معرفی بهترین انیمه های آخرالزمانی که باید تماشا کنید و لذت ببرید

انیمه های آخرالزمانی از جمله آثار محبوب انیمه دوستان هستند. با وجود انبوه انیمه های آخرالزمانی جذاب و دیدنی در اینجا می‌خواهیم لیست بلندبالایی از بهترین انیمه های آخرالزمانی را در اختیارتان بگذاریم. با پروشات همراه باشید.


22. اوواری نو سراف –  Owari No Seraph – 2015

انیمه ای در دنیای خون آشام ها درباره هیاکویا یکی از اعضای جوخه ضدخون آشام ها که در کودکی دوستش را توسط خون آشام ها از دست داد. حالا می‌خواهد از این موجودات انتقام بگیرد. با این حال همان دوست پس از مدت‌ها ظاهر می‌شود و اوضاع بهم می‌ریزد. این انیمه علاوه بر شخصیت‌های جذاب گره‌های بسیاری دارد که تماشای آن شما را میخکوب می‌کند.

همچنین بخوانید: 8 سریال تلویزیونی پساآخرالزمانی جذاب و دیدنی که باید تماشا کنید


21. گلوله سیاه – Black Bullet – 2014

انیمه ای درباره موجودات مرگبار و جهش یافته‌ای که شهر را ویران کرده‌اند. آن‌ها توسط ویروس مرگباری به این حال و روز درآمده‌اند و حالا رنتارو و انجو می‌خواهند جهان را نجات دهند. رنتارو تحلیلگر مبارزه و انجو هم یک آغازگر است که قسمت بیشتر مبارزه به عهده اوست. آغازگرها کودکان طلسم شده هستند. کودکانی که با ویروس به دنیا آمده و توانایی مبارزه دارند. اما همه این بچه‌ها نمی‌توانند مبارز شوند. بسیاری توسط جامعه کنار زده می‌شوند. دو شخصیت اصلی در کنار انجام مبارزه با این شخصیت‌های طلسم شده روبرو می‌شوند.


20. گیلتی کراون –  Guilty Crown – 2011

یکی از بهترین انیمه های آخرالزمانی درباره شورش و قربانی شدن. ویروسی که باعث می‌شود در بدن انسان‌ها توده ایجاد شود به جامعه‌ای در آینده یورش برده. این توده‌ها اشیای فیزیکی هستند که بسته به شخصیت افراد شکل و کارکرد مختلف دارند. حتی در برخی موارد ویروس بدن را کریستالی کرده و به مرگ منجر می‌شود. این ویروس مردم را به وحشت انداخته و به شورش دسامبر 2029 منجر می‌شود.

این شورش ژاپن را ضعیف کرده و اتحادیه باید آرامش را بر کشور حکمفرما کند. با این حال این اتحادیه مستبد شهروندان را اذیت می‌کند. داستان اصلی درباره یک پسربچه دبیرستانی به نام شو اوما است که تصادفاً “نیروی پادشاهان” را به دست آورده. او می‌تواند شی افراد دیگر را گرفته و به عنوان سلاح از آن استفاده کند. حالا باید برای کنار زدن اتحادیه به یک مأموریت سری ملحق شود. این انیمه با موسیقی متن شنیدنی و داستان غیرمنتظره بسیار جذاب و دیدنی است.


19. کابانری از قلعه آهنی – Kabaneri of the Iron Fortress – 2016

یک انیمه حماسی از سازندگان اولین فصل‌های “حمله به تایتان” (Attack on Titan). داستان در یک دنیای آخرالزمانی رخ می‌دهد که مردم از شر موجوداتی به نام کابانری به هر جا پناه می‌برند. این موجودات زامبی مانند با ویروسی به مردم حمله کرده و آنها را مبتلا می‌کنند.

قهرمان ما ایکوما مخترعی است که با حمله کابانری به روستایش همه چیز را از دست داده. در این میان به ویروس کابانه هم مبتلا شده. با این حال نگذاشته که ویروس او را به هیولا مبتلا کند. بنابراین یک دورگه انسان و کابانه شده. حالا قدرت‌هایی دارد که می‌تواند کابانه را شکست داده و انتقام بگیرد.


18. سرزمین عجایب مرد مرده – Deadman Wonderland – 2011

یکی از بهترین انیمه های آخرالزمانی که در یک زندان کارناول مانند رخ داده. بین زندانی‌ها اجراهای “جسد کارناول” انجام می‌شود. پول به دست آمده از این اجراها برای پروژه بازسازی توکیو، که براثر زلزله ویران شده، خرج می‌شود. شخصیت اصلی ما گانتا دانش آموزی است که به اشتباه به قتل همکلاسی‌ها متهم شده و به این زندان آورده شده است. خوشبختانه قدرتی دارد که می‌تواند از خودش دفاع کند. اما او این قدرت را از کجا آورده؟


17. سریوس شکارچی خون آشام – Sirius the Jaeger – 2018

انیمه ای درباره نبرد میان خون آشام و گرگینه ها. یولی آخرین گرگینه بازمانده است چون خون آشام ها به قبیله‌اش حمله کرده‌اند. حالا برای انتقام از خون آشام ها در نبردهای مختلف شرکت می‌کند. خوشبختانه همراهانی دارد. او به همراه شکارچی خون آشام باید آنها را شکست داده و به سلاح طلایی دست یابد. این سلاح طلایی به یابنده قدرت‌های خداگونه می‌دهد. اما اگر به دست نااهل بیفتد نابودی به بار می‌آورد.

همچنین بخوانید: 33 فیلم برتر آخرالزمانی در تاریخ سینما که باید ببینید


16. اصلاحات – Revisions – 2018

یک انیمه علمی تخیلی در آینده‌ای که هیولاهای رباتیک شهر را ویران کرده‌اند. دایسوکه یک دانش آموز دبیرستانی است که دختری موصورتی به او لباسی رباتیک داده و او را به نبرد دعوت می‌کند. اما او قهرمانی قوی نیست. چون در کودکی به او گفتند در آینده در معرض خطر قرار می‌گیرد و باید بقیه را نجات دهد. او تمام مدت به فکر این پیشگویی بوده و حالا زمان عمل به آن فرا رسیده است.


15. گانتز – GANTZ – 2004

یکی از بهترین انیمه های آخرالزمانی که برای طرفداران ژانر وحشت هم دیدنی است. یک داستان تاریک و ترسناک که تمایل شما برای دیدن عناصر وحشت را اغنا می‌کند. داستان با یک تصادف مرگبار در ایستگاه قطار آغاز می‌شود. کی کورونو و دوستش ماسارو می‌خواهند به مرد مستی کمک کنند تا از روی ریل بلند شود. اما قطار به خودشان برخورد می‌کند. این دو به جای مردن خود را در آپارتمانی نزدیک برج توکیو می‌بینند. حالا که نمی‌توانند فرار کنند مجبورند به افراد توی اتاق ملحق شوند. یک سیاستمدار مبتلا به سرطان، یک معلم ابتدایی و اعضای یاکوزا توی اتاق هستند.

سپس موجود سیاهی در وسط اتاق ظاهر شده و به هر کدام از اعضا مأموریت‌های مرگباری می‌دهد. مثلاً باید بیگانه‌های توی خیابان‌ها را بکشند. اما با پیشبرد داستان متوجه می‌شود این مأموریت‌های عجیب دلیل دیگری دارند.


14. کروم شلد رجیوس – Chrome Shelled Regios – 2009

در این انیمه هیولاهای حشره مانندی جمعیت انسان را تهدید می‌کند و مبارزین باید از سرزمین خود دفاع کنند. در آکادمی شهر زولتی، مبارزین سلاح‌هایی دریافت می‌کنند تا به کمک آن هیولاها را از بین ببرند. لیفون برخلاف میلش در این آکادمی قرار دارد. او نسبت به همه چیز، حتی روابط عشقی اطرافش، بی علاقه است. به جای آن دوست دارد مردم را نجات دهد و در تورنمنت بین آکادمی‌ها شکست می‌خورد. با این حال لیفون رمزورازهای زیادی دارد که به مرور آشکار می‌شود.


13. اکنون و سپس ، اینجا و آنجا – Now and Then, Here and There – 1999

یک داستان جذاب درباره جنگ، کودکان کار و مرگ که نباید به خاطر کارتونی بودنش فریب بخورد. شو روزی به یک دختر موآبی برمی خورد. با این حال گروه مرموزی ظاهر شده و می‌خواهند دخترک را دستگیر کنند. آن‌ها به دنیای هلی وود می‌روند که به خشکسالی دچار شده. به زودی متوجه می‌شویم دخترک توانایی ایجاد آب دارد و به همین دلیل در هلی وود به او نیاز دارند. ویلن‌ها به دنبال راهی هستند تا او را به دست بیاورند و از قدرتش سواستفاده کنند. شو با دیدن این بی عدالتی باید دخترک را نجات دهد.


12. توکیو غول – Tokyo Ghoul – 2014-2018

طرفداران انیمه نام “توکیو غول” را شنیده‌اند یا حداقل با موسیقی آن آشنا هستند. غول‌های خونخوار به توکیو هجوم برده و هانکی پس از دیدار با زنی زیبا به نام ریز که خودش هیولاست، نیمه غول می‌شود. حالا نمی‌تواند هویت جدیدش را قبول کند و به ترومای روانی دچار شده. کانکی که بین انسان و غول بودن گیر افتاده سرانجام به فرد دیگری بدل می‌شود.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه های ژاپنی که باید در دوران قرنطینه تماشا کنید


11. جنگیر آبی – Blue Exorcist – 2011

انیمه ای درباره برخورد میان اشرار و جنگیرها و پسری به نام رین اوکومورا. رین با خانواده ناتنی‌اش زندگی آرامی داشت تا اینکه حاکم اشرار پدرش را کشته و حقیقت را فاش می‌کند. از آن زمان رین قسم می‌خورد جنگیر شود و انتقام پدرش را بگیرد. آیا همکلاسی‌ها او را قبول می‌کنند؟ چون او فرزند شیطان است.


10. خداخوار – God Eater – 2015-2016

یکی از بهترین انیمه های آخرالزمانی که از یک بازی اقتباس شد و در سال 2015 آغاز شد. شخصیت اصلی لنکا نوجوانی است که برای مقابله با انسان خوارانی به نام آراگامی آماده است. او سلاحی دارد که آراگامی را می‌کشد. این سلاح به یک شمشیر تفنگ تبدیل می‌شود، بنابراین برای انسان‌ها سلاح مهمی است. اما از بین بردن آراگامی ها آسان نیست. این فیلم پر از خونریزی و صحنه‌های ترسناک است. توصیه می‌کنیم پس از دیدن انیمه بازی آن را هم تجربه کنید چون جزئیات جالبی دارد.


9. ارگو پراکسی – Ergo Proxy – 2006

در این انیمه زمین مانند سیاره زهره سکونت ناپذیر است. انسان‌ها برای زنده ماندن در این شرایط سخت در گنبدها زندگی می‌کنند. خوشبختانه به کمک ربات‌ها کارهای روزمره‌شان را انجام می‌دهند. ماجرا از جایی آغاز می‌شود که ربات‌ها شورش می‌کنند. رل مایر و رباتش باید شرایط را سروسامان دهند.

با این حال رل مایر به زودی متوجه می‌شود موضوع پیچیده‌تر از آن است و فقط با چند ربات خراب سروکار ندارد. این انیمه با صحنه‌های مبارزه و رازآلود تماشایی است. این انیمه در زمان اکران از سایر انیمه ها سال‌ها جلوتر بود.


8. گورن لاگان – Tengen Toppa Gurren Lagann – 2007

یکی از بهترین انیمه های آخرالزمانی که در سال 2008 به عنوان بهترین “محصول تلویزیونی” انتخاب شد و صحنه‌های مبارزه حماسی دارد. داستان در روستای کوچک زیرزمینی آغاز می‌شود. سایمون و دوست دوران کودکی‌اش کامینا ربات کهنه‌ای پیدا می‌کنند که آنها را به سطح زمین می‌برد.

اما وقتی به سطح زمین می‌رسند در خطر قرار می‌گیرند چون اندرویدهایی که وظیفه از بین بردن انسان را برعهده دارند، دنبالشان می‌کنند. به همین دلیل انسان به دل زمین رفت. با این حال این دو روی زمین پیش رفته و همراهانی پیدا می‌کنند و گروه مبارزین را تشکیل می‌دهند. چند سال بعد برای نجات بشریت وظیفه مهمی را بردوش می‌گیرند.


7. نئون جنسیس اونگلیون – Neon Genesis Evangelion – 1995

یک انیمه کلاسیک و محبوب برای انیمه دوستان. داستان با شورش اندرویدهای هیولاگونه ای آغاز می‌شود. قهرمان ما شینجی هم ناخواسته به عنوان خلبان انتخاب می‌شود. او که حالا وظیفه نجات بشر را برعهده دارد باید شجاعت به خرج دهد. این انیمه هم مکا است و هم تریلر روان شناسانه. پس حتماً این انیمه را تماشا کنید.

همچنین بخوانید: معرفی 5 انیمه کمتر شناخته شده استودیو جیبلی که باید تماشا کنید


6. شماره 6 – No.6 – 2011

پس از جنگی که انسان‌ها را در 6 شهر تقسیم کرده، 2 فراری می‌خواهند در یک زیرزمین سری رازی را برملا کنند. ملاقات آنها به شبی سرنوشت ساز ختم می‌شود. شیون، شهروند شهر شماره 6 با فراری موآبی که خودش را نزومی می‌نامد، آشنا می‌شود. او را شب نگه می‌دارد اما سپس طرد شده و به حومه شهر فرستاده می‌شود.

سال‌ها بعد شیون به خاطر قتل‌هایی که به او مربوط نیست، دستگیر می‌شود. اما سپس شخص نامعلومی با ماشین پلیس به سراغش می‌آید. شیون و نزومی از آن موقع باهم همراه می‌شوند تا راز قتل‌های شهر را فاش کنند. به تدریج رابطه‌شان نزدیک‌تر می‌شود.


5. بشریت کاهش یافته است – Humanity Has Declined – 2012

یکی از بهترین انیمه های آخرالزمانی که ما را با دنیای ساده قرون وسطی می‌برد. در این انیمه نژاد انسان به خاطر زاد و ولد کم کاهش یافته است. درنتیجه انسان به کشاورزی و زندگی ساده روی آورده است. اما در اینجا پریان هم در کنار انسان زندگی می‌کنند. قهرمان بی نام داستان برای برقراری صلح میان انسان و پریان به روستای کوزونکوی می‌رود. حالا در این روستا ماجراجویی‌های مختلف دارد، از تعقیب و گریز مرغ و خروس‌ها تا دنبال شدن توسط پریان. پس تمام انیمه های آخرالزمانی تاریک نیستند چون این انیمه آخرالزمانی فضای شاد و طنز دارد.


4. آخرین تور دختران – Girls’ Last Tour – 2017

انیمه ای درباره پایان بشریت از دید دو دختر به نام‌های یوری و چیتو. آن‌ها در دنیای پساجنگ بیدار شده و باید در عین ماجراجویی در شهر به معنای زندگی دست یابند. به ندرت می‌شود دو ژانر را در یک انیمه دید اما این انیمه ژانر آخرالزمانی و برشی از زندگی را ترکیب می‌کند. این انیمه حتی در سال 2018 به عنوان بهترین انیمه در ژانر برشی از زندگی انتخاب شد. این انیمه پایان جذابی دارد.


3. دکتر استون – Dr Stone – 2019

زندگی آرام پیش می‌رفت تا اینکه نور درخشانی بشریت را سنگ کرد. 3،700 سال بعد تایجو در این دنیای برهوت بیدار می‌شود. تنها همراه او سنکو است که پیش از او بیدار شده. این دو بدون هیچ قدرت ابرقهرمانی و تنها با تکیه بر علم می‌خواهند بشریت را زنده کنند. این انیمه با صحت علمی خود دنیای آخرالزمانی را به درستی به تصویر می‌کشد.


2. از دنیای نو – From The New World – 2014

ساکی، ساتارو، ماریا، مامومرو و شون در آکادمی سیج آموزش می‌بینند تا “جوریوکو”ی خود را کنترل کنند. جوریوکو عبارتی برای قدرت‌های دورجنبی انسان است که 1000 سال پیش به وجود آمد. با این حال پس از ناپدید شدن چند دانش آموزش زندگی معمولی اعضا بهم می‌ریزد. از سر کنجکاوی به اطراف روستا رفته و درباره تاریخچه شوکه کننده دنیایشان چیزهایی می‌فهمند. این انیمه با عناصر هنری و روایت خود دیدنی است.

همچنین بخوانید: 8 انیمه سینمایی با ژانر عاشقانه که باید تماشا کنید و لذت ببرید


1. ناکجاآباد موعود – The Promised Neverland – 2019-2021

زندگی در خانه گریس فیلد آرام بود تا اینکه امای 11 ساله به راز پنهان یتیم خانه پی برد. سپس بچه‌ها نقشه فرار می‌چینند و می‌خواهند صاحبین آنجا را فریب دهند. بنابراین دیگر بازی مرگ و زندگی را در پیش می‌گیرند. این صحنه با لحظات نفسگیر و رازآلود دیدنی است و با دیدن آن تا پایان میخکوب می‌شوید. فیلم لایو-اکشن آن هم در دسامبر 2020 تولید شد.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
  1. سلام گفت:

    دستتون درد نکنه لیست خیلی خوبیه

  2. mitra گفت:

    به چند تا انیمه اشاره نشده که جا داشت تو این لیست باشه مثل پارازیت اتک ان تایتان و ناوشیکا از دره باد