10 فیلم جذاب و دیدنی با حضور بازیگران فیلم‌های هری پاتر که باید تماشا کنید

چندگانه “هری پاتر” (Harry Potter) بسیار دیدنی است. کتاب‌های آن بسیار محبوب بودند و فیلم‌های آن را با اینکه اقتباس ضعیفی از منبع می‌دانند، اما بازهم شهرت داشته و از جمله پرفروش‌ترین فیلم‌های چند سال اخیر می‌باشند.

این فیلم‌های جدیدی با فیلمسازی موفق خود توانستند دنیای جادو را به تصویر بکشند، اما اجرای بازیگران هم در موفقیت فیلم‌ها نقش اساسی داشت. پیش از این هرگز یک فیلم اقتباسی تا این اندازه موفق نبود. بنابراین در اینجا می‌خواهیم فیلم‌های دیگر این بازیگران را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. دنیل ردکلیف: مرد ارتشی سوئیسی – Swiss Army Man – 2016

بازیگران کودک این چندگانه پس از فیلم‌های “هری پاتر” در حرفه خود درخشیدند. “اما واتسون” (Emma Watson) به مدرسه رفت و بعد در اثر درخشان دیگری ظاهر شد. “روپرت گرینت” (Rupert Grint) از زمین محو شد و زندگی در آرامش را انتخاب کرد، و “دنیل ردکلیف” (Daniel Radcliffe) در فیلم‌های مستقل و تجربی حضور یافت. بدون شک بهترین اثر او “مرد ارتشی سوئیسی” است که در آن در مقابل “پل دانو” (Paul Dano) قرار گرفت.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های دنیل ردکلیف (Daniel Radcliffe) که باید تماشا کنید


9. اما واتسون: زنان کوچک – Little Women – 2019

همه “اما واتسون” را از فیلم “دیو و دلبر” (Beauty and the Beast) به یاد دارند، اما باید بدانید او در فیلم‌های دیگری هم حضور یافت، از جمله “زنان کوچک” اقتباسی از “گرتا گرویگ” (Greta Gerwig). این نسخه اقتباسی از رمان جذاب و خواندنی “” بازیگرانی نظیر واتسون، “سورشا رونان” (Saoirse Ronan)، “فلورنس پیو” (Florence Pugh)، “مریل استریپ” (Meryl Streep) و “تیموتی شالامی” (Timothée Chalamet) را در خود جای داده است. واسون نقش مگ مارچ، خواهر بزرگتر و متأهل را بازی می‌کند.


8. ریچارد هریس: این زندگی ورزشی – This Sporting Life – 1963

“ریچارد هریس” (Richard Harris) به خاطر بازی در نقش آلبوس دامبلدور تحسین شد. در مقایسه با نقش دیگرش باید گفت هریس در این نقش حضور گرم و درخشانی داشت که صدای گیرایش هم در آن بی تأثیر نبود.

هریس حرفه طولانی و درخشانی دارد اما بدون شک بهترین اثرش “این زندگی ورزشی” در سال 1963 بود که با بازی در نقش یک بازیکن راگبی و با توجه به زندگی عاشقانه شکست خورده‌اش، جایزه کن بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد و نامزد بفتا و اسکار هم شد.


7. آلن ریکمن: رابین هود: شاهزادهٔ دزدان – Robin Hood: Prince Of Thieves – 1991

حتی اگر “هری پاتر” هزار بار دیگر هم اقتباس شد بازهم کسی بهتر از ریکمن نمی‌تواند نقش سوروس اسنیپ را بازی کند. ریکمن بازیگر دیگر این چندگانه بود که گرچه همه حضور او در “جان سخت” (Die Hard) را دوست داشتند اما اجرایش در نقش کلانتر ناتینگام در “رابین هود: شاهزاده دزدان” دیدنی بود. این فیلم با نقدهای مختلف مواجه شد. اجرای “کوین کاستنر” (Kevin Costner) نقد شد و جایزه تمشک را برایش به ارمغان آورد، درحالی که ریکمن تحسین شد و جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل بفتا را به دست آورد.


6. مگی اسمیت: بهار زندگی دوشیزه جین برودی – The Prime Of Miss Jean Brodie – 1969

“مگی اسمیت” (Maggie Smith) یک افسانه است، همین. حرفه او در سال‌های 1950 شروع شد و از آن زمان در نقش‌های مختلف حضور یافت، از جمله نقش جین برودی در درام “بهار زندگی دوشیزه جین برودی” در سال 1969.

اسمیت نقش معلم مدرسه دختران را بازی کرد و مورد تحسین قرار گرفت. او در فصل جوایز تقدیر شد و جایزه بفتا و اسکار بهترین بازیگر زن را به خانه برد. او بعدها جایزه اسکار بهترین بازیگر زن مکمل در فیلم کمدی “سوئیت کالیفرنیا” (California Suite) سال 1978 را دریافت کرد.

همچنین بخوانید: رتبه‌بندی مهم‌ترین مرگ‌ها در مجموعه فیلم‌های هری پاتر


5. جولی والترز: ریتای محصل – Educating Rita – 1983

“جولی والترز” (Julie Walters) بازیگر درخشانی بود که نقش خانم ویزلی را ایفا کرد. او یک بازیگر خبره است که در نمایش “همه پسران من” جایزه لارنس الویویه را دریافت کرد.

بدون شک درخشان‌ترین اثر او کمدی-درام “ریتای محصل” در سال 1983 است که بازهم اقتباسی از نمایشی که والترز در آن حضور داشت، محسوب می‌شود. بنابراین در نقش خودش حضور یافت و جایزه گلدن گلوب و بفتا را به دست آورد. او نامزد اسکار هم شد اما آن را به “شیرلی مک لین” (Shirley MacLaine) در “شرایط مهرورزی” (Terms of Endearment) واگذار کرد.


4. تام فلتون: ظهور سیاره میمون‌ها – Rise Of The Planet Of The Apes – 2011

این فیلم با عنوان عجیبش به خاطر داستان جذاب و جلوه‌های ویژه محبوب بود و “تام فلتون” (Tom Felton) این شانس را داشت تا نقش داج لاندن یکی از دشمنان میمون‌ها را بازی کند. یکی از دیالوگ‌های به یادماندنی او این است: “پنجه‌های بوگندو تو از رو من بردار میمون لعنتی کثیف!” مایه افتخار است که دیالوگ یک بازیگر تا سال‌ها به یاد بماند.


3. هری ملینگ: تصنیف باستر اسکراگز – The Ballad Of Buster Scruggs – 2018

“هری ملینگ” (Harry Melling) بهترین بازی خود را در نقش دادلی ارائه داد. گرچه در “سنگ جادو” (Philosopher’s Stone) و “محفل ققنوس” (The Order of the Phoenix) بزرگ‌ترین نقش‌ها را ایفا کرد، اما فقط به مدت پنج دقیقه در این فیلم‌ها قرار گرفت. اما در نقش دادلی درخشید.

ملینگ مانند نقشش از آثار بزرگ فراری بود، اما احتمالش بهترین اثرش بعد از “هری پاتر” “تصنیف باستر اسکراگز” از برادر کوئن است. ملینگ نقش یک فرد بدون دست و پا را ایفا می‌کند که توسط یک مرغ جایگزین می‌شود.


2. کنت برانا: هملت – Hamlet – 1996

درحالی که “کنت برانا” (Kenneth Branagh) با بازی در نقش گیلدروی لاکهارت همه را به خنده انداخت اما یک بازیگر جدی شکسپیری است که در نسخه‌های اقتباسی از شکسپیر از جمله “هملت” نقش اصلی را ایفا کرد.

یک فیلم دیدنی و چهارساعته که تمام دیالوگ‌های محبوب این نمایشنامه را استفاده کرد. برانا هم نامزد بهترین بازیگر فیلمنامه اقتباسی شد.

همچنین بخوانید: معرفی بهترین فیلم‌های سینمای شوروی که باید تماشا کنید


1. گری الدمن: بندزن خیاط سرباز جاسوس – Tinker Tailor Soldier Spy – 2011

“گری الدمن” (Gary Oldman) یک بازیگر همه فن حریف است که از عهده هر نقشی برمی آید، اما با این وجود فقط دو بار نامزد اسکار شده. اولین بار برای فیلم “بندزن خیاط سرباز جاسوس” و بعد برای فیلم “تاریک‌ترین لحظات” (Darkest Hour).

متاسفانه الدمن این جایزه را به “ژان دوژاردن” (Jean Dujardin) در فیلم “آرتیست” (The Artist) واگذار کرد. یکی از بهترین تریلرهای جاسوسی که به خاطر اجرا، فیلمنامه و کارگردانی تحسین شد.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم