معرفی فصل چهارم سریال “فارگو” (Fargo)؛ جنگ میان دو ابرقدرت

“فارگو” سریالی نا‌م‌آشنا برای طرفداران ژانر جنایی و البته کمدی سیاه است که طی دهه‌ی اخیر موفق شده جایگاه ویژه‌ای میان مخاطبان کسب کند. فصل چهارم این سریال اخیرا از شبکه FX پخش شد که مانند سه فصل قبلی آن شاهکاری دیدنی درگیرکننده بود که محال است از تماشای آن لذت نبرید. در مقالات قبلی  فصل اول، دوم و سوم این سریال را معرفی کردیم و در این مقاله به معرفی فصل چهارم سریال “فارگو” خواهیم پرداخت؛ با پروشات همراه باشید.


  • نام سریال: “فارگو” (Fargo)
  • ژانر: درام، جنایی، کمدی سیاه
  • سازنده: “نوآه هاولی” (Noah Hawley)
  • بازیگران: “کریس راک”، “جسی باکلی”، “جیسون شوارتزمن”، “بن ویشاو”
  • سال پخش: 2020
  • تعداد قسمت‌ها: 11 قسمت
  • مدت زمان هر قسمت: 60-45
  • شبکه: FX
  • امتیاز آی ام دی بی: 8.9/10
  • امتیاز راتن تومیتوز: 92/100

تریلر فصل چهارم سریال Fargo

داستانی منسجم و روایتی به‌شدت دنبال‌کننده؛ عناصری که برای تماشای یک سریال در مدت زمان محدودی کافی‌اند و ما را در دنیای متفاوت سریال غرق می‌کند. در فصل چهارم سریال “فارگو” مجددا با داستانی کاملا واقعی روبرو هستیم که این‌بار در کنزاس‌سیتی و در سال 1950 میلادی در جریان است. جایی که داستانی میان دو گروه مافیایی بزرگ آن زمان که یکی ایتالیایی و دیگری خانواده‌ای سیاهپوست هستند روایت می‌شود؛ داستانی که آرامش و صلح هیچ جایی در آن ندارد و حوادث بسیار ریز و جزئی داستان را به سمت و سویی خطرناک و سیاه می‌برد.

داستان این فصل از جایی آغاز می‌شود که دو خانواده‌ی مافیا، طبق رسم خانواده‌های مافیایی، توافق می‌کنند که با یکدیگر در صلح باشند و برای پایبند بودن به این قرار، هرکدام از کوچکترین فرزند خانواده‌ی مقابلش نگهداری کند. اما آرامش میان این دو خانواده خیلی زود و با باز شدن پای غریبه‌هایی که زندگی پرماجرایی دارند، برهم‌می‌خورد و داستان اصلی سریال را قدم به قدم جذاب‌تر و غیرقابل‌ پیش‌بینی‌تر می‌کند.

نقطه‌ي آغاز داستان بیننده را در شرایطی بحرانی قرار می‌دهد که تصمیم‌گیری درباره‌ی کل داستان و شخصیت‌ها را کمی سخت و ناممکن می‌کند. اما هرچقدر که جلو می‌رویم، شاهکار بودن آن بیشتر برایمان ثابت می‌شود و به لطف کارگردانی بی‌نظیر و اجراهای فوق‌العاده قوی، گره‌های داستان و گوشه‌های مبهم آن برایمان قابل فهم‌تر شده و دنیال کردن داستان نیز لذتبخش می‌شود.

در این فصل “فارگو” نیز مانند فصل‌های قبلی، شاهد وصل شدن پازل‌مانند کارکترها به یکدیگر و شکل‌گیری داستانی آشفته و در عین حال کمدی سیاه هستیم که نحوه‌ی روایت آن تحسین‌برانگیز بوده و بیننده را میان دریایی از مفاهیم ریز و درشت اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی قرار می‌دهد. دیالوگ‌های تامل‌برانگیز، درگیری‌های نفس‌گیر، سرگذشت‌های تلخ و تصمیم‌های مخاطره‌آمیز از جمله عناصر مهم و تعیین‌کننده‌ی دیگری هستند که این فصل از سریال “فارگو” را شکل داده‌اند و مخاطب را با چهره‌ی متفاوت و جدیدی از آثار تلوزیونی آشنا کرده‌اند.

تصاویری از فصل چهارم سریال “فارگو”:


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم