10 سریال جذاب و دیدنی با موضوع سیاست که باید تماشا کنید

همیشه سریال‌هایی بوده‌اند که زندگی افراد شاغل در حوزه‌هایی مانند قانون یا پزشکی و سیاست را به تصویر کشیده‌اند. با وجود اخبار عجیب درباره شخصیت‌های قدرتمند و مذاکرات عجیب، منابع کافی برای داستان‌های دراماتیک (مثل “خانه پوشالی” (House Of Cards) از نتفلیکس) و داستان‌های کمدی (مثل “معاون رئیس‌جمهور” (Veep) از HBO) وجود دارد.

با وجود نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری امریکا، می‌توان گفت از زمان نمایش واشینگتن ایده آل در “بال غربی” (The West Wing)، سریال‌های مربوط به سیاست آمریکا بدبینانه شده‌اند. سریال‌های سیاسی تلویزیون تاریک‌تر شده‌اند، در اینجا می‌خواهیم 10 سریال مربوط به سیاست‌های آمریکا را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. پارک‌ها و تفریحات – Parks And Recreation – 2009

سریالی که به سیاست‌های آمریکا دید مثبتی داشته و از سال 2009 تا 2015 از کانال ان بی سی پخش شد. لزلی ناپ و کارمندانش در شرکت پارک پاونی با وجود کمبود بودجه و مشکلات می‌خواستند جهان را به جای بهتری تبدیل کنند. آنها سرانجام تصمیم گرفتند با مراجع بالا ارتباط برقرار کنند، گرچه لزلی با کمپین خود قبلا به آنها اعتراض کرده بود. کارمندان پیشین سرانجام توانستند به مدارج بالایی دست پیدا کنند که می‌تواند الهام بخش آغازی جدید باشد.

همچنین بخوانید: 8 حقیقت پنهان درباره پشت صحنه سریال لاست (Lost)


9. بال غربی – The West Wing – 1999

یک درام سیاسی که از سال 1999 تا 2006 از شبکه ان بی سی پخش شد. داستان درباره یک شخصیت سیاسی تخیلی است و از نگاه او فرایند سیاسی را در مقابل دیدگان تماشاگر قرار می‌دهد.

این سریال به خاطر جنبه‌های رئالیسم خود تحسین شد (علاوه بر نویسندگی و بازیگری در 277 قسمت نامزد شد و 87 جایزه برد)، اما برخی از منتقدین فیلم را بیش از حد خوشبینانه می‌دانستند. با این حال این سریال الهام بخش بسیاری از کارمندان واشینگتن بود که به لطف این سریال حرفه خود را ادامه دادند.


8. مرگ مغزی – Braindead – 2016

یک سریال کنایی سیاسی درباره کنگره با عناصر علمی تخیلی و طنز. لورل هیلی به عنوان همکار جدید برادرش لوک هیلی، متوجه می‌شود که بیگانه‌های مورچه مانندی به کپیتال هیل حمله کرده‌اند و از مغز اعضای کنگره تغذیه می‌کنند.

این سریال از “پارک‌ها و تفریحات” و “بال غربی” تاریک تر است، اما هرگز بیش از اندازه ناامیدانه و بدبینانه نیست.


7. رسوایی – Scandal – 2012

تریلر سیاسی ساخته “شایدا رایمز” (Shonda Rhimes) با حضور “کری واشینگتن” (Kerry Washington) در نقش الیویا پاپ، که شرکت مخصوص به خود را دارد. او با رئیس جمهور فیتزجرالد اسکات رابطه دارد که این رابطه در زمان کمپین ریاست جمهوری آغاز شد.

گرچه سریال با بهانه سیاست می‌خواست تماشاگر را هر هفته با خود همراه کند، اما هدفش اثبات حضور یک زن در دفتر بیضی واشینگتن بود.


6. وراثت – Succession – 2018

مطمئنا مشاهده رقابت میان لوگان ری و چهار فرزندش بر سر آینده رسانه خودش یک دنیای سیاسی است، اما در اینجا درباره سیاست صحبت نمی‌کنیم. داستان سیاسی این سریال درباره شیو روی است، تنها فرزند از فرزندان روی که توانست خارج ز وی استار رویکو برای خود حرفه‌ای دست و پا کند.

شیو برای سناتور گیل ایویس کار می‌کند که سیاستش بر ضد سود شرکت است. معلوم نیست شیو نقش بازی می‌کند یا به کارش تعهد دارد اما وفاداری او به گیل و خانواده خودش شرایط سختی به وجود می‌آورد. با وجود اراده قوی او و البته رئیس سرسختش همه چیز سخت و سخت تر می‌شود.

همچنین بخوانید: سریال‌هایی که در مردادماه ۹۹ منتظر انتشارشان هستیم


5. میهن – Homeland – 2011

یک تریلر عامیانه، روان شناسانه و سیاسی، ساخته سال 2011 و در هر فصل فضا و مکان داستان عوض می‌شود. به طور کلی داستان درباره سیاست‌های واشینگتن است، به خصوص درباره سرویس اطلاعاتی کری میتسون (“کلر دینز” (Claire Danes)) و سیاست‌ها و کنش‌های آن.

این سریال بیش از هر سریال جاسوسی دیگر به انشعابات جهانی یک شبکه اطلاعاتی و عواقب آن می‌پردازد.


4. معاون رئیس‌جمهور – Veep – 2012

یک کمدی دیدنی از کانال اچ بی او با حضور “جولیا لوئی درایفوس” (Julia Louis-Dreyfus) که همیشه برای اجرای خاص شخصیت هایش شهرت دارد. شاید تعجب کنید که بسیاری از تماشاگران این سریال را بهترین نمایش دولت آمریکا می‌دانند. این سریال چه به ماجراهای روزمره کاخ سفید یا رسوایی‌های جهانی بپردازد، در هر صورت از تماشای آن لذت می‌برید.


3. سفینهٔ جنگی گالاکتیکا – Battlestar Galactica – 2004

سریالی درباره سفینه مهاجرانی که به فضا می‌روند، که البته تصویری از آمریکای سال های 2000 است. این سریال با استفاده از فضای کاری (البته در فضا)، عناصر نظامی و دولتی، بسیاری از سیاست‌های روز را نشان می‌دهد. این سریال جامعه ای را نشان می‌دهد که به مشکلات سیاسی دچار شده، شرایط سخت است و چهره‌های قدرتمند هم هرکدام درباره آینده نظرهای متفاوتی دارند.

آیا رئالیسم آزادی گرای لی ادمز در اخر پیروز می‌شود یا شک گرایی و باورهای مذهبی ورا راسلین، تب انقلابی تام زرک یا خودخواهی گایوس بالتر؟ یا اتفاق دیگری می‌افتد؟


2. وایر – The Wire – 2002

آنچه که به عنوان یک سریال پلیسی در خیابان‌های پایین شهر بالتیمور آغاز شد به بررسی زندگی شهری آمریکایی‌ها تبدیل گشت. گروهی از کارآگاه‌ها، قاچاق چی‌ها، کارگران بارانداز، سیاست مداران و گروهی از بچه‌های مدرسه ای، از شخصیت‌های این سریال هستند و در حقیقت همه چیز به هم وصل است.

زمانی که درام و رئالیسم و نقاط ضعف یک سیستم سیاسی روی زندگی شخصیت‌ها تاثیر می‌گذارد، داستانی خلق می‌شود که فراموش نمی‌کنیم. طرفداران “ادریس البا” (Idris Elba) از این سریال لذت بردند.

همچنین بخوانید: 7 سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال بی وطن (Stateless) که باید تماشا کنید


1. خانه پوشالی – House Of Cards – 2013

آندروودها یک فانتزی سیاسی هستند. پس از اینکه رئیس جمهور جدی فرانک آندروود را در ازای حمایت هایش به عنوان وزیر امور خارجه انتخاب می‌کند، فرانک یک بازی قدرت را آغاز می‌کند با این هدف که به جایگاه ریاست برسد. او به همراه همسر جاهطلبش کلر آندروود ماجرای دیدنی را پدید می‌آورد.

طمع قدرت این زوج و فلسفه شک گرایی شان لزلی ناپ را هم می‌ترساند. این سریال نمای بدبینانه و تاریکی از واشینگتن را نشان می‌دهد که ما را نسبت به آینده این کشور و سیاست‌هایش ناامید می‌کند.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم