7 فیلم جذاب و دیدنی شبیه فیلم “نقشه چیزهای کوچک عالی” (The Map of Tiny Perfect Things)

“نقشه چیزهای کوچک عالی” یک فیلم جذاب و دیدنی رمانتیک، کمدی-درام است که رگه‌هایی از عناصر علمی- تخیلی را نیز در روایت داستانی خود دارد. بخش علمی- تخیلی از حلقه زمانی که فیلم در آن قرار دارد نشات می‌گیرد. “آیین ساموئلز” (Ian Samuels) کارگردان اثر بوده و “لو گروسمان” (Lev Grossman) نویسنده آن می‌باشد. “نقشه چیزهای کوچک عالی” افسانه‌ای درباره دو نوجوان به نام‌های “مارک” و “مارگارت” می‌باشد.

آن‌ها در یک حلقه زمانی زندگی می‌کنند و تنها کسانی هستند که از این موضوع آگاهند. این دو شخصیت‌های متفاوتی دارند و رابطه دوستی زیبایی را آغاز می‌کنند که با گذشت زمان به رابطه عاشقانه تبدیل می‌شود. روایت تازه داستان با نقش آفرینی تحسین برانگیز بازیگران ترکیب شده و باعث شد طالب بیش از این باشیم. در اینجا لیستی از 7 فیلم جذاب و دیدنی مشابه را معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


7. اثر پروانه‌ای – The Butterfly Effect – 2014

با این که “اثر پروانه‌ای” یک فیلم جذاب و دیدنی علمی- تخیلی است، اما درست مانند نقشه چیزهای کوچک عالی” موضوع اصلی آن درباره تغییرات زمانی است. ” اشتون کوچر” (Ashton Kutcher) نقش یک دانش آموز 20 ساله کالچجی به نام “ایوان” را بازی می‌کند، که در زمان کودکی چندین بار بیهوش شده و خاطراتش را فراموش بود. وقتی بزرگ می‌شود، در دهه 20 سالگی متوجه می‌شود توانایی سفر در زمان را دارد. او از این توانایی استفاده می‌کند تا با تغییر اتفاقات گذشته، خود را تغییر دهد. اما این تغییرات عواقب سنگینی دارد که یا خود او و یا دوستانش از آن رنج می‌برند. منتقدان توجه زیادی به این فیلم نشان ندادند، اما از لحاظ تجاری به موفقیت زیادی دست پیدا کرد.

همچنین بخوانید: رتبه‌بندی بهترین صحنه‌های اعتراف به عشق در فیلم‌های معروف عاشقانه


6. اگر می‌شد – If Only – 2004

این فیلم جذاب و دیدنی فانتزی رمانتیک به کارگردانی “گیل یونگر” (Gil Junger) درباره یک تاجر انگلیسی به نام “ایان ویندهام” (“پل نیکولاس” (Paul Nicholls) ) است که با دوست دختر موزیسین خود “سامانتا اندروز” (“جنیفر لاو هیوت” (ennifer Love Hewitt) ) در لندن زندگی می‌کند. “اگر می‌شد” موضوع رمانتیک و حلقه زمانی “نقشه چیزهای کوچک عالی” را دارد. پس از دعوایی بین این زوج،  “سامانتا” در یک سانحه تصادف از دنیا می‌رود. “ایان” دلشکسته به آپارتمانشان باز می‌گردد اما با صدای “سامانتا” از خواب بیدار می‌شود. با جلو رفتن داستان، وقایع موجود در “خواب” “ایان” تکرار می‌شوند و اینجاست که او متوجه می‌شود “سامانتا” قرار است در پایان روز کشته شود. پس از آن “ایان” سعی می‌کند هر کاری کند تا از کشته شدن دوست دخترش جلوگیری کند.


5. درباره زمان – About Time – 2013

“درباره زمان” یک فیلم کمدی رمانتیک بریتانیایی با نقش آفرینی “دامنل گلیسون” (Domhnall Gleeson) و “ریچل مک آدامز” (Rachel McAdams) می‌باشد. این فیلم از لحاظ موضوعات عاشقانه و تغییر زمانی به “نقشه چیزهای کوچک عالی” شباهت دارد. “تیم لیک” (گلیسون) متوجه می‌شود مردان خانواده‌اش می‌توانند در زمان سفر کنند و به لحظات گذشته باز گردند. “تیم” از این توانایی برای رسیدن به عشقش “شارلوت” (مک آدامز) که در اولین درخواست ازدواج او را رد کرد، استفاده می‌کند.


4. پیش از آن که بمیرم – Before I Fall – 2017

“پیش از آن که بمیرم” بر اساس رمانی با همین نام ساخته شده و یک درام نوجوانانه به کارگردانی “رأی روسو یانگ” (Ry Russo-Young) می‌باشد. “زوئی دویچ” (Zoey Deutch) نقش شخصیت اصلی “سامانتا کینگستون”  را بر عهده دارد. ظاهراً “سامانتا” و دوستانش در راه برگشت از یک جشن در یک تصادف از دنیا می‌روند. روز بعد، “سامانتا” از خواب بیدار می‌شود و در یک حلقه زمانی گرفتار می‌شود که همان روز تصادف را دوباره زندگی می‌کند.

“سامانتا” نیز مانند “مارک” و “مارگارت” در “نقشه چیزهای کوچک عالی” زمانی متوجه می‌شود در یک حلقه زمانی گیر کرده که موقعیت را قبول می‌کند. اما، رخدادهای حلقه زمانی در “پیش از آن که بمیرم” تغییر می‌کنند، و “سامانتا” در زندگی اصلیش با افرادی به غیر از دوستانش آشنا می‌شود. این فیلم جذاب و دیدنی با بازی تحسین برانگیز بازیگران نظرات متفاوتی از منتقدان دریافت کرد.

همچنین بخوانید: 8 انیمه سینمایی با ژانر عاشقانه که باید تماشا کنید و لذت ببرید


3. دوازده قرار کریسمسی – 12 Dates of Christmas– 2011

“دوازده قرار کریسمسی” نیز مانند “نقشه چیزهای کوچک عالی” یک فیلم جذاب و دیدنی کمدی رمانتیک با موضوع حلقه زمانی است. این فیلم درباره “کیت” (“ایمی اسمارت” (Amy Smart) ) که می‌خواهد رابطه قبلیش دوباره از سر گرفته شود و “مایلز” (“مارک پل گاسلر” (Mark-Paul Gosselaar) ) که دنبال پیدا کردن دوست دختر جدید است، می‌باشد. پس از این که “کیت” در یک قرار از پیش تعیین شده “مایلز” را رد می‌کند، در یک حلقه زمانی گرفتار می‌شود که 12 فرصت به او می‌دهد تا اشتباهاتش را درست کند و این گونه است که در انتها عاشق “مایلز” می‌شود


2. بله، بله، بله – I Do, I Do, I Do – 2015

این اثر یک فیلم جذاب و دیدنی فانتزی-رمانتیک به کارگردانی “ران آلیور” (Ron Oliver) و نویسندگی “نانسی سیلورز” (Nancey Silvers) و با بازی “آتم ریسر” (Autumn Reeser)، “الی لیبرت” (Ali Liebert) و “شان رابرتس” (Shawn Roberts) می‌باشد. خط داستانی فیلم تجربه یک مهندس به نام “جکلین پالمر” (ریسر) را روایت می‌کند که در یک حلقه زمانی گرفتار می‌شود. “جکلین” نیز درست مانند “مارک” و “مارگارت” در “نقشه چیزهای کوچک عالی” مجبور است یک روز خاص در زندگیش را دوباره و دوباره زندگی کند و این روز، روز عروسی اوست. این حلقه آنقدر تکرار می‌شود تا این که او متوجه می‌شود واقعاً از زندگی چه می‌خواهد.


1. پالم اسپرینگز – Palm Springs – 2020

“پالم اسپرینگز” یک فیلم علمی-تخیلی رمانتیک است که در این لیست بیشترین شباهت را به “نقشه چیزهای کوچک عالی” دارد. در داستان این فیلم یک حلقه زمانی داریم، دو فرد غریبه که با هم دوست می‌شوند (در هر دو فیلم) و در حلقه زمانی گرفتار می‌شوند؛ سؤال اینجاست ، چطور می‌توان این حلقه را در هم شکست؟

در “پالم اسپرینگز”، “اندی سمبرگ” (Andy Samberg) در نقش “نایلز” و “کریستین میلیوتی” (Cristin Milioti) در نقش “سارا وایلدر” در عروسی یکی از آشنایانشان با هم ملاقات می‌کنند. پس از حادثه‌ای که در یک غار رخ می‌دهد، هم “سارا” و هم “نایلز” در یک حلقه زمانی گرفتار می‌شوند. این دو در حین تلاش‌هایشان برای سر در آوردن از وضعیت، با موانع زیادی رو به رو می‌شوند. نقش آفرینی عالی بازیگران با دیالوگ‌های عالی و کمدی فیلم، آن را زیبا و دلنشین کرده است.

همچنین بخوانید: 13 فیلم عاشقانه که از تماشای آنها لذت خواهید برد


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم