معرفی 15 شخصیت قدرتمند سیث در فیلم‌های “جنگ ستارگان” (Star Wars)

درحالی که سیث ها حضور پرقدرتی دارند، دنیای “جنگ ستارگان” بدون حضور آنها و رویارویی دیدنی‌شان با شخصیت‌های خوب، که با قدرت عشق، دوستی یا همکاری، بر آنها غلبه می‌کنند، دیدنی نخواهد بود.

در هر صورت در فیلم‌های مختلف “جنگ ستارگان” شاهد حضور شخصیت‌های قدرت سیث هستیم. در اصل هفت شخصیت سیث حضور داشتند که با جزئیات به آنها پرداخته شد. در این مقاله می‌خواهیم برترین شخصیت‌های قدرتمند سیث را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


15. دارث مالگوس – Darth Malgus

کسانی که تاریخ الد ریپابلیک را می‌شناسند احتمالاً با این شخصیت آشنا هستند. مالگوس در رأس نیروهای ریپابلیک رهبری امپراتوری سیث را برعهده گرفت تا در کهکشان سفینه خود را داشته باشد.

مالگوس پس از جراحات شدید زخم‌های خود را پنهان کرده و از یک ماسک مخصوص استفاده می‌کند. او توانایی‌های بسیاری دارد و تواند از جنبه تاریک خود استفاده کند. او در دورجنبی مهارت دارد.

همچنین بخوانید: 25 شخصیت برتر مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان


14. مارکا راگنوس – Marka Ragnos

اولین امپراتوری سیث افسانه‌های بسیاری دارد، اما یکی از ترسناک‌ترین رهبرهای آن مارکا راگنوس است. موجودی عجیب، رهبر تاریکی با قدرت‌های عجیب و غریب.

او یکی از چهره‌های افسانه‌ای در فرقه سیث است که از جدی هم قدرتمندتر می‌باشد. او تا سال‌ها پس از مرگ روحش را زنده نگه داشت.


13. کایلو رن – Kylo Ren

“کایلو رن” برای مدتی با سیث ها رابطه داشت و امپراتوری خود را ساخت. بن سولو که از کودکی تحت تأثیر دارث سیدیوس بود، از میزان جنبه تاریک وجودی و قدرت‌های خود شگفت زده شده بود.

گرچه رن در مقابل مرگ ایمن نیست اما قدرت‌های بسیاری دارد که از سیث ها بیشتر است و همین او را یک تهدید محسوب می‌کند.


12. آساج ونترس – Asajj Ventress

ونترس یکی از کاراموزهای کنت دوکو بود، تا اینکه متوجه شد به خاطر قوانین طبقه بندی سیث ها نمی‌تواند رشد کند. بنابراین به یک شکارچی تبدیل می‌شود، اما پیشینه‌اش به عنوان یکی از اعضای خواهران نایت نشان دهنده قدرت اوست. مردم او از قدرت‌های باستانی جادوگران و نیروهای تاریکی بهره می‌برند تا خشم و قدرت خود را زیاد کنند.


11. اولیک کوئل-دروما – Ulic Qel-Droma

اولیک ارباب پیشین جدی به چنگ نیروهای تاریک افتاد و از آن زمان یکی از اعضای فرقه سیث است. از آنجاییکه در سال‌های جوانی چندان آموزش ندید نیروهایش ذاتی هستند.

فساد او باعث شد قدرت‌های جدید به دست آورد، از جمله قدرت‌هایی که در گذشته محدودیت ایجاد می‌کردند. کنترل ذهن و چابکی از جمله قدرت‌های او هستند.

همچنین بخوانید: 15 فیلم نینجایی جذاب و دیدنی در تاریخ سینما که باید تماشا کنید


10. دارث ویتیت – Darth Vitiate

“دارث ویتیت” دیگر به طور رسمی در “جنگ ستارگان” حضور ندارد، اما در زمان خود چهره قدرتمندی بود. او در کودکی و پیش از ده سالگی هزاران نفر را سلاخی کرد، اما در چند سال بعد قدرت‌هایش چند برابر شد.

او توانست لردهای سیث را گرد هم آورده، قدرتشان را بگیرد و توسط آن قدرت و طول عمرش را زیاد کند. او خود را امپراتور معرفی کرد و پیش از نابودی یک تهدید به شمار می‌آمد.


9. فریدان ند – Freedon Nadd

“فریدان ند” گرچه دیگر شخصیت مهمی نیست اما هنوز یکی از لردهای سیث قدرتمند و مهم محسوب می‌شود. او به عنوان یکی از اعضای اصلی الد ریپابلیک، استاد اکسار کان بود و تا چند نسل پس از مرگ بر کهکشان تأثیر می‌گذاشت. او خواهان قدرت زیاد بود، به استادش خیانت کرد و به کمک نیروهای تاریک دانش زیادی کسب نمود. او پس از تصاحب جهان تا چند صد سال بر آندرون حکومت کرد. گرچه در پایان از دنیا رفت، اما روح او همچنان تاثیرگذار می‌باشد.


8. دارث روان – Darth Revan

اغلب سابقه و حضور “دارث روان” از دنیای “جنگ ستارگان” پاک شده، اما هنوز چهره مهم و قدرتمندی است. او به عنوان یک سیث باستانی سومین لژیون سیث اترنال نامگذاری شد. همچنین قرار بود با “جنگ ستارگان: جنگ‌های کلون” (The Clone Wars) بازگردد، اما صحنه مربوط به او حذف شد. سپس قرار شد در کنار دارث بین قرار بگیرد و “پسر” را نصیحت کند. با وجود عدم حضور او در “جنگ ستارگان” روان در آینده حضور خواهد داشت و شاهد قدرتش خواهیم بود.


7. دارث ماول – Darth Maul

نمی‌توان انکار کرد که “دارث ماول” جالب‌ترین سیث است که با سر قرمز و مشکی و شاخ‌ها بهترین شمشیرنورد ممکن می‌باشد.

او گرچه شخصیت منفی اصلی “جنگ ستارگان: قسمت اول – تهدید شبح” (The Phantom Menace) است اما فقط حضور پنج دقیقه‌ای با دیالوگ کوتاه داشت و پس از همراه شدن کویی-گان جی با بازی “لیام نیسون” (Liam Neeson) توسط اوبی-وان کشته شد. سپس در “جنگ ستارگان: جنگ‌های کلون” (The Clone Wars) و “سولو” با استفاده از نفرتش از اوبی-وان پاهای عنکبوتی درآورد و خودش را زنده کرد، بنابراین شاید هنوز قدرتمند است.


6. دارث ویدر – Darth Vader

گرچه ویدر چهره “جنگ ستارگان” است، انقدرها که فکر می‌کنید قوی نیست. زمانی که در هیبت اناکین کودک بود، با کشتن کودکان و اهالی توسکان قدرتش زیاد می‌شد. او نتوانست جدی واقعی را شکست دهد و استاد قبلی‌اش تمام قدرت‌هایش را از او گرفت.

سپس به عنوان یک بزرگسال نیمه ربات با وجود سی سال تمرین نتوانست پسرش را بکشد. او حتی قدرت استفاده از نیروی تاریک را ندارد و با ربودن امپراتور و انداختن او در ستاره مرگ قدرتمند شد. حتی آن زمان هم پالپاتین زنده ماند. ظاهراً ویدر آنقدرها هم قدرتمند نیست.

همچنین بخوانید: رتبه بندی 10 فیلم حادثه‌ای جذاب و دیدنی که باید تماشا کنید


5. اکسار کان – Exar Kun

دلیل اینکه این شخصیت در جایگاه بهتری قرار نگرفت این است که نمی‌دانیم بازهم در “جنگ ستارگان” حضور دارد یا نه. البته می دانیم که بازهم حضور خواهد داشت، اما مشخص نیست در مقام یک افسانه یا نه. او در این دنیای افسانه‌ای او یک سیث قدرتمند است که بیعتش را از جدی به سیث تغییر داد. او بسیاری از رازهای باستانی را فاش کرد، شمشیرنوردی کرد، و خشمش را به مبارزات قدرتمند بدل کرد، اما نمی‌دانیم در آینده چه پیش می‌آید.


4. دارث تیرانوس – Darth Tyrannus

“دارث تیرانوس” به عنوان شاگرد دارث سیدیوس، جانشین دارث ماول شد و با یادگیری به عنوان یک جدی قدرتمند پیش از تغییر بیعت، ثابت کرد یک سیث قدرتمند است. تیرانوس قدرت و توانایی خود را به شکل‌های مختلف ثابت کرده و توانسته ارتش کلون و ربات‌ها را همزمان اداره کند، از حمله‌های یودا جلوگیری کند و در مقابل آناکین و اوبی-وان ایستادگی نماید. با این حال سرانجام توسط آناکین نابود شد (اناکین هم به جای او شاگرد پالپاتین شد)، بنابراین توانایی بقای او به عنوان سیث های دیگر نبود.


3. دارث پلاگوئیز – Darth Plagueis

گرچه هنوز حضور کامل او در “جنگ ستارگان” را ندیده‌ایم، درباره استاد قبلی دارث سیدیوس چیزهایی می دانیم. او بسیار قدرتمند است، بر همه چیز تسلط داشته و هر دانشی را کسب کرده است.

او به همراه پالپاتین می‌خواهد رازهای جاودانگی را کشف کند. با این حال، زمانی که پالپاتین از یادگیری سرباز می‌کند، دارث توسط شاگردش کشته می‌شود. او قدرت نجات دیگران از مرگ را داشت اما نتوانست خودش را نجات دهد. گرچه سرانجام کشته شد، اما این نشانه ضعف او نیست. پالپاتین زمانی دست به این کار زد که پلاگوئیز در خواب بود.


2. دارث بین – Darth Bane

“دارث بین” یک شخصیت تاریخی در دنیای “جنگ ستارگان” است که هزار سال پیش از جنگ‌های کلونی وجود داشت. قدرت‌های او باعث شد شکل‌های مختلفی به خود بگیرد، از اولین سیث بازمانده در جنگ سیث-جدی، تا قدرت غلبه و شکست جدی آن هم به طور مخفیانه. گفته می‌شود بین هم توسط شاگرد خود به قتل رسید، اما لازم به ذکر نیست که در زمان حیات بی همتا بود و میراث او بر تمام اعضای سیث دنبال کننده او باقی ماند.


1. دارث سیدیوس – Darth Sidious

قدرتمندترین سیث تاریخ دارث سیدیوس/امپراتور است. او دارث پلاگوئیز را در خواب کشت، جدی را رهبری کرد، مخفیانه به شورش سیث کمک کرد، ستاره مرگ را دو بار خلق کرد و در کهکشان غوغا به پا کرد.

در قسمت نه دیدیم که پالپاتین مرگ را هم شکست داد و پس از زنده کردن خود به همراه لژیون‌ها در یک سیاه مخفی زندگی کرد. او سفینه‌های نابودکننده ستاره‌ها، اسنوک و بسیاری چیزهای دیگر را خلق کرد. سرانجام تنها چیزی که او را از بین برد انرژی تمام جدی‌هایی بود که از نوه دختری‌اش خلق شده بودند.

همچنین بخوانید: 10 فیلم که برتری سفیدپوستان را به‌خوبی به تصویر می‌کشند


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (3)

بستن فرم

 1. امیر

  مهر 19, 1399

  این مقاله اشتباهه قدرت دارت ویدر بیشتر از پالپاتینه

  پاسخ

 2. علی

  مرداد 10, 1399

  کایلو رن یکی از بدترین خبیث های تاریخه

  پاسخ

  • Darth Vader در پاسخ به علی

   مهر 26, 1399

   اشتباه می کنی من از تمام سیت ها جنگ ستارگان قوی ترم و قدرت فرماندهی نیرو های تاریکی دارم

   پاسخ