معرفی بهترین فیلم‌ها درباره “پری دریایی” که باید تماشا کنید

با خود فکر کردیم لیستی از بهترین فیلم‌های با موضوع پری دریایی را برایتان تهیه کنیم. برخی از آنها محبوب بوده و چندتای آن‌ها شما را شگفت زده خواهند کرد!

پریان دریایی از شگفت انگیزترین موجودات خیالی هستند. از دم‌های براق آنها گرفته تا زندگی جالبشان در زیر آب، سالهاست که این موجودات از راه‌های مختلف توجه ما را جلب کرده‌اند. برخی ادعا دارند این موجودات زیبا را در جایی مشاهده کرده‌اند، در حالی که برخی دیگر از خواندن تاب و تماشای فیلم دربار آنها لذت می‌برند.

با تمام این‌ها، ما تصمیم گرفتیم لیستی از فیلم‌های با موضوع پریان دریایی را برای شما تهیه کنیم. در این لیست عناوین بسیار محبوب مانند داستان “آریل” (Ariel) در دیزنی و چند کار ناشناخته دیگر وجود دارد، که ممکن است برخی آنها را جزو لیست فیلم‌هایی که باید تماشا کنند، قرار دهند.

پریان دریایی یکی از موضوعات شگفت انگیز داستانی هستند، و تا زمانی که بینندگان به آنها علاقه داشته باشند، فیلم‌های مختلفی درباره‌شان ساخته خواهد شد. گاهی اوقات پریان دریایی در داستان‌ها مهربان و رمانتیک هستند و گاهی بدطینت بوده و گاهی دیگر هر دوی این خصوصیات اخلاقی را با هم دارند. مهم نیست چه نوع پری دریایی‌ای باشد، همیشه یکی از آنها وجود دارد که بینندگان عاشقش هستند، چرا که این لیست واقعی است. با پروشات همراه باشید.


15. میراندا– Miranda– 1948

این فیلم که در سال 1948 منتشر شد، احتمالاً آغاز علاقمندی بینندگان به پریان دریایی در سینما را جرقه زد. با این که فیلم‌های کوتاه زیادی با این موضوع ساخته شدند، اما “میراندا” اولین فیلم بلند با موضوع پریان دریایی است.

در این داستان یک ماهیگیر به اشتباه یک پری دریایی را سید کرده و از او مراقبت می‌کند. وقتی که او در آن شهر کوچک در میان رابطه همه دخالتی دارد، خوشحال شده و خوش می‌گذراند.

همچنین بخوانید: رتبه بندی مجموعه فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب (Pirates of the Caribbean)


14. دزدان دریایی کارائیب: سوار بر امواج ناشناخته– Pirates Of The Caribbean: On Stranger Tides– 2011

در واقع، این قسمت از مجموعه پرطرفدار “دزدان دریایی کارئیب” یک فیلم با محوریت پریان دریایی نیست، اما نگاهی تازه به آنها دارد. آن‌ها حیله گر هستد و یک قطره اشکشان کافی است تا نقشه “کاپیتان ریش سیاه” را پیچیده‌تر کنند.

پریان دریایی در این داستان هم دوست داشتنی و هم بدطینت هستند، و نه تنها بخش جدیدی از این موجودات افسانه‌ای را به بینندگان نشان می‌دهند، بلکه موضوع جدیدی را در مجموعه “دزدان دریایی کارائیب” نیز به تصویر می‌کشند.


13. پیتر پن– Peter Pan– 2003

در اصل “پیتر پن” منتشر شده در سال 2003 نسخه اصلی این داستان نست، اما یکی از درست‌ترین داستان‌های اقتباس شده از آن می‌باشد. در حالی که داستان بر بزرگ شدن “وندی” (Wendy) و آشنا شدند با یک پسربچه تمرکز دارد، پریان دریایی یکی از اولین کسانی هستند که او در “ناکجا آباد” (Neverland) با آنها آشنا می‌شود.

این پریان دریایی مهربان نیستند، و این اولین باری است که در “پیتر پن” پری دریایی‌ها فقط بخاطر حضور “وندی” حسودی نمی‌کنند و کاملاً ترسناک هستند، چرا که سعی می‌کنند او را در آب غرق کنند.


12. پری دریایی کوچولو– The Little Mermaid– 2018

این فیلم را با انیمیشن دیزنی آن اشتباه نگیرید، این نسخه یک لایو اکشن است که در سال 2018 منتشر شده و “پاپی دریتون” (Poppy Drayton) بازیگر شخصیت اصلی آن می‌باشد.

داستان درباره یک گزارشگر است که نمی‌داند زنی که در یک سیرک متحرک با او آشنا شده واقعاً یک پری دریایی است یا خیر. او که از یک برنامه آمده تا درباره موضوع “آب شفا دهنده پری دریایی” مطلب تهیه کنید، امید دارد بتواند درمانی برای بیماری خواهرزاده‌اش پیدا کند، اما در عوض خود را در میان مبارزه‌ای بر سر آزادی آن زن می‌یابد. این فیلم نیز درست مانند دیگر افسانه‌های پریان دریایی، داستانی عاشقانه و ماجرایی است.

همچنین بخوانید: ۱۱ فیلم برتر سینما با موضوع دزدان دریایی


11. پری دریایی– The Mermaid– 2016

در سال 2016، “پری دریایی” در سینماهای چین منتشر شد. در گیشه سینما فروش زیادی داشته و به یکی از پرفروش‌ترین کارها تبدیل شد.

در این داستان “شان” (Shan) یک پری دریایی است. او با همایت خانواده‌اش که در یک کشتی شکسته در اقیانوس زندگی می‌کنند، به چین سفر می‌کند. نقشه او این است که رئیس شرکتی که مسئول آلوده کردن اقیانوس است را به قتل برساند. اما وقتی “شان” او را بی دفاع می‌بیند، عاشقش می‌شود و این فیلم بیشتر از کمدی- رمانتیک بودن، یک اکشن ماجرایی است. همچنین این فیلم چیزی فراتر از پریان دریایی را نشان می‌دهد، مثلاً عمویی که اندام‌های یک اختاپوس را دارد.


10. پری دریایی کوچولو– The Little Mermaid– 1989

در ابتدا، “پری دریایی کوچولو” در سال 1989 توسط دیزنی منتشر شد. این داستان، افسانه ایی است که توسط “هانس کریستسن اندرسون” (Hans Christian Andersen) نوشته شده و درباره یک پری دریایی به نام “آریل” (Ariel) است که آرزو دارد میان انسان‌ها زندگی کند، و عاشق یک انسان به نام “اریک” (Eric) می‌شود.

تمام فیلم‌های پرنسسی دیزنی عالی هستند چرا که دختران آن همیشه زیبا و روشن فکر و برجسته هستند. به علاوه، پایان خوش، آهنگ‌های شنیدنی، شخصیت‌های فرعی جالب و شخصیت‌های منفی همگی به قدری خوب هستند که به داستان جان می‌بخشند.


9. اسپلش – Splash– 1984

در سال 1984 یک فیلم کمدی رمانتیک روانه سینما شد. این فیلم به کارگردانی “ران هاوارد” (Ron Howard) بوده و “تام هنکس” (Tom Hanks) و “داریل هانا” (Daryl Hannah) به عنوان “جان کندی” (John Candy) و “یوجین لووی” (Eugene Levy) شخصیت‌های اصلی آن می‌باشند. جالب است بدانید، این فیلم در واقع اولین اثری است که توسط “والت دیزنی” ساخته شده و از استودیو تاچستون منتشر شد.

داستان درباره مردی است که عاشق زن جالبی می‌شود، و آن زن… بله یک پری دریایی است! اگر این فیلم را تا به الان تماشا نکرده‌اید، حتماً آن را در لیست خود قرار دهید.

همچنین بخوانید: رتبه بندی مجموعه فیلم‌های هری پاتر (Harry Potter)


8. هری پاتر و جام آتش– Harry Potter & The Goblet Of Fire– 2005

دنیای جادویی “هری پاتر” پر از موجودات جالب است، که پریان دریایی نیز جزو آنها هستند. آن‌ها در فیلم چهارم “هری پاتر و جام آتش” به تصویر کشیده شده‌اند.

در طول مسابقه سه جادوگر، این موجودات زیر آبی مردم را در خوابی طلسم گونه قرار دادند، تا این که یک قهرمان به زیر آب رفت و آنها را نجات داد. آن‌ها در دریاچه سیاه هاگوآرتز زندگی می‌کنند و کم‌تر وقتی می‌توان آنها را مشاهده کرد، اما این مجودات به ساخت این فیلم که به پریان دریایی اشاره دارد، کمک کردند.


7. پریان دریایی– Mermaids– 1990

البته ک در این موضوع فیلم “پریان دریایی” را حتماً باید نام ببریم. این فیلم که در سال 1990 منتشر شد، سه بازیگر بزرگ را در خود دارد: “شر” (Cher)، “وینونا رایدر” (Winona Ryder) و “کریستینا ریچی” (Christina Ricci). در واقع این فیلم اولین کار ریچی بوده و رایدر نیز برای نقش خود نامزد جوایز مختلفی شد.

با این که کاراکتر این سه واقعاً پری دریایی نبودند، اما صحبت‌هایی از آن‌ها می‌شود و حتی شر یک لباس هالووینی پری دریایی بر تن می‌کند، که فوق العاده است. همین دلیل برای تماشای دوباره یا تماشی فیلم برای اولین بار کافی است.


6. سیزده سالگی– The Thirteenth Year– 1999

اثر بعدی لیست، فیلمی از شبکه اصلی دیزنی است که نام آن “سیزده سالگی” بوده و در سال 1999 پخش شده است. درست مانند دیگر اثرها، این فیلم نیز داستان جالبی دارد که در آن یک پسر نوجوان متوجه می‌شود مادرش یک پری دریایی است. او چطور به این موضوع پی می‌برد؟ خب البته وقتی که او 13 ساله شد، بررسی‌ها و تحقیقاتی انجام داد و این حقیقت را کشف کرد!

ممکن است “سیزده سالگی” کاری تحسین شده نباشد، اما یک فیلم سرگرم کننده خانوادگی است.


5. آکوامارین– Aquamarine– 2006

“آکوامارین” در سال 2006 منتشر شد، که بر اساس یک رمان بزرگسالانه که در سال 2006 نوشته شد، الهام گرفته است. در این داستان، دو دختر در استخر یک پری دریایی را پیدا می‌کنند و به سه شخصیت اصلی فیلم تبدیل می‌شوند، “اما رابرتس” (Emma Roberts)، “جوآنا (جوجو) لاوسک” (Joanna “JoJo” Levesque) و “سارا پکستون” (Sara Paxton) بازیگرانی هستند که به عنوان کاراکترهای فیلم نقش آفرینی کرده‌اند.

بله، هر کسی که به داستان‌های خیالی زیر آب علاقه دارد باید این فیلم را تماشا کند. فقط به این زیبارویان نگاه کنید!


4. پیتر پن– Peter Pan– 1953

یکی دیگر از فیلم‌های دیزنی که این موجودات خیالی را به تصویر می‌کشد، “پیتر پن” است. این فیلم انیمیشنی در سال 1953 منتشر شده و درباره کودکانی است که از واقعیت فرار کرده و به “ناکجا آباد” (Neverland) پای می‌گذارند.

وقتی “وندی” (Wendy)، “جان” (John) و “مایکل دارلینگ” (Michael Darling) برای اولین بار به همراه “پیتر” (Peter) وارد این سرزمین شدند، با چند پری دریایی آشنا شدند. آن‌ها از ستاره دریایی به عنوان گل سر خود استفاده می‌کردند. و سعی داشتند “وندی” را غرق کنند! با این که این شخصیت‌های فرعی مهربان نیستند، اما به کمی توجه نیاز دارند، چرا که جزو دسته‌ای از موجودات دوست داشتنی هستند.

همچنین بخوانید: معرفی 10 لایو اکشن پرفروش تاریخ دیزنی در باکس‌آفیس


3. بانوی در آب– Lady in the Water– 2006

به عنوان نمونه‌ای از فیلم‌های مهیج “بانوی در آب” محصول سال 2006 را به شما معرفی می‌کنیم. “ام. نایت شیامالان” (M. Night Shyamalan) (که برای کارهای پیچیده خود شناخته شده است) کارگردان و نویسنده این اثر بوده، و “پل جیاماتی” (Paul Giamatti) و “برایس دالاس هاوارد” (Bryce Dallas Howard) ستارگان آن می‌باشند.

داستان این فیلم درباره زنی است که در یک استخر پیدا می‌شود، و او در واقع یک حوری دریایی است. داستان‌های زیادی درباره حوریان دریایی نوشته نشده است، بنابراین این فیلم یک اثر کمتر دیده شده است که راه خود را در لیست ما باز کرده.


2. سابرینا داون آندر– Sabrina Down Under– 1999

“ملیسا جان هارت” (Melissa Joan Hart) از سال 1996 تا سال 2003 نقش “سابرینا اسپلمن” (Sabrina Spellman) را در سریال “سابرینا جادوگر نوجوان” (Sabrina the Teenage Witch) بازی کرد. در سال 1999، یک فیلم تلوزیونی به نام “سابرینا داون آندر” دوباره این جادوگر نوجوان و گربه‌اش “سالم” (Salem) را به تصویر کشید؛ آن‌ها به سد بزرگ مرجانی استرالیا می‌روند تا پریان دریایی را از آلودگی‌های دریا نجات دهند. یک نگرانی به جا، مکانی زیبا، کمی جادو و پریان دریایی زیاد… چیزی هم در این فیلم هست که دوست داستنی نباشد؟


1. پتوی ساحل بینکو– Beach Blanket Bingo– 1965

و در آخرین فیلم این لیست، یک افسانه خاص به نام “پتوی ساحل بینکو” را معرفی خواهیم کرد. این فیلم که در سال 1965 منتشر شد، پنجمین قسمت مجموعه “پارتی ساحلی” (beach party) و محبوب‌ترین آن است.

داستان فیلم کاملاً پر و پیمان می‌باشد. داستان درباره یک خواننده به نام “شوگر کین” (Sugar Kane) و مدیر برنامه‌اش می‌باشد. اسکی کردن، حسودی کردن دوست پسرها، دوچرخه سواری، شخصیتی منفی که شوگر را می‌رباید همگی در این داستان گنجانده شده، همچنین کاراکتری به نام “بونهد” (Bonehead) را داریم که عاشق یک پری دریایی به نام “لورلی” (Lorelei) می‌شود.

همچنین بخوانید: رتبه بندی 10 فیلم حادثه‌ای جذاب و دیدنی که باید تماشا کنید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها (17)

بستن فرم

 1. لیلی

  شهریور 5, 1402

  فیلم پری دریایی که در مورد پری بود که عاشق یه پسری میشه با هم زندگی میکنم تا اینکه پسره چند روز می‌ره دریا برنمی‌گرده و دختره برا اینکه اونو پیدا کنه با رئیس پلیس رابطه برقرار می‌کنه و بعد از اینکه برمیگرده پسره این قضیه رو می‌فهمه و در آخر هم پریه پسره رو میشه و می‌ره تو دریا کسی اسم این فیلم رو می‌دونه هر چی میزنم پری دریایی نمیاره

  پاسخ

 2. یگانشونم

  مرداد 6, 1402

  اینارو هیچکدومشو ندیدم ولی فیلم پری دریاییی ک جدید ساختن بی شک یکی از مزخرف ترین فیلم هاییه ک ازپری دریایی ساختن تو همه داستانا پری دریاییا خوشگلن ولی این پری دریایی جدید اصن من نژاد پرست نیستم ولی حداقل میتونستن نرینن تو فیلم و یه بازیگر خوشگل تر ب عنوان نقش اصلی بذارن اصن پری دریایی تو نسخه انیمیشنش سفیده و خیلی خوشگله حداقل اگه میخواستن سیاه پوست بذارن یه قشنگ ترشونو میذاشتن 😕

  پاسخ

 3. امیرعباس

  تیر 18, 1402

  سلام ببخشید یه فیلمی هست که یک گروه یک پری دریایی رو میکنن توی اکواریوم بعد یک پر نجاتش میده
  کسی میدونه اسم این فیلم چیه؟

  پاسخ

 4. Fere

  خرداد 26, 1402

  سلام یه فیلم هست من فقط یک دیقه شو دیدم یه پسر دختر همو دوست دارن بعد دختره پری دریایی پسره نمیدونه جلو چشای پسره تو استخر شنا میکنه تبدیل ب پری دریای میشه فکنم مال 20018اینا باشه مطمئن نیستم خیلی قشنگه کسی اسمشو میدونه بگه

  پاسخ

  • Amin در پاسخ به Fere

   خرداد 28, 1402

   سلام
   فکر کنم یکی از قسمت های سريال Grimm بود.

   پاسخ

  • رزی در پاسخ به Fere

   تیر 17, 1402

   سلام اسم فیلم رو پیدا کردی؟

   پاسخ

  • N30 در پاسخ به Fere

   تیر 19, 1402

   سلام منم مثل شما دنبالش بودم،
   دوتا سریال هست.
   سریال فانتزی پری دریایی.
   و
   سریال ۳پری دریایی.
   این دو تا رو نگاه کنید ممکن یکی از این دوتا باشه

   پاسخ

  • رها در پاسخ به Fere

   شهریور 26, 1402

   من میدونم قسمتیه تو جم دراما قبلا میداد اسمش هست دریای آبی

   پاسخ

 5. zeiny

  دی 5, 1401

  سلام یه فیلمی سینمایی هس دو سه سال پیش دیدم یه دختر دبیرستانی که یواش یواش تبدیل به پری دریایی میشه وایل همش از اکواریوم ماهی میخوره بعد بدنش پوست پوست میشه بعد پاهاش به هم میچسبه و اخرش پری دریایی میشه اسم فیلمو میدونین هرچی میگردم پیداش نمیکنم

  پاسخ

  • Alireza در پاسخ به zeiny

   اردیبهشت 8, 1402

   ذهن آبی من

   پاسخ

  • Morteza در پاسخ به zeiny

   شهریور 31, 1402

   دنیایی آبی من

   پاسخ

 6. مهدیس

  مرداد 15, 1401

  سریال سه پری دریایی هم قشنگ و کامله

  پاسخ

 7. محمد

  بهمن 8, 1400

  سریال siren هم در مورد پری دریایی هست

  پاسخ

 8. بله کره ای افسانه دریایی آبی هست اما یکی هم هست به نام پری دریایی(۲۰۱۴) که اون شاهزاده خانم دریاها؛ آیلین از طریق گوشی که در زیره آب پیدا کرده با تکنولوژی انسانها آشنا میشه و عاشق یک سرآشپز میشه•••
  یکی از فیلمهای قدیمی هم محصول کشوره روسیه هست به گمونم برای سال(۱۹۷۶• ۱۳۵۴) بوده و•••••••

  پاسخ

 9. قناری

  آذر 24, 1399

  سریال کره ای افسانه دریای آبی
  The legend of the blue sea هم کاملا درباره ی زندگی یه پری دریاییه

  پاسخ

 10. hani jon

  آذر 6, 1399

  سریال کره ای هم هست به اسم افسانه ی دریای ابی در ژانر کمدی تخیلی یکم هم سفر درزمان خیلی قشنگه مخصوصا که خیلی بازیگران خوبی داره کلا نقش اصلی داستان یه پری دریایی هست خیلی داستانش خوبه

  پاسخ

  • Mo در پاسخ به hani jon

   آبان 21, 1400

   لی مین هو بازیگرشه

   پاسخ