6 قانون طراحی دکوراسیون که طبق گفته طراحان باید نادیده گرفته شوند

6 قانون طراحی دکوراسیون که طبق گفته طراحان باید نادیده گرفته شوند

6 طراح داخلی برتر که با ما درباره طراحی، از کنارهم گذاشتن وسایل تا طرح های عجیب و غریب صحبت کردند، اعتقاد داشتند که 6 قانون طراحی وجود دارد که آن ها نادیده شان می گیرند و سپس دلیل اینکه چرا می توان این قوانین را کنار گذاشت، را نشان دادند.

قانون اول: تابلوهای هنری را در مرکز قرار دهید

” من دوست دارم تابلوهای هنری را به این دلیل استفاده کنم که همان حسی را که دنبالش هستم ایجاد کنند، نه همان چیزی که انتظار می رود، نه اینکه درست بالای مبل و در مرکز دیوار باشد. گاهی اوقات ترجیح می دهم این تابلوها را از مرکز خانه بردارم زیرا این تقارن و هماهنگی یک حالت خنثی و سرد ایجاد می کند. در تصویر بالا، تابلوی نقاشی بزرگی را میبینید که در سمت چپ مبل نصب شده تا توجه فردی را که از راهرو وارد هال پذیرایی می شود را جلب کند. ”

قانون دوم: هر اتاقی باید فقط طبق یک سبک چیده شود

“هیچوقت دوست ندارم در یک فضا فقط یک سبک را بکار ببرم. دوست دارم اتاق هایم باسلیقه و مرتب چیده شوند اما درعین حال سبک مدرن و سنتی را درکنارهم بکار ببرم، مثل اتاق کار بالا، که یک حالت صمیمانه و شخصی بوجود آورده است. ”

قانون سوم: فلزات باید باهم هماهنگ باشند

“خیلی ها اعتقاد دارند فلزات یک فضا باید باهم هماهنگ باشند. با این که دوست ندارم قوانین را تغییر دهیم، اما این قانون را دنبال نمی کنم. دراین آشپزخانه، نیکل براق سینک ظرفشویی با هود مسی هماهنگ شده استفاده شده تا ظاهر بهتری را ایجاد کند. اما درکنارهم بسیار هماهنگ اند و ظاهر خوبی ایجاد کرده اند، که مهم تر از دنبال کردن قوانین است. ”

قانون چهارم: فضاهای میانی به طراحی نیاز ندارند

“دراین تصویر خانه روستایی دنیس کوئید را می بینید که با طراحی فضای پاگرد، سعی کردیم فضای خوبی ایجاد کنیم. چراغ ها در یک سمت دیوار و پرتره روی دیوار در سمت دیگر است. با  قرار دادن یک آینه هنری، صندلی آفریقایی، میز محراب چینی و جاشمعی های قرن 19، فضای زیبایی را بوجود آوردیم. قانون ما این است: ‘ رنگ ها را تغییر ندهید، فقط بافت طراحی را عوض کنید،’ و ما هم در اینجا از همین قانون استفاده نمودیم.”

قانون پنجم: چوب‌های مختلف را باهم استفاده نکنید

“یکی از قوانین طراحی این است که چوب های مختلف را نباید ترکیب کرد. بااین حال تیم ما عاشق شکستن این قانون اند. مثلا در این تصویر، در معماری اتاق پذیرایی دو نوع چوب تیره و روشن استفاده شده است. ماهم دومیز تودرتوی دو رنگ اضافه کردیم تا به فضای اتاق عمق بیشتری بدهیم: چوب گردو با کف پوش چوبی قهوه ای هماهنگ است و چوب عاجی رنگ هم در کنار رنگ کرم مبل، یک حالت درخشان و آرام ایجاد می کند. علاوه براین ما از ترکیب فلزات مختلف هم نمی ترسیم، همانطور که میبینید لوستر برنج عتیقه را با تزئینات دیگر فلزی و طلایی اتاق، هماهنگ کرده ایم. ترکیب فلزات و چوب های مختلف یک حالت جدید به فضا می بخشد. ”

قانون ششم: همه چیز باید هماهنگ باشد

“شاید در نگاه اول فرد قانون شکنی به نظر نرسم. همه طراحی های من را کلاسیک، سنجیده و ظریف می دانند. بااین حال هیچوقت طبق قوانین طراحی نکرده ام. همیشه وسایل را باهم ترکیب کرده ام؛ دوست دارم فضای سنتی را با آثار مدرن ترکیب کنم؛ و اعتقاد دارم که باید اطراف خود را با چیزهایی که دوست دارید تزئیین کنید، نه اینکه صرفا به این دلیل که با بقیه وسایل هماهنگ هستند. مثلا دراین اتاق پذیرایی که تقریبا به سبک سنتی چیده شده، قسمت نوشیدنی را به صورت یک فضای شیشه ای که کل دیوار، از کف تا سقف را می پوشاند، طراحی کردم، زیرا مشتری ام عاشق نوشیدنی های مختلف است. “

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم