طرز تهیه خامه کره‌ای (خامه قنادی) مخصوص درست کردن کیک

بیشتر افراد دوست ندارند از خامه‌های آماده و اسپری خامه موجود در بازار استفاده کنند. به همین دلیل در این مقاله طرز تهیه خامه کره‌ای را به شما آموزش می‌دهیم تا بتوانید برای درست کردن و تزیین انواع کیک و شیرینی از آن استفاده کنید.

مواد لازم

 • 4 فنجان پودر شکر
 • 1 فنجان کره نرم
 • 2 الی 3 قاشق چای‌خوری وانیل
 • 1 الی 2 قاشق غذاخوری شیر
 • قیف

طرز تهیه خامه کره‌ای

پودر شکر خود را داخل یک کاسه بریزید. در صورت لزوم می‌توانید ابتدا آن را الک کرده و سپس در کاسه بریزید.

طرز تهیه خامه کره‌ای

سپس کره را به آن اضافه کنید. کره گیاهی مزه بهتری به خامه می‌دهد، بنابراین بهتر است در صورت امکان از کره گیاهی استفاده کنید.

طرز تهیه خامه کره‌ای

2 تا 3 قاشق غذاخوری وانیل را اضافه کنید. سپس یک قاشق غذاخوری شیر اضافه کنید.

طرز تهیه خامه کره‌ای

مخلوط‌کن را با سرعت‌پایین روشن کنید. می‌توانید برای جلوگیری از پاشیده شدن شکر به اطراف از یکپارچه تمیز استفاده کنید. زمانی که کره و شکر مخلوط شدند سرعت دستگاه را به درجه متوسط افزایش دهید.

طرز تهیه خامه کره‌ای

پس از یک دقیقه یا بیشتر، که مواد خوب ترکیب شدند دستگاه را خاموش کرده و مزه و میزان غلظت را بررسی کنید. در این مرحله ممکن است ماده کمی خشک باشد، به همین دلیل یک قاشق شکر را اضافه کنید، دستگاه را روشن کرده و دوباره مواد را باهم هم زنید.

طرز تهیه خامه کره‌ای

همیشه مزه را امتحان کنید. اگر حس کردید غلظت لازم را ندارد باید میزان وانیل را بیشتر کنید. اگر می‌خواهید از رنگ خوراکی استفاده کنید می‌توانید آن را در این مرحله اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که رنگ خوراکی به‌خوبی مخلوط شود. خامه تهیه‌شده با این مواد لازم می‌تواند یک کیک 20 سانتی را بپوشاند. اگر می‌خواهید کاپ کیک درست کنید نیز با این خامه می‌توانید روی 20 کاپ کیک را بپوشانید. خامه را با چاقو بر روی کیک بمالید. اگر می‌خواهید با قیف خامه را بر روی کاپ کیک قرار دهید، بسته به شکل خامه تزئین شده می‌توانید 15 الی 18 کاپ کیک را بپوشانید.

طرز تهیه خامه کره‌ای
                               

دیدگاه‌ها (2)

بستن فرم

 1. الی

  خرداد 10, 1401

  سلام ممنون از اموزشتون نمیشه کره و خامه صبحانه صورتی هارو باهم ترکیب کرد بجای خامه قنادی؟

  پاسخ

 2. مسیح اریان فخر

  مرداد 15, 1397

  سلام خیلی ممنون از دستور خوبتون! با این روش خامه خیلی مزه بهتری پیدا میکنه و میتونید برای شکلاتی کردنش بهش 200 گرم پودر کاکاعو مرغوب اضافه کنید وباهاش کیکتون رو تزعیین کنید!

  پاسخ