25 فیلم حال خوب کن که باید ببینید

سال 2016 برای شما چه سالی بود؟ یک سال وحشتناک، درست است؟ در دنیا اتفاقات وحشتناکی افتاده است و هیچ اثری از بهبود اوضاع دیده نمی شود. در بیرون از خانه هیچ چیز جالبی وجود ندارد. پس درخانه بمانید و یکی از این 25 فیلم حال خوب کن که قطعا روحیه تان را عوض می کند را تماشا کنید.

25. آوازخوان حرفه‌ای (2012)

این فیلم یک داستان کمدی از آوازخوان های نوجوان است که در میان رقبای بسیار زیاد تلاش می کنند جایگاه خود را پیدا کنند. از بازیگران این فیلم آنا کاندریک و ریبل ویلسون هستند. این گروه آوازخوان با رقبای خود سرو کله می زنند و یک فضای کمدی و پرشور ایجاد می کنند که فیلم را به یکی از فیلم های مطرح روز تبدیل کرده است.

24. طلوع افتاب در لیت (2013)

یک فیلم موزیکال که براساس آهنگ های برادران اسکاتلندی The Proclaimers ساخته شده، این آهنگ سازان بخاطر اصرارشان برای پیاده روی های طولانی مشهور بودند. این فیلم چندان جذاب به نظر نمی آید اما حتما آن را امتحان کنید زیرا بسیار خوش ساخت است و نظرتان را عوض خواهد کرد.

23. سوپ اردک (1993)

یکی از برترین فیلم های کمدی جهان توسط برادران مارکس ساخته شده است. هیچ کدام از فیلم های آن ها موضوع سنگینی ندارند. این فیلم درباره دیکتاتوری است که به دلایل شخصی جنگی در کشور همسایه به راه می اندازد، داستانش شبیه اتفاقات امروزیست اما می شود به جای گریه کردن به آن خندید.

22. بالا (2009)

این فیلم داستان تنهایی پیرمردیست که از ابتدای داستان کودکی او و همسرش، ازدواج آن ها و سپس مرگ همسرش را میبینیم. اما در بخش دیگر داستان که تاثیر گذار تر است، دوستی یک پیرمرد دل شکسته و پسربچه تنهایی را میبینیم که باهم سفری را آغاز می کنند.

21. بیلی الیوت (2000)

نقطه اوج داستان های تاثیرگذار وقتییست که یک انسان فقیر به رویاهایش دست می یابد. رویاهایی که غیرممکن به نظر می رسیدند. این دقیقا همان اتفاقیست که دراین فیلم رخ می دهد، کودکی که در جنوبی ترین قسمت یک شهر معدنی به دنیا آمده و در شرایط سختی زندگی میکند، تصمیم می گیرد که یک رقصنده شود.

 

20. بعضی‌ها داغشو دوست دارن (1959)

نقطه قوت این فیلم اجرای آن است. بازی مریلین مونرو در این کمدی یکی از بهترین اجراهای اوست. جک لمون و تونی کرتیس دو نوازنده تهی دست هستند که برای فرار از دست گانگسترها لباس مبدل زنانه می پوشند و بعد هردو عاشق مریلین مونرو می شوند. باوجود کمدی بودن، رگه های از اندوه در فیلم به چشم می خورد، اما یک فیلم خوب همیشه نباید مثبت باشد، بلکه یک فیلم خوب فیلمیست که چشم انداز جدیدی را به شما نشان دهد.

19. بیب (1995)

حیوانات سخنگو همیشه جالب بوده اند. این درام کمدی به کارگردانی کریس نونان، داستان بچه خوکیست که نمی خواهد به غذای مزرعه دار تبدیل شود و دراین راه گوسفندان را با خود متحد می کند. این فیلم بسیار جذاب است و جلوه های ویژه جالبی دارد.

18. بزرگ (1988)

داستان پسر جوانی که آرزومی کند پیر شود و به تام هنکس تبدیل می شود. پیانوی بزرگ، آهنگ هایی درباره رولرکوستر و کوکا! این داستان به ما یاداوری می کند که همیشه باید از شرایط زندگی خود راضی بوده و برای آینده عجله ای نداشته باشیم. بازی هنکس خارق العاده است.

17. بودن و داشتن (2002)

این فیلم مستند اشک شما را در می آورد. یک معلم به نام آقای لوپز در شهر کوچکی در فرانسه، در یک سال از 200 دانش آموز با سن های مختلف مراقبت می کند. این داستان زیبا نشان می دهد که چگونه یک نفر می تواند بر زندگی چندین نفر تاثیر بگذارد.

16. راز بزرگ (1984)

یک فیلم شاد و کمدی که به شما حس خوبی می دهد. این فیلم هیچ چیز اموزنده ای برای تان ندارد. این کمدی  سال 1984 درباره یک مامور مخفیست که تلاش می کند یک دانشمند را از دست ماموران نازی نجات دهد. یک دار و دسته بزرگ که افراد خنده داری در آن دیده می شوند.

15. میس سان ‌شاین کوچولو (2006)

داستان یک خانواده ناراضی که دختر کوچکشان می خواهد در یک مسابقه زیبایی شرکت کند و به همین دلیل سفری را آغاز می کنند. در طول داستان پیوند بین اعضای خانواده محکم تر شده، و متوجه می شویم که خانواده ها با چه مشکلات عجیب و غریبی دسته و پنجه نرم می کنند اما در انتها هیچکس بهتر از اعضای خانواده که مججبورند با شما زندگی کنند، شما را نمی شناسد.

14. توتسی (1982)

داستان فیلم درباره بازیگری به نام مایکل، با بازی داستین هافمن است، که نمی تواند کاری پیدا کند بنابراین تصمیم می گیرد لباس مبدل زنانه پوشیده و نقش زنان را ایفا کند. درطول داستان اتفاقات جالبی می افتد و نگاه ما به زندگی را عوض می کند.

13. رستگاری در شائوشنگ (1994)

این فیلم یکی از آن فیلم هاییست که حتما باید تماشا کنید. یک مرد زندانی که شاهد مرگ و میر، آزار و اذیت و بی عدالتیست اما همه این احساسات بد با آزاد شدن زندانی از بین می روند.

12. داستان لوگو (2014)

برای یک ساعت داستان لگو یک داستان انیمیشن کمدی و خلاقانه است. اما بعد از یک ساعت همه چیز تغییر می کند و به یک داستان احساساتی پدر و فرزند تبدیل می شود. این فیلم هنوز هم یکی از شاهکارهاییست که مورد بی عدالتی قرار گرفته و حتی نامزد بهترین انیمیشن اسکار هم نشده است.

11. آقای اسمیت به واشنگتن می رود (1939)

مشکلات سیاسی امروز جهان زندگی همه ما را مختل کرده و ما را نسبت به سیاست بدبین کرده است. اما فیلم فرانک کاپرا به ما نشان می دهد که هنوز هم خوبی وجود دارند.

 

10. سفرهای سولیوان (1941)

این فیلم درباره کارگردانیست که از فیلم های کمدی مسخره خسته شده و تصمیم می گیرد یک فیلم موفق بسازد، بنابراین خود را شبیه یک فقیر کرده و در میان فقرا زندگی می کند. در این سفر احمقانه به این نتیجه می رسد که چیزهای مهم تری هم وجود دارند. اگر بتوانید بخندید مشکلات خود بخود حل می شوند.

 

9. جری مگوایر (1996)

کمدی کامرون کرو با بازی خوب تام کروز یکی از فیلم های موفق است. این فیلم یکی از رویاهای همه ماست که روزی کارمان را رها کرده و به دنبال آرزوهایمان برویم. این کمدی رمانتیک به ما نشان می دهد که ما یک شانس دومی در زندگی داریم که باید از آن استفاده کنیم. این فیلم یکی از بهترین فیلم هاست.

 

8. مرخصی فریس بولر (1986)

فریس بولر یکی از رویاهای همه ما را به واقعیت تبدیل می کند، اینکه برای یک روز کار یا مدرسه را رها کرده و همانطور که دوست داریم زندگی کنیم. درواقع همه ما دوست داریم این فیلم را تماشا کنیم و جای این پسر باشیم. پس یک روز را مرخصی گرفته و این فیلم را تماشا کنید.

 

7. خیابان آواز (2016)

این فیلم یکی از فیلم های موفق سال 2016 بود. یک پسر نوجوان که زندگی سختی دارد، در مدرسه هیچ دوستی ندارد، و می خواهد یک دختر بزرگ تر از خودش را تحت تاثیر قرار دهد، با یکی از بزرگ ترین دارودسته های دهه 80 آشنا می شود. آهنگ های فراموش نشدنی و اجراهای بسیار زیبا این فیلم را به یکی از فیلم های موفق تبدیل کرده است.

 

6. وقتی که هری سالی را ملاقات کرد (1989)

این داستان یک کمدی رمانتیک است. نمی توانید هیچ نقطه ضعفی در این داستان پیدا کنید. دو همکار، مگ رایان و بیل کریستال و اتفاقاتی که در مسیر عاشق شدن شان رخ می دهد. فیلمنامه نورا افران پر از لحظات شاد و خنده دار است و نقطه اوج داستان نقطه پایانی آن در شب کریسمس است. می توانید این فیلم را میلیون ها بار تماشا کنید بدون اینکه خسته شوید.

 

5. عروس شاهزاده (1987)

پدربزرگی برای نوه کوچکش داستانی را می خواند. این داستان شما را به زمان های قدیم و دنیای قصه و جادو می برد. این داستان نیز، همانند همه داستان های دیگر پر از صحنه های جادویی و پریان است که همه ما با آن آشنا هستیم.

 

4. چه زندگی شگفت‌انگیزی (1946)

خیلی ها اعتقاد دارند فیلم فرانک کاپرا فیلم موفقی نیست زیرا کل داستان درباره مردیست که می خواهد خودش را از بین ببرد. اما قسمت جالب داستان، بخش آخر فیلم است که به سراغ خانواده اش می رود، خانواده ای که دوستش دارند و منتظرش هستند.نقطه اوج داستان اینجاست و مطمئننا نمی توانید جلوی اشک هایتان را بگیرید.

 

3. آواز در باران (1952)

یک فیلم موزیکال که جین کلی عاشق دبی رینولد می شود. آواز در باران سراسر هیجان و شادیست. هیچ جایی برای ناراحتی وجود ندارد. این فیلم شما را از زندگی روزمره جدا کرده و برای 103 دقیقه در داستان جذاب فیلم غرق خواهید شد.

 

2. روز گراندهاگ (1993)

بیل ماری یک گزارشگر هواشناسی است که از تکرار روزمره خسته شده و غمگین است، تا اینکه تصمیم میگیرد جور دیگری به زندگی نگاه کند و از دیدن چیزهای کوچک شاد شود و دیگر به دنبال دلیلی برای غمگین بودن نباشد.

1. امیلی (2001)

اگر این فیلم شما را تحت تاثیر قرار ندهد پس باید بسیار عجیب باشید. این فیلم تمام چیزی را که شما می خواهید دارد. امیلی زیبا و مهربان مخفیانه به مردمی که زندگی شادی ندارند کمک می کند و مشکلات شان را حل می کند. اما از پس زندگی خودش برنمی آید تا اینکه عشق به سراغش می آید. این فیلم مانند یک رویاست، خلاقیت ژان پیر ژونه غیرقابل توصیف است و بازی آدری تتو هم که شگفت انگیز است. این فیلم بسیار لذت بخش است، حتی می تواند کابوس 2016 را بپوشاند، بدترین سال در تاریخ جهان که فقط یک جنگ جهانی کم دارد.

دیدگاه‌ها (17)

بستن فرم

 1. ناشناس

  شهریور 15, 1399

  “2016 بدترین سال در تاریخ که فقط یک جنگ جهانی کم دارد”
  2016 تون رو خریدارم

  پاسخ

 2. MaNi

  مرداد 29, 1399

  جای آپارتمان بیلی وایلدر خیلی خالی بود

  پاسخ

 3. فاطیما

  مرداد 20, 1399

  2020 رو ندیده بودی

  پاسخ

 4. کیارش

  اردیبهشت 27, 1399

  شماره 12 داستان لگو هست نه لوگو

  پاسخ

 5. محمد

  اردیبهشت 27, 1399

  جالب نیس

  پاسخ

 6. میلاد

  اسفند 22, 1398

  چرا همه ی فیلما قدیمی هستن ؟ توی سالهای اخیر فیلم حال خوب کن ساخته نشده ؟!!
  فیلم های yes man با بازی جیم کری و 7pounds با بازی ویل اسمیت هم بنظرم عالی هستن.

  پاسخ

 7. بهار

  تیر 4, 1398

  هنوز فیلمی رو پیدا نکردم که مثل when harry met sally حالم رو خوب کنه وقتی این فیلم رو دیدم تو شرایط بدی بودم و این فیلم به معنای واقعی کلمه حالم رو خوب کرد یه فیلم گرم و دوست داشتنی …..
  مرسی باببت لیست خوبتون

  پاسخ

 8. غزل

  خرداد 6, 1398

  سلام. چقدر این لیست عالی بود. ممنون. سریال حال خوب کن هم داریم؟

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به غزل

   خرداد 7, 1398

   سلام غزل جان،
   ممنون لطف داری 🌹
   سریال حال خوب که قطعا داریم منتها هنوز لیستی براش منتشر نکردیم؛ ولی حتما در آینده منتشر میکنیم 😉

   پاسخ

   • غزل در پاسخ به عباس

    خرداد 24, 1398

    آهان ممنون. امکانش هست فعلا همینجا چندتاشو بگین؟

    پاسخ

    • عباس در پاسخ به غزل

     خرداد 24, 1398

     خب چند تا نمونش:
     This Is Us
     The Office
     Friends
     New Girl
     Brooklyn Nine-Nine
     Mozart in the Jungle

     که همشون اصطلاحا حال خوب کن هستن 😊

     پاسخ

     • غزل در پاسخ به عباس

      خرداد 25, 1398

      خیـــلی خیلی ممنونم. حتما بررسیشون میکنم و یکی از بینشون انتخاب میکنم.

      پاسخ

 9. طرفدار

  خرداد 5, 1398

  از اینا هیچکدوم رو ندیدم اما پیشنهاد میکنم به این لیست ویل هایتینگ نابغه رو اضافه کنین ، بازی فوق العاده مت دیمون دیوونه تون میکنه

  پاسخ

 10. pirooz

  اردیبهشت 22, 1398

  همیشه دنبال یک سایتی میگشتم که فیلمهای منتخب و خوب که قابل تماشا هستن رو معرفی کنه
  و هزاران ساعت دنبال فیلم خوب در بین سایتها نگردم
  این پست شما همون چیزی هست که دنبال بودم
  خیلی ها دنبال این نوع معرفی هستن متشکرم
  موفق باشید

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به pirooz

   اردیبهشت 23, 1398

   سلام پیروز جان،
   ممنون لطف داری

   پاسخ

 11. pirooz

  اردیبهشت 22, 1398

  واقعا ممنونم

  پاسخ