5 فیلم جذاب و دیدنی شبیه “عشایر” (Nomadland) که باید تماشا کنید

یک فیلم جذاب و دیدنی براساس کتاب Nomadland: Surviving America in the Twenty-First Century نوشته “جسیکا برودر”. این درام وسترن سفرنامه‌ای به کارگردانی و نویسندگی “کلویی ژائو” (Chloé Zhao) ساخته شد. فیلم داستان زنی به نام فرن است که پس از اخراج شدن همه چیز را فروخته و یک ون می‌خرد تا در سراسر کشور سفر کند. در این سفر دوستان جدید پیدا می‌کند. زندگی در جاده را یاد می‌گیرد و با زندگی عشایری خو می‌گیرد. “فرانسیس مک دورمند” (Frances McDormand) نقش اصلی فیلم را برعهده دارد. “لیندا می”، “سوانکی” و “باب ولز”، عشایر واقعی، در این فیلم حضور دارند.

ژائو و مک دورمند باهم فیلم را تهیه کردند و با نقدهای مثبت مواجه شدند. اجرای زیبای مک دورمند و فیلمنامه هم تحسین شدند. این فیلم در چهار بخش گلدن گلوب نامزد شد. در اینجا 5 فیلم جذاب و دیدنی شبیه “عشایر” را معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


5. در جاده – On the Road – 2012

یک فیلم جذاب و دیدنی براساس رمانی به همین نام نوشته “جک کرواک” و به کارگردانی “والتر سالاس” (Walter Salles). ستارگان فیلم عباتند از: “گرت هدلند” (Garrett Hedlund)، “سم رایلی” (Sam Riley)، “کریستن استوارت” (Kristen Stewart)، “آلیس براگا” (Alice Braga)، “ایمی آدامز” (Amy Adams)، “تام استاریج” (Tom Sturridge)، “دنی مورگان” (Danny Morgan)، “الیزابت ماس” (Elisabeth Moss)، “کریستن دانست” (Kirsten Dunst) و “ویگو مورتنسن” (Viggo Mortensen). فیلم داستان تخیلی سفرهای کرواک در سراسر آمریکاست که آزادی جنسی و معنوی را به همراه دارد.

“گرت هدلند” در نقش دین موریارتی و فیلمبرداری “اریک گوتیه” (Eric Gautier) به خوبی توانستند حقایق نسل جوان آمریکا در سال‌های 1940 را نشان دهند. نسل بیت که فیلم با الهام از آنها ساخته شده، زندگی کولی مانندی داشتند.

همچنین بخوانید: 23 فیلم برتر درباره جاده و سفر که می‌توانید در تابستان تماشا کنید


4. به‌سوی طبیعت وحشی – Into the Wild – 2007

یک فیلم جذاب و دیدنی زندگی نامه‌ای به کارگردانی “شان پن” (Sean Penn) براساس رمانی به همین نام نوشته “جان کراکائر”.داستان درباره کریستوفر مک کندلس است که همه دارایی‌اش را به خیریه بخشید، زندگی راحتش را رها کرده و به طبیعت آلاسکا می‌رود. بین راه با مردم و تجاربی آشنا می‌شود که زندگی‌اش را عوض می‌کند.

در این فیلم “امیل هرش” (Emile Hirsch) نقش مک کندلس را برعهده دارد. بازیگران دیگر عبارتند از “مارسیا گی هاردن” (Marcia Gay Harden)، “ویلیام هرت” (William Hurt)، “کریستن استوارت” و “هال هالبروک” (Hal Holbrook). فیلم نامزد دو اسکار شد و داستان خودباوری و کشف خوشبختی را نشان می‌دهد. اجرای هرش و هالبروک و کارگردانی پن هم موردتوجه قرار گرفت. فیلم‌های “عشایر” و “به سوی طبیعت وحشی” شخصیت‌هایی دارند که برای دریافت پاسخ سؤالات خود به جامعه پشت کرده‌اند.


3. یک هفته – One Week – 2008

یک درام کانادایی به کارگردانی “مایکل مک‌گوان” (Michael McGowan) درباره یک معلم دبستان به نام بن که به سرطان مبتلاست. او به جای درمان سفری یک هفته‌ای با موتور را آغاز می‌کند تا به معنای زندگی پی ببرد. این سفر باعث می‌شود به خیلی از جنبه‌های مهم زندگی از جمله رابطه‌اش با نامزدش، کارش و رویای نویسنده شدن، فکر کند.

ستارگان فیلم عبارتند از “جوشوا جکسون” (Joshua Jackson)، “لیان بالابان” (Liane Balaban) و “کمپبل اسکات” (Campbell Scott). فیلم مشکلات زندگی شخصیت اصلی را نشان داده و در فضای روستایی کانادا ساخته می‌شود. این فیلم جذاب و دیدنی نشان می‌دهد چطور با آشنایی با افراد جدید زندگی‌تان عوض می‌شود. درست مانند “عشایر”. به علاوه، لوکیشن های فیلم هم یادآور غرب آمریکاست.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم‌های مستقل تاریخ سینما؛ 40 اثر ارزشمند که نباید از دست بدهید


2. زندگی پنهان والتر میتی – The Secret Life of Walter Mitty – 2013

یک درام ماجراجویانه به کارگردانی “بن استیلر” (Ben Stiller). ستارگان آن عبارتند از “کریستن ویگ” (Kristen Wiig)، “شیرلی مک کلین” (Shirley MacLaine)، “آدام اسکات” (Adam Scott) و “شان پن”. داستان درباره شخصیتی رؤیاپرداز است که به عنوان مدیر عکاسی مجله لایف کار می‌کند. وقتی یکی از نگاتیوهای مهمش را گم می‌کند، برای یافتن آن ماجراجویی را آغاز می‌کند که در یافتن معنای زندگی به او کمک خواهد کرد. این فیلم جذاب و دیدنی مانند “عشایر” به عمق شخصیت خود می‌پردازد.


1. وحشی – Wild – 2014

یک فیلم جذاب و دیدنی زندگی نامه‌ای به کارگردانی “ژان-مارک ولی” (Jean-Marc Vallée) و براساس خاطرات “شرل استرید” به همین نام. “ریس ویترسپون” (Reese Witherspoon) در کنار “لورا درن” (Laura Dern)، “توماس سادوسکی” (Thomas Sadoski) و “گبی هافمن” (Gaby Hoffmann) حضور دارد. فیلم درباره شرل است که پس از مشکلات شخصی سفری جاده‌ای را آغاز می‌کند تا به خودشناسی برسد. فیلم داستان صادقانه غم، اراده و خودباوری است. شرل در “وحشی” و فرن در “عشایر” پس از مشکلات شخصی دل به جاده می‌زنند تا خود را بشناسند.

همچنین بخوانید: 10 کارگردانی که از فیلم های خود متنفر هستند


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم