بررسی مرگ شخصیت‌ها در سریال “لاست” (Lost)

“لاست” یکی از بهترین سریال‌های قرن بیست و یک و حتی تاری خاست که بسیاری از جنبه‌های آن از جمله داستان جذاب و شخصیت‌ها به فرهنگ عامه وارد شده‌اند.

حتی رازآلودترین داستان‌ها بدون وجود شخصیت‌های جذاب ارزشی ندارند. شخصیت‌ها می‌توانند خوب یا بد باشند، اما لازم است تا حدی پیچیده و ملموس باشند.

واکنش بینندگان می‌تواند میزان موفقیت متن و سریال را ثابت کند. گاهی اوقات مرگ برخی از شخصیت‌ها خیال نویسندگان را راحت می‌کرد. به همین دلیل در اینجا می‌خواهیم مرگ شخصیت‌هایی که خوشحال کننده و ناراحت کننده بود را معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. خوشحال کننده: تام فردنلی

برخی از طرفداران از حضور “تام فرندلی” در فصل سوم استقبال کردند و زمانی که با جک بیشتر دیده شد، تماشاگران کمی خوشحال شدند. با این حال او شخصیتی نفرت‌انگیز و ترسناک بود که بازماندگان را شکنجه می‌داد.

ناگفته نماند که او میان شلیک و انفجار کودکی را از پیش پدرش دزدید. سرانجام در پایان فصل سوم سایر به سینه‌اش شلیک کرد و او را کشت. گرچه هارلی از اعمال سایر متنفر بود، اما سایر معتقد بود که به خاطر ربودن والت تام را کشت.

همچنین بخوانید: 8 حقیقت پنهان درباره پشت صحنه سریال لاست (Lost)


9. ناراحت کننده: جان لاک

بدون شک یکی از ناراحت کننده ترین مرگ‌های سریال مرگ “جان لاک” است. او در کل سریال خود را یک آدم خاص می‌پنداشت. این باور به خاطر شهودات و توانایی دوباره راه رفتنش بود، که باعث شد فکر کند برای این مأموریت انتخاب شده است.

اما این موضوع بی اساس است چون مرد سیاهپوش و بن او را راهنمایی می‌کردند. سرانجام بن وقتی دیگران را پیدا کرد لاک را کشت چون دیگر به او نیاز نداشت. یک پایان تراژیک برای یک شخصیت تراژیک.


8. خوشحال کننده: نیکی و پائولو

نیکی و پائولو نیمه اول فصل سه را نابود کردند و طرفداران از آنها متنفر بودند. آن‌ها نه تنها خسته کننده بودند بلکه بدون هیچ معرفی به وسط داستان پریده بودند. بنابراین کشتن آنها تصمیم خوبی بود که مخاطب را هم خوشحال کرد.


7. ناراحت کننده: جک شپرد

درحالی که سریال بازیگران مختلفی دارد اما همه جک را قهرمان آن می‌دانند. او اولین شخصیتی بود که در سریال معرفی شد و تبدیل شدنش از یک فرد منطقی به یک فرد مذهبی مهم‌ترین تغییر شخصیتی سریال است.

این تغییر باعث مرگش می‌شود چون او به جزیره بازگشته، آن را نجات داده و توسط مرد سیاهپوش کشته می‌شود. بسته شدن چشمهانش و حضور وینسنت در کنارش بهترین راه برای پایان سریال بود.


6. خوشحال کننده: ایتن رام

“ایتن رام” اولین شخصیت منفی سریال بود و البته شخصیت‌های منفی دیگری مثل سایر هم حضور داشتند. اما رام مثل یک نیروی بیرونی بود که می‌تواند به شخصیت‌ها آسیب برساند و به همین دلیل مرگ او رضایتبخش بود. در وسط فصل اول چارلی به سینه‌اش پیاپی شلیک می‌کند.

همچنین بخوانید: معرفی 13 سریال جذاب و دیدنی شبیه گمشدگان (Lost)


5. ناراحت کننده: سان و جین

در این سریال پر از روابط پرچالش سان و جین رابطه خوبی داشتند. درحالی که رابطه آنها پرتب و تاب است (سان می‌خواست فرار کند که جین دوباره قلبش را از آن خود کرد)، اما عاشق‌ترین زوج سریال هستند.

آن‌ها در فصل ششم باهم کشته شدند. جین می‌توانست سان را ترک کند اما کنارش ماند و باهم غرق شدند. صحنه پایانی جدا شدن دست‌هایشان در آب یکی از غم انگیزترین صحنه‌هاست.


4. خوشحال کننده: آنتونی کوپر

در سریالی پر از شخصیت‌های نفرت انگیز آنتونی کوپر بدترین آنهاست. چون او ویژگی‌های بدی دارد. او پسر خودش را فریب داد تا از او کلیه بگیرد و پیتر تالبوت بیچاره را کشت. او با هل دادن لاک باعث فلج شدنش شد و 38،000 دلار از مادر سایر کلابرداری کرد. وقتی سایر گفت اعمال او به مرگ والدینش منجر شده، او اصلاً پشیمان نبود. بنابراین طبیعی بود که سایر بخواهد از کوپر انتقام بگیرد و او را بکشد. به همین دلیل کسی دلش برای او تنگ نشد.


3. ناراحت کننده: چارلی پیس

مرگ چارلی یکی از ناراحت کننده ترین مرگ‌های سریال بود چون طرفداران او را یکی از بهترین‌ها می‌دانستند. بنابراین مرگ او آنها را ناراحت کرد، با این حال مرگ شجاعانه‌ای داشت.

او پس از شنا از پشت شیشه با پنی ارتباط برقرار کرد و متوجه شد افراد روی کشتی بار دروغ می‌گفتند. با این حال پیش از اینکه به دزموند اخطار بدهد میخائیل در ایستگاه حفره‌ای ایجاد کرد.

چارلی که می‌دانست دارد می‌میرد، برای افشای حقیقت هرکاری کرد. اگر در این صحنه گریه‌تان نگرفت حتماً به محض گریه کردن آرون که مرگ چارلی را حس کرده بود اشکتان درآمد.


2. خوشحال کننده: مارتین کیمی

“مارتین کیمی” رهبر تیم ویدمور یکی از شخصیت‌های منفی سریال است. یک شخصیت منفی که با کشتن الکس بی رحمی خود را ثابت کرد. پس از مرگ الکس همه از کیمی متنفر بودند و آرزوی مرگ او را داشتند.

خوشبختانه در پایان فصل چهارم به آرزوی خود رسیدند. کیمی با کشتن الکس بن را خشمگین کرد و بن هم با خنجر خودش او را زخمی کرد. اما دکمه بمب هم فشرده شد و با انفجار کشتی جین هم کشته شد.

همچنین بخوانید: 8 سریال تلویزیونی پساآخرالزمانی جذاب و دیدنی که باید تماشا کنید


1. ناراحت کننده: ژولیت برک

ژولیت برخلاف نیکی و پائولو در فصل سوم وارد شد و از اول نبود. طرفداران به سرعت عاشق او و داستاش شدند، مخصوصاً اینکه در فصل پنجم با سایر همراه شد.

با این حال رابطه آنها دیری نپایید و ژولیت کشته شد. بدون شک جیغ و فریاد ناراحت کننده سایر به خاطر مرگ او بود که این صحنه را برای مخاطب غم انگیز نمود.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها (3)

بستن فرم

 1. امیرمحمد

  شهریور 13, 1402

  سعید چی؟ اگه اون نبود همشون می‌مردند، سعید یه دیالوگ داشت تو قسمت اخر فصل ۳ که میگفت اگه قراره بمیرم بهتره در راه نجات جون شما ها باشه ولی نمیخوام مردنم بیهوده باشه

  پاسخ

 2. فومنی

  دی 6, 1399

  مثل همیشه عالی بودید متشکرم. اصولا از تماشای سریال خوشم نمیاد اما وقتی مطالعه کوتاهی درمورد مضمون ولوکیشن و…سریالLost انجام دادم آنقدر از این اثر خوشم اومد که تاآخرین قسمت آنرا دیدم! وواقعا هم به نظرم عنوان بهترین سریال قرن لایق این اثرقابل ستایش هست…بیشتر بازیگران عالی بودندوفیلمبرداری چشم نواز وزیبا. بعضی از بازیها ازبازیگران کمترشناخته شده مثل بازی بازیگر نقش( جان لاک) آنقدر زیبا وواقعی وباور پذیربود که انگار بازیگر نقش خودش را بازآفرینی نموده.به نظرم این اثر یک شاهکارهنری وبصری وسینمایی است که تکرار ناشدنی است.

  پاسخ