بررسی مرگ شخصیت‌ها در فیلم‌های “هری پاتر” (Harry Potter)

اگر یک چندگانه یادگار دوران کودکی همه باشد آن چندگانه “هری پاتر” (Harry Potter) است که به مدت ده سال تماشاگران را با نبرد خیر و شر هری در مقابل لرد ولدمورت با خود همراه کرد. تماشای صمیمیت بیشتر میان شخصیت‌های اصلی با غلبه بر دشمنان برای بینندگان لذتبخش بود.

با این وجود این چندگانه لحظات غم انگیزی هم داشت. برخی از شخصیت‌های محبوب این چندگانه تا پایان آن زنده نماندند. کدام یک از آنها مرگ غم انگیزتری داشتند؟ در اینجا به شما معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. هری پاتر – Harry Potter

گرچه این صحنه بسیار کوتاه بود اما یکی از قهرمانانه‌ترین مرگ‌ها به خود هری تعلق دارد. همانطور که بسیاری از طرفداران می‌دانند، هری باید خودش را قربانی می‌کرد زیرا بخشی از ولدمورت در درون او زنده بود. اگر قرار بود هری و ارتش او لرد تاریکی را شکست دهند، باید تمام نیروهای تاریک را شکست می‌دادند که هری هم جز آن‌ها می‌شد.

گرچه هری بعداً زنده شد، اما حین خداحافظی با هرمیون و ران این موضوع را نمی‌دانست. از آنجاییکه می‌دانست دوستانش می‌توانند ولدمورت را از بین ببرند با این موضوع مشکلی نداشت. این شجاعانه‌ترین و شریفانه ترین کاری بود که او انجام داد.

همچنین بخوانید: 10 مکان جادویی در چندگانه هری پاتر (Harry Potter)


9. لیلی و جیمز پاتر – Lily & James Potter

دو تن از قهرمان‌های دست کم گرفته شده این چندگانه لیلی و جیمز پاتر بودند. پس از اعتراف اسنیپبه دامبلدور درباره نقشه ولدمورت، لیلی و جیمز خود را پنهان کردند. با این حال پس از اینکه پتیگرو محل اخفایشان را نزد ولدمورت افشا کرد، این دو باید مبارزه می‌کردند.

گرچه لیلی و جیمز تنها بودند اما نهایت تلاش خود را نشان دادند. جیمز مبارزه کرد تا لیلی و هری فرار کنند، اما شکست خورد و لیلی درحالی که پسرش در آغوشش بود از دنیا رفت. بنابراین فداکاری آنها به یادماندنی است.


8. الستور مودی – Alastor Moody

الستور مؤدی قهرمان دیگر “هری پاتر” بود که گرچه بین دانش آموزان آنقدر محبوبیت نداشت، اما تماشاگران از مرگ او در مبارزه با هفت پاتر ناراحت شدند.

درحالی که مؤدی و بقیه برای کمک به هری تلاش می‌کردند، ولدمورت و مرگ خواران او به آنها حمله کردند. ماندانگاس فلچر در وسط میدان نبرد او را ترک کرد و مؤدی که آسیب پذیر بود توسط ولدمورت کشته شد. اما چون مؤدی برای محافظت از هری کشته شد مرگ شریفانه ای داشت.


7. نیمفادورا تانکس – Nymphadora Tonks

نیمفادورا تانکس عضو محفل ققنوس بوده و توانایی تغییر چهره داشت اما مرگ او هم تماشاگران را ناراحت کرد. نویل در نبرد هاگوارتز محفل ققنوس و ارتش دامبلدور را فراخواند تا در مبارزه با ولدمورت و مرگ خواران به او بپیوندند.

درحالی که تانکس موافق بود که مراقب او و پسر لوپین، تدی، باشد، او نظرش را عوض کرد و به همسرش پیوست. تانکس چنده مرگ خوار را شکست داد اما توسط بلاتریکس کشته شد. سپس در کنار جسد همسرش در تالار بزرگ قرار گرفت.


6. ریموس لوپین – Professor Lupin

گرچه فامیل هری نبود اما از این نوجوان حفاظت کرد و نحوه دفاع از خودش را به او آموخت. او دوست قابل اعتماد هری بود و به خاطر وفاداری به جیمز و لیلی از هری محافظت می‌کرد.

این موضوع در نبر هاگوارتز ثابت شد زیرا لوپین به درخواس نویل پاسخ مثبت داد و با ولدمورت و مرگ خواران مبارزه کرد. با این حال اینجا بود که قهرمانی‌اش را نشان داد. مرگ خواران پس از مبارزه با آنتونین دالاهوف از ضعیف شدن لوپین استفاده کرده و او را می‌کشند. جسد لوپین در کنار جسد تانکس در تالار بزرگ قرار گرفت.

همچنین بخوانید: برخی از ترسناک‌ترین لحظات مجموعه فیلم‌های هری پاتر (Harry Potter) که هرگز فراموش نمی‌کنیم


5. فرد ویزلی – Fred Weasley

یکی از مرگ‌های غیرمنتظره برای طرفداران مرگ فرد ویزلی بود که در نبرد هاگوارتز کشته شد. همانطور که بسیاری از طرفداران می‌دانند او و برادرش دلقک‌های هاگوارتز بودند و همیشه دانش آموزان دیگر را می‌خنداندند.

اما فرد همیشه در مواقع لزوم مراقب خانواده و دوستانش بود. او نه تنها در نبرد هاگوارتز شرکت کرد بلکه در نبرد هفت پاتر هم حضور داشت و در پاترواچ هم خبررسانی می‌کرد. متاسفانه او در انفجار بیرون اتاق لوازم ضروری کشته شد و قهرمان تلقی می‌شود.


4. دابی – Dobby

هیچکس مرگ دابی را فراموش نمی‌کند زیرا او حین محافظت از بقیه، یعنی کاری که عاشقش بود کشته شد. همانطور که بسیاری از طرفداران می‌دانند، دابی از وقتی هری کوچک بود از او مراقبت می‌کرد. گرچه روش‌هایش اشتباه بود اما طرفداران از رفتار و وفاداری‌اش نسبت به هری خوشحال بودند.

گرچه دابی اغلب پس از اجازه مالفوی در آشپزخانه هاگوارتز می‌مانست، هنوز مراقب هری و دوستانش بود. زمانی که آبرفورث از او خواست هری، رن و هرمیون را از از شر مالفوی نجات دهد، او درنگ نکرد. با این حال حین نجات زخمی شد و بعد از دنیا رفت. هنوز هم طرفداران از مرگ او ناراحت هستند.


3. سیریوس بلک – Sirius Black

همه تماشاگران از مرگ سیریوس بلک اشک ریختند. گرچه در “زندان آزکابان” رابطه او و هری ضعیف بود، اما به تدریج صمیمی‌تر شدند و سیریوس مثل پدر هری بود.

لیلی و جیمز با انتخاب او به عنوان پدرخوانده هری کار درستی کردند. او پس از مرگ آنها از هری مراقبت کرد. او از آزکابان فرار کرد تا هری را از پتیگرو محافظت کرده، او را نصیحت می‌کرد و در مواقع لزوم به کمکش می‌شتافت. سیریوس در آخرین لحظه‌ها هم مراقب هری و دوستانش از شر مرگ خواران بود. او واقعاً یک قهرمان بود.


2. آلبوس دامبلدور – Albus Dumbledore

دو شخصیت برای کمک به هری هرکاری کردند که یکی از آنها آلبوس دامبلدور بود. او حتی به هاگوارتز آمد و در سقوط ولدمورت نقش مهمی داشت. دامبلدور که می‌دانست دراکو می‌خواهند او را بکشد، هری را آموزش داد و از جان پیچ استفاده کرد.

دامبلدور برای محافظت از مدرسه در برابر افرادی مانند آمبریج و مرگ خواران هرکاری کرد. حتی به وقتش از اسنیپخواست او را بکشد تا ذهن دراکو نابود شود. گرچه او به خاطر حلقگانت مرد اما هنوز سقوط ناراحت کننده بود.

همچنین بخوانید: رتبه بندی مجموعه فیلم‌های هری پاتر (Harry Potter)


1. سوروس اسنیپ – Severus Snape

شخصیت دیگری که برای نجات هری هرکاری کرد اسنیپ بود. پس بی دلیل نیست که هری اسنیپ را شجاع‌ترین مردی که می‌شناخت، نامید. پس از مرگ لیلی و جیمز، اسنیپ محافظت از هری در مقابل ولدمورت را وظیفه خود دانست. او جاسوس ولدمورت بود و از هری در مقابل مرگ خواران محافظت می‌کرد، همچنین نحوه دفاع از خود را به هری آموخت.

حتی وقتی دانش آموزان و همکاران تصور می‌کردند او به آنها خیانت کرده، اسنیپ برای محافظت از آنها در برابر ولدمورت هرکاری کرد. اسنیپ می‌دانست همه به خاطر قتل دامبلدور از او نفرت دارند اما این کار برای رسیدن به نقشه‌ها لازم بود. گرچه مرگ او ترسناک بود، اما حداقل واقعیت را به هری نشان داد.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (11)

بستن فرم

 1. لیلی

  شهریور 23, 1400

  هدویگ چی پس 🙁 من که خیلی سر اون ناراحت شدم

  پاسخ

 2. سانیار

  خرداد 7, 1400

  واقعا سکانس خاطرات اسنیپ به همه ما یاد داد که زود قضاوت نکنیم😉🙄

  پاسخ

 3. سانیار

  خرداد 7, 1400

  من واقعا واسه مرگ اسنیپ و سیریوس و دابی خعلیییییی ناراحت شدم🥺😭

  پاسخ

 4. Maker

  اردیبهشت 19, 1400

  واقعا اگر به شخصیت ولدمورت مثل خود کتاب می پرداختند مرگ ولدمورت هم دردناک میشد

  پاسخ

 5. امیر محمد

  اردیبهشت 19, 1400

  یعنی من وقتی اون خاطرات اسنیپ رو دیدم، جدی جدی توبه کردم. انقدر به اون بدبخت بنده خدا سر کشتن دامبلدور ابراز ارادت(خودتون می دونید منظورم چیه!)کردم که دهنم خشک شد. چون من تصمیم گرفتم فیلم ها رو یه جا توی یه هفته ببینم(روزی یه فیلم فقط جمعه نشستم هر دو تا بخش رو دیدم.اون موقع ده سالم بود وقتی که دیدمش(تقریبا 2012 بود)واسه همین اون موقع ها تازه با هری پاتر اشنا شده بودم. بعد نشستم همه رو دیدم.یعنی احساسات من نسبت به اسنیپ در طول مجموعه این بود(تو یه هفته سیر تکاملی رو ببینید فقط!!خخخ
  1-هری پاتر و سنگ جادو:بدعنقه چقد این اسنیپ!
  2-هری پاتر و تالار اسرار:این با هری پدر کشتگی داره؟
  3-هری پاتر و زندانی ازکابان:دلم میخواد اسنیپ رو خفه کنممم!
  4-هری پاتر و جام اتش:هیچی واقعا:/
  5-هری پاتر و محفل ققنوس: عجب!واقعا با هری پدر کشتگی داره!
  6-هری پاتر و شاهزاده دورگه:#@$% تو #@$ کردی که دامبلدور رو کشتی.تو شاهزاده دورگه ای یا #@$%&* دورگه؟
  7-هری پاتر و یادگاران مرگ بخش یک:دلم میخواد اسنیپ رو به صلیب بکشممم!
  8-هری پاتر و یادگاران مرگ بخش دو:چرا رفتی؟چرا رفتی؟چرا رفتی… اسنیپ…چرا رفتی؟چرا رفتی؟چرا رفتی…انقدر خوشحالم کله نجینی قطع شد!
  مشاهده کردید.آیا این ها دلیل بر خفن ترین شخصیت مجموعه بودن این جیمز باند دنیای جادوگری نیست؟

  پاسخ

  • امیر محمد در پاسخ به امیر محمد

   خرداد 8, 1400

   بعد از اون هم که سیریوس بی چاره…. من چون اول فیلم ها رو دیدم،تو فیلم وقتی هری می ره سمت بلاتریکس لسترنج که بکشتش من داشتم عین سادیستی ها می خندیدم. بعد که مالی کشتش یه ذره کمتر سادیستیک خندیدم. ولی بازم دلم خنک شد. هر کی به نظرش بلاتریکس لسترنج نفرت انگیز ترین و *&%#@ ترین شخصیت مجموعه ست اعلام کنه.من که بعد از مرگ سیریوس توی محفل ققنوس هر سکانسی که بلاتریکس توش بود رو اصلا نمیشنیدم چی به چیه چون هی ف.ح.ش میدادم!

   پاسخ

 6. اناهیتا

  آذر 22, 1399

  همشون مرگ ناراحت کننده ای داشتن ولی مرگ اسنیپ خیلی ناراحت کننده تر بود خیییلی من که خییلی ناراحت شدم

  پاسخ

 7. نرگس

  آبان 11, 1399

  🦄ممنون🦄
  😍واقعا عالی بود😍
  ❤💚💛💙
  🖤🖤🖤🖤

  پاسخ

 8. امیر

  شهریور 9, 1399

  😭😭😭

  پاسخ

 9. خودم

  شهریور 5, 1399

  آخی‌ اسنیپ‌😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭
  سکانس‌ مرگ اسنیپ و سکانسی‌ که خاطرات اسنیپ‌ رو نشون می‌داد خیلی گریه کردم😭😭😭😭😭😭😭
  حقش‌ این نبود:(😭😭😭😭😭😭😭😭😭
  اوایل فکر می‌کرد بده‌ ولی… .

  پاسخ

 10. Hmmm

  مرداد 30, 1399

  ممنون بابت مطلب

  پاسخ