معرفی بهترین و بدترین شخصیت‌های سریال “دوستان” (Friends)

15 سال از به پایان رسیدن سریال “دوستان” گذشته و هنوز هم طرفداران درباره شخصیت‌های این سریال اظهارنظر می‌کنند. این سریال آنقدر محبوب است که هنوز هم طرفداران به شخصیت‌های آن علاقه مند بوده و مثل روز اول آن را دنبال می‌کنند.

درحالی که طی سالها برخی از شخصیت‌ها محبوب‌تر شده‌اند، برخی هم غیرقابل تحمل هستند. طرفداران نمی‌توانند هنوز برخی از این شخصیت‌ها را تحمل کنند و هنوز درباره‌شان حرف می‌زنند. در اینجا می‌خواهیم 5 شخصیت دوست داشتنی و 5 شخصیت غیرقابل تحمل سریال را معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. دوست داشتنی: فیبی بوفی

فیبی شخصیتی عجیب و غریب است که شاید تنها در نیمی از سریال دوست داشتنی است. با بالغ شدن او و ادامه سریال، او به یک دوست بد تبدیل می‌شود که دیگر دوست داشتنی است. با این حال در چند فصل اول سریال به خاطر شخصیت معصوم و بیگناه خود یک شخصیت دوست داشتنی بود.

همچنین بخوانید: رده‌بندی فصل‌های سریال دوستان (Friends) از بدترین تا بهترین


9. غیرقابل تحمل: ارسلا بوفی

واقعاً او خواهر فیبی است؟ ارسلا شخصیت بسیار بدی است که همیشه با فیبی فرق داشته (البته به جز گذشته بدش). همه از او متنفر هستند و این شخصیت نشانگر شرایط سخت زندگی فیبی و دوران کودکی‌اش است.


8. دوست داشتنی: ریچل گرین

ریچل محبوب‌ترین شخصیت سریال نیست و به خاطر شخصیت خودخواهش نقد می‌شود. با این حال به سرعت به فرهنگ عامه وارد شد و بیشتر دوست داشتنی بود تا غیرقابل تحمل. او رشد کرده و مستقل می‌شود و به همین دلیل دوست داشتنی است. همین موضوع برای همه الهام بخش است.


7. غیرقابل تحمل: آقای هکلز

آقای هکلز بدترین شخصیت جهان و کمی چندش بود. او نه تنها دائم به این گروه غر می‌زد بلکه همیشه تظاهر می‌کرد حیوان خانگی دارد، درحالی که اینطور نبود. مرگ او چندلر را ناراحت کرد. البته او بامزه بود، اما دوست داشتنی نبود.

همچنین بخوانید: معرفی 25 سریال جذاب و دیدنی شبیه دوستان (Friends)


6. دوست داشتنی: مایک هنیگان

مایک هنیگان بهترین شخصیتی است که از بیرون به گروه وارد شد و تنها کسی است که تا پایان سریال هم باقی ماند. مایک با بازی زیبای “پل راد” (Paul Rudd) از هر نظر دوست داشتنی بود. کنار گذاشتن حرفه وکالت به خاطر رویایش، ایستادن در برابر والدینش، غلبه بر ترسش از ازدواج و کنار آمدن با اخلاق عجیب فیبی، او را دوست داشتنی می‌کند.


5. غیرقابل تحمل: امیلی والتام

امیلی والتام در بین شخصیت‌های غیراصلی سریال در نقطه مقابل مایک قرار دارد. گرچه رأس اشتباهاتی کرد اما امیلی وحشتناک بود. از حرف نزدنش درباره اینکه کسی در زندگی‌اش است تا مجبور کردن رأس به ندیدن ریچل، نشان دهنده خودخواهی اوست. او چند ماه بعد از جدایی‌اش از رأس ازدواج کرد.


4. دوست داشتنی: جوی تریبیانی

جوی تریبیانی یک شخصیت دوست داشتنی است که مشکلات شخصیتی بسیار داشته، بیشتر از همه به دوستانش اهمیت می‌دهد، و به همین دلیل طرفداران خیلی دوستش دارند. شاید بدون هیچ دلیل احمق باشد یا زیاد دنبال زن‌ها برود اما هنوز هم جوی تریبیانی محبوب و دوست داشتنی است.


3. غیرقابل تحمل: کیتی

یکی از معشوقه‌های جوی زن بسیار خوبی بود که به چندلر می‌آمد. اما به تدریج موردتفرت قرار گرفت زیرا او و چندلر همدیگر را بوسیدند اما انگار از نظر او طبیعی بود. اما به چندلر هم خیانت کرد و موردنفرت همه قرار گرفت.

همچنین بخوانید: لیست 50 تایی بهترین سریال های خارجی تاریخ سینما


2. دوست داشتنی: چندلر بینگ

حالا که صحبت از چندلر شد باید بگوییم او محبوب‌ترین شخصیت سریال “دوستان” بوده و همیشه در صدر یا نزدیک به صدر قرار می‌گیرد. اشتباهاش او را واقعی کرده و بامزه، دوست داشتنی، حامی است و به دوستانش اهمیت می‌دهد. او یک دوست خوب و یک همسر خوب برای مونیکاست. او بهترین شخصیت بوده و بیشترین رشد شخصیتی را داشته است.


1. غیرقابل تحمل: راس گلر

کمتر شخصیت‌های تلویزیونی توانسته‌اند به اندازه رأس گلر باستان شناس موردنفرت قرار بگیرند، زیرا طی سال‌ها به تدریج محبوبیت او کم و کمتر شد. “دیوید شیمر” (David Schwimmer) در این نقش خیره کننده است، اما نحوه رفتار رأس با خانم‌ها و خطاهای او در مقایسه با چندلر، جویی دوست داشتنی، ریچل قوی، مونیکای مادر و فیبی آزاد، او را غیرقابل تحمل می‌کند.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (16)

بستن فرم

 1. بهاران

  شهریور 2, 1400

  منفور ترین شخصیت فرندز ب نظر من ریچل هستش ک بسیار خودخواه و مارموز بود و با پدرسوختگی کاراشو جلو میبرد .در مورد چندلر هم قبول ندارم ک محبوب ترین باشه از نظر من چون چند جا در حق جویی نامردی کرد وعوضی بازی در اورد. ب نظر من مهربون ترین و دوست داشتنی ترین و با صداقت ترین فرد جویی بود …درسته ک خیلی زن باز بود اما در قبال دوستاش همیشه یک حامی و وفادار بود. راس هم قلب مهربونی داشت و خیلی ساپورتیو بود بخصوص درباره ی جنیفر آنیستون قدر نشناس و عوضی… مانیکا و فیبی رو هم دوست دارم اما مانیکا رو بیشتر…

  پاسخ

 2. بهاران

  شهریور 2, 1400

  منفور ترین شخصیت فرندز ب نظر من ریچل هستش ک بسیار خودخواه و مارموز بود و با پدرسوختگی کاراشو جلو میبرد .در مورد چندلر هم قبول ندارم ک محبوب ترین باشه از نظر من چون چند جا در حق جویی نامردی کرد وعوضی بازی در اورد. ب نظر من مهربون ترین و دوست داشتنی ترین و با صداقت ترین فرد جویی بود …درسته ک خیلی زن باز بود اما در قبال دوستاش همیشه یک حامی و وفادار بود. راس هم قلب مهربونی داشت و خیلی ساپورتیو بود بخصوص درباره ی جنیفر آنیستون قدر نشناس و عوضی… مانیکا و فیبی رو هم دوست دارم اما مانیکا رو بیشتر…

  پاسخ

 3. جانی

  مرداد 8, 1400

  این مقاله یک توهین به سریال فرندز و فرندز فن ها هست.
  دوست داشتنی ترین شخصیت های سریال چندلر و جویی و راس هستن
  بعد نوشته راس منفور ترینه
  راس دوست داشتنی،باهوش و بامزه است و شخصیت محبوب من توی کل سریال بود ریچل که خیلی از فرندز فن ها دوستش ندارن(راستش من خودم در موردش خیلی دودلم)ولی گفتی محبوبه فیبی رو گفتی فقط اول ها خوب بود(درصورتی که در تمام سریال باعث خنده ی همه می شد)
  بعد بعد آقا هکلز رو گفتی غیرقابل تحمل؟
  با اینکه صحنه های کمی داشت ولی بازم خیلی بامزه بود حتی بعد مرگش باعث سکانس های بامزه شد.
  امیلی که اول ها حداقل خوب بود رو گفتی غیرقابل تحمل ولی اسم خواهر ریچل رو نیاوردی؟
  واقعا نویسنده ی این مقاله اصلا فرندز یا هر سریال دیگه ای دیده؟که میگه راس جزو منفورترین کاراکتر های کل تلوزینه؟

  پاسخ

 4. بارانا

  تیر 4, 1400

  راس خیلی شخصیت دوس داشتنی دارع 😐 من ک از همه شخصیتا بیشتر دوسش دارم

  پاسخ

 5. Siavash

  خرداد 29, 1400

  منفورترین آدم تو این سریال جنیفر انیستون که نقش ریچل رو داشت هست.بخاطر این بشر فصل دهم بجای ۲۵ قسمت ۱۸ قسمته شد.چون سرکار خانم قرارداد با یه فیلم تو هالیوود بسته بود و از طرفی دیگه درگیر کارای طلاقش با برد پیت بود تو این برهه.هوادارای فرندز هیچوقت این زن رو نمیبخشن چون باعث شد ۷ قسمت از بهترین سریال دنیا رو از دست بدیم

  پاسخ

 6. ayda

  خرداد 23, 1400

  اصلا قبول ندارم فیبی همیشه دوس داشتنی بود راس هم همیشه جزو مهربون ترین ها بود، من موافق نیستم با این نوشته.

  پاسخ

 7. Mona

  خرداد 17, 1400

  خیلی دسته بندی بدی بود-_-
  راس گلر خیلیم دوس داشتنیه چرا شخصیتای فرعی فرندز رو مطرح کردین؟ هیچ‌کس از فنای این سریال نمیتونن اینو قبول کنن

  پاسخ

 8. Amir

  مهر 19, 1399

  من خودم اگه بخام از لحاظ بازیگری و محبوبیت دسته بندی کنم بنظرم اول جویی دوم چندلر سوم راس چهارم فیبی پنجم ریچل و آخر مانیکاس….جویی آدمیه که فوق العاده بازی کرده..شاید بگین چندلر بهتره اما ببینید…چندلر باید دهنشو وا کنه و حرف بزنه تا خندت بگیره اما جویی قیافش و میمیک صورتش خنده داره..جویی فوق العادس..و بنظرم مانیکا اصلا نقش جالبی نداره…

  پاسخ

 9. Siavash

  مهر 10, 1399

  راس بعد از چندلر دومین شخصیت محبوب سریاله.در ضمن بدترین شخصیت سریال ریچل است . تقریبا همه از ریچل متنفرن یه دختر لوس و نازپرورده.این رو همه فرندز بازا میدونن.نظرات شخصی خودتو اینجا به بقیه دیکته نکن

  پاسخ

  • نورا در پاسخ به Siavash

   اسفند 19, 1399

   من عاششق ریچل هستم

   پاسخ

  • زهرا ح در پاسخ به Siavash

   فروردین 22, 1400

   دقیقاااااا حرفتون درسته…خیلی اشتباه نوشته….راس شخصیت فوق العاده ایه..مهربون..خانواده دوست…و ری اکشن های خیلی خوبی داره…و در ضمن امیلی خیلی شخصیت خوبی بود…و اگر سخت گیری زیادی داشت بخاطر اشتباه راس بود

   پاسخ

 10. عماد

  مهر 8, 1399

  اگه نمیدونید نفرستید و پست نزارید راس رو همه ی فرندز فن ها دوست دارند

  پاسخ

  • زهرا اکیما در پاسخ به عماد

   مهر 8, 1399

   سلام،
   همه‌ی فرندز فن‌ها؟ نمیشه اینقد کلی گفت و مطمعن بود که همه دوست دارن این شخصیت رو. ما هم که بر اساس نظر شخصی خودمون لیست تهیه نمی‌کنیم دوست عزیز، این مقاله هم از سایت‌های خارجی ترجمه شده و خب ممکنه مورد تایید شما و خیلی‌های دیگه نباشه.

   پاسخ

   • mr.chandler در پاسخ به زهرا اکیما

    آذر 29, 1399

    کلا هر کسی که از شش نفر اصلی و آقای هکلز خوشش نمیاد فرندز فن نیست:)

    پاسخ

   • mr.chandler در پاسخ به زهرا اکیما

    آذر 29, 1399

    دقت کرده بودین اگه آقای هکلز نبود،جویی هم نبود؟تو فصل 3 قسمت نمیدونم چنداگه آقای هکلز نبود یکی دیگه هم تاقی چندلر میشد

    پاسخ

 11. Roz80

  مهر 8, 1399

  به شدت با رتبه چهار موافقم اما در مورد رتبه اول یکم شک دارم
  در هر حال بازم ممنوم از گذاشتن این مطلب جالب و تازه خیلی ئوست داشتم یه همچین لیستی هم داخل کار های سایت
  درجه یک شما باشه .

  پاسخ