14 فیلم جذاب و دیدنی شبیه فیلم “با عشق، سایمون” (Love, Simon) که باید تماشا کنید

هرساله فیلم‌های زیادی ساخته می‌شود که بسیاری از آنها عاشقانه‌های دبیرستانی هستند و برخی موضوع همجنسگرایی را هدف قرار می‌دهند. “با عشق، سایمون” ترکیبی از تمام اینهاست. سایمون اسپیر نوجوانی 17 ساله است که منتظر به پایان رسیدن دبیرستانش است. او خانواده و دوستان خوبی دارد و زندگی‌اش عادی است. تنها مشکل او راز همجنسگرا بودن اوست که نمی‌داند بقیه چه واکنشی در قبال آن نشان می‌دهند. او در حین نگه داشتن این راز با پسر دیگری آشنا می‌شود که او هم چنین شرایطی دارد.

در اینجا فیلم‌های مشابه “با عشق، سایمون” را به شما معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


14. لیدی برد – Lady Bird – 2017

اولین کارگردانی “گرتا گرویگ” (Greta Gerwig) بازیگر (زنان قرن بیستم “20th Century Women” و نقشه مگی “Maggie’s Plan”). کریستین “لیدی برد” مک فرسون نوجوانی قوی و مصمم با آرزوهای بزرگ است که از شرایط فعلی خسته شده. او حین دست و پا زدن در این زندگی با حقیقت آن مواجه شده و باید آن را بپذیرد. این فیلم نیمه زندگی نامه‌ای تا حدی براساس زندگی خود گرویگ می‌باشد. گرچه در فیلم اغراق هم شده اما او می‌خواسته انگیزه‌های خود و میلیون‌ها دختر جوان دیگر را از طریق این شخصیت نشان دهد. فیلمی جذاب و خوش ریتم که باید تماشا کنید.

همچنین بخوانید: معرفی 12 فیلم جذاب و دیدنی شبیه لیدی برد (Lady Bird)


13. اکنون شگفت‌انگیز – The Spectacular Now – 2013

ساتر کلی پسری جذاب و خوشگذران است که در زندگی همه چیز دارد. تا اینکه یک روز دوست دخترش او را رها کرده و زندگی‌اش بهم می‌ریزد. درحالی که مست و بیهوش است در مقابل خانه همکلاسی‌اش امی فینکی بیدار می‌شود. درحالی که همه فینکی را خرخوان و عجیب می‌دانند اما به نظر ساتر دوست داشتنی است، هرچند که بیشتر امی او را دوست دارد. زمانی که ساتر متوجه می‌شود واقعاً امی را دوست دارد درک می‌کند که زندگی انسان به اعمالش وابسته است و باید متواضع باشد. اجراها، داستان، کارگردانی و فیلمنامه عالی است.


12. مزایای گوشه‌گیر بودن – The Perks of Being a Wallflower – 2012

فیلمی که برنده جوایزه مختلف شده و از لحاظ تجاری و هنری یکی از بهترین فیلم‌های سال 2012 بوده است. چارلی نوجوانی تنها و افسرده است که به ادبیات و کتاب پناه می‌برد و اغلب استاد انگلیسی‌اش آنها را توصیه می‌کند. سم (اما واتسون “Emma Watson”) و برادرش پاتریک (ازرا میلر “Ezra Miller”) خواهر و برادر شادی هستند که او را به زندگی شادتری سوق می‌دهند. با علاقع سم به چارلی، چارلی هم عاشق او می‌شود، گرچه سم با فرد دیگری رابطه دارد. با گذشت زمان سم متوجه می‌شود چارلی برای او همراه خوبی است، گرچه هنوز نشانه‌هایی از افسردگی در چارلی وجود دارد. این فیلم با کنار زدن محدودیت‌ها اهمیت روابط واقعی و داشتن هویت آزاد و بدون وابستگی را نشان می‌دهد.


11. ماجراجویی‌های شگفت انگیز و واقعی دو دختر عاشق – The Incredible True Adventure of Two Girls in Love – 1995

رندی دین به خاطر همجنسگرا بودنش در مدرسه اذیت می‌شود. او در یک پمپ گاز کار می‌کند و نمی‌خواهد به دردسر بیفتد. با این حال بقیه دست از سرش برنمی دارند. با آشنایی او و اوی که دختر محبوب مدرسه است، علاقه‌ای شکل می‌گیرد. آن‌ها باید این رابطه را به خانواده و جامعه توضیح دهند.


10. جی‌بی‌اف – G.B.F – 2013

تنر دنیلز و برنت ون کمپ همجنسگرا هستند. برنت تصمیم دارد پیش از جشن فارغ التحصیلی هویتش را فاش کرده و به همجنسگرای محبوبی تبدیل شود. از سوی دیگر اعضای انجمن همجنسگرایان و دگرجنس گرایان از طریق اپلیکیشنی به همجنسگرا بودن او پی می‌برند و هویت او آشکار می‌شود. آیا با این اتفاق شرایط برای او آسان‌تر می‌شود؟ نه دقیقاً.


9. کلوپ جغرافیا – Geography Club – 2013

راسل و کوین باهم رابطه دارد اما کوین نمی‌خواهد به شهرتش در تیم فوتبال آسیب برساند و تظاهر می‌کند که با هیچ ختری نیست. مین و ترز هم چنین شرایطی دارند و رابطه‌شان را مخفی می‌کنند. ایک که درباره خودش گیج شده از هرگونه پرسش در این باره هم می‌ترسد. بنابراین این افراد یک کلوپ جغرافیا ترتیب می‌دهند تا درباره مسائل ممنوعه‌شان صحبت کنند.

همچنین بخوانید: 10 فیلم جذاب و دیدنی درباره نوجوانان در سال 2019 که باید تماشا کنید


8. کنجکاوی چنس – The Curiosity of Chance – 2006

چنس مارکز 16 ساله در سال‌های 1980 همجنسگراست و سعی می‌کند با خودش کنار بیاید، اما در مدرسه اذیتش می‌کنند. او با گروه عجیبی آشنا می‌شود و در این میان به فلسفه زندگی هم پی می‌برد.


7. زندگی ادل – Blue Is the Warmest Colour – 2013

ادل 15 ساله درون گراست، نمی توند با بقیه ارتباط برقرار کند یا درباره نیازها و علاقه‌اش حرف بزند. گرایش جنسیتی هم مشکل دیگر اوست. با دیدن اما احساساتش برانگیخته و با رابطه‌ای که جنسی می‌شود خودش را پیدا می‌کند.


6. پرایا – Pariah – 2011

الیک 17 ساله دختری آفریقایی-آمریکایی است که لباس‌های گشاد دوست دارد و با دوست همجنسگرایش لورا می‌چرخد. مادرش که از تأثیر لورا بر او می‌ترسد دوست دارد او با بینای محجوب و مذهبی بگردد. الیک با وقت گذرانی با بینا عاشق او می‌شود و اوضاع بهم می‌ریزد.


5. پرنسس سید – Princess Cyd – 2017

درحالی که همه درگیر فیلم “مرا با نامت صدا کن” (Call Me by Your Name) بودند، منتقدین از فیلم دیگری هم تحسین کردند. داستان سید 16 ساله که برای وقت گذرانی با خاله‌اش برای تابستان به شیکاگو می‌رود. در آنجا با دختری آشنا شده و عاشق او می‌شود.


4. جوری که نگاه می‌کند – The Way He Looks – 2014

لئوناردو نابیناست و بهترین دوستش در کارهای زندگی و مدرسه به او کمک می‌کند. با آمدن گابریل به زندگی‌اش، به او جذب شده و اوضاع عجیب می‌شود. گابریل هم عاشق اوست و زندگی لئوناردو عوض می‌شود.

همچنین بخوانید: معرفی 18 فیلم جذاب و دیدنی این دهه درباره افراد دگرباش (LGBT)


3. تام بوی – Tomboy – 2011

لوری 10 ساله گرایش جنسیتی خود را زیر و رو می‌کند. با دیدن گروهی پسربچه در مقابل خانه لباس پسرانه می‌پوشد تا با آنها بازی کند. در آنجا با لیزا دوست می‌شود. با گذشت زمان خودش را پسر نشان می‌دهد تا با لیزا دوست بماند. اما آیا رازش برملا می‌شود؟


2. دیوانه – C.R.A.Z.Y – 2005

زاکاری بیلیو نوجوانی در دهه 60 است که می‌خواهد جنسیتش را بشناسد و رفته رفته خودش را همجنسگرا می‌داند. با این حال چون کاتولیک است نمی‌تواند این موضوع را به خانواده‌اش بگوید. بنابراین خودش را به بودن با دخترها مجبور می‌کند. تا کی می‌تواند هویتش را پنهان کند؟ آنوقت چه می‌شود.


1. مرا با نامت صدا کن – Call Me by Your Name – 2017

یکی از بهترین فیلم‌های سال 2017، داستان عاشقانه‌ای که قلب و روحتان را تسخیر می‌کند. در تابستان سال 1982 در لمباردی الیو با اولیور آشنا می‌شود. اولیور باید با خانواده ایلو بماند و عاشق پدر او می‌شود. این رابطه تا آخر تابستان ادامه یافته و غم انگیز نی شود. این فیلم نه تنها به عشق اول بلکه به جنسیت و معنای عشق می‌پردازد.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها (3)

بستن فرم

 1. باران

  اسفند 26, 1401

  قوم لوط
  تا ابد نفرین شده اید

  پاسخ

 2. بابک

  تیر 25, 1401

  خودت میدونی کل داستان فیلم عوض کردی با خلاصه که برا فیلم
  مرا با نام خودت صدا کن
  نوشتی

  پاسخ

  • Mahya در پاسخ به بابک

   آذر 27, 1401

   منم موافق کی بدبخت عاشق پدره شد

   پاسخ