرکات تصویری ایجاد میشوند. این فیلم ها برای همه گروه های سنی جذاب هستند و افراد را به تمرکز بیشتر در محتوای تولید شده وادار می نمایند.

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها

بستن فرم