رتبه‌بندی بهترین صحنه‌های اعتراف به عشق در فیلم‌های معروف عاشقانه

یکی از بهترین بخش‌های فیلم‌های عاشقانه لحظه اعتراف به عشق می‌باشد. در اینجا برخی از فیلم‌هایی که این صحنه را به بهترین نحو ممکن به تصویر کشیدند را معرفی خواهیم کرد.

یکی از بهترین بخش‌های هر فیلم عاشقانه، لحظه اعتراف به عشق است. زمانی که شخصیت‌های اصلی متوجه می‌شوند عاشق شده‌اند یا تمام این مدت را عاشق بوده‌اند. اعتراف به عشق لحظه محوری داستان است، زمانی که نفس در سینه بینندگان حبس می‌شود.

آیا شخصیت‌ها تسلیم احساس خود می‌شوند، یا زمان از دست می‌رود؟ برخی اعتراف‌ها ساده‌اند اما می‌توانند قلب بیننده را به تپش بیندازند. مانند دیالوگ “همیشه” “سورس اسنیپ” که اعتراف کرد همیشه “پاتر” کوچک را دوست داشته است. فیلم‌های شناخته شده زیادی وجود دارند که بهترین اعترافات از آن آنهاست و می‌توانند هر کسی را احساساتی کنند. در اینجا این فیلم‌ها را به شما معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.

نکته: توضیحات این مقاله حاوی اسپویل داستان فیلم‌هاست.


10. جولیت و مارک: عشق حقیقی – Juliet & Mark: Love Actually – 2003

صحنه اعتراف با استفاده از مقوا در این فیلم بارها به عنوان شوخی مورد طنز قرار گرفته است. اما در زمان خود یکی از خاص‌ترین و رمانتیک‌ترین اعترافات عشقی بوده است. “جولیت” (“کیرا نایتلی“) فکر می‌کند بهترین دوست همسرش از او متنفر است و او را نادیده می‌گیرد.

پس از این که فیلم عروسی قدیمی خود را تماشا می‌کند، متوجه می‌شود همه آنها او را دوست دارند. در واقع، او جولیت را دوست دارد و بخاطر این که قلبش نشکند با او بدرفتاری می‌کند. در آخر، او بیرون درب ایستاده و با مقواهای نوشته شده عشقش را اعتراف می‌کند و جولیت نیز با بوسه‌ای عشقش را می‌پذیرد.

همچنین بخوانید: معرفی 35 فیلم غم‌انگیز عاشقانه و تأثیر گذار که با احساسات مخاطب بازی می‌کنند بخش اول


9. لورتا و رونی: ماه زده – Loretta & Ronny: Moonstruck – 1987

افراد کمی هستند که فیلم “ماه زده” محصول 1987 با نقش آفرینی “نیکلاس کیج” (Nicholas Cage) و “شر” (Cher) را به یاد داشته باشند. اما وقتی پای عشق بی‌حد و حصر به میان می‌آید، باید حتماً این فیلم را تماشا کنید. خصوصاً عشق “رونی” به “لورتا”. با این که لورتا عاشق با برادر رونی نیست اما حاضر و آماده است که با او ازدواج کند.

وقتی لورتا با رونی ملاقات می‌کند، حسی انکار نشدنی بین آنها به وجود می‌آید که هر دو تسلیم آن می‌شوند. لوری به شدت عاشق می‌شود و از لورتا می‌خواهد تا با او بماند. لورتا رویای عشقی افسانه‌ای داشت و منتظر مردی ماند، اما در آخر شکست خورد. رونی مونولوگی احساسی درباره عشق دارد که به لورتا اعتراف می‌کند چقدر او را دوست دارد و تعریف او از عشق اشتباه است. او می‌گوید عشق همه چیز را نابود می‌کند و آنها کامل نیستند.


8. بیبی و جانی: رقص کثیف – Baby & Johnny: Dirty Dancing – 1987

در “رقص کثیف” اعتراف “بیبی” (“جنیفر گری” (Jennifer Grey) ) به “جانی” (“پاتریک سوویزی” (Patrick Swayze) ) محور داستان است. این امر زمانی اتفاق میفتد که بیبی، جانی را در کابینش ملاقات می‌کند. بیبی از طرز رفتار پدرش با جانی ناراحت است و جانی فکر می‌کند موقعیتش برای بیبی و خانواده‌اش مناسب نیست.

جانی می‌گوید از این که بیبی ترسی ندارد افتخار می‌کند. اما بیبی فکر دیگری دارد و می‌گوید:”بیشتر از همه از این می‌ترسم که پامو از این اتاق بذارم بیرون و دیگه نتونم تو کل زندگیم احساسی که با تو داشتمو داشته باشم.” اینجاست که یکی از رمانتیک‌ترین صحنه‌ها در رابطه آنها اتفاق میفتد.


7. آنا و ویل: ناتینگ هیل – Anna & Will: Notting Hill – 1999

“ناتینگ هیل” داستان عاشقانه‌ای دارد که هیچکس باور نمی‌کند در زندگی واقعی اتفاق بیفتد، اما همه به آن امید دارند. اما همین موضوع است که فیلم را بسیار جالب می‌کند. به قدری که ارزش آن را دارد که حتی همین حالا آن را تماشا کنید. “ویل” (“هیو گرنت” (Hugh Grant) ) در ناتینگ هیل صاحب یک کتابفروشی است و همسرش به تازگی او را ترک کرده است. یک روز، بازیگر هالیوودی “آنا اسکات” (Anna Scott)، (“جولیا رابرتز” (Julia Roberts) ) وارد کتابفروشی می‌شود. او به عنوان گردباد وارد این رابطه بی‌ثبات و پر از احساسات بی‌پاسخ می‌شود. آنا باز می‌گردد و ویل نمی‌خواهد که دوباره  آسیب ببیند. اما آنا اعتراف می‌کند جدای از شهرتش فقط یک دختر است که روبروی یک پسر ایستاده و از او می‌خواهد عاشقش باشد. و سپس شاهد یک خداحافظی غم‌انگیز خواهیم بود.


6. هیزل و گاس: بخت پریشان – 2014 – Hazel & Gus: The Fault In Our Stars

با وجود فیلم‌های عاشقانه زیادی که ساخته شده، ممکن است ندانید “بخت پریشان” یکی از بهترین اعتراف‌های عشقی را دارد. “گاس” (“انسل الگورت” (Ansel Elgort) ) به “هیزل” (“شیلین وودلی” (Shailene Woodley) ) می‌گوید چه احساسی دارد. او خیلی آرام اما با قاطعیت می‌گوید: “دوستت دارم.” مونولوگ شاعرانه‌ای که در ادامه می‌گوید، همیشه باعث می‌شود اشک از چشمان بینندگان جاری شود.

او می‌گوید می‌داند عشق مانند فریادی در خلاء بوده و فراموشی گزیرناپذیر است. در انتها، لبخند می زند و می‌گوید: “دوستت دارم، متاسفم.” هیزل هیچوقت انتظار نداشت که عاشق شود.

همچنین بخوانید: معرفی 35 فیلم غم‌انگیز عاشقانه و تأثیر گذار که با احساسات مخاطب بازی می‌کنند بخش دوم


5. جری و دوروتی: جری مگوایر – Jerry & Dorothy: Jerry Maguire – 1996

قبل از این که “تام کروز” (Tome Crusie) به عنوان بازیگر جسور ژانر اکشن هالیوود مشهور شود، با اعتراف عاشقانه‌اش در “جری مگوایر” شناخته می‌شد. “جری” (کروز) که یک مدیر ورزشی بوده و عاشقش کارش است، شغلش را از دست می‌دهد و به همراه یک مادر مجرد به نام “دوروتی” (“رنی زلوگر” (Renée Zellweger) ) شرکت خود را اداره می‌کند.

پس از این که ازدواج آن‌ها از هم می‌پاشد، جری سر عقل می‌آید و اینجاست که صحنه معروف “تو همون سلام اول “سلام” عاشقت شدم” به نمایش در می‌آید. جری اعتراف می‌کند اگر او نباشد اوضاع درست پیش نمی‌رود و این که او را دوست دارد. این که دوروتی او را کامل می‌کند و می‌گوید “از همون س”سلام” اول عاشقت شدم.”


4. الیزابت و آقای دارسی: غرور و تعصب – Elizabeth and Mr.Darcy: Pride & Prejudice – 2005

فیلم‌های زیادی از رمان “غرور و تعصب” اثر “جین آستین” (Jane Austen) که در سال 1813 منتشر شد، به عنوان فیلم، به دفعات روی پرده سینما به نمایش در آمد. بهترین اقتباسات آن فیلمی با همین نام است که در سال 2005 منتشر شد. همین که داستان پیش می‌رود “الیزابت” (“کیرا نایتلی” (Keira Knightley) ) را مشاهده می‌کنیم، زنی در زمان خود که تحت فشار قرار گرفته تا ازدواج کند. او خیلی زود با “آقای دارسی” (“متیو مک فادین” (Matthew Macfadyen) ) آشنا می‌شود و جرقه‌های بین آنها رخ می‌دهد.

اما این طبیعت رواقی و گوشه‌گیرانه رابطه خوبی را نمی‌سازد. احساسات “آقای دارسی” زمانی شکل می‌گیرد که “الیزابت” را در دشت می‌بیند و از دور به او نزدیک می‌شود. او با امید علاقه متقابل عشقش را اعتراف می‌کند و به او می‌گوید با عشقش طلسم شده و آرزو دارد هرگز از او جدا نشود.


3. کت و پاتریک: ده چیز درباره تو که ازشان متنفرم – Kat & Patrick: Ten Things I Hate About You – 1999

“ده چیز درباره تو که ازشان متنفرم” یکی از شناخته شده ترین فیلم‌های رمانتیک- کمدی است که در دهه 90 منتشر شد. این فیلم که بر اساس نمایشنامه “رام کردن زن سرکش” (The Taming of the Shrew) “شکسپیر” (Shakespeare) ساخته شده، درباره یک دختر بی‌اعصاب و یک پسر بد است. این فیلم یکی از نقش‌های منحصر به فرد “هیث لجر” (Heath Ledger) فقید در نقش “پاتریک” و “جولیا استایلز” (Julia Stiles) در نقش “کت” را دارد.

ماجرای داستان این است که “پاتریک” از کسی پول گرفته بود با “کت” قرار بگذارد تا دانش آموزی دیگر بتواند خواهرش را سر قرار ببرد. او انتظار نداشت عاشق شود. کت پس از فهمیدن خیانتش از او عصبانی می‌شود. زمانی که کت در مقابل پاتریک و کل کلاس، غزل 141 شکسپیر را به زبان خودش ادا می‌کند یکی از احساسی‌ترین صحنه‌های فیلم می‌باشد. او اعتراف می‌کند علی‌رغم کاری که پاتریک کرد هنوز دوستش دارد.


2. نوآه و الی: دفترچه خاطرات – Noah & Allie: The Notebook – 2004

“دفترچه خاطرات” یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های عاشقانه است و داستان آن هنوز هم ماندگار است. “رایان گاسلینگ” (Ryan Gosling) در نقش “نوآه” یک تعمیرکار است که عاشق دختری ثروتمند به نام “الی” (“ریچل آدامز” (Rachel McAdams) ) می‌شود. داستان بر اساس کتاب “نیکولاس اسپارکس” (Nicholas Sparks) ساخته شده، و نشان می‌دهد رابطه آن‌ها اصلاً آسان نیست.

سال‌ها پس از آن که آلیس شهر را ترک می‌کند، نوآه شکسته می‌شود و حال قرار است الی ازدواج کند. الی که هنوز به نوآه احساس دارد، به شهر باز می‌گردد. الی در زیر باران با ناراحتی از او سؤال می‌کند چرا هرگز برایش نامه ننوشت و این که این رابطه برایش تمام نشده بود. در واقع، نوآه 365 نامه نوشت و این رابطه برای او هم تمام نشده بود.

همچنین بخوانید: 13 فیلم عاشقانه که از تماشای آنها لذت خواهید برد


1. هلدن و آلیسا: به دنبال امی – Holden & Alyssa: Chasing Amy – 1997

فیلم عاشقانه “به دنبال امی” محصول سال 1997، یک صحنه عاشقانه دارد که هر کسی به آن فکر نمی‌کند. شاید دلیل آن این باشد که شخصیت اصلی داستان “آلیسا” (“جوی لورن آدامز” (Joey Lauren Adams) ) ترجیح می‌دهد با زن‌ها قرار بگذارد. “هلدن” (“بن افلک” (Ben Affleck) ) عاشق او می‌شود.

هلدن سعی می‌کند احساساتش را برای خودش نگه دارد و به عنوان یک دوست کنار آلیسا باشد. اما با گذشت زمان رابطه آنها عمیق‌تر شده و هلدن جز اعتراف چاره‌ای نمی‌یابد. چیزی که این صحنه را فوق العاده می‌کند، این است که نه بینندگان نه خود هلدن انتظار ندارند آلیسا نیز عاشق شده باشد. اما در اعتراف احساسات خالصانه زیبایی عمیقی نهفته است. از طرفی می‌توان این فیلم را مدعی کلیشه‌های منفی درباره همجنسگرایی بودن دانست، اما اگر با دید دیگری نگاه کنیم می‌توان آن را نمایشی خوب از دوجنسگرایی دانست.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم