معرفی 5 انیمه درباره نبرد و پیروزی که باید آنها تماشا کنید

نبرد و پیروزی از فعالیت‌های موردعلاقه همگان است که بسیاری از انجام آن لذت می‌برند. حتی افرادی که اهلش نیستند از تماشای آن خوششان می‌آید. به همین دلیل انیمه هم به این ژانر پرداخته است و انیمه های موفقی درباره آن ساخته شده‌اند. به همین دلیل در اینجا می‌خواهیم 5 انیمه انیمه درباره نبرد و پیروزی را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.

هشدار اسپویل*


5. سوپر دراگون بال – Dragon Ball Super – 2015

تورنمنت‌های ورزشی همیشه بخش مهمی از دنیای “دراگون بال” بوده‌اند. در حقیقت در دنیای این انیمه درباره نبرد و پیروزی هرکسی می‌تواند به مبارزه وارد شود، فارغ از اینکه ورود آن چه پیامدی خواهد داشت. در همه مبارزه‌ها “یامچا” حضور دارد. با این حال “فراست” با تقلب در تورنمنت‌ها این فیلم را به نتیجه گیری منطقی خود می‌رساند. در تورنمنت نابودگرها “فراست” با سوزن‌های زهرآلود پنهان در بدنش دشمنان را شکست می‌دهد، حتی گوکو و پیکولو را از پا می‌اندازد. با این حال “جاکو” متوجه موضوع شده و بقیه را خبردار می‌کند. حالا که سوزن‌ها فاش شده‌اند، داورها می‌خواهند فراست را واجد شرایط حضور در مسابقه اعلام کنند اما پیش از آن “وجیتا” او را شکست داده. اما در تورنمنت قدرت گویی فراست تنبیه شده و دیگر از سوزهای زهرآلود استفاده نمی‌کند. با این حال، زمانی که “فریزا” فراست را از صحنه بیرون می‌اندازد، فراست از همانجا به فریزا لگد می زند. اما دیگر دیر شده چون زنو به خاطر تقلب او را از هستی ساقط می‌کند.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه های شبیه شیطان کش (Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba)


4. جنگ غذاها – Food Wars – 2015

در برنامه‌های تلویزیونی مربوط به مسابقات آشپزی، بیشتر شاهد طنز و سرگرمی هستیم اما “جنگ غذاها” قضیه را جدی گرفته است. بله از آن جهت این انیمه را در لیست 5 انیمه درباره نبرد و پیروزی قرار دادیم که در اینجا هم شاهد رقابت‌های شدید هستیم. انستیتو آشپزی توتسوکی به راستی بر سر غذا جنگ به راه می‌اندازد. به این صورت که برای آموزش به رقبا از روش‌های عجیب بهره برده، بازنده‌ها را بیرون انداخته و به همین دلیل اعضا برای پیروزی هرکاری می‌کنند.

حتی کارهایی مانند خراب کردن غذاهای رقبا تا دزدیدن آنها و رسوایی به پا کردن. یکی از جالبترین شخصیت‌های این انیمه “اتسویا ایزان” است. یک ویلن ثروتمند که با داوران کاری می‌کند که حتی بدون مزه کرده غذاهای او رأی داده و او را انتخاب کنند. به علاوه، ایزان حامی “آزامی ناکیری” و نقشه‌های اوست تا مدرسه را به یک دیکتاتوری تبدیل کنند و به نفع خود استفاده نمایند.


3. عضله نهایی – Ultimate Muscle – 2002

کشتی حرفه‌ای هرگز به قوانین قدیمی پایبند نبوده است. مخصوصاً وقتی یکی از بزرگ‌ترین شخصیت‌های آن با جادو حریفان خود را شکست می‌دهد. اما لیگ کشتی بیگانه‌ها در “عضله نهایی” پا را فراتر گذاشته و لیگی بی نظم و قانون ایجاد می‌کند.

بیگانه‌ها به خاطر ماهیت متفاوت خود ذاتاً تقلب می‌کنند و به همین دلیل رقابت آنها با انسان‌ها اصلاً منصفانه نیست. در مسابقات این انیمه ورزشی انواع  تاکتیک‌های مختلف استفاده می‌شود، از سلاح‌هایی برای حملات بیولوژیکی تا روش‌های منزجرکننده و نفرت انگیز. حتی برخی از مسابقات به گروگان گیری و قتل تبدیل می‌شوند، به طوری که مسابقات کشتی کج هم در مقابلش هیچ است.

همچنین بخوانید: معرفی 9 انیمه جذاب و دیدنی در زمستان 2021


2. کاکگوروی – Kakegurui – 2017

آکادمی خصوصی هیاکائو که فضای اصلی این انیمه درباره نبرد و پیروزی را شکل می‌دهد، اصلاً یک مدرسه معمولی نیست. چون در آن مسابقات قمار و شرط بندی انجام می‌شود. هرچقدر پول بیشتری برنده شوید، باید بیشتر به هیئت دانش آموزی پرداخت کرده و جایگاهتان بالاتر می‌رود. بنابراین در اینجا قمار بسیار جدی بوده و همه تقلب می‌کند.

“ایتسوکی سومراگی” یک دسته کارت با علامت‌های پنهان دارد که با گرم شدن کارت نمایان می‌شوند، بنابراین می‌تواند علامت‌ها را بخواند. یا “یوریکو نیشینوتوئین” که با آهنربا تقلب می‌کند. بنابراین در این آکادمی هر مسابقه‌ای آغاز شود همه در پی تقلب کردن هستند. حتی در اینجا رولت روسی هم مجاز است.


1. یو-گی-او – Yu-Gi-Oh – 1999

دنیای این انیمه درباره نبرد و پیروزی پر از افراد متقلب است. به ندرت پیش می‌آید که در یک نبرد تقلبی صورت نگیرد. شخصیتی مانند “مای والنتین” با عطر کارهایش را علامت گذاری کرده و “بندیت کیت” کارت‌هایش را در بازوبند پنهان می‌کند. یا شخصیتی مانند “ویویل” کارت‌هایش را در لباس حریفش پنهان می‌کند.

با این حال این همه ماجرا نیست. چون پیگاسوس کارت‌های عجیب خود را خلق کرده و با چشم جهان بین خود دست‌هایش حریف را می‌بیند. ساتوریوس با دیدن آینده بازی را پیشبینی کرده و از بقیه پیشی می‌گیرد. اما فقط ویلن‌ها چنین کاری نمی‌کنند. چون قهرمان فیلم یوما هم طی بازی کارت‌های جدید ایجاد می‌کند. حتی یوگی با وجود در دست داشتن گل کارت‌ها در تقلب دست همه را از پشت بسته است.

همچنین بخوانید: 10 سیکوئل انیمه جذاب و دیدنی در سال 2021


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها

بستن فرم