ترسناک‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما با محوریت شیوع ویروس که باید تماشا کنید

فیلم‌ها با موضوع شیوع ویروس معمولاً می‌توانند در بین ترسناک‌ترین‌ها قرار گیرند. در این جا برخی از ترسناک‌ترین آنها را معرفی خواهیم کرد.

هر فیلم ترسناک به گونه‌ای به یک دشمن نیاز دارد. این دشمن می‌تواند یک هیولای وحشتناک باشد که می‌خواهد شهر را نابود کند، یا یک قاتل فراری و یا روحی بدجنس که سعی دارد به شخصت های اصلی داستان صدمه بزند، در هر صورت باید چیزی وجود داشته باشد که بیننده را به ترس وا دارد. در برخی فیلم‌ها شیوع ویروسی مرگبار که راه خود را به جامعه باز می‌کند، عنصر ترس می‌باشد.

فیلم‌های با موضوع ویروس بسیار ترسناک هستند چرا که امکان وقوع آنها وجود دارد. در حالی که همه به ارواح و هیولاها اعتقاد ندارند، اما امکان دارد ویروسی کشنده شیوع یابد و زندگی افراد کره زمین را تحت تأثیر قرار دهد. در اینجا برخی از بهترین فیلم‌ها با موضوع ویروس‌های مرگبار را برایتان آماده کرده‌ایم. با پروشات همراه باشید.


15. دیوانه‌ها – The Crazies – 2010

“دیوانه‌ها” در سال 2010 منتشر شده و از فیلمی با همین نام، محصول سال 1973 بازسازی شده است. داستان فیلم در شهری خیالی به نام “آیوا” اتفاق میفتد که در آن مردم با مبتلا شدن به ویروسی خاص رفتارهای عجیب و خشن از خود بروز می‌دهند. وقتی شهروندان علایم این بیماری را از خود نشان دادند، ارتش شهر را قرنطینه کرده و ارتباط مردم با دنیای بیرون را قطع کرد.

داستان درباره چهار نفر است که سعی دارند بدون دستگیر شدن توسط ارتش و مبتلا شدن به بیماری از شهر خارج شوند.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های زامبی که شاید تا به حال ندیده باشید


14. ناقلان – Carriers – 2009

“ناقلان” فیلمی است که ویرانی‌های یک ویروس واگیردار را به تصویر می‌کشد و نشان می‌دهد حتی در زمان گرفتاری نیز انسان‌ها می‌توانند به موجودات ترسناکی تبدیل شوند. در این دنیا، ویروس بیشتر جمعیت را از بین برده است. اما، گفته شده مکانی امن وجود دارد که افراد با رسیدن به آن می‌توانند خود را قرنطینه کرده و تا زمان تمام شدن شیوع ویروس، در امان بمانند.

این فیلم درباره گروهی از افراد است که در تلاشند به آن منطقه برسند، اما در بین راه دیگر افراد را ملاقات می‌کنند که نا امبدانه دست به هر کاری می‌زنند تا نجات پیدا کنند. با این که ویروس کار خود را انجام می‌دهد، اما این انسان‌ها هستند که یکدیگر را از بین می‌برند و این چیزی است که واقعاً بیننده را می‌ترساند.


13. تب کابین – Cabin Fever – 2002

“تب کابین” در سال 2002 منتشر شده و یک فیلم کمدی- ترسناک است که اولین تجربه کارگردانی “الی راث” (Eli Roth) می‌باشد. پس از این فیلم “راث” کارگردانی، فیلمنامه نویسی و تهیه کنندگی فیلم‌های زیادی از جمله “مسافرخانه” (Hostel)، “هفت آیین” (The Sacrament)، “آخرین جن‌گیری” (The Last Exorcism) و “تق تق” (Knock Knock) را بر عهده گرفت.

داستان فیلم درباره دوستانی است که تصمیم گرفته‌اند آخر هفته خود را در کابینی در جنگل بگذرانند. متاسفانه راه پیدا کردن مقداری آب آلوده به کابین، باعث می‌شود آخر هفته‌شان جالب و آرام نشود. این آب آلوده به ویروسی است که گوشت بدنشان را می‌خورد.


12. کوری – Blindness – 2009

“کوری” فیلم بسیار ترسناکی است چرا که ویروس موجود در این فیلم، باعث می‌شود افراد بینایی خود را از دست بدهند. البته، این کار وحشتناک است چرا که کل دنیا بینایی خود را از دست خواهند داد، و دیدن عکس العمل نشان دادن افراد بسیار جالب توجه می‌باشد.

ستارگان زیادی در این فیلم نقش آفرینی کرده‌اند از جمله “جولیان مور” (Julianne Moore) و “مارک رافلو” (Mark Ruffalo) که سعی می‌کند داستان را به واقع گرایانه ترین شکل ممکن به تصویر بکشد. این موضوع ترسی که مردم احساس می‌کنند را به خوبی نشان داده و باعث می‌شود سعی کنید خود را جای آنها بگذارید. همین است که وحشت آن را افزایش می‌دهد.


11. پانتی پول – Pontypool – 2008

“پانتی پول” در سال 2008 ساخته شده و ویروس موجود در آن بسیار خاص و جالب می‌باشد. کل داستان در یک ایستگاه رادیویی اتفاق میفتد و درباره یک دیجی رادیویی، دستیارش و مهمان‌هایشان می‌باشد. وقتی زنی به آنجا حمله کرده و مدام یک سری چیزاها راتکرار می‌کند، آن‌ها کنجکاو می‌شوند بدانند در دنیای بیرون چه اتفاقی افتاده است.

دیجی متوجه می‌شود ویروسی در دنیای بیرون پخش شده که افراد با تکرار کردن یک سری کلمات انگلیسی به زامبی تبدیل شده و وقتی کاری کنند شخصی دیگر این حرف‌ها را تکرار کند، می‌توانند زندگی خود را پس بگیرند. تنها کاری که دیجی باید انجام دهد این است که کلمات ویروسی را پیدا کرده و از تکرار کردنشان خودداری کند، در این صورت می‌تواند زنده بماند.


10. فرزندان انسان – Children Of Men – 2006

در بین فیلم‌های ترسناک با موضوع شیوع ویروس، “فرزندان انسان” یکی از نمونه‌های قوی است که بسته به طرز تفکرتان می‌تواند برایتان فوق العاده باشد. این فیلم 18 سال پس از شیوع یک ویروس را نشان می‌دهد و مشکلات آن را به تصویر می‌کشد. با وجود اوضاع بد، هنوز رگه‌هایی از امید در این دنیا وجود دارد.

به دلیل شیوع یک ویروس 18 سال است که هیچ فرزندی به دنیا نیامده است. به همین دلیل دنیا در حال از بین رفتن است تا این که یک زن باردار می‌شود، و بارقه‌ای از امید پدید می‌آید.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های ترسناک درباره زامبی ها


9. در شب می‌آید – It Comes At Night – 2017

“در شب می‌آید” در سال 2017 منتشر شده و اوضاع پس از شیوع یک نوع ویروس را نشان می‌دهد. به جای نشان دادن همه گیر شدن ویروس و سپس درمان شدن آن، داستان بر دو خانواده‌ای که در میان تنها بازماندگان قرار دارند تمرکز دارد و جامعه پس از شیوع ویروس را نشان می‌دهد.

در این دنیای خطرناک خانواده‌ها باید در اعتماد به افراد مراقب بوده و هر کسی را به خانه خود راه ندهند. این فیلم نشان می‌دهد که چقدر مهم است پس از شیوع ویروسی همه گیر هوشیار و ایمن بمانیم و همچنین نشان می‌دهد که خطر می‌تواند بین خودی‌ها نیز باشد.


8. شیوع – Contagion – 2011

“شیوع” فیلمی درباره ویروسی کشنده می‌باشد که در سال 2011 منتشر شد و واقعاً وحشتناک است چرا که بسیار واقع گرایانه می‌باشد. در بسیاری از فیلم‌ها مبتلا شدن به ویروس باعث می‌شود فرد به یک زامبی یا هیولایی ترسناک تبدیل شود، که در واقع اصلاً واقع گرایانه نیست. این موضوعات نیز وحشت آور هستند، اما “شیوع” به جنبه دراماتیک و هیجانی کار می‌پردازد اما به اندازه فیلم‌های زامبی محور ترسناک نیز می‌باشد.

داستان درباره زنی به نام “بث” است که به تازگی از سفری کاری به خانه بازگشته و حال و روز خوبی ندارد. او فکر می‌کند این موضوع به دلیل خستگی پس از پرواز است و تصمی می‌گیرد استراحت کند، اما وقتی پس از چند روز به طور مشکوکی از دنیا می‌رود، همسرش با سوالاتی بی جواب روبرو می‌شود. وقتی افراد دیگر با همان نشانه‌ها مواجه می‌شوند، مشخص می‌شود واقعاً مشکلی پیش آمده است.


7. آنفولانزا – Flu – 2013

این فیلم درباره ویروسی است که شهر بوندانگ را آلوده کرده و باعث می‌شود کل شهر قرنطینه شد. کسانی که به این بیماری مبتلا می‌شوند تنها دو روز زنده می‌مانند، آن‌ها با مشکلات تنفسی مواجه شده و خون سیاه بالا می آورند که صحنه‌های دلخراشی را رقم می زند.

هیچکس حق ندارد از شهر خارج شود و وقتی مشکلات بیشتر و بیشتر می‌شوند، شورشی برپا می‌شود. این فیلم قطعاً هدف‌هایی سیاسی داشته و با وحشت خالص از مرگ پر شده است. “آنفولانزا” قطعاً فیلمی ترسناک می‌باشد.


6. 28 روز بعد – ۲۰۰۲ – 28Days Later

“28 روز بعد” در سال 2002 ساخته شد و یک ماه پس از آن که یک فعال حقوق حیوانات بدون آن که بداند ویروسی مرگبار بر روی یک شامپانزه تست شده و او به آن مبتلا است، او را از آزمایشگاه آزاد کرد، منتشر شد. داستان یک ماه پس از این موضوع اتفاق میفتد، که در آن مردی از کما خارج شده و متوجه می‌شود شهرش کاملاً ویران شده و مردم با ابتلا به ویروس به هیولاهایی وحشتناک تبدیل شده‌اند.

در حالی که او سعی دارد از دست افراد مبتلا فرار کند، با چند بازمانده آشنا می‌شود. این بازماندگان با هم، سعی می کننند برای خود مکانی امن پیدا کنند.

همچنین بخوانید: معرفی 10 فیلم زامبی محور شبیه فیلم 28 روز بعد (28 Days Later) که باید تماشا کنید


5. قرنطینه – Quarantine – 2008

 

“قرنطینه” در سال 2008 منتشر شد و درباره یک گزارشگر و گروه فیلمبرداری اوست که می‌خواهند درباره آتشنشان هایی که در شب کار می‌کنند، گزارشی تهیه کنند. چیزی که قرار بود گزارشی دلگرم کننده باشد، پس از دریافت تلفنی از یک آپارتمان که صدای جیغ از آن به گوش می‌رسد، به یک کابوس تبدیل می‌شود.

وقتی آنها به آپارتمان می‌رسند، آتشنشانان و اعضای فیلمبرداری منبع صدای فریاد را شناسایی می‌کنند؛ صدا از پیرزنی بود که با خشم به آنها حمله می‌کند. پس از آن که مشخص می‌شود ویروسی در این منطقه پخش شده، آتشنشان ها و گروه فیلمبرداری در آپارتمان حبس می‌شوند، تا راهی برای این خطر بزرگ پیدا شود.


4. من افسانه هستم – I Am Legend – 2007

“من افسانه هستم” در سال 2007 منتشر شد و از رمانی با همین نام محصول سال 1954 اقتباس شده است. در این فیلم “ویل اسمیت” (Will Smith) نقش یک مأمور تجسس ارتش به نام  “رابرت نویل” (Robert Neville) را بر عهده دارد که پس از که شیوع ویروسی مرگبار به تنهایی در نیویورک زندگی می‌کند، چرا که ساکنان شهر برای مواجه نشدن با ویروس و دوری از آن مجبور شدند آنجا را ترک کنند.

این ویروس زمانی ساخته شد که دانشمندان در حال تلاش برای ساختن درمانی برای سرطان بودند. داستان درباره نویل است که وقتی متوجه می‌شود در برابر این ویروس مصون است، به تنهایی سعی می‌کند زنده بماند و به دنبال درمانی برای آن می‌باشد.


3. 12 میمون – ۱۹۹۵ – 12Monkeys

“12 میمون” یک فیلم دیگر با محوریت ویروس است که “بروس ویلیس” (Bruce Willis) در آن نقش اصلی را برعهده دارد. کاراکتر او “کول” (Cole) یک زندانی است که به گذشته فرستاده می‌شود. او در اصل از در سال 2035 زندگی می‌کند که در این زمان به دلیل شیوع ویروسی مرگبار، انسان‌ها زیر زمین زندگی می‌کنند.

همه چیز به “کول” بستگی دارد تا درمان را پیدا کرده و از وقوع این مشکلات جلوگیری کند. فضای آینده‌ای که در سال 2035 به تصویر کشیده می‌شود، بسیار زیبا بوده و فضای متروک و ویران شده شهری را به خوبی نشان می‌دهد.


2. جنگ جهانی زد – World War Z – 2013

“جنگ جهانی زد” در سال 2013 منتشر شد و بر اساس رمانی با همین نام و محصول سال 2006 ساخته شده است. در این فیلم “برد پیت” (Brad Pitt) در نقش “گری” (Gerry) یک بازرس ملی است که مأموریت دارد به دنیا سفر کند تا برای درمان ویروسی عجیب که مردم را به زامبی تبدیل می‌کند، راهی پیدا کند، آن هم قبل از این که خیلی دیر شود.

این فیلم ترکیبی از ژانر آخر الزمان زامبی‌ها و اکشن است. شخصیت اصلی دنیا را سفر می‌کند تا منبع این ویروس را پیدا کرده و قبل از این که با تبدیل شدن انسان‌ها به زامبی، سیاره نابود شود، راه حلی برای آن پیدا شود.


1. کانتراکتد – Contracted – 2013

این فیلم در سال 2013 منتشر شد و پس از آن که زنی در یک جشن مورد آزار قرار می‌گیرد، رفتارها و حالت‌های عجیبی از خود بروز می‌دهد. “کانتراکتد” از دیگر فیلم‌های با محوریت ویروس متفاوت است، چرا که در آن ویروس تعداد زیادی از افراد را مبتلا نمی‌کند، اما با این حال همچنان وحشتناک می‌باشد.

در سال 2015 قسمت جدیدی با نام “کانتراکتد: فاز 2” (Contracted: Phase II) منتشر شد و وقایع پس از قسمت اول را روایت می‌کند. در این قسمت یکی از کاراکترهای قسمت اول ر مشاهده می‌کنیم که تلاش می‌کند درمانی برای ویروس پیدا کند.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های زامبی سال 2019-2020 کدام اند؟


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها

بستن فرم