7 سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال “دش و لی‌لی” (Dash & Lily) که باید تماشا کنید

سریالی کریسمسی درباره داستان عاشقانه دش تنها و لی‌لی خجالتی و خوشبین است که با نوشتن درباره هم در دفتر خاطراتی که میانشان رد و بدل شده، به هم نزدیک می‌شوند. این سریال از رمان “خاطرات دش و لی‌لی” نوشته “دیوید لویثن” و “ریچل کوهن” اقتباس شده است.

این دو عاشق هم شده و امیدهای و آرزوهایشان را برای هم می‌نویسند، آن هم درحالی که هرگز یکدیگر را ندیده‌اند. به همین دلیل در اینجا سریال‌های مشابه را به شما معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


7. کشف جادوگران – A Discovery of Witches – 2018

یک تاریخ دان جوان در کتابخانه‌ای یک متن جادویی یافته و متوجه می‌شود که خودش جادوگر است. زمانی که با کمک متن می‌خواهد قدرت خودش را امتحان کند با دنیای جادوگران، شیاطین و خون آشام‌ها مواجه می‌شود. وقتی با یک خون آشام که دشمن خونی‌اش است مواجه شده و عاشق او می‌شود، مشکل آغاز خواهد شد. این سریال از سه‌گانه “تمام ارواح” نوشته دبورا هارکنس اقتباس شده است.

همچنین بخوانید: 10 فیلم ترسناک جذاب و دیدنی شبیه فیلم جادوگر (The Witch) که باید تماشا کنید


6. نخبه – Elite – 2018

وقتی سه دانش‌آموز از خانواده‌های کم درآمد به مدرسه نخبه‌ها می‌روند، با بچه‌های دیگر آن مدرسه مواجه شده و قتلی در آنجا رخ می‌دهد. این سریال اسپانیایی تریلری مهیج درباره تضاد طبقاتی، دگرباش بودن و بی‌توجهی والدین است که گرچه فضای آن از “دش و لی‌لی” متفاوت بوده اما یکی از سریال‌های دیدنی است.


5. آموزش جنسی – Sex Education – 2019

داستان یک جوان منزوی و بی‌تجربه به نام اوتیس که به متخصص رابطه جنسی تبدیل شده و یک کلینیک سکس درمانی دارد تا مشکلات همکلاسی‌هایش را حل کند، چون مادرش یک سکس درمانگر است و به گفتگوی باز ایمان دارد. یک داستان صادقانه درباره مشکلات نوجوان‌ها و تأثیر رابطه جنسی در زندگی‌شان.


4. در بلوک من – On My Block – 2018

داستانی درباره چهار نوجوان باهوش و صمیمی که با مسائل دوستانه و روابط جدید زندگی نوجوانان سروکله می‌زنند. یک سریال جذاب و دیدنی که طرفداران ژانر نوجوانان باید آن را تماشا کنند.

همچنین بخوانید: 7 سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال گامبی ملکه (The Queen’s Gambit) که باید تماشا کنید


3. در جستجوی آلاسکا – Looking For Alaska – 2019

مینی سریالی از سازندگان “او.سی” (The O.C.) و “دختر سخن چین” (Gossip Girl) براساس رمان پرفروشی به همین نام از “جان گرین” درباره نوجوانی به نام مایلز هالتر که برای کسب تجربه‌های بیشتر به مدرسه شبانه روزی می‌رود. در آنجا عاشق دختری به نام آلاسکا شده و گروهی از رفقای صمیمی را شکل می‌دهد تا مراقب هم باشند. یک سریال جذاب و دیدنی با تأثیر از کتاب “جان گرین”.


2. غیرمعمولی – Atypical – 2017

وقتی سام، نوجوانی مبتلا به اوتیسم، تصمیم می‌گیرد رابطه جنسی داشته باشد آن را سر میز شام اعلام کرده و همه چیز را به‌هم می‌ریزد. در این داستان کمدی سام به دنبال یافتن دوست دختر است و روابط شخصی خانواده و خیانت مادر به پدر هم داستان را دیدنی می‌کند.


1. آنه با یک ئی – Anne with an E – 2017-2019

یک درام تاریخی براساس رمان کلاسیک “آن در گرین گیبلز” نوشته “لوسی ماد مونتگومری” درباره آنه شیرلی، یتیمی 13 ساله که اشتباه به گرین گیبلز فرستاده می‌شود، چون یک خواهر و برادر مجرد از یتیم خانه تقاضا کرده‌اند پسر یتیمی برایشان بفرستد تا در کارهای مزرعه به آنها کمک کند.

با وجود اینکه آنها پسر خواسته بودند اما از آنه استقبال کرده و به خاطر خوش‌بینی و هوش سرشار آنه از او نگه داری می‌کنند. عقاید عاشقانه آنه و داستان‌سرایی او چیزی است که آنها باید با آن کنار بیایند.

همچنین بخوانید: 5 سریال انیمیشنی جذاب و دیدنی شبیه سریال آزادی بخش (The Liberator) که باید تماشا کنید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم