معرفی بهترین و بدترین شخصیت‌های سریال “دوستان” (Friends)

15 سال از به پایان رسیدن سریال “دوستان” گذشته و هنوز هم طرفداران درباره شخصیت‌های این سریال اظهارنظر می‌کنند. این سریال آنقدر محبوب است که هنوز هم طرفداران به شخصیت‌های آن علاقه مند بوده و مثل روز اول آن را دنبال می‌کنند.

درحالی که طی سالها برخی از شخصیت‌ها محبوب‌تر شده‌اند، برخی هم غیرقابل تحمل هستند. طرفداران نمی‌توانند هنوز برخی از این شخصیت‌ها را تحمل کنند و هنوز درباره‌شان حرف می‌زنند. در اینجا می‌خواهیم 5 شخصیت دوست داشتنی و 5 شخصیت غیرقابل تحمل سریال را معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. دوست داشتنی: فیبی بوفی

فیبی شخصیتی عجیب و غریب است که شاید تنها در نیمی از سریال دوست داشتنی است. با بالغ شدن او و ادامه سریال، او به یک دوست بد تبدیل می‌شود که دیگر دوست داشتنی است. با این حال در چند فصل اول سریال به خاطر شخصیت معصوم و بیگناه خود یک شخصیت دوست داشتنی بود.

همچنین بخوانید: رده‌بندی فصل‌های سریال دوستان (Friends) از بدترین تا بهترین


9. غیرقابل تحمل: ارسلا بوفی

واقعاً او خواهر فیبی است؟ ارسلا شخصیت بسیار بدی است که همیشه با فیبی فرق داشته (البته به جز گذشته بدش). همه از او متنفر هستند و این شخصیت نشانگر شرایط سخت زندگی فیبی و دوران کودکی‌اش است.


8. دوست داشتنی: ریچل گرین

ریچل محبوب‌ترین شخصیت سریال نیست و به خاطر شخصیت خودخواهش نقد می‌شود. با این حال به سرعت به فرهنگ عامه وارد شد و بیشتر دوست داشتنی بود تا غیرقابل تحمل. او رشد کرده و مستقل می‌شود و به همین دلیل دوست داشتنی است. همین موضوع برای همه الهام بخش است.


7. غیرقابل تحمل: آقای هکلز

آقای هکلز بدترین شخصیت جهان و کمی چندش بود. او نه تنها دائم به این گروه غر می‌زد بلکه همیشه تظاهر می‌کرد حیوان خانگی دارد، درحالی که اینطور نبود. مرگ او چندلر را ناراحت کرد. البته او بامزه بود، اما دوست داشتنی نبود.

همچنین بخوانید: معرفی 25 سریال جذاب و دیدنی شبیه دوستان (Friends)


6. دوست داشتنی: مایک هنیگان

مایک هنیگان بهترین شخصیتی است که از بیرون به گروه وارد شد و تنها کسی است که تا پایان سریال هم باقی ماند. مایک با بازی زیبای “پل راد” (Paul Rudd) از هر نظر دوست داشتنی بود. کنار گذاشتن حرفه وکالت به خاطر رویایش، ایستادن در برابر والدینش، غلبه بر ترسش از ازدواج و کنار آمدن با اخلاق عجیب فیبی، او را دوست داشتنی می‌کند.


5. غیرقابل تحمل: امیلی والتام

امیلی والتام در بین شخصیت‌های غیراصلی سریال در نقطه مقابل مایک قرار دارد. گرچه رأس اشتباهاتی کرد اما امیلی وحشتناک بود. از حرف نزدنش درباره اینکه کسی در زندگی‌اش است تا مجبور کردن رأس به ندیدن ریچل، نشان دهنده خودخواهی اوست. او چند ماه بعد از جدایی‌اش از رأس ازدواج کرد.


4. دوست داشتنی: جوی تریبیانی

جوی تریبیانی یک شخصیت دوست داشتنی است که مشکلات شخصیتی بسیار داشته، بیشتر از همه به دوستانش اهمیت می‌دهد، و به همین دلیل طرفداران خیلی دوستش دارند. شاید بدون هیچ دلیل احمق باشد یا زیاد دنبال زن‌ها برود اما هنوز هم جوی تریبیانی محبوب و دوست داشتنی است.


3. غیرقابل تحمل: کیتی

یکی از معشوقه‌های جوی زن بسیار خوبی بود که به چندلر می‌آمد. اما به تدریج موردتفرت قرار گرفت زیرا او و چندلر همدیگر را بوسیدند اما انگار از نظر او طبیعی بود. اما به چندلر هم خیانت کرد و موردنفرت همه قرار گرفت.

همچنین بخوانید: لیست 50 تایی بهترین سریال های خارجی تاریخ سینما


2. دوست داشتنی: چندلر بینگ

حالا که صحبت از چندلر شد باید بگوییم او محبوب‌ترین شخصیت سریال “دوستان” بوده و همیشه در صدر یا نزدیک به صدر قرار می‌گیرد. اشتباهاش او را واقعی کرده و بامزه، دوست داشتنی، حامی است و به دوستانش اهمیت می‌دهد. او یک دوست خوب و یک همسر خوب برای مونیکاست. او بهترین شخصیت بوده و بیشترین رشد شخصیتی را داشته است.


1. غیرقابل تحمل: راس گلر

کمتر شخصیت‌های تلویزیونی توانسته‌اند به اندازه رأس گلر باستان شناس موردنفرت قرار بگیرند، زیرا طی سال‌ها به تدریج محبوبیت او کم و کمتر شد. “دیوید شیمر” (David Schwimmer) در این نقش خیره کننده است، اما نحوه رفتار رأس با خانم‌ها و خطاهای او در مقایسه با چندلر، جویی دوست داشتنی، ریچل قوی، مونیکای مادر و فیبی آزاد، او را غیرقابل تحمل می‌کند.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (5)

بستن فرم

 1. Amir

  مهر 19, 1399

  من خودم اگه بخام از لحاظ بازیگری و محبوبیت دسته بندی کنم بنظرم اول جویی دوم چندلر سوم راس چهارم فیبی پنجم ریچل و آخر مانیکاس….جویی آدمیه که فوق العاده بازی کرده..شاید بگین چندلر بهتره اما ببینید…چندلر باید دهنشو وا کنه و حرف بزنه تا خندت بگیره اما جویی قیافش و میمیک صورتش خنده داره..جویی فوق العادس..و بنظرم مانیکا اصلا نقش جالبی نداره…

  پاسخ

 2. Siavash

  مهر 10, 1399

  راس بعد از چندلر دومین شخصیت محبوب سریاله.در ضمن بدترین شخصیت سریال ریچل است . تقریبا همه از ریچل متنفرن یه دختر لوس و نازپرورده.این رو همه فرندز بازا میدونن.نظرات شخصی خودتو اینجا به بقیه دیکته نکن

  پاسخ

 3. عماد

  مهر 8, 1399

  اگه نمیدونید نفرستید و پست نزارید راس رو همه ی فرندز فن ها دوست دارند

  پاسخ

  • زهرا اکیما در پاسخ به عماد

   مهر 8, 1399

   سلام،
   همه‌ی فرندز فن‌ها؟ نمیشه اینقد کلی گفت و مطمعن بود که همه دوست دارن این شخصیت رو. ما هم که بر اساس نظر شخصی خودمون لیست تهیه نمی‌کنیم دوست عزیز، این مقاله هم از سایت‌های خارجی ترجمه شده و خب ممکنه مورد تایید شما و خیلی‌های دیگه نباشه.

   پاسخ

 4. Roz80

  مهر 8, 1399

  به شدت با رتبه چهار موافقم اما در مورد رتبه اول یکم شک دارم
  در هر حال بازم ممنوم از گذاشتن این مطلب جالب و تازه خیلی ئوست داشتم یه همچین لیستی هم داخل کار های سایت
  درجه یک شما باشه .

  پاسخ