معرفی بهترین انیمه های مکا که باید تماشا کنید و لذت ببرید

ژانر مکا یکی از بهترین و محبوب‌ترین ژانرهای دنیای انیمه است که طرفداران بسیاری دارد. به همین دلیل امروز تصمیم گرفتیم بهترین انیمه های مکا را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


11. گارگانتیا در سیاره سبز – Gargantia on the Verdurous Planet – 2013-2015

دریاها کره زمین را پوشانده‌اند و انسان‌ها به دو دسته تقسیم شده‌اند. یک دسته برای بقا به فضا پناه برده‌اند و یک دسته روی زمین مانده‌اند. حمله بیگانه‌هایی به نام Hideauze، موجوداتی ماهی مانند، بشریت را تهدید کرده و باعث جدایی آنها شده است. از این حمله نسل‌ها گذشته و مردم زمین اهالی فضا و اهالی فضا هم مردم زمین را فراموش کرده‌اند. تا اینکه لدو پس از تبعید شدن از فضا خود را در یک کشتی روی زمین و بین انسان‌ها می‌بیند. از آنجا مبارزه او به همراه مکای خود با بیگانه‌ها شروع می‌شود. او با دیدن مردم روی زمین سعی می‌کند به آنها نزدیک شود، چون تا حالا فقط داستان آنها را شنیده. او به همراه مردم روی کشتی به رازهایی پی می‌برد که زندگی‌اش را عوض می‌کند.

ژانر: علمی تخیلی، مکا، عاشقانه، اکشن

طول: 1 فصل و 13 قسمت

همچنین بخوانید: معرفی 10 انیمه جذاب و دیدنی با ژانر حارم در سال 2019 که باید تماشا کنید


10. مجتمع دوستان – Buddy Complex – 2014

یکی از بهترین انیمه های مکا درباره آئوبا واتاسه 16 ساله که رباتی به او حمله کرده و به آینده برده می‌شود. یعنی به 70 سال بعد. در این آینده دو گروه آزادی طلبان و جمهوری خواهان با هم مبارزه می‌کنند. آئوبا گیج و حیران از این شرایط به آزادی طلبان می‌پیوندد. حالا او خلبان ارتش جنگی است.

ژانر: مکا، اکشن، علمی تخیلی

طول: 2 فصل 13 و 2 قسمتی


9. دختری با بازوهای آهنین – Frame Arms Girl – 2017-2019

گنای تصادفاً یک ربات هوشمند دختر به نام گورای که توانایی تفکر، احساس و حرکت را داراست، فعال کرده و زندگی خسته کننده‌اش هیجان انگیز می‌شود. این ربات به خانواده ربات‌های مکا به نام “دختری با بازوی آهنین” تعلق دارد. آئو و گورای با ربات‌های دیگر از نوع خودشان همراه می‌شوند و مبارزه می‌کنند. گورای در یکی از این نبردها درباره ربات‌های دیگر اطلاعات کسب کرده و درباره احساسات مختلف، آگاه می‌شود.

ژانر: علمی تخیلی، برشی از زندگی، مکا، اکشن

طول: 1 فصل، 12 قسمت، 1 فیلم


8. استراتوس ابدی(آی اِس) – IS: Infinite Stratos – 2011-2014

ایچیکا اوریمورای 15 ساله اولین و تنها خلبان آی اس مذکر در جهان است. او برای تسلط بر مهارت‌های خلبانی در آکادمی زنانه استراتوس ابدی ثبتنام می‌کند. او در این آکادمی در زمینه تکنولوژی آی اس مهارت کسب می‌کند و در راندن ماشین‌های آی اس از همه بهتر می‌شود. رقبای او عبارتند از خلبان هوکی شینینونو، لینگین هوانگ و سیسیلیا الکوت. ایچیکا به زودی متوجه می‌شود ثبتنام در این آکادمی سرآغاز زندگی او به عنوان خلبان آی اس است. او بعدها با خطرات بیشتری از سمت دشمنان مواجه می‌شود و باید برای نجات مردمش هرکاری کند.

ژانر: اکشن، علمی تخیلی، مکا، کمدی عاشقانه، حارم

طول: 2 فصل 12 قسمتی


7. والوراو ازادی بخش – Valvrave the Liberator – 2013

یکی از بهترین انیمه های مکا درباره هاروتو توکیشیمای 17 ساله که یک ربات مکای ویرانگر به نام والوراو را یافته و می راند. در حمله دشمن به ژاپن و جزایر مختلف او با کمک این ربات می‌خواهد از مردم دفاع کند. در این میان نیروهای آمریکایی در پی دسترسی به این ربات و قدرت آن هستند. هاروتو و دانش آموزان دیگر که راهی ندارند گروه مستقل خود را ایجاد کرده و با کمک والوراو می‌خواهد مقاومت کنند. آن‌ها به همراه دورسین ها که به دنبال صلح واقعی هستند در مبارزات مختلف شرکت می‌کنند تا به جهانی امن و آرام دست پیدا کنند.

ژانر: اکشن، نظامی، مکا، فضایی

طول: 2 فصل 12 قسمتی

همچنین بخوانید: معرفی 12 انیمه برتر ژانر ایسکای در تاریخ انیمه سازی


6. رباتیک‌ها، یادداشت‌ها – Robotics;Notes – 2012-2013

یک انیمه مکا درباره مهندسی رباتیک که طرفداران علم و دانش به آن علاقه دارند. داستان درباره زندگی روزانه یک دانش آموز دبیرستانی به نام کایتو یاشیو است که برای همراهی با بهترین دوستش آکیهو سنومیو به کلوپ رباتیک می‌رود. آکیهو نقطه مقابل کایتو است. یک دختر سرزنده، خوشبین و عاشق ربات‌ها که دوست دارد یک ربات غول پیکر و قوی بسازد. با این حال دوران خوش کایتو و آکیهو به سر رسیده چون کایتو به نقشه‌ای شوم پی برده که زندگی مردم زمین را نابود می‌کند. حالا کایتو باید با دانش خود از ربات‌ها جان مردم را نجات دهد.

ژانر: علمی تخیلی، رازآلود، مکا، درام، مدرسه‌ای

طول: 1 فصل، 22 قسمت


5. آلدنواح صفر – Aldnoah.Zero – 2014-2015

در جهان این انیمه مردم به دو گروه تقسیم شدند: مریخی‌ها که روی مریخ قلمروی ورس را تشکیل داده‌اند و تران ها که روی زمین مانده‌اند. این دو گروه به مدت 27 سال باهم در جنگ بوده و سرانجام آتش بس می‌کنند. با این حال در سال 2014 پرنسس امپراتوری ورس روی زمین مورد حمله قرار می‌گیرد و آتش بس شکسته می‌شود. ایناهو به عنوان یک‌ تران و اسلین به عنوان یک مریخی در مقابل هم نبرد می‌کنند. با ادامه جنگ این دو گروه این سؤال ایجاد می‌شود که آیا یک گروه باید از بین برود تا صلح شود؟

ژانر: اکشن، علمی تخیلی، مکا، نظامی

طول: 2 فصل 12 قسمتی


4. شی سنگین – Heavy Object – 2015-2016

کوئینتور و هاویا دو دوست هستند که با شکست یک شی از جانب دشمن جهان را شوکه می‌کنند. اینشی یک ابزار جنگی با قدرت‌های تهاجمی شدید است. این اقدام جنگ میان 4 ملت با دیدگاه‌های مخالف را عوض می‌کند. این 4 ملت عبارتند از: قلمروی مشروع، امپراتوری سرمایه دار، اتحادیه هوشمند و سازمان ایمان. بنابراین این دو دوست در جنگ میان 4 ملت شرکت می‌کنند. آن‌ها باید برای مبارزه برای عدالت از تمام منابع، دانش، مهارت‌های جنگی و توانایی تیمی‌شان استفاده کنند.

ژانر: نظامی، مکا، علمی تخیلی، اکشن

طول: 2 فصل 12 قسمتی

همچنین بخوانید: لیست بهترین انیمه‌های دبیرستانی تاریخ که باید تماشا کنید


3. نشان‌های سیاه – Schwarzesmarken – 2016

نشان‌های سیاه یک بخش نظامی است که باید با بیگانه‌های بتا مبارزه کنند. این بیگانه‌ها انسان‌های روی زمین را تهدید قلمداد کرده و برای نابودی بشر هرکاری می‌کنند. نشان‌های سیاه برای مباره با بیگانه‌ها از مکاهای جنگی به نام “مبارزین تاکتیکی” استفاده می‌کنند. با این که بیگانه‌ها سلاح کافی دارند، اما نشان‌های سیاه، به رهبری برنهارد، باید با انواع اعتراض، نبرد و توطئه از جانب بیگانه‌ها و گروه‌های دیگر روبرو شوند. حالا که نمی‌توان به کسی اعتماد کرد برنهارد و تیم او باید برای نجات مردم هرکاری کنند.

ژانر: اکشن، علمی تخیلی، تاریخی، مکا، نظامی

طول: 1 فصل، 12 قسمت


2. آسترو: پسر رباتی – Astro Boy: Tetsuwan Atom – 2003-2004

یکی از بهترین انیمه های مکا براساس مانگای پسر رباتی از سال‌های 1952 تا 1968. این انیمه اقتباسی مبارزه‌های آسترو علیه ویلن‌ها و ربات‌ها را نشان می‌دهد. او برای یافتن هویت و هدف خود در جهان هم جستجو می‌کند. در جهانی که انسان‌ها و ربات‌ها در کنار هم زندگی شادی ندارند این ربات می‌خواهد جای خود را پیدا کند. بعداً تلاش می‌کند ثابت کند ربات‌ها و انسان‌ها می‌توانند در کنار هم زندگی خوبی داشته باشند. درحالی که بخشی از وجودش دوست دارد با پدرش و خالقش دکتر تنما همراه شود.

ژانر: اکشن، مکا، علمی تخیلی، شونن، ابرقهرمانی

طول: 1 فصل، 50 قسمت


1. گورن لاگان – Gurren Lagann – 2007-2009

سیمون 14 ساله و خجالتی و کامینای شجاع کلیدی پیدا می‌کنند که آنها را به مکایی به نام گانمن می‌رساند. آن‌ها که همیشه زیر زمین زندگی کرده‌اند مجبور می‌شوند به روی زمین بیایند چون یک گانمن به خانه‌شان حمله کرده. بنابراین گانمن خود را فعال کرده، اسم او را لاگان گذاشته و برای شکست مهاجم از آن استفاده می‌کنند. بعداً کامینا یک گانمن دشمن به نام گورن را به مبارزه علیه دشمنان می‌شوراند. این دشمنان و رهبر آن‌ها می‌خواهند جهان را تسخیر کنند. سیمون و کامینا در کنار سایر انسان‌ها مبارزه می‌کنند تا از چنگال استبداد خارج شوند.

ژانر: اکشن، کمدی، علمی تخیلی، مکا

طول: 1 فصل، 27 قسمت، 2 فیلم

همچنین بخوانید: 11 انیمه سریالی جذاب و دیدنی در سال 2019 که باید تماشا کنید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
  1. علیرضا گفت:

    نئون جنسیس اوانجلیون هم جاش خالیه با اینکه ژانرش ترکیبی از مفاهیم مختلف بود

  2. ۰۰۲۴ گفت:

    الان کد گیاس پشمک بود