معرفی بهترین فیلم‌های کوتاه ژانر ترسناک که باید تماشا کنید

در سال‌های اخیر یوتیوب فیلم‌های بامزه مختلف نمایش داده است. با این حال می‌توانید ترسناک‌ترین فیلم‌های ترسناک کوتاه را هم در آنجا تماشا کنید. هرروزه صدها فیلم‌های کوتاه ترسناک، ساخته کارگردان‌های مطرح تا دانشجویان کالج، در یوتیوب نمایش داده می‌شود که ما برای هالووین ترسناک‌ترین آنها را به شما معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


15. کارخانه چترسازی – 2013 – The Umbrella Factory

کریپت تی وی یکی از کانال‌های یوتیوب است که فیلم‌های ترسناک مختلف پخش می‌کند. اگر اشتراک این کانال را دریافت کنید می‌توانید بهترین فیلم‌های ترسناک کوتاه را تماشا کنید.

“کارخانه چترسازی” یکی از فیلم‌های دست کم گرفته شده این کانال در ژانر انیمیشن و کمدی سیاه است که از داستان “پنجه میمون” اقتباس شده است. یک فیلم کوتاه و دیدنی که می‌توانید آغازگر فیلم‌های ترسناک بعدی باشد، اما تنها اثر ترسناک کریپت تی وی نیست.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های کوتاه تاریخ سینما در ژانر تجربی


14. درخت توس – The Birch – 2016

یکی از فیلم‌های دیگر کریپت تی وی با هیولاهای تماشایی که یکی از بهترین موجودات فیلم‌های ترسناک را نشان می‌دهد. داستان فیلم درباره پسرکی است که به دنبال انتقام است و بنابراین جنگل را بیدار می‌کند شخصیت‌های این فیلم بیننده را به یاد فضای فیلم “قله‌ای به رنگ خون” (Crimson Peak) دل تورو می‌اندازد. طرفداران موجودات سنتی از این فیلم استقبال می‌کنند.


13. نگاه کن-ببین – Look-See – 2017

اگر به دنبال فیلم‌های ترسناک‌تر کریپت تی وی هستید باید این مجموعه فیلم کوتاه را تماشا کنید که شما را به لرزه می‌اندازد. فیلم موجوداتی اسلندرمن مانند با دندان‌های تیز و پنجه‌های بلند دارد که قربانی‌های خود را غیب می‌کنند. این موجودات نماد غم می‌باشند که فوراً قربانی را خورده و اسکلتشان را به جا می‌گذارند. بنابراین این فیلم‌ها تصویر جدیدی از آسیب را نشان می‌دهند.


12. انجیل بک واتر – The Backwater Gospel – 2011

یک فیلم کوتاه ترسناک انیمیشن با جزئیات فراوان که می‌تواند برای طرفداران دیدنی باشد. جوکر زمانی گفت: “وقتی تاریکی هجوم بیاورد حتی افراد متمدن هم یکدیگر را قورت می‌دهند…”. این فیلم کوتاه جلوه‌های بصری بالایی دارد. زمانی که موجودی به نام آندرتیکر که نماد مرگ است، به شهر باک واتر می‌آید تا روحی را تسخیر کند، داستانی خشن و ترسناک شکل می‌گیرد. حتی مذهب هم نمی‌تواند این شهر را نجات دهد.


11. هرگز تنهایی قدم نزن – Never Hike Alone – 2017

یک فیلم ترسناک دیدنی و کوتاه با الهام از داستان “جمعه سیزدهم” (Friday the 13th) که به ریشه جیسون ورهیز پرداخته و در عین حال او را به عصر مدرن می‌آورد، آن هم بدون اینکه به بازسازی “مایکل بی” (Michael Bay) نیاز باشد. درحالی که ساختار فیلم معمولی است، و فضای آن یادآور فیلم‌های اسلشر نیست، اما دیدنی بوده و سیکوئل آن به نام “هرگز در برف قدم نزن” (Never Hike in the Snow) نیز ساخته شده است.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های کوتاه تاریخ سینما در ژانر مستند


10. 2 صبح: مرد لبخند بر لب – 2am : The Smiling Man – 2013

سایت CreepyPastas به موضوعات بحث برانگیزی مانند اسلندرمن می‌پردازد اما فیلم‌هایی مانند “2 صبح: مرد لبخند بر لب ” و بدنه ترسناک آن توانستند تماشاگر را راضی کنند. فیلمی محصول سال 2013 به کارگردانی “مایکل ایوانز” (Michael Evans)، که سبک روایی ترسناکی دارد. “پل فالتز” (Paul Foltz) با اجرا در نقش مرد لبخند بر لب توانسته با میمیک و حرکات خود تماشاگر را بترساند.


9. دوربین پلیس – The Cop Cam – 2016

بدون شک “پروژه جادوگر بلر” (The Blair Witch Project) یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های ترسناک ساخته شده است که با سبک مستندگونه سبک جدیدی را به فیلمسازان معرفی کرد. این فیلم سبکی را به دنیای سینما معرفی کرد تا فیلمسازان بدون هزینه گزاف ترسناک‌ترین فیلم‌های ممکن را بسازند.

“دوربین پلیس” این سبک را با سبک بازی ویدیویی ترکیب می‌کند تا ماجرای یک خانه متروک را نشان دهد. شاید فیلم داستان محور نباشد اما برای طرفداران فیلم‌های ترسناک مستندگونه ایده آل است.


8. بلادی مری – Bloody Mary – 2016

داستان‌ها و افسانه‌های بلادی مری همیشه شنیدنی بودند و نسل به نسل نوجوانان سراسر جهان را می‌ترساندند. با این حال در این فیلم محصول سال 2016 “الکساندر رانبرگ” (Alexander Ronnberg) داستان دیگری از بلادی مری را روایت می‌کند که نبود جلوه‌های صوتی در آن نقش مهمی دارد.

حرکات دوربین، کلیشه‌های ترسناک و دیگر عناصر فیلم تجربه به یادماندنی را در اختیارتان می‌گذارد.


7. پرنده اسیر – The Captured Bird – 2012

این فیلم از “جووانکا واکوویک ” (Jovanka Vucovic) بهترین فیلم از نظر جلوه‌های بصری در این لیست است. فیلمی با ساختاری معصومانه و زیبا و فضایی تاریک که “گی‌یرمو دل تورو” (Guillermo Del Toro) تهیه کننده آن بود.

توجه به جزئیات داستان‌های “اچ پی لاوکرفت”، تیم تولید قوی و طراحی قوی موجودات داستان، از دلایل موفقیت این اثر هستند. یک اثر موفق با فضایی تسخیرکننده، جلوه‌های خیره کننده و اجراهایی فوق العاده که طرفداران دل تورو باید آن را تماشا کنند.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های کوتاه تاریخ سینما در ژانر علمی-تخیلی


6. روی مرا بپوشان – Tuck Me In – 2014

این فیلم ثابت می‌کند با عناصر و کلیشه‌های آشنا هم می‌توان بیننده را ترساند. فیلمی به کارگردانی “ایگناسیو رودو” (Ignacio F. Rodo) و یکی از گزینه‌های کوتاه این لیست، که به راحتی می‌تواند با یک فیلم بلند رقابت کند.

اجرای پدر و پسر اوج داستان را ترسناک کرده و پایان فیلم هم در عین قابل پیشبینی بودن تاثیرگذار است. با این حال سؤالات زیادی را بی جواب گذاشته و تفسیر را به عهده مخاطب می‌گذارد.


5. ندیمه – The Maiden – 2016

فیلمی از “نفرین لیورونا” (The Curse Of La Llorona)، کارگردان “مایکل چاوز” (Michael Chaves) و “احضار 3” (Conjuring 3)، که تمام انتظارات شما را از یک فیلم بلند هم برطرف می‌کند. داستان ترسناک فیلم درباره خانه‌ای تسخیرشده که به فروش رفته مرز میان طنز و وحشت را کمرنگ می‌کند.

جلوه‌های ویژه ترسناک و پایان فیلم تأثیر کمدی خود را ایجاد می‌کند. یک فیلم دیدنی با اجراهای خوب که برای طرفداران دنیای “احضار” هم دیدنی است.


4. ماما – Mama – 2013

فیلمی به نویسندگی و کارگردانی “اندی موسکیتی” (Andy Muschietti)، کارگردان فیلم‌های “موجود” (It)، که به خاطر خوش ساخت بودن و فضای ترسناکش به فیلم بلند تبدیل شد. کارگردان فیلم با وجود دو شخصیت خواهر توانست داستان ترسناک خوبی را به نمایش بگذارد.

برخی طرفداران این نسخه را از نسخه بلند آن ترسناک‌تر می‌دانند و معتقدند تصویر خلاصه شده این شخصیت ترسناک‌تر و به یادماندنی‌تر است.


3. برداشت پاییزی – Autumn Harvest – 2014

فیلمی به کارگردانی “فردریک اس.هانا” (Fredrik S. Hana) درباره جستجوی یک مرد تنها به دنبال عناصر ترسناک که خالی از دیالوگ بوده و به صورت سیاه و سفید ضبط شده است.

به تدریج می‌بینیم که خشونت به همراه داستان تراژدی و اجرای شخصیت اصلی فیلم را تماشایی می‌کند. یکی از به یادماندنی‌ترین آثار ترسناک که تحسین برانگیز بوده و پایان تلخی دارد.


2. چراغ‌ها خاموش – Lights Out – 2013

در سال 2013، “دیوید اف.سندبرگ” (David F. Sandberg) نویسنده و کارگردان که در آن زمان گمنام بود، با این فیل همه را به چالش کشید که نه تنها در رقابت پیروز شد، بلکه سندبرگ را به همه معرفی کرد. این فیلم در سال 2016 به یک فیلم بلند بدل شد. فیلمبا بودجه کم ساخته شد و با تکیه بر ترس و فوبیاهای رایج توانست تجربه ترسناکی را به اشتراک بگذارد.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های کوتاه تاریخ سینما در ژانر ترسناک


1. زایگوت – Zygote – 2017

“نیل بلومکمپ” (Neil Blomkamp) که برای ساخت فیلم “منطقه ۹ ” (District 9) شهرت دارد تصمیم گرفت از دنیای هالیوود فاصله بگیرد و با راه اندازی استودیوی شخصی خود فیلم‌های کوتاه بسازد که بعداً با الهام از آنها به فیلم‌های بلندش ادامه دهد. درنتیجه فیلم ترسناک علمی-تخیلی “زایگوت” را داریم که یادآور “موجود” (Alien) و “بیگانه” (The Thing) است.

این فیلم کوتاه به بلومکمپ این فرصت را داد تا ایده‌های خودش را امتحن کند. فیلمی پرتنش با کارگردانی بااستعداد که توانست نظر مخاطب را جلب کرده و در صدر لیست قرار بگیرد.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم