معرفی 15 شخصیت قدرتمند سیث در فیلم‌های “جنگ ستارگان” (Star Wars)

درحالی که سیث ها حضور پرقدرتی دارند، دنیای “جنگ ستارگان” بدون حضور آنها و رویارویی دیدنی‌شان با شخصیت‌های خوب، که با قدرت عشق، دوستی یا همکاری، بر آنها غلبه می‌کنند، دیدنی نخواهد بود.

در هر صورت در فیلم‌های مختلف “جنگ ستارگان” شاهد حضور شخصیت‌های قدرت سیث هستیم. در اصل هفت شخصیت سیث حضور داشتند که با جزئیات به آنها پرداخته شد. در این مقاله می‌خواهیم برترین شخصیت‌های قدرتمند سیث را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


15. دارث مالگوس – Darth Malgus

کسانی که تاریخ الد ریپابلیک را می‌شناسند احتمالاً با این شخصیت آشنا هستند. مالگوس در رأس نیروهای ریپابلیک رهبری امپراتوری سیث را برعهده گرفت تا در کهکشان سفینه خود را داشته باشد.

مالگوس پس از جراحات شدید زخم‌های خود را پنهان کرده و از یک ماسک مخصوص استفاده می‌کند. او توانایی‌های بسیاری دارد و تواند از جنبه تاریک خود استفاده کند. او در دورجنبی مهارت دارد.

همچنین بخوانید: 25 شخصیت برتر مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان


14. مارکا راگنوس – Marka Ragnos

اولین امپراتوری سیث افسانه‌های بسیاری دارد، اما یکی از ترسناک‌ترین رهبرهای آن مارکا راگنوس است. موجودی عجیب، رهبر تاریکی با قدرت‌های عجیب و غریب.

او یکی از چهره‌های افسانه‌ای در فرقه سیث است که از جدی هم قدرتمندتر می‌باشد. او تا سال‌ها پس از مرگ روحش را زنده نگه داشت.


13. کایلو رن – Kylo Ren

“کایلو رن” برای مدتی با سیث ها رابطه داشت و امپراتوری خود را ساخت. بن سولو که از کودکی تحت تأثیر دارث سیدیوس بود، از میزان جنبه تاریک وجودی و قدرت‌های خود شگفت زده شده بود.

گرچه رن در مقابل مرگ ایمن نیست اما قدرت‌های بسیاری دارد که از سیث ها بیشتر است و همین او را یک تهدید محسوب می‌کند.


12. آساج ونترس – Asajj Ventress

ونترس یکی از کاراموزهای کنت دوکو بود، تا اینکه متوجه شد به خاطر قوانین طبقه بندی سیث ها نمی‌تواند رشد کند. بنابراین به یک شکارچی تبدیل می‌شود، اما پیشینه‌اش به عنوان یکی از اعضای خواهران نایت نشان دهنده قدرت اوست. مردم او از قدرت‌های باستانی جادوگران و نیروهای تاریکی بهره می‌برند تا خشم و قدرت خود را زیاد کنند.


11. اولیک کوئل-دروما – Ulic Qel-Droma

اولیک ارباب پیشین جدی به چنگ نیروهای تاریک افتاد و از آن زمان یکی از اعضای فرقه سیث است. از آنجاییکه در سال‌های جوانی چندان آموزش ندید نیروهایش ذاتی هستند.

فساد او باعث شد قدرت‌های جدید به دست آورد، از جمله قدرت‌هایی که در گذشته محدودیت ایجاد می‌کردند. کنترل ذهن و چابکی از جمله قدرت‌های او هستند.

همچنین بخوانید: 15 فیلم نینجایی جذاب و دیدنی در تاریخ سینما که باید تماشا کنید


10. دارث ویتیت – Darth Vitiate

“دارث ویتیت” دیگر به طور رسمی در “جنگ ستارگان” حضور ندارد، اما در زمان خود چهره قدرتمندی بود. او در کودکی و پیش از ده سالگی هزاران نفر را سلاخی کرد، اما در چند سال بعد قدرت‌هایش چند برابر شد.

او توانست لردهای سیث را گرد هم آورده، قدرتشان را بگیرد و توسط آن قدرت و طول عمرش را زیاد کند. او خود را امپراتور معرفی کرد و پیش از نابودی یک تهدید به شمار می‌آمد.


9. فریدان ند – Freedon Nadd

“فریدان ند” گرچه دیگر شخصیت مهمی نیست اما هنوز یکی از لردهای سیث قدرتمند و مهم محسوب می‌شود. او به عنوان یکی از اعضای اصلی الد ریپابلیک، استاد اکسار کان بود و تا چند نسل پس از مرگ بر کهکشان تأثیر می‌گذاشت. او خواهان قدرت زیاد بود، به استادش خیانت کرد و به کمک نیروهای تاریک دانش زیادی کسب نمود. او پس از تصاحب جهان تا چند صد سال بر آندرون حکومت کرد. گرچه در پایان از دنیا رفت، اما روح او همچنان تاثیرگذار می‌باشد.


8. دارث روان – Darth Revan

اغلب سابقه و حضور “دارث روان” از دنیای “جنگ ستارگان” پاک شده، اما هنوز چهره مهم و قدرتمندی است. او به عنوان یک سیث باستانی سومین لژیون سیث اترنال نامگذاری شد. همچنین قرار بود با “جنگ ستارگان: جنگ‌های کلون” (The Clone Wars) بازگردد، اما صحنه مربوط به او حذف شد. سپس قرار شد در کنار دارث بین قرار بگیرد و “پسر” را نصیحت کند. با وجود عدم حضور او در “جنگ ستارگان” روان در آینده حضور خواهد داشت و شاهد قدرتش خواهیم بود.


7. دارث ماول – Darth Maul

نمی‌توان انکار کرد که “دارث ماول” جالب‌ترین سیث است که با سر قرمز و مشکی و شاخ‌ها بهترین شمشیرنورد ممکن می‌باشد.

او گرچه شخصیت منفی اصلی “جنگ ستارگان: قسمت اول – تهدید شبح” (The Phantom Menace) است اما فقط حضور پنج دقیقه‌ای با دیالوگ کوتاه داشت و پس از همراه شدن کویی-گان جی با بازی “لیام نیسون” (Liam Neeson) توسط اوبی-وان کشته شد. سپس در “جنگ ستارگان: جنگ‌های کلون” (The Clone Wars) و “سولو” با استفاده از نفرتش از اوبی-وان پاهای عنکبوتی درآورد و خودش را زنده کرد، بنابراین شاید هنوز قدرتمند است.


6. دارث ویدر – Darth Vader

گرچه ویدر چهره “جنگ ستارگان” است، انقدرها که فکر می‌کنید قوی نیست. زمانی که در هیبت اناکین کودک بود، با کشتن کودکان و اهالی توسکان قدرتش زیاد می‌شد. او نتوانست جدی واقعی را شکست دهد و استاد قبلی‌اش تمام قدرت‌هایش را از او گرفت.

سپس به عنوان یک بزرگسال نیمه ربات با وجود سی سال تمرین نتوانست پسرش را بکشد. او حتی قدرت استفاده از نیروی تاریک را ندارد و با ربودن امپراتور و انداختن او در ستاره مرگ قدرتمند شد. حتی آن زمان هم پالپاتین زنده ماند. ظاهراً ویدر آنقدرها هم قدرتمند نیست.

همچنین بخوانید: رتبه بندی 10 فیلم حادثه‌ای جذاب و دیدنی که باید تماشا کنید


5. اکسار کان – Exar Kun

دلیل اینکه این شخصیت در جایگاه بهتری قرار نگرفت این است که نمی‌دانیم بازهم در “جنگ ستارگان” حضور دارد یا نه. البته می دانیم که بازهم حضور خواهد داشت، اما مشخص نیست در مقام یک افسانه یا نه. او در این دنیای افسانه‌ای او یک سیث قدرتمند است که بیعتش را از جدی به سیث تغییر داد. او بسیاری از رازهای باستانی را فاش کرد، شمشیرنوردی کرد، و خشمش را به مبارزات قدرتمند بدل کرد، اما نمی‌دانیم در آینده چه پیش می‌آید.


4. دارث تیرانوس – Darth Tyrannus

“دارث تیرانوس” به عنوان شاگرد دارث سیدیوس، جانشین دارث ماول شد و با یادگیری به عنوان یک جدی قدرتمند پیش از تغییر بیعت، ثابت کرد یک سیث قدرتمند است. تیرانوس قدرت و توانایی خود را به شکل‌های مختلف ثابت کرده و توانسته ارتش کلون و ربات‌ها را همزمان اداره کند، از حمله‌های یودا جلوگیری کند و در مقابل آناکین و اوبی-وان ایستادگی نماید. با این حال سرانجام توسط آناکین نابود شد (اناکین هم به جای او شاگرد پالپاتین شد)، بنابراین توانایی بقای او به عنوان سیث های دیگر نبود.


3. دارث پلاگوئیز – Darth Plagueis

گرچه هنوز حضور کامل او در “جنگ ستارگان” را ندیده‌ایم، درباره استاد قبلی دارث سیدیوس چیزهایی می دانیم. او بسیار قدرتمند است، بر همه چیز تسلط داشته و هر دانشی را کسب کرده است.

او به همراه پالپاتین می‌خواهد رازهای جاودانگی را کشف کند. با این حال، زمانی که پالپاتین از یادگیری سرباز می‌کند، دارث توسط شاگردش کشته می‌شود. او قدرت نجات دیگران از مرگ را داشت اما نتوانست خودش را نجات دهد. گرچه سرانجام کشته شد، اما این نشانه ضعف او نیست. پالپاتین زمانی دست به این کار زد که پلاگوئیز در خواب بود.


2. دارث بین – Darth Bane

“دارث بین” یک شخصیت تاریخی در دنیای “جنگ ستارگان” است که هزار سال پیش از جنگ‌های کلونی وجود داشت. قدرت‌های او باعث شد شکل‌های مختلفی به خود بگیرد، از اولین سیث بازمانده در جنگ سیث-جدی، تا قدرت غلبه و شکست جدی آن هم به طور مخفیانه. گفته می‌شود بین هم توسط شاگرد خود به قتل رسید، اما لازم به ذکر نیست که در زمان حیات بی همتا بود و میراث او بر تمام اعضای سیث دنبال کننده او باقی ماند.


1. دارث سیدیوس – Darth Sidious

قدرتمندترین سیث تاریخ دارث سیدیوس/امپراتور است. او دارث پلاگوئیز را در خواب کشت، جدی را رهبری کرد، مخفیانه به شورش سیث کمک کرد، ستاره مرگ را دو بار خلق کرد و در کهکشان غوغا به پا کرد.

در قسمت نه دیدیم که پالپاتین مرگ را هم شکست داد و پس از زنده کردن خود به همراه لژیون‌ها در یک سیاه مخفی زندگی کرد. او سفینه‌های نابودکننده ستاره‌ها، اسنوک و بسیاری چیزهای دیگر را خلق کرد. سرانجام تنها چیزی که او را از بین برد انرژی تمام جدی‌هایی بود که از نوه دختری‌اش خلق شده بودند.

همچنین بخوانید: 10 فیلم که برتری سفیدپوستان را به‌خوبی به تصویر می‌کشند


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (16)

بستن فرم

 1. ناشناس

  شهریور 3, 1400

  پس چرا دارث نیهیلوس در لیست نیست؟

  پاسخ

 2. Lord Vader

  مرداد 15, 1400

  بذارید یه چیزو برای همتون روشن کنم لرد ویدر قبل از اینکه تبدیل به سایبورگ تاریک بشه قدرت زیادی داشت واسه همین تونست کنت دوکو رو که هیچ کدوم از جدای ها حریفش نمی شدنو بکشه اما بعد از دوئل موستافار به خاطر آسیب زیاد و از دست دادن بخش زیادی از اعضای بدنش که منجر به از دست دادن مدی کلورینش شد وگرنه اگه برید بگردید گفته که لرد ویدر اگه آسیب نمی دید و سایبورگ نمیشد بخاطر اینکه بیش از 20000 تا مدی کلورین داشت می تونست از استاد محفل یودا و لرد سیدیوس جلو بزنه اما بخاطر آسیبی که تو دوئل موستافار بهش وارد شد برای همیشه مانع از این کار شد اما بازم خیلی قدرتمند بود که دیگه واضح تر از این نمیشه گفت اما قادر به شکست دادن لرد سیدیوس نبود و فقط و فقط اون بخاطر این تونست سیدیوس رو شکست بده که غرق شکنجه کردن لوک اسکای واکر بود و حواسش به اطرافش نبود اونم از این فرصت استفاده کرد و انداختش توی اون بخش لوله مانند که نمیدونم چیه کشتش اما دیدیم که به گقته یکی از دوستان لباس سایبورگیش ضعیفش کرده بود واسه همین موقع برخورد با آذرخش نیرو مجروح شد و مرد وگرنه لوک اسکای واکر با اینکه اونقد سیدیوس با آذرخش نیرو شکنجش کرد اما دووم آورد اگه اون لباس تن لرد ویدر نبود نمی مرد

  پاسخ

 3. یک نفر

  مرداد 8, 1400

  گویا موقع حساب کردن دارث ویدر و کارهاش، این که معبد جدای رو فتح کرد و چندین و چند جدای رو کشت رو حساب نکردید. این همه جدای کشت آخش هم از دارث تیرانوس ضعیف تر حساب میکنید. . راستی مگه نمیگید آناکین، با قدرت کمی که داشت، تیرانوس رو کشت، پس چرا از تیرانوس صعیف تره ؟ اونم در هیبت دارث ویدر ؟ در ضمن، نتونست لوک رو بکشه ؟ فکر مینم بین نتونست و نمیخواست تفاوت های زیادی باشه. در کل، این رتبه بندی انگار بر اساس رتبه نظامی شناخته شده کاراکتر ها هست.

  پاسخ

 4. Darth plagueis

  مرداد 7, 1400

  اقااا
  نظرتون کاملا اشتباهه !
  اصن با کشتن پالپاتین کاری نداریم اون به کنار
  ویدر کلیی اینکوییزیتور تعلیم داد و کلی جدای کشت
  موقع اجرای دستور ۶۶ معبد جدای رو فتح کرد و . . .

  پاسخ

 5. m.h

  بهمن 9, 1399

  چه بخوای و چه نخوای ویدر قوی ترین شخصیت جنگ ستارگان هست چون اگه تو اون لباس رباتیک نبود انقدر ضعیف نمیشد که تو بهش بگی ضعیف

  پاسخ

  • Behrad fattahi در پاسخ به m.h

   فروردین 2, 1400

   درسته پس آقات تو جنگ ستارگان تو سراسر کهکشان از جنگیدن با دارث ویدر می ترسید بعدشم تو یکش گفته بود قدرتش از استاد یودا خیلی بیشتر بود

   پاسخ

 6. dark lord

  آذر 29, 1399

  سلام و درود
  این حرف اشتباهیه
  دارث ویدر موقعی که ضعیف بود دارث تایرانوس رو کشت پس …
  بعد ویدر chosen one بود که کل سیث رو از جمله خودش از بین برد
  پس یعنی پالپاتین رو هم کشت و از او قوی تر بود
  بعد ویدر هم بزرگترین جدای کش و بزرگترین سرث کش تاریخ استار وارز بود

  مقدار فورسش از یودا و پالپاتین بیشتر بود
  آینده رو کامل میدید بدون دست از فورس استفاده میکرد و دانایی جدای و سیث رو داشت
  و آخرین نیمه خدای مورتیس بود

  راستی کایلو رن سیث نیست
  دارث ویدر نسل سیث رو منقرض کرد و اسنوک یه فورس یوزر بود که قدرتش از ابلوث بهش رسیده بود
  کایلو هم یکی از شوالیه های رن است نه سیث

  پاسخ

  • M . F در پاسخ به dark lord

   فروردین 2, 1400

   LOL

   پاسخ

  • JEDI در پاسخ به dark lord

   خرداد 14, 1400

   سلام دوست عزیز این حرف شما اشتباهه که اسنوک سیث نیست چون اگه به star wars 9 نگاه کنی وقتی کایلو رن به اکسوگول میره اونجا لرد سیدیوس یا همون پالپاتین رو می بینه اونجا سیدیوس به کایلو رن میگه که اسنوک رو من ساختم و سیدیوس هم یه سیث بود اگه دقت کنی یه سیث هیچ وقت دست از آموزش سیث بر نمی داره تا بره یه فورس بوزر آموزش بده چون برای یه سیث آموزش فردی برای بقای سیث هم که شده مهمه در نتیجه می فهمیم که اسنوک سیث بود و به کایلو رن آموزش میداد در نتیجه کایلو رن هم یه سیث بود

   پاسخ

 7. امیر

  مهر 19, 1399

  این مقاله اشتباهه قدرت دارت ویدر بیشتر از پالپاتینه

  پاسخ

  • M. N. H. N. F. K. R در پاسخ به امیر

   بهمن 12, 1399

   نه پالپاتین قدرتش خیلی بیشتر از دارث ویدره

   پاسخ

   • M.F در پاسخ به M. N. H. N. F. K. R

    فروردین 2, 1400

    قدرت دارث ویدر بیشتر از پالپاتینه تو قسمت سه خودش گفته بود که میتونه امپراطوری رو سرنگون کنه

    پاسخ

    • JEDI در پاسخ به M.F

     خرداد 14, 1400

     سیدیوس یا همون پالپاتین قدرتش بیشتر از ویدر هست چون همه جا نوشته که پالپاتین میتونه تاحد بسیار زیادی از نیرو بدون تضعیف شدن استفاده کنه اما چون در star wars 6 پالپاتین سرگرم شکنجه لوک پسر ویدر بود لرد ویدر از حواس پرتی پالپاتین استفاده کرد و اونو کشت اما بعد سیدیوس ویدر قوی ترین هستش

     پاسخ

   • amir در پاسخ به M. N. H. N. F. K. R

    تیر 27, 1400

    دارث ویدر پالپاتین رو کشت

    پاسخ

 8. علی

  مرداد 10, 1399

  کایلو رن یکی از بدترین خبیث های تاریخه

  پاسخ

  • Darth Vader در پاسخ به علی

   مهر 26, 1399

   اشتباه می کنی من از تمام سیت ها جنگ ستارگان قوی ترم و قدرت فرماندهی نیرو های تاریکی دارم

   پاسخ