10 نکته موردانتظار در فصل 4 انیمه “حمله به تایتان” (Attack On Titan)

سریال “حمله به تایتان” با پخش فصل چهارم در ماه دسامبر امسال به پایان می‌رسد و داستان مبارزه بشریت با تایتان‌ها را پایان می‌بخشد. از زمان حمله تایتان به دیوار ماریا و تغییر در زندگی ارن، آرمین و میکاسا، آن‌ها متوجه شدند که تایتان ها از کجا آمده و سرانجامشان چیست، گرچه پیش از شکست انها باید راه طولانی را طی کنند.

طرفداران مانگا ممکن است پایان سریال را بدانند، اما طرفداران انیمه نمی‌دانند در فصل جدید باید منتظر چه باشند. در اینجا 1- نکته موردانتظار در فصل 4 “حمله به تایتان” را به شما معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. شکاف زمانی

طرفداران مانگای “حمله به تایتان” می‌دانند داستان به آینده رفته و مبارزه در منطقه شینگانشینا را نشان می‌دهد. ظاهراً فصل چهارم به این موضوع می‌پردازد. تریلر ارن مسن و رینر ریش دار را نشان می‌دهد، پس حتماً شکاف زمانی رخ داده و لابد بقیه اتفاق‌ها هم تکرار می‌شود.

از آنجاییکه فصل چهارم در بیست قسمت ارائه می‌شود، پس احتمالاً شاهد این شکاف زمانی خواهیم بود. وگرنه امکان چنین پیشرفتی وجود ندارد.

همچنین بخوانید: رتبه بندی برترین قسمت های انیمه حمله به تایتان (Attack on Titan)


9. تغییر دیدگاه

مانگای “حمله به تایتان” در کنار شکاف زمانی دیدگاه رینر و همراهانش را به تصویر می‌کشد. تریلر این فصل نشان می‌دهد که در این قسمت‌ها با دوستان، خانواده و جانشین رینر روبرو می‌شویم. بنابراین پیش از پایان انیمه باید با زندگی در مارلی هم آشنا شویم.

از آنجاییکه ظاهراً باید در این فصل کوتاه اتفاق‌های مختلفی بیفتد، نمی‌دانیم چقدر از آن صرف مارلی می‌شوید. با این حال هنوز از تریلر می دانیم که در آنجا الدین ها را دیده و رینر را در حال بازگشت به خانه می‌بینیم.


8. شخصیت‌های جدید

باوجود تغییر دیدگاه، طرفداران در فصل چهار “حمله به تایتان” شخصیت‌های جدیدی می‌بینند. دخترعموی رینر و دوستانش از جمله چهره‌های فصل چهارم خواهند بود. آن‌ها در مارلی زندگی کرده و می‌خواهند نسل بعدی مبارزان تایتان باشند.

این نسل جوان‌تر در پایان انیمه دست داشته و شاید از ارن و رینر هم بهتر ظاهر شوند.


7. جهانی بزرگ‌تر

حالا که از دنیای “حمله به تایتان” صحبت شد باید بگوییم پایان فصل سوم نکات مهمی را نشان داد، از جمله مفهوم مارلی و الدیا و تلاش ارن و دوستانش برای رفتن به آن سوی دیوار.

خوانندگان مانگا می‌دانند که این آغاز این دنیای بزرگ است و اگر انیمه هم مانگا را دنبال کند، در قسمت‌های بعدی دنیای بزرگ‌تری را نشان می‌دهد.


6. آن سوی دیوار

در قسمت‌های بعدی الدیا و مارلی شاهد جنگ بوده و نبردهای مختلف رخ می‌دهد. دیگر نمی‌تواند ارن را بیش از این از برتولت و رینر دور نگه داشت، همه چیز پیشرفت کرده و تکنولوژی ارتقا می‌یابد.

در فصل چهارم شاهد آماده سازی طرفداران برای مبارزه در جنگ خواهیم بود. در اینجا الدیا هم قوی‌تر از قبل می‌شود. با وجود اسکات و هیستوریا، تمدن آن سمت دیوار آنقدر پیشرفت می‌کند که با آغاز جنگ برای مارلی تهدید محسوب شود.

همچنین بخوانید: ۶ انیمه سینمایی جذاب و دیدنی از ۶ سال اخیر که حتما باید تماشا کنید


5. مرگ شخصیت‌های مهم

با آغاز جنگ و پایان داستان، می‌توانیم در فصل چهارم شاهد مرگ شخصیت‌های مهم باشیم. مانگا گرچه به پایان نرسیده اما تا به اینجا مرگ برخی از شخصیت‌های مهم را نشان داده، بنابراین احتمالاً انیمه هم همین مسیر را پیش برود.

همچنین احتمالش است که پیش از پایان رسمی مانگا تراژدی‌های دیگری رخ دهد. مسلماً تصور به پایان رسیدن انیمه ای مانند “حمله به تایتان” بدون چند مرگ مهم سخت است، مگر نه؟


4. ارن خون‌خوارتر

خوانندگان مانگا می‌دانند که ارن در فصل سوم به مسیر تاریک‌تری وارد شد و احتمالاً در ادامه همینطور باشد. این سریال هرگز از نمایش جنبه‌های تاریک شخصیت‌ها نترسیده و احتمالاً مانگا و انیمه ارن را خونخوارتر نشان دهند.

همچنین احتمالش وجود دارد که در قسمت‌های پایانی برخی از اعمال ارن فاش شوند. با این وجود طرفداران می‌توانند در انتظار تغییرات بزرگ‌تر باشند. بنابراین او در پایان سریال احتمالاً ضدقهرمان یا ویلن خواهد بود.


3. بازگشت مهره اصلی

همه کسانی که تصور می‌کردند “حمله به تایتان” آنی لئونهارت را فراموش کرده، از دیدن دوباره این داستان حیرت زده می‌شوند. در حقیقت مانگا و تریلر فصل چهارم آنی را در یخ و آرمین را در حال زانو زدن در مقابل او نشان می‌دهد.

این برای طرفداران خبر خوبی است چون نشان می‌دهد نویسنده این داستان را فراموش نکرده است. این موضوع پایان داستان را منسجم‌تر کرده و طرفداران از پایان داستان بیشتر لذت می‌برند.


2. جزئیات بیشتری درباره تایتان‌ها

با وجود تمرکز بر مارلی، بازگشت آنی و انعکاس رینر، متوجه می‌شویم که در فصل چهارم شاهد حضور بیشتر تایتان ها خواهیم بود. پایان فصل سوم درباره خاستگاه تایتان ها و جنبه‌های تاریک آنها نکات بیشتری را نشان می‌دهد.

گرچه فصل چهارم و پایانی باید داستان را جمع کند اما به تاریخچه تایتان ها بیشتر می‌پردازد. اگر سریال هم مانگا را دنبال کند تایتان شیفتر را می‌بینیم.

همچنین بخوانید: معرفی تمام ژانرهای انیمه و مانگا به همراه انیمه لیست و توضیحات کامل


1. پایان اکشن

از آنجاییکه “حمله به تایتان” هنوز ادامه دارد، تریلر می‌تواند نشان دهد که با وجود تکرار اتفاق‌های مهم، شاید پایان از داستان “هاجیمه ایسایاما” متفاوت باشد. فارغ از اینکه پایان انیمه چطور باشد، یک نکته مشخص است: اینکه پایان داستان اکشن بوده و نتیجه رضایتبخشی را نشان می‌دهد.

بیش از هرچیز تماشاگران باید خود را برای اوج تراژیک این داستان پادآرمان شهری آماده کنند. چون سخت و نفسگیر خواهد بود.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم